Sevgilimin annesinin bende kalması?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
başta tavır koymalı idin
baştan gereken tavrı koymadığın için sevgilin rahat davranıyor
canım bi bakayım duruma , müsaitliğimi oluşturayım , genç kızlık hali sonuçta, evimin müsait olmasını isterim, sonra tabiki gelsin annen diyecektin en başta
o da sana bu cümleden sonra müsait misin canım annem gelmek istiyor diycekti
konuşma şekli ve tavır tamamen ilişkilerin gidişatını etkiliyor

Yani kolayca yaziyorsun ayrilirim lafini ama tepki vermeye bile korkuyorsun malesef : )
Sorun kadinin gelip kalmasi degil ki neticede evi kemirmeyecek
Kadin yola cikmis 12saat yol gelmis su an senin evinde
Senin tek diyecegin keske bi once bana sorsaydin canim, tabiki gelsin ama ben geldikten sonra ogreniyorum vs vs
Ama soz konusu annesi olunca verecegi tepkiden korktun birbirimizi kandirmayalim 😀
Evet korktum kalbini kirmaktan. Belki o özgüveni ben verdim çünkü. Sürekli kotu şeyler yaşarsam zamanı gelince biter zaten. 3 sene tertemiz ilişkiyi bununla bitirecek halim yoktu.. Hayatımda ilk kez ondan ayrılmıyorum, napayım bitecekse biter ,😄

başta tavır koymalı idin
baştan gereken tavrı koymadığın için sevgilin rahat davranıyor
canım bi bakayım duruma , müsaitliğimi oluşturayım , genç kızlık hali sonuçta, evimin müsait olmasını isterim, sonra tabiki gelsin annen diyecektin en başta
o da sana bu cümleden sonra müsait misin canım annem gelmek istiyor diycekti
konuşma şekli ve tavır tamamen ilişkilerin gidişatını etkiliyor
Ben evde yoktum ki. Sevgilim benim evimde kalıyordu zaten. Ben o şehirde bile değilim. Kendisi benim evimde kaldigi için, annesi de o şehirde geldiği için otomatik benim evime gitmiş oldu.

Sınır bilmez insanlar kendini en başta belli ederler de görmek istemeyiz.
Doğru olabilir,haklısın. Sevgilimi seviyorum, bana hiç bir yanlışı olmadı şu hareketine kadar hiç bir yönden. Dusuncesizlik etti galiba çözemiyorum. Ama ailesini daha tanımıyorum. Anneme de actim konuyu o da "Herhangi bir şey söyleme şuan için" dedi. Birbirimizi gerçekten anlıyorsak ilerde de aramızda bunlar sorun olmaz zaten. Buradaki konuları okudukça korkuyorum kayınvalide gazabından. Çok tuhaf kayinvalideleri var herkesin☹️

Aşkından ölüp bitmiyor gerekirse ayrılır ama burda da bişey deyince "Hüffff napıyım ayrılıyım bari o zaman .ss" diye trip yiyoruz. Meraklısıyız sanki de burda Allah'ın günü çift ayırıyoruz bize ne ya?
Siz baya gerginsiniz sanırım 😂 Konuya ilk yorum yaptığınızda beri "Kayınvalideniz şeytan" demeye getiriyorsunuz. Onu geçtim çocuğun yengesine gitmek istememişler, senin ev boş diye buraya geldik dediler diyorum "Gelin bunları istemedi ondan gidemediler" diyorsunuz. Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Kaç kez yengesigile de geldiler, kendi annesi hastayken. Hiç kimse kayınvalidesinden,görümcesinden koşarak kaçmıyor yani karşilikli anlayiş varsa herkes mutlu olabilir 😄😄

Evet korktum kalbini kirmaktan. Belki o özgüveni ben verdim çünkü. Sürekli kotu şeyler yaşarsam zamanı gelince biter zaten. 3 sene tertemiz ilişkiyi bununla bitirecek halim yoktu.. Hayatımda ilk kez ondan ayrılmıyorum, napayım bitecekse biter ,😄
Yahu ben ayril demiyorum ki neden ayrilasin 😀 neden bana danisma geregi duymadin diye sorunca ne tepki verecek gorecektin sadece
3 yil boyunca tartismasiz bi iliski beni urkuturdu sahsen
Adama hic birsey sormamisim tepki vermemisim tepkisini gormemisim supriz kutu gibi
Bence cok ilginc 😬

Siz baya gerginsiniz sanırım 😂 Konuya ilk yorum yaptığınızda beri "Kayınvalideniz şeytan" demeye getiriyorsunuz. Onu geçtim çocuğun yengesine gitmek istememişler, senin ev boş diye buraya geldik dediler diyorum "Gelin bunları istemedi ondan gidemediler" diyorsunuz. Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Kaç kez yengesigile de geldiler, kendi annesi hastayken. Hiç kimse kayınvalidesinden,görümcesinden koşarak kaçmıyor yani karşilikli anlayiş varsa herkes mutlu olabilir 😄😄
Yaşayın görün küçük gelin ne diyeyim. Evinize küt diye dalan insanlar için fazla iyi niyet besliyorsunuz, 1 yıl sonra ağlamaya gelirsiniz, çok gördük taze gelinleri sizin kadar temiz ve bebek teni renginde bakamıyoruz hayata.

Bdv ye konu açacak kadar içinizi kurcalamış bu konu
Demek ki sizede doğru gelmeyen noktalar olmuş
Ardına aldığınız yorumlarsa şaşırtmış nedense

Sizde farkındasınız daha arada resmiyet olmadan sınırlarınızın aşıldığının
Farkındaysanız yorumların çoğu baştan böyle birşeye izin vermeseydiniz minvalinde

Zamaninda annem dahi olsa habersiz gelmesin diye uyardığınız sevgiliniz, şimdiden sizin şahsi eviniz için bile çiğnemiş bu fikrinizi. Insanlar size ayrılın demiyor bunu anlatmaya çalışıyor

Aşkından ölüp bitmiyorum gerekirse ayrılırım diyosunuz ama daha bugün bile fikrimi sorsaydın diyemiyorsunuz. Annem temizler cümlesinin açılımı ve sınırları evlenince uzadıkça uzayacak ve ne var o benim annem vb olacak haberiniz olsun

Birde inanın başta herkes kv sinin kendini çok sevdiğini zanneder 🙃
Ben zaten normal bulmadım. Ki bence de söylenmeliydi ama annem de söylememi istemedi bu kez. Benim tepkim taniyormus gibi konuşanlara. Yok sevgilin ev işi yapmıyor mu, yok kayinvaliden öteki geline gidemez tabi o onu istemiyor çünkü gibi gibi. 5 satırlık cumlemden çook kesin yargılara ulaşmak. Öyle değil dediğimde de koruyorsun çocuğu oluyor. Burdaki bazı insanların her dediğini kabul etmek zorundasın herhalde. çok çok keskin kotu şeyler yazan kişilerin konularına baktım hepsinin ya kayınvalidesi kendisiyle yaşıyor bundan muzdarip, ya para sıkıntıları var sanırım bu yüzden kesin yargılara varabiliyorlar, olabilir herkes yaşadigina göre yorumluyor

Yaşayın görün küçük gelin ne diyeyim. Evinize küt diye dalan insanlar için fazla iyi niyet besliyorsunuz, 1 yıl sonra ağlamaya gelirsiniz, çok gördük taze gelinleri sizin kadar temiz ve bebek teni renginde bakamıyoruz hayata.
Olabilir yaşiniz büyük galiba. Siz daha tecrubelisinizdir kayınvalide mevzularında, yaşanmişliklariniz var sonuç olarak.

Yahu ben ayril demiyorum ki neden ayrilasin 😀 neden bana danisma geregi duymadin diye sorunca ne tepki verecek gorecektin sadece
3 yil boyunca tartismasiz bi iliski beni urkuturdu sahsen
Adama hic birsey sormamisim tepki vermemisim tepkisini gormemisim supriz kutu gibi
Bence cok ilginc 😬
Tartişmasiz değil ki, tartişmada saygimizi kaybetmedik. Kimse birbirine hakaret etmedi. Salak bile demedik yani. Bunlari düşündükçe kolayca bazi şeyleri yapamıyorum. Genele vurdugumda yani. Bu yapılan şeyi bende sevmedim,tasvip etmedim. Ama olayı bütünüyle görmeye çalıştım işte sevgilimin kalbini kırmamak için. Dün annesi geldiğinde çok mutluydu mesela, uzun süredir goruşmemişlerdi. Hastanede çalıştığı için de çok yıpranıyor, bana diyor gel vs ama bende gidemiyorum kendi ailemin yanındayım. O yüzden o mutluluğu da bozmak istemedim, anneme danıştım annem de bir şey demememi söyledi. Onlar daha çok konuşuyorlar annemle, annem annesi hakkında kotu bir şey sezmedim bekle bakalım şeklinde yorum yapınca bir şey demedim bende açikcasi.

Ben zaten normal bulmadım. Ki bence de söylenmeliydi ama annem de söylememi istemedi bu kez. Benim tepkim taniyormus gibi konuşanlara. Yok sevgilin ev işi yapmıyor mu, yok kayinvaliden öteki geline gidemez tabi o onu istemiyor çünkü gibi gibi. 5 satırlık cumlemden çook kesin yargılara ulaşmak. Öyle değil dediğimde de koruyorsun çocuğu oluyor. Burdaki bazı insanların her dediğini kabul etmek zorundasın herhalde. çok çok keskin kotu şeyler yazan kişilerin konularına baktım hepsinin ya kayınvalidesi kendisiyle yaşıyor bundan muzdarip, ya para sıkıntıları var sanırım bu yüzden kesin yargılara varabiliyorlar, olabilir herkes yaşadigina göre yorumluyor
Daha bir gün bile evli kalmışlığınız yok yüksekten uçup duruyorsunuz. Büyük konuşmayın bence.

Olabilir yaşiniz büyük galiba. Siz daha tecrubelisinizdir kayınvalide mevzularında, yaşanmişliklariniz var sonuç olarak.
Açıkçası evime pat diye dalan olmadı ki çok sıkıntılı bir kaynanam var. Çünkü oğlu ona o yolu göstermedi. O da ona kinleniyor, önünden bi çekilmedi oğlu rahat rahat canımı sıksın. Karadenizin huyunu da bilirim, çoktur onlarda öyle bi kamyon horanta bi eve doluşsun aylarca kalsın falan. Okuyan çalışan çocukları yollamalar aylar yıllarca, çok şey duydum gördüm böyle. Cahil insanlar diyeceksiniz de okumuşu bile yukarıda arkadaşın dediği gibi Mahmut dayıya dönebiliyor aile ilişkilerinde. Size bunu anlatmaya çalışıyoruz, as kes demiyoruz gözünüzü açık tutun, sınırlarınızı şimdiden çekin sonra çekerseniz "Oğlanı alana kadar iyiydi şimdi böyle mi oldu gelin hanım?" lafını duyarsınız.

Açıkçası evime pat diye dalan olmadı ki çok sıkıntılı bir kaynanam var. Çünkü oğlu ona o yolu göstermedi. O da ona kinleniyor, önünden bi çekilmedi oğlu rahat rahat canımı sıksın. Karadenizin huyunu da bilirim, çoktur onlarda öyle bi kamyon horanta bi eve doluşsun aylarca kalsın falan. Okuyan çalışan çocukları yollamalar aylar yıllarca, çok şey duydum gördüm böyle. Cahil insanlar diyeceksiniz de okumuşu bile yukarıda arkadaşın dediği gibi Mahmut dayıya dönebiliyor aile ilişkilerinde. Size bunu anlatmaya çalışıyoruz, as kes demiyoruz gözünüzü açık tutun, sınırlarınızı şimdiden çekin sonra çekerseniz "Oğlanı alana kadar iyiydi şimdi böyle mi oldu gelin hanım?" lafını duyarsınız.
Hiç kimseleri yok aslında. 3 kardeşler. Annesinin kardeşleri zaten başka başka şehirlere gelin gitmişler kendileri bile pek goruşmuyorlar. Babasının kardeşleriyle de pek samimi değiller. Bayramdan bayrama goruşuyorlar. Dikkat ederim yine de teşekkür ederim.

ben de karadenizliyim,bizde hiç yok bunlardan.
genelde de olmaz bizim yörede,daha çok doğuda vardır , memlekete bağlıdırlar o ayrı .
gerçi bizde bir laf vardır
karadenize kız vermeyeceksin kız alacaksın.
erkekleri sıkıntılı biraz ama kadınları çok çalışkan, hareketli,tek başına dünyayı yöneten cinsler:)

Ben evde yoktum ki. Sevgilim benim evimde kalıyordu zaten. Ben o şehirde bile değilim. Kendisi benim evimde kaldigi için, annesi de o şehirde geldiği için otomatik benim evime gitmiş oldu.
farketmez
canım annen gelmiş hoşgelmiş ama haberim olsa iyi olurdu,evde belki uygunsuz bir durumum olurdu,özelim sonuçta diyebilirdin

Hiç kimseleri yok aslında. 3 kardeşler. Annesinin kardeşleri zaten başka başka şehirlere gelin gitmişler kendileri bile pek goruşmuyorlar. Babasının kardeşleriyle de pek samimi değiller. Bayramdan bayrama goruşuyorlar. Dikkat ederim yine de teşekkür ederim.
Bilemem artık. Adamlar evlenince kırk yerden akrabası çıkıyor nedense, aile içinde de kıymetleniveriyorlar.

ben de karadenizliyim,bizde hiç yok bunlardan.
genelde de olmaz bizim yörede,daha çok doğuda vardır , memlekete bağlıdırlar o ayrı .
gerçi bizde bir laf vardır
karadenize kız vermeyeceksin kız alacaksın.
erkekleri sıkıntılı biraz ama kadınları çok çalışkan, hareketli,tek başına dünyayı yöneten cinsler:)
Çok candanlar Karadenizliler. Ama tam Karadenizli de değiller zaten. Annesi iç Anadolu,babası Karadeniz. Ama sonra babası memur olduğu için başka başka şehirlerde yaşamışlar senelerce. Karadeniz'de son 2-3 senedir yaşıyorlar.

Çok candanlar Karadenizliler. Ama tam Karadenizli de değiller zaten. Annesi iç Anadolu,babası Karadeniz. Ama sonra babası memur olduğu için başka başka şehirlerde yaşamışlar senelerce. Karadeniz'de son 2-3 senedir yaşıyorlar.
bunun yöreyle alakası yok ,tamamen bakış açısı ile alakası var.
bir yöreye atmak haksızlık olur
sınır baştan çizilecek, çizilmezse sonrası daha facia oluyor,kv kızacaksa başta kızsın ,evlendikten sonra boşanmaktan iyidir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X