sevgisi zoru görene kadarmış !

inşallah. bir de ailem de ben de evi olmayana kız vermiyorlar durumuna düşürüldük maddiyatçı diye düşünüyorlar belki de bizim hakkımızda ama Allah biliyor öyle değil. iki insan iki aile, kültür ve yaşam tarzı konularında denk olmayınca olmuyor malesef. aslında o kadar dert etmemiştim ben istanbulda yaşayan insanlar sonuçta tipik bir anadolu ailesi karışmazlar etmzler kendi hallerinde yaşarlar diye düşündüm ailesini aştım ama evleneceğim insanın bu pasifliğini kaldıramadım.
Siz kendi denginizi oda kendine göre birini bulur inşallah. Her zaman hayırlısını dileyin emin olun vardır bir hayır bitmesinde.

Dogru yapmıssın bence. İki taraf ta birbirine cok dürüst olmuş. Şöyle ki Adam Acıkca bir şekilde diyorki Senin sözün degil Ailemin sözü daha önemli onların dedigine göre düzenimizi kurup hayatımızı herseyimizi benim ailemin istegine göre yasarız demek istemiş... Aile mahallesi birbirlerinden asla kopamamak,uzaklasmamak genel kuralları vs. SEN zaten onlara uymasan Onlar bunu cok sorun edip hayatını zehir de ederlerdi emin ol.. Bu sefer üzülen sen olurdun.. En iyisi bastan ayrılmak Ben böyle tip erkeklerden uzak durun derim. Kendi İstegi degil de Anne babasının lafına göre evlilik yapan erkekler karısını da ezer gecer.. En ufak tartısmada kapı önüne koyan erkek tipi net...
evet çok dürüst, kandırmadı kandıranlar da var. dürüstlüğüne ve iyi niyetine bir şey diyemem. beni sevdiğini ve üzüldüğünü de biliyorum. ama sevdiğine sahip çıkamayacak kadar güveni yok kendine malesef.. aileme gözünüz arkada kalmasın demekten bile korktu bana her şey güzel olacak demiş ama olmamış ileride de bir eksiklik olduğunda bunun ağırlığını yaşarmış aileme bana söz verirse... çok ilginç bir yapı ben daha erkek gibiyim

evet çok dürüst, kandırmadı kandıranlar da var. dürüstlüğüne ve iyi niyetine bir şey diyemem. beni sevdiğini ve üzüldüğünü de biliyorum. ama sevdiğine sahip çıkamayacak kadar güveni yok kendine malesef.. aileme gözünüz arkada kalmasın demekten bile korktu bana her şey güzel olacak demiş ama olmamış ileride de bir eksiklik olduğunda bunun ağırlığını yaşarmış aileme bana söz verirse... çok ilginç bir yapı ben daha erkek gibiyim
Kendine güvenemeyen, evlilige kendi cabasıyla cesaret edemeyen erkek tipi.. Cocuk sahibi bile olmaktan korkan erkek tipidir bu.

ailenin öyle yetiştirmesiyle oluyor malesef. belki değişir evlenince sorumluluk sahibi olunca ama değişmeyedebilir..
Hayır kesinlikle degişmez. Degişmek istese bile Ailesiylen düşman olur da senden vazgecer. Öyle diyim. Etrafımda cok var böyle Aileler görüyorum aldıkları gelinleri parmagında oynatmaya calısıyorlar ogulları kadın dan da asaga tipler.. Bide tehtid ediyorlar kaynanalar gelinlerini bize uymazsan yuvan bozulur... Yuvanın daimligi bize baglı bizim sözümüzle iyi olursunuz,yoksa oglumdan bosanırsın gibi.. Oglanlarda Annem babam ne derse o kafasında kendi fikirleri hayat görüşleri yok.

alip yan dairelerine oturtabilecekleri bir gelin arayisina coktan ciktiklarina kalibimi basarim.

gecmis olsun. coook akilliymissiniz. vallahi bravo.. helal olsun.
Aynen konu sahibi cok acık gözlü, ileri görüşlü, Saglam karakter bayan helal olsun cok ta güzel cevabını vermiş Aileye

Aynen konu sahibi cok acık gözlü, ileri görüşlü, Saglam karakter bayan helal olsun cok ta güzel cevabını vermiş Aileye
Bu kadar akıllı olunca da evlenmek zorlaşıyor işte. 26 yaşındayım ben de istiyorum hayırlı bir evlilik yapayım. Aile olmanın kıymetini biliyorum çünkü. Ama akıl süzgecinden geçirdiğinde, kendini ezdirmemeyi öğrenecek yaşa geldikçe de işler zorlaşıyor.

Bu kadar akıllı olunca da evlenmek zorlaşıyor işte. 26 yaşındayım ben de istiyorum hayırlı bir evlilik yapayım. Aile olmanın kıymetini biliyorum çünkü. Ama akıl süzgecinden geçirdiğinde, kendini ezdirmemeyi öğrenecek yaşa geldikçe de işler zorlaşıyor.
😊Evet bence en dogrusu da böyle olmak.. Dogru Kişiye denk gelmediniz daha ki karar vermediniz.. Evlilik kolay verilecek bir karar degil. İnce eleyip sık dokuyorsun.. Mantıgınıza uyan biri cıktı mı Taslar yerine oturuyor emin olun.. Yasınız da gecmedi daha cok gencsınız, Zaten bence evlilik 25 den sonra yapılmalı diye düsünüyorum..

26 yaş çok da büyük bir yaş değil yanlış anlamayın :) Evlilik için uygun kişi sizi bulacaktır buna inanın.

😊Evet bence en dogrusu da böyle olmak.. Dogru Kişiye denk gelmediniz daha ki karar vermediniz.. Evlilik kolay verilecek bir karar degil. İnce eleyip sık dokuyorsun.. Mantıgınıza uyan biri cıktı mı Taslar yerine oturuyor emin olun.. Yasınız da gecmedi daha cok gencsınız, Zaten bence evlilik 25 den sonra yapılmalı diye düsünüyorum..
Ben de hep öyle derdim 25 ten sonra diye. Ah o taşlar ne zaman yerine oturacak 🙈 daha öncesinde de biri oldu o sorumluluk sahibi hatta istanbulda çok iyi bir büroda başarılı bir avukattı. Ama o da ailesinden tamamen kopuk bencil ve biraz bana üstten bakan biriydi. Ondan sonra bu sakinlik bana huzur vermişti çünkü önceki gibi değildi. şahsıma yönelik hiçbir kırıcı davranışı olmayan saygılı efendi biri bana melek gibi geldi. Ama sonunda bu da pasif çıktı. Biliyorum ben de mükemmel değilim ama sadece uyumlu birini istiyorum o kadar. Ümidimizi kaybetmek yok bu da geçer napalm....

Bence cocuk her şeye ragmen gercekten durustmuş ; ne ac gozluler var zengin kız bulunca her seyi yaparim ederim deyip te evlenince hiç bir şey yapmayan. . . Yapamayacagi seylere soz vermemiş helal olsun yine de bence onu dusunduren ve adim atmamasini saglayan aile yapilarinizin farkliligi olmuş acikcasi cocuk korkmuş ilerde de mutlaka problem cikar diye dusunmuş ki cikardi da . Aileler uygun degilmiş .

Ben de hep öyle derdim 25 ten sonra diye. Ah o taşlar ne zaman yerine oturacak 🙈 daha öncesinde de biri oldu o sorumluluk sahibi hatta istanbulda çok iyi bir büroda başarılı bir avukattı. Ama o da ailesinden tamamen kopuk bencil ve biraz bana üstten bakan biriydi. Ondan sonra bu sakinlik bana huzur vermişti çünkü önceki gibi değildi. şahsıma yönelik hiçbir kırıcı davranışı olmayan saygılı efendi biri bana melek gibi geldi. Ama sonunda bu da pasif çıktı. Biliyorum ben de mükemmel değilim ama sadece uyumlu birini istiyorum o kadar. Ümidimizi kaybetmek yok bu da geçer napalm....
Sana uyana kadar gelen taliplerini elemeye devam 😊Bu hep böyledir.

Bence cocuk her şeye ragmen gercekten durustmuş ; ne ac gozluler var zengin kız bulunca her seyi yaparim ederim deyip te evlenince hiç bir şey yapmayan. . . Yapamayacagi seylere soz vermemiş helal olsun yine de bence onu dusunduren ve adim atmamasini saglayan aile yapilarinizin farkliligi olmuş acikcasi cocuk korkmuş ilerde de mutlaka problem cikar diye dusunmuş ki cikardi da . Aileler uygun degilmiş .
Problemsiz evlilik olmaz ki. Ben daha bize geldiklerinde gördüm ailesiyle kafa yapımızın uymadığını ama iki zeki ve aklı başında insan bunun üstesinden gelebilir diye düşündüm. Vazgeçen o oldu aslında ben gibi görünüyorum. Hiçbir şey yapmayıp üzüldü sadece bu kadar.

merhabalar,
evlilik kararı verdiğim ve evlilik teklifini kabul ettiğim kişi ile ailesinin tavrı nedeni ile ayrıldık. beyefendi benim lise dönemi dershaneden arkadaşımdı. yıllar sonra vazgeçmeyip defalarca yazdı ve en sonunda cevap verdim bu şekilde tekrar başladık ve kısa sürede sevgisine bana bağlılığına dürüstlüğüne ahlakına çok güvendim. uyumluyduk ben mimarım o mühendis hayattan beklentilerimiz onun bana karşı anlayışlı olması vs her şey çok güzeldi. 2 ay içerisinde önce annemle tanıştırdım sonra da aileler tanıştı. iki taraf da aynı memleketliyiz fakat benim ailem ve ben çok sosyaliz onlar bize göre çok asosyal ve biraz geleneksel bir yapıları var. bütün akrabalarıyla aynı sokakta oturuyorlar ve onlardan başka görüştükleri kimse yok. kendi binalarının hemen yanında oğulları evlensin otursun diye bir daire ayırmışlar evlendikten sora orada yaşamamızı istediler. ancak ben kendimi çok zorlamama rağmen yapamayacağıma karar verdim. istanbulun en kötü ilçelerinden ve hiç sevmediğim bir ilçesinde, ofisime iki vesait ve 1,5 saatlik mesafede üstelik tüm akraba ve aile ile aynı yerde yaşamayı kabul etmek birkaç seneliğine geçici bile olsa göze alabileceğim bir şey değildi. iki aileye de uzak ortak bir noktada mevcut daireyi kiraya vererek başka yerde kiraya çıkalım istedim. kendisi defalarca beni ikna etmeye çalıştı ikna olmadım. ardından annesi onlara gittiğimizde bir kenara çekip ikna etmeye çalıştı yapamayacağımı söyleyince demek ki sen beni hiç sevmemişsin dedi gözlerini yaşarttı. ondan sonra da normalde çok cana yakın davranan insan gitti hep soğuk davrandı. ailemle oturup konuştuklarında kabul ettiler kiraya çıkmamızı ama burayı satmayız da kiraya da vermeyiz ihtiyaçları olduğunda yardım ederiz ayda bin lira dediler. ben evleneceğim kişiye sordum benim şu an kendi ofisim var ama bazen aylarca iş olmayabiliyor sabit bir gelirim şimdilik yok, senin maaşın belli, ailenin desteği belli bu şekilde yapabilecek misin dedim. çok zor yapamam bu şartlarda dedi. benim ailem de biz yardım ederiz size sen çocuktan emin ol gerisi önemli değil dediler bana. benim ondan emin olmam lazımdı ona ailem biz seni bu şartlar altında nasıl verelim diyorlar, ne yapacağız o zaman bu işi askıya alalım şartlar uygun olduğunda evlilik işine girişelim dedim hemen kabul etti. kendi sorumluluğunu alamaması ve araya soğukluk gireceğini bilmesine rağmen beklemeyi kabul etmesine kızdım ardından bir ay boyunca konuşmadık. ne ailesi ne kendisi aradılar yazdılar. ailesiyle hiç uyuşmayan yapımız olmasını kabullenmiştim, çok zor şartlarda karşı taraftan hiçbir şey almadan evlenmeyi de kabullenmiştim benim ailem hali vakti yerinde bize yardım ederlerdi ama istedim ki karşımdakinin sorumluluk sahibi olduğunu göreyim. kendi sorumluluğundan kaçtığını gördüm. ailesi de zaten beni kendilerine uygun bulmadılar belli ki. her günü haftalar gibi gelen bir ayın sonunda yüzüğü kuyumcuya bıraktım ve ona uzun bir mesajla ondan aslında sadece sorumluluk sahibi olmasını beklediğimi aileme karşı mahcup olduğumu, çok büyük hayal kırıklığına uğradığımı anlatan bir mesaj yazdım. o da senden hiç vazgeçmedim ben de sana azsa az çoksa çok yapabilir miyiz diye yazacaktım. hem aileleri üzmeden hem biz üzülmeden nasıl yapabiliriz diye düşündüm bu işin içinden çıkamadım dedi. bu süre içinde birsürü şey yapabilirdin dedim annemi arayabilirdin babamı arayabilirdin merak etmeyin gözünüz arkada kalmasın kızınız bana emanet diyebilirdin en azından istekli olduğunu belli edebilirdin sana güvenmelerini sağlayabilirdin dedim. sizinkileri aramayı düşündüm ama vazgeçtim sonra bunun ağırlığını taşıyacaktım. en küçük bir eksiklikte bu aklına gelecek filan dedi. çok özür dilerim seni üzmek hiç istemezdim ama yapamadıklarımla seni üzdüm çabuk karar verebilen bir insan değilim. vs vs bu şekilde helalleşip bitirdik. bir yanım üzülüyor dürüst ahlaklı erkek bulmak bu zamanda zor diye bir yanım bir ömür böyle hiç bir şey yapmayıp sadece üzgünüm diyen adamla geçmezdi diyor. doğru mu yapmışım hanımlar ne dersiniz?
Evlilik iki kişi arasında değil aile arasında da oluyor.Eğer uyum yoksa hani toparlasanız bile ileride yine patlak verir sorun.

Problemsiz evlilik olmaz ki. Ben daha bize geldiklerinde gördüm ailesiyle kafa yapımızın uymadığını ama iki zeki ve aklı başında insan bunun üstesinden gelebilir diye düşündüm. Vazgeçen o oldu aslında ben gibi görünüyorum. Hiçbir şey yapmayıp üzüldü sadece bu kadar
Sanirim cocuk ailesine gorunmez iplerle cok bagli ve sezgileri kuvvetli bir cocuktu ailesi ile sizin aranizda kalmadan bir tercih yapmis diyelim . Hic oturmadan hic orada yasamadan ailesinin evini elinizin tersiyle itmissiniz evet bu en dogal hakkiniz tabi ama size verilen hediyeyi kabul etmemissiniz ... Aslinda cocuk bence cok karakterliymis her seye ragmen algilari kapali degilmis ... İsteseydi size bir suru vaatler verebilirdi aileniz varlikliymis sonucta ve o verdigi sozlerin hic birini tutmazdi evlenince . . . Ben o kisma cok takildim gercekten cocugun gozu cok tokmus ve gayet mutevazi yasamak istemis size sanki bunlar zor gelmis haliyle cocugun kafasindaki profil siz olmamissiniz . Tek bildigim yine de ne istedigini bilen bir cocukmuş ...

Bir de demissiniz ya gidip is bulur calisirim demedi diye en iyi universiteyi bitiren yabanci dili vs olan bir muhendisin bile kurumsal bir yerde calissa dahi alacagi maas belli. Biraz gayretle biraz cabayla o parayi kendi yerinde zaten kazanirdi siz cok kuruntu etmissiniz her seyde bence .

X