Severek boşanmak?..Bu adam ne istiyor!..

Birçok kez psikoloğa gittik. Tabi ki ayrılın boşanmayın tarzında bir şey söylemez ama en azından bu şekilde evliliğin olmayacağını uygun dille anlatır eşime diye düşündüm.
Eşimi affetmek istiyorum ama böyle gel gitlerden soğudum. İstemiyorum böyle bir evlilik. Adam gibi kendine gelsin düzelsin istiyorum :KK43: Öyle bir haldeyim ki; sanki narkoz vermişler de duygularım karman çorman ama ne olduğunu bile bilmiyorum. Dediğiniz gibi inşallah hayırlısı olsun :KK43:

Burada yazdıklarınızdan yola çıkarak şunu söyleyebilirim eşinizin faceden sildiğiniz şeyleri bile bulması bu konuda hastalık derecesinde takıntılı olduğunu gösterir. Ben o anda sizin ondan ayrılmış olmanızı dilerdim ama bir şekilde devam edilmiş sonrasında geçmişinizi bildiği halde sizinle evlenmeyi seçtiyse artık bu konuda sizi yargılayamaz. Eğer ona göre yanlış bir şey varsa evlenmeyecekti. Evlendiyse de bu konuyu bir daha açmayacaktı. Sizi suçlu hissettirerek bu durumu kullanabileceğini bildiği için evlenmiş gibi sanki. Zaten evliliğiniz boyunca da hep sizi bu sebeple suçlamış siz ona açıklama yapmaya uğraştıkça size karşı bunu kullanmaya devam etmiş hatalarını bile bu şekilde örtbas etmeye çalışmış.
Eşinizin son yaptığına gelirsek; bir erkek "evliyken" bir kadınla bu kadar laubali bir diyaloğa giremez efendim hele ki size geçmişiniz için bu kadar laf eden kişi böyle bir şeyi masumca diyalog diye yutturamaz. Size karşı mahcup olması gerekirken haklı olarak hesap sorduğunuzda neredeyse şiddet uygulayacak şekilde üste çıkmaya çalışmış. Sizle evliyken başka bir kadınla böyle seviyesiz görüşmesinden dolayı haklı olarak kırılmış güveninizi kaybetmişsiniz. Sabahın nurunda whatsapta çevrimiçi görünce de kırgınlığınızın hala devam ettiğini gösteren tripvari bir hesap sorma girişiminde bulunmuşsunuz onda bile alttan alıp sizi rahatlatması gerekirken yüzsüz yüzsüz üste çıkmaya çalışmış. Sizden özür dileyerek söylüyorum ki eşiniz geçmişinize rağmen sizinle evlenerek size lütufta bulunduğunu zanneden bir zavallı. Bu hastalıklı düşünce yapısını değiştirmediği sürece kendisine herşeyi hak görecek, ben ne yaptım ki diyecek. Yani sizi en çok üzdüğü anlarda bile hatasının farkında olmayan hala kendini düşünen, daha önce psikoloğa gittiğiniz halde ısrarla hatalarına devam eden 37 yaşında bir insan sizce değişir mi? Eşini seven, evliliğini düşünen insan böyle davranır mı? Yarın psikoloğa gitmeden önce bunu iyice bir düşünün ve lütfen eşim değişir mi sorusunu cevaplarken kendinize dürüst olun. Çünkü yarın psikoloğun yanındayken eşinizin sizi ikna etmesi çok kolay olacaktır.

X