Sevgilime çok büyük bir yalan söyledim

İnsan bazen boş bulunuyor, istemediği şeyi yapıyor veya söylüyor malesef. Aileni karıştırma, onlara yalan söyletme. Yalan yalanı doğurur bence hiç uzatma. Sevgilin bu konuyla ilgili bir şey sormaz herhalde. Durduk yere niye sorsun ki zaten çok saçma. Eğer bir gün sorarsa salağa yatmaktan başka çaren yok. "Aa bizim mi demişim" de ve gül. Ciddiye alma o da almasın. İlk zamanlar yanında fazla heyecanlanıyordum, ondan oldu herhaldeyle geçiştir ve bitir. Daha fazla sorgularsa "bizim ev bence seni bu kadar ilgilendirmesin, sizin eviniz kira olmuş sizin olmuş benim duygularımi değiştirmez" de ve tepkisine göre gerekirse tekmeyi bas

Eğer ilerde sevgilimin ailesi ev konusunu açarsa sizin şurda eviniz vardı kentsel dönüşüm noldu ne bitti diye, o zaman ailem evimiz yoktu derlerse ben ailesinin yüzüne nasıl bakarım , o yüzden ailem evet vardı sattık gibisinden desinler istiyorum , beni küçük düşürmemek için bir türlü geçiştirirler herhalde, aslında benim bu noktada en büyük korkum sevgilimin ailesi. Onların öğrenmesinden çekiniyorum .

Yorumun içimi öyle ferahlattı ki tam olarak aynı olmasa da benzer bir durum sayılır, umarım benim sevgilim de olgunlukla karşılar da ilerde biz de gülüp geçeriz. Buna aslında şüphem yok anlatsam gerçekten olgunlukla karşılar ama ya bana olan güveni zedelenirse ,başka yalanlar söylediğimi de sanarsa , endişem bu. Ayrıca ailesine söylememesini tembihleyeceğim , sevgilimden öte ailesi var, sevgilim beni bildiği için kötü karşılamasa bile ailesi karşılar, sonuçta tam olarak tanımıyorlar , en çok da ailesinden çekiniyorum, zaten öğrenirlerse hiç hoş olmaz, yüzlerine bakamam herhalde.
niye başka yalan söylediğini düşünsün bence düşünmez sonuçta çekinmişsin bence anlat hiçbirşey olmaz bizim olayıda ablam dışında kimse bilmez oda hiç konusunu yapmadı milletin yanında.. Korkma o kadar Can'ım noolcak seni anlayacağını düşünüyorum

niye başka yalan söylediğini düşünsün bence düşünmez sonuçta çekinmişsin bence anlat hiçbirşey olmaz bizim olayıda ablam dışında kimse bilmez oda hiç konusunu yapmadı milletin yanında.. Korkma o kadar Can'ım noolcak seni anlayacağını düşünüyorum
İnşallah dediğin gibi olur şuan kendimi hazır hissetmiyorum aslında bir an önce söyleyip kurtulmak var ama ............

Hayatım bak öyle çok ciddi bişeymiş gibi girme konuya.. Ya aslında orası bizim ewimiz değildi de Ben utandım sana kiracı olduğumuzu söyleyemedim de ne bilim çekindim de çok ciddi bi olaymış gibi davranırsan olmaz.. Bende öyle yapmıştım utandım sana söylemeye küçümsersin diye demiştim duygusal gir yalan söyledim affet der gibi girme anladın mı...

Hayatım bak öyle çok ciddi bişeymiş gibi girme konuya.. Ya aslında orası bizim ewimiz değildi de Ben utandım sana kiracı olduğumuzu söyleyemedim de ne bilim çekindim de çok ciddi bi olaymış gibi davranırsan olmaz.. Bende öyle yapmıştım utandım sana söylemeye küçümsersin diye demiştim duygusal gir yalan söyledim affet der gibi girme anladın mı...

Tamam canım şey de diyim mi sen böyle o sıralar ben kirada oturamam, kirada oturmak bana göre değil gibisinden laflar ettiğin için çekindim ,bu yüzden sen sizin mi ev deyince evet deyiverdim birden ... Gibisinden olur mu sence , hem o sıralar da yeni sayılırdık beş aylık sevgiliydik çekindim senden diyim. Nasılll ? :KK23:

Sevgilimin kötü niyetli sorduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Kötü niyet gibi değil ama bir nemalanma merakı gibi geldi bana açıkcası.
Hadi laf arasında konusu açılır sorulur geçer gider ama arada bir son durumun sorulmasının bence ilginç bir merakı var sevgilinin.
Asıl konuya gelecek olursam 'o anda ağzımdan öyle çıktı bir daha da döndüremedim ama çok rahatsız oldum' diye buraya yazdığın gibi anlatabilirsin. Yalanı uzatıp aileni de karıştırman hata olur.

Üstelik o da bana bir yalan söylemişti tanıştığımızda saklamıştı şimdi ne olduğunu söylemiyim ama o söylediği yalanla ilgili çevreden biri bir şey sorunca yok gibisinden geçiştiriyordu,sonra tam olmasa da itiraf etti, anlar herhalde beni . :KK9:

Bunun üstüne bir yalan daha söylemen yapacağın en yanlış şey olur.
"İlişkimiz yeniydi, sen kirada oturmayla ilgili olumsuz konuşuyordun, çekindim utandım söylemeye, bir anda ağzımdan ev bizim lafı çıktı" gibi bir açıklama yaparsan seni anlayacaktır.
Ailesine de şimdilik bir şey söylemeyin tabi ki. Siz aranızda bu durumu çözünce "Ailene de yalan söylemiş oldum, nasıl toparlayalım bunu?" diye sorarsın. Sevgiline bu konuda akıl verme, onu tembihleme. Üzgün olduğunu ve birlikte çözmek istediğini anlat bence ona.
Sevgilini de paracı, sizin malınızda gözü olan biri gibi görmüyorum ben. Herkesin kişiliği, ilişkisi aynı değil. Biz de ailelerimizin maddi durumundan konuşuruz. Paracı olduğumuzdan değil, şeffaf olduğumuzdan. Kimse kimseye güvenmiyor, hayret gerçekten.

Kötü niyet gibi değil ama bir nemalanma merakı gibi geldi bana açıkcası.
Hadi laf arasında konusu açılır sorulur geçer gider ama arada bir son durumun sorulmasının bence ilginç bir merakı var sevgilinin.
Asıl konuya gelecek olursam 'o anda ağzımdan öyle çıktı bir daha da döndüremedim ama çok rahatsız oldum' diye buraya yazdığın gibi anlatabilirsin. Yalanı uzatıp aileni de karıştırman hata olur.

Ben ailemi karıştırmak istemem ama olur da ailesi evle ilgili ilerde bir şey sorarlarsa küçük düşmemek adına aileme anlatmak istiyorum durumu çaktırmasınlar diye, bir kez sorarlar daha da sormazlar herhalde.

Saçma ve gereksiz olmuş. Biz de kirada oturuyoruz, ne var ki bunda? Kirada oturulmaz diyenleri anlamasam da bişey diyemiyorum, oturmamakta özgür onlar. Ben de ev almayı gerekli görmüyorum mesela, param olsa bile ev almam ben.

itiraf ediyorum evet çok saçmalamış olabilirim çocukca hareketimle sana evimiz kira olduğunu söylemeye utandım ,bilmem hangi akla hizmet , sanırım sen küçümsersin diye böylede saçmaladım ,bizim müstakil evimiz diyerek attım tuttum, düşündükce hata olduğunu anladım senden özür diliyorum demen onu kızdırmaz zannediyorum

Teşekkür ederim bu benim için biraz zor olacak ama yapmalıyım, bir daha konuyu açarsa o zaman gerçekleri anlatmayı düşünüyorum şuan stress altına girmek istemiyorum hoş stressliyim ama...
Konuyu açmadan dile getirmelisin ki, foyan ortaya çıktı değil, rahat edemeyip itiraf etti, pişman olmuş belli ki denilsin.

Kirada oturma hakkinda komplekslerin mi var? Ne gereksiz bir yalan.
Yani ne alaka ha kira ha kendi evin.. kendi evleri olan insanlarin maddi durumu iyi mi oluyormus veya kira da oturanlarin kötü? Bukadar uykusuz kalacak stres terleri dökecek durum yok ortada.
Sevgilin kira da oturamam diyorsa sen niye kendi fikrini paylasamiyorsun ki.. ona uymak adina yalan atiyorsun? Veya kendi mi begendirmeye calisiyorsun?

Tamam canım şey de diyim mi sen böyle o sıralar ben kirada oturamam, kirada oturmak bana göre değil gibisinden laflar ettiğin için çekindim ,bu yüzden sen sizin mi ev deyince evet deyiverdim birden ... Gibisinden olur mu sence , hem o sıralar da yeni sayılırdık beş aylık sevgiliydik çekindim senden diyim. Nasılll ? :KK23:
Olur olur çekindim dersen hiçbirşey olmaz Can'ım noolcak ayol hatta ben şey demiştim şaka yollu tabi niye söyliyim ki sana ewimi nerden biliyim belki rahatsız etcen tanımıyordum sonuçta falan tabi bizim ki ciddi konuşma değildi oda utandığımı anladı ben sonuçta gece konduda oturuyordum onun durumu elleri falan oldukça iyiydi ezik görmesin diye şeettiydim:mad: ama çok yanlış düşünmüşüm :oops:

Ha Buarada şuan ne kadarlık sewgilisiniz? Ben çok uzatmamıştım malum başka binalarda beklemekten gına gelmişti :KK70:

Aman evin fiyatından ona ne ya? Aranızda resmi hiç birşey yok.

Benım evlenmeden evim, arabam vardı, eşim bunları biliyordu ama ailemin neyi olduğundan hiç bilgisi yoktu. Sormadı da ben de söylemedim.

Sonrasında öğrendi. Bu kimseyi ilgilendirmez. Hele sevgilini hiç...

Aldınız sattınız, ona ne ki?

Hepinize merhaba arkadaşlar. Çevremden bunu kimseye anlatamam ama anlatmazsam da içim rahat etmeyecek. Sizinle paylaşırsam rahatlarım diye düşündüm ve üye oldum. Söylediğim yalandan ötürü çok pişmanım.O günler de moralim bozuktu her şeyin üst üste geldiği bir dönemdi.Benim 2 buçuk yıllık bir ilişkim var,nasipse seneye söz düşünüyoruz.Ama şöyle ki söylediğim yalan yüzünden uykularım kaçar hale geldi şu sıralar,bu yalanı söylediğim de 5 aylık falan sevgiliydik.Sevgilim oturduğunuz ev sizin mi deyince bende evet deyivermiştim, sakladım kira olduğunu. Aslında saklamazdım ama sevgilimle geleceğe yönelik planlarımız da sevgilim hep derdi ilk işim ev almak , kirada oturamam,kirada oturmak çok kötü bir şey derdi. Hani kirada oturanları küçümsemiyor ,o yapıda bir insan değil,sadece ben kirada yapamam demek istiyor ama büyük de konuşmamak lazım der hep, zaten sevgilim de zengin değil düğünümüzü bile kendi yapacak,babasının maddi durumu yeterli değilmiş.(Yani neden yalan söyledin sevgilin çok mu zengin diyecek olursanız diye belirtmek istedim.)Aslında babamın maddi durumu iyi, iyi de bir işi var,banka da parası var ev alacak kadar ama ev almıyor, erteliyor almayı, istese kredisiz alabilir.Seneye alacağım dedi ama bakalım. Bizim o kirada oturduğumuz evden taşındık kentsel dönüşüm nedeniyle,yakında da teslim edilecek sahiplerine evler.Sevgilim bana geçenlerde ne kadara satacaksınız dedi, bende geçiştirdim. Sevgilime bu gerçeği itiraf etmek istiyorum ama çekiniyorum kızlar,o çok iyi bir insan,böyle yaparak onun güvenini kırar mıyım diye düşünüyorum, o bana çok güvenir, bende ona. Çok pişmanım böyle bir yalan söylediğim için, ayrıca ailesi falan da biliyordur (güya)evimiz olduğunu.En çok çekindiğim nokta da bu, ailesinin karşısında yalancı duruma düşmek istemiyorum.Sevgilimle konuşup aramızda kalması gerektiğini söyleyeceğim,ilerde evlilik olursa da nasipse ailemle bu söylediğim yalanı paylaşıcam,onlar benim küçük düşmemem için durumu çaktırmazlar ailesine,sattık derler konu açılırsa.Ama açılmaz umarım. Durum böyle kızlar, beni eleştirebilirsiniz,haklısınız,bende kendimi eleştiriyorum, ağlıyorum çoğu zaman , çok pişmanım ama her şey insanlar için, bir hata yaptım. Durumu sevgilimle konuşacağım ama o konuyu açmadan bir şey demeyi düşünmüyorum, bana bu konuda fikir verirseniz sevinirim, şu an böyle bir derdi yazmak benim için utanç verici ama sizden başka kimseyle paylaşmaya cesaret edemedim.
Biz buradan anlarız senin niyetinin kötü olmadığını fakat ilişki içinde olduğun erkek arkadaşın bunun altında çok şey arar ve çıkartır.Sen iyisi bunca Zaman ortaya çıkmayan yalanının itirafını yapma.Evi sattık de babanın bankada ki olan ev parası ne kadar o fiyata sattık de şimdilik düşeş ev çıkana kadar kirada oturacağız dersin.Annem güzel bir ev istiyor o yüzden acele etmek istemiyor dersin.Ailene bu yalanı anlat ve bu şekilde uygularsan Onuda söyle ilerde çelişkiler konuşmalar kafa karıştırır bol şans.

Daha evlenmeden bu kadar her şeyi sorması bana saçma geldi. Benimde sevgilim var kalkıpta bana bizim evimizle ilgili bir şey sormaz. Biz de kentsel dönüşümle evimizi yeniledik ben konusunu açarsam konuşurdu.
Gereksiz bir yalan olmuş, ilerde neden ailesi ev ile ilgili konuşsun ki kız alıp verilecek ev değil . Söyleyin bir an önce gerçeği. Zamanın da oda yalan söylemiş herhalde anlayış gösterir. Gerçeği söylerken çok ezilip büzülmeyin yoksa üstünüze gelir.

Daha evlenmeden bu kadar her şeyi sorması bana saçma geldi. Benimde sevgilim var kalkıpta bana bizim evimizle ilgili bir şey sormaz. Biz de kentsel dönüşümle evimizi yeniledik ben konusunu açarsam konuşurdu.
Gereksiz bir yalan olmuş, ilerde neden ailesi ev ile ilgili konuşsun ki kız alıp verilecek ev değil . Söyleyin bir an önce gerçeği. Zamanın da oda yalan söylemiş herhalde anlayış gösterir. Gerçeği söylerken çok ezilip büzülmeyin yoksa üstünüze gelir.
Hani özellikle neyiniz war neyiniz yok öğrenmeye çalışsa saçma ama bence bunları konuşmak normal diye düşünüyorum hani konu açıldıysa konuşulur. Her iki tarafta merak eder bence yada ben ederim en azından öyle söyliyim. Ama diğer söylediklerinize aynen katılıyorum

X