Sevgilimin annesi

Bence yemeğe gitmeyin ve tanışmak için erken olduğunu söyleyin. Eğer yemeğe giderseniz hemen evlilik olayına bağlayacak konuyu belkide oldu bittiye getirecek. Ayrıca sevgilinizin annesi istediği için değil ortak kararınızla ailelerle tanışılması gerektiğini düşünüyorum.

Başlarda ben lafı ağzına tıktığım için bir daha açmamıştı konuyu. Yine depreşti içi. Ay böyle yazınca çok komik geliyor evlilik meraklısı genç kız gibi sevgilim
Benimki de öyleydi. İlişki başlarken takılma olarak başlasa da sonraki süreç takılma serüveninden çıktı. 5 ay sonra annesi gelmeye calıstı sırf beni görmek icin.
İstemiyorum dedim. Bi şekilde getirtmedi.
O olayın üstünden de 5 ay geçince annesi arkadaşlarıyla geldi, e bi bakalım anası nasılmış diyip kendim görüştüm. Evlenene kadar da yüz göz olmadım. Yani bu örneği verdim çünkü geleceğiniz buna dönebilir :KK70: önce soguk bir su, sonrasında da bahaneleri hazırlayın derim.

Ne kadar suredir birliktesiniz ve yaşlar kac merak ettim Bilgi verin pls 😇
Bizim de tanışmamız biraz emrivaki sekilde olmustu ben evdeydım kapı çaldı bir baktım annesi gelmis yani annesinin geleceğini biliyordum da o an böyle bir ılk tanışma beklemıyordum ustelık biz daha birinci ayda falan tanıstık annesiyle.
Sizin durumunuzda ise bence kötu bir durum yok tanışmanızda size değer verdiğini gösterir ama siz istemiyorsanız gitmeyin boşuna gerilmeye gerek yok, sizin bu tutumunuzu bildiği halde annesinin isteğini size iletmesi bile yanlıs, anne biz su an ebeveynlerle tanışmayı düşünmüyoruz bu aşamayı biraz daha ileride yapmak istiyoruz o yuzden teklifini iletip kız arkadaşımı da zor durumda bırakmak istemiyorum demeliydi
Konuyla ilgisi yok ama sizi hatırladım. Erkek arkadaşınızla yaş farkıyla ilgili konularınız vardı. Aynı kişiyle mi berabersiniz? Yalnız bende de nasıl bir fil hafızası varsa sanırım 4-5 yıl önceki konulardı🥸

Eve mi disarida yemege mi cagiriyor?
Ben gitmezdim. Daha cok erken. Aileler isin icine girince nisanli gibi davranilir. Adami iyice tanimadan aileyle tanisma faslina gecme.

Uzun bir aradan sonra merhaba,

Erkek arkadaşımla çok uzun zamandır beraber olmasak da beraber yaşamaya başladık (ben evimi kapatmadım yine de).
Geçtiğimiz günlerde annesi şehir dışından ziyarete geldi. Öyle olunca ben de apar topar kendi evime geçtim. Sonuçta beraber yaşıyor olsak da tanışmamız için erken üstelik beraber yaşadığımızı bilmesine gerek yok.
Anladığım kadarıyla biraz geleneksel bir yapıda kadın.
Neyse evime apar topar geçince haliyle bir takım özel eşyalarım orada kalmış. Haftanın 8 günü orada olduğum için evin neresine ne bıraktım takip edemedim.

Annesi geldiğinin ertesi sabahı bunlardan bazısını görünce sevgilime sormuş bunlar kimin diye, o da kıvıramamış söylemiş, benden bahsetmiş. Beraber yaşadığımızdan bahsetmemiş ama annesi bir hışımla odaya kapatmış kendini birkaç saat sonra çıktığında beni aramasını ve yemeğe çağırmasını söylemiş.

Ben daha önceden ısrarla ailesiyle tanışmak istemediğimi söylediğim halde gelip bana bunları böyle böyle oldu diye anlatıp annesiyle tanışmamı istiyor.
Bahane bul, korona var falan de diyorum olmaz annem tanışmak istiyor seninle ailenle ne zaman tanışacağımızı konuşacakmış diyor.

Ağırdan alalım ilişkimizi dediğim adam şimdi gelecek muhabbeti yapıyor annesinin ağzıyla. Çıldıracağım ama annesine mi oğluna mı karar veremiyorum.
Bı bahane bulup gitmeyin. Emrivakilerle yaşanmaz.

Konuyla ilgisi yok ama sizi hatırladım. Erkek arkadaşınızla yaş farkıyla ilgili konularınız vardı. Aynı kişiyle mi berabersiniz? Yalnız bende de nasıl bir fil hafızası varsa sanırım 4-5 yıl önceki konulardı🥸
Yaaa evetttt o benimm😂 yok ayni kişi degil o ikinci karısına döndü hatta yeni cocuk yaptılar ben de tebrik ettim çiçek gönderdim, arkadaş kaldık yani😇 sonrasında bazı bürokratik işleri şcin de bana ihtiyacı olmustu onlara yardım ettim o da benim bazı alım satım işlerime yardım etmisti, Allah’a şükür iyi ayrıldık Sanırım uc sene oldu zaten. Simdi farklı biriyleyim. O da Halit argun tarzı yaşantısına devam ediyor 😂

Geleneksel yazmışsınız. Bence kadın oğlunun nikahsız yaşamasını doğru bulmadığı için kızıp, tepki olarak kendini odaya kapamıştır. Bu duruma kendi bakış açısıyla el atıp cozmek için de hemen tanışmak istemiştir. Art niyet, emrivaki vs var mı bilemem ama bence sebep bu

Sakın gitmeyin. Anlattığınız gibi bir kadınsa benim tahminim sizi çağırıp kendince doğru bulmadığını belirtecek.
Erkek arkadaşınıza diyin ki önce sen benim ailemle tanışacaksın. Madem geleneksel aile bu işin yolu yordamı da budur önce erkek onaydan geçer

Yaaa evetttt o benimm😂 yok ayni kişi degil o ikinci karısına döndü hatta yeni cocuk yaptılar ben de tebrik ettim çiçek gönderdim, arkadaş kaldık yani😇 sonrasında bazı bürokratik işleri şcin de bana ihtiyacı olmustu onlara yardım ettim o da benim bazı alım satım işlerime yardım etmisti, Allah’a şükür iyi ayrıldık Sanırım uc sene oldu zaten. Simdi farklı biriyleyim. O da Halit argun tarzı yaşantısına devam ediyor 😂
En iyisini yapmışsın. Yeni sevgilinle mutluluklar dilerim🙂🌸

Ya sormayın. Hani pijama falan bulsa neyse bir de.

Sana davetiye yollarım artık🥺🥺

Ya annesinin gelme planı birden ortaya çıktı. Ben erkek arkadaşımdan da şüpheleniyorum aslında. Emrivaki yapan aslında kendisi de olabilir. Çünkü ben hep böyle hayat güzel derken o evlilikten bahsetmeye kalkardı ben konuyu kapatıyordum. Bir süre sonra o da benim gibi düşünüyor sanmıştım.

Teşekkür ederim :). Zaten çok utanıyorum. Bir de üstüne emrivaki...

Erkek arkadaşım da çok istiyor görüşmemizi. Şu an sanki bu anı bekliyormuş gibi davranıyor.

41 ama baya bakımlı ve genç duruyor.

İşte yediremeyecek ne var ki? Tamam oğlu bu saate kadar söylemedi sevgilisi olduğunu ama tamamen ketumluğundan. Kaç yaşında adamın sevgilisi olmasını neden anormal görecek tepkiler veriyor sonra sanki bu işin adı konmalı diye panikliyor. Sanki oğluna leke sürdüm.

Girmiş zaten 😑 Kimbilir eve döndükten sonra neleri değişmiş bulacağım
Sevgilinizin annesi kendisini odaya kapatmasina cok guldum. Sevgilinizde 41 yasinda koskoca adammis ayrica sastim kaldim. Sevgilinizi nekadar suredir taniyorsunuz? Bana hic olgun gelmedi. Ben siz olsam kesinlikle tanismazdim annesiyle. Zaten sizi oglunun aklini celen seytan olarak goruyordur. Yoksa onun oglusu asslaaaa evlenmeden cinsel iliski yasayacak biri degil, ustune nikahlanmadan bir evde yasamaya ikna etmissin oglusunu 😶😶😶

Güncelleme ile geldim, banlıydım yazamadım.

Annesi gitmeden önce görüşeceğiz demiştim. Benim evime yakın lokal bir cafe var. Kimse olmuyor gün içinde hatta. Orada buluşalım dedim.
Gayet normal giderken birden kadın döndü. Sevgilim tuvalete gittiğinde sandalyesini yanıma yanaştırdı.
Ben sosyal mesafe bırakmaya çalışıyorum ve zaten sevmem böyle iç içe oturmaları. Neyse yaklaştı yanıma sanki çok gizli bir şey söylüyormuş gibi "kızım sen merak etme ben senin adın çıkmadan her şeyi hallederim, bizim oğlana bakma sen ortada kalmazsın" dedi.
O an benim kan beynime sıçradı. Bir şey diyemedim ama bakışlarımdan anlamıştır herhalde. Sevgilim dönünce o da anladı suratımın düşmüş olduğunu, ne oldu falan dedi ben kalkalım sinyali verdim.
Evlere dağıldıktan sonra aradı beni, ben de annesinin söylediklerini söyledim. O da çok sinirlendi ve aynı zamanda mahçup oldu.
"Biz böyle bir aile değiliz, annem yalnız kaldıktan sonra biraz değişti bazı konularda. Kusuruna bakma demek istiyorum ama yüzüm yok açıkcası. Arayıp özür dileteceğim, daha uzatacaktı kalmasını ama yarın biletini kestirip yolluyorum. Bu iş benim ve senin kararın başka kimsenin sözü geçmeyecek. Böyle cahil cahil ithamlar yaptığı için onun adına özür dilerim" falan dedi.

Aramasın beni özür falan istemiyorum. Muhattap da olmak istemiyorum dedim. Neyse kadın gitti ben de evime döndüm. Uzun bir süre de görmem umarım.

Güncelleme ile geldim, banlıydım yazamadım.

Annesi gitmeden önce görüşeceğiz demiştim. Benim evime yakın lokal bir cafe var. Kimse olmuyor gün içinde hatta. Orada buluşalım dedim.
Gayet normal giderken birden kadın döndü. Sevgilim tuvalete gittiğinde sandalyesini yanıma yanaştırdı.
Ben sosyal mesafe bırakmaya çalışıyorum ve zaten sevmem böyle iç içe oturmaları. Neyse yaklaştı yanıma sanki çok gizli bir şey söylüyormuş gibi "kızım sen merak etme ben senin adın çıkmadan her şeyi hallederim, bizim oğlana bakma sen ortada kalmazsın" dedi.
O an benim kan beynime sıçradı. Bir şey diyemedim ama bakışlarımdan anlamıştır herhalde. Sevgilim dönünce o da anladı suratımın düşmüş olduğunu, ne oldu falan dedi ben kalkalım sinyali verdim.
Evlere dağıldıktan sonra aradı beni, ben de annesinin söylediklerini söyledim. O da çok sinirlendi ve aynı zamanda mahçup oldu.
"Biz böyle bir aile değiliz, annem yalnız kaldıktan sonra biraz değişti bazı konularda. Kusuruna bakma demek istiyorum ama yüzüm yok açıkcası. Arayıp özür dileteceğim, daha uzatacaktı kalmasını ama yarın biletini kestirip yolluyorum. Bu iş benim ve senin kararın başka kimsenin sözü geçmeyecek. Böyle cahil cahil ithamlar yaptığı için onun adına özür dilerim" falan dedi.

Aramasın beni özür falan istemiyorum. Muhattap da olmak istemiyorum dedim. Neyse kadın gitti ben de evime döndüm. Uzun bir süre de görmem umarım.
Pek size uygun insanlar değil sanki... Eski eşimden örnek vermek istiyorum. Sevgiliyken çok modern bir insandı evlendikten sonra içindeki ataerkil özellikler çıkmaya başladı. Mini eteklerim rafa kalktı, geleneksel talepler başladı. Ailevi özelliklerden liberalleşmek maalesef kolay değil. Gözünüz sevgilinizin üzerinde olsun.

X