Sevgilimin annesi

ben sizi haklı buldum açıkçası erken olan ve gelişen şeylerin sonu genelde iyi olmuyor. erkek arkadaşınızın size telefon açıp bu durumdan bahsedecekse bile sizden bir şey beklememeliydi biliyor huyunuzu sonuçta. benimde neredeyse 4 yıldır birlikteliğim var bizde ailelerle tam manası ile tanışmış değiliz sadece ben abisi ile bir yerde karşılaşınca tesadüfen tanıştık, sevgilimde babam ile taşınmama yardım ederken kısa süre karşılaştılar öylelikle tanıştılar ayaküstü. ben pek sevmiyorum öyle aileler bir araya gelsin herkes herkesle iç içe olsun. daha annelerimizle bile tanışmadık muhtemelen aynı eve geçtiğimizdede daha tanışma durumu olmayacak öyle kalmalı etmeli bir olay gerçekleşmedikçe. ki bende sizin gibi başka yere giderim sevgilimin annesi kalmaya gelirse. o da geleneksel sayılabilecek biri çünkü. benimki zaten gelmez ben ısrar etmedikçe kalmaya, ki etmem bende. anlıyorum kısacası sizi ve mesafe isteğinizi. bence açıkça konuşun bilsin tanışmak istemediğinizi ve bununla ilgili beklentiye girmemesini. annesini anlayamadım odalara kapanmalar sonra bir hışımla kızı yemeğe çağır muhabbetleri falan. çok gerer bayar beni böyle şeyler. sevgiliniz annesine bahane uyduramıyorsa mecbur siz sevgilinize bahane uyduracaksınız bir işiniz varmış, müsait değilmişsiniz gibi.

Davet gelmis icabet etmek durumunda degilsiniz ama bahane bulunacaksa da siz bulacaksiniz sevgiliniz degil. Yani tabi o da ortak karariniza saygi duyup bulabilirdi de, bulmamis iste, davet size gelmis artik.

Bahane soyleyebileceginiz gibi, direk ben henuz tanismak istemiyorum da diyebilirsiniz.

Kac yıldır birlikte yasadıgım erkek arkadasım bile ailemle tanısmadan önce gerilip buraya konu acmıs olan ben, bu konuyu okuyunca fenalastım :KK70: Ne söylesem bilemedim gercekten... Siz kendiniz ulasıp bahane bulabilirsiniz aslında Hem daha inandırıcı olur

Hiç sağlıklı değil annesi...
Odaya kapanması, 2 saat çıkmaması falan..
Annesine erken deyip susturamaması, annesinin dediğini yapmak zorunda hissetmesi..
Çok çekersin sen bu ikiliden
Şimdi bi de adamın 41 yaşında olduğunu okudum pesss
Annesi görse bile ses etmemeliydi veya biri mi var diye sadece sorabilirdi...
Abooovv ana kuzusu 40 yaş üstü erkeğe çatmışsın üzgünüm ama bundan da fayda yok sana

Uzun bir aradan sonra merhaba,

Erkek arkadaşımla çok uzun zamandır beraber olmasak da beraber yaşamaya başladık (ben evimi kapatmadım yine de).
Geçtiğimiz günlerde annesi şehir dışından ziyarete geldi. Öyle olunca ben de apar topar kendi evime geçtim. Sonuçta beraber yaşıyor olsak da tanışmamız için erken üstelik beraber yaşadığımızı bilmesine gerek yok.
Anladığım kadarıyla biraz geleneksel bir yapıda kadın.
Neyse evime apar topar geçince haliyle bir takım özel eşyalarım orada kalmış. Haftanın 8 günü orada olduğum için evin neresine ne bıraktım takip edemedim.

Annesi geldiğinin ertesi sabahı bunlardan bazısını görünce sevgilime sormuş bunlar kimin diye, o da kıvıramamış söylemiş, benden bahsetmiş. Beraber yaşadığımızdan bahsetmemiş ama annesi bir hışımla odaya kapatmış kendini birkaç saat sonra çıktığında beni aramasını ve yemeğe çağırmasını söylemiş.

Ben daha önceden ısrarla ailesiyle tanışmak istemediğimi söylediğim halde gelip bana bunları böyle böyle oldu diye anlatıp annesiyle tanışmamı istiyor.
Bahane bul, korona var falan de diyorum olmaz annem tanışmak istiyor seninle ailenle ne zaman tanışacağımızı konuşacakmış diyor.

Ağırdan alalım ilişkimizi dediğim adam şimdi gelecek muhabbeti yapıyor annesinin ağzıyla. Çıldıracağım ama annesine mi oğluna mı karar veremiyorum.
Kimse kimseye zorla birsey yaptıramaz de

Tanismak istemis tanisin ne var bunda? Simdi reddederseniz daha fazla tepki koyabilir bence vede hakli olur nedir yani tanisirsin tera davranirsa cevabini verirsin ona gore iliskine dair dusunursun.

Sırf özel eşyaları gördüğü için tanışmak isteyen biriyle tanışmaya çağırdı diye gitmezdim. Böyle bir kadından 2 adım olarak şunu görüyorum ki, sizi eve gelip gittikten sonra oğluna diyecek ki benim gözüm tutmadı şöyle böyle deyip bir şeyleri bahane edip ayırmaya çalışacak.

Evlilik planınız yoksa tanışmayın, 41 yaşında adam ne zaman aileleri devreye sokacağını bilmiyor mu?
Emrivakileri kabul edecek bir yapınız olduğunu da sanmıyorum zaten.
Bir gün evlilik kararı verirseniz ve tanışmanız gerekirse, sizde birlikte yaşadığınızı bilmesini istemiyorsanız erkek arkadaşınız farklı kişiler olduğunuzu söylesin. O ilişki yürümedi der kapatır konuyu.

Tanisirsiniz tanismazsiniz orasi sizin karar vereceginiz bir durum ama o anneyle isiniz var. Yanlislikla evlenseniz ters bir durumda kadin kendini odalara kilitleyecek. Erkek arkadasiniz her seferinde annem diye gelecek.

Ben olsam hayır gelmeyeceğim diye diretemezdim, annesine karşı saygısızlık gibi geliyor bana, çağırmışken. Bir yemeğe gidin tanışın ne olacak. Zaten annesi aynı şehirde yaşamıyormuş, bir daha ne zaman göreceksiniz sanki. Ama daha evlenmeyi düşünmüyorsanız, erkek arkadaşınıza söyleyin konusunu açarsa, daha erken evliliği konuşmak için diye.

Konuya tekrar yazmamışım biraz yoğundum.

Sevgilimle oturduk konuştuk. Bunun için daha erken olduğunu söyledim. Üstüne de böyle annenin ağzıyla mı hareket edeceksin diyince bir yükseldi.
Zaten aklında evlenme fikri varmış, yaşım geldi diye falan da değil. Evlenmek istesem daha önceden de evlenirdim ama o uyumu yakalayamamıştım. İşte biliyorum sen erken diyorsun ama ben kaçırmak istemiyorum seni. Belki bu sebep olur diye anlattım ama elimde patladı falan dedi.
Annesi yarın gidecek kendi evine. Dışarıda bir kahve içmeyi kabul ederim sadece dedim.
Madem drama yaratacak birine benziyor. Onun isteğiyle ve istediği yerde değil benim teklifimle benim seçtiğim yerde görüşürüz şimdiden görür kimin sözü geçiyor.

Konuya tekrar yazmamışım biraz yoğundum.

Sevgilimle oturduk konuştuk. Bunun için daha erken olduğunu söyledim. Üstüne de böyle annenin ağzıyla mı hareket edeceksin diyince bir yükseldi.
Zaten aklında evlenme fikri varmış, yaşım geldi diye falan da değil. Evlenmek istesem daha önceden de evlenirdim ama o uyumu yakalayamamıştım. İşte biliyorum sen erken diyorsun ama ben kaçırmak istemiyorum seni. Belki bu sebep olur diye anlattım ama elimde patladı falan dedi.
Annesi yarın gidecek kendi evine. Dışarıda bir kahve içmeyi kabul ederim sadece dedim.
Madem drama yaratacak birine benziyor. Onun isteğiyle ve istediği yerde değil benim teklifimle benim seçtiğim yerde görüşürüz şimdiden görür kimin sözü geçiyor.
Kral kadınsın. İdolum olarak seni alicam.

Acaba diyorum ortada esya bile yokmuydu? Hani adam annesi gelecek, ortaligi temizlemistir. Seninde bu evlilik fikirlerine uzak oldugunu bildiginden bu sekilde ikna etmeye çalisiyor olabilirmi?

Bu sahis ile bir gelecek görüyormusun? Neticede emrivaki yapmasi pek hos degil. Simdiden bile senin isteklerine saygisi yok gibi.

X