sevgisi zoru görene kadarmış !

Eee yanlis olan? Siz zaten yardim ederler dediniz o da ayni seyi dusunmus zaten.
Hiii simdi anladim ex es olacak kisi baska is bulaun daha cok para kazansin, aile evi kiraya versin,siz de o kirayi gelir gibi alin istiyorsunuz!

Eee siz bu beklentiler icindesiniz ama peki karsi tarafin sizden evinizin butcesine katki saglamanizi istemesi ve beklemesi (1. Elden) cok tuhaf bir sey mi?
Yani bu adamin sizi zoru gorunce birakmasi anlamina mi geliyor 🤷‍♀️
Ne alaka ya Allah korusun hiç öyle bir şey düşünmedim vallahi

Eee yanlis olan? Siz zaten yardim ederler dediniz o da ayni seyi dusunmus zaten.
Hiii simdi anladim ex es olacak kisi baska is bulaun daha cok para kazansin, aile evi kiraya versin,siz de o kirayi gelir gibi alin istiyorsunuz!

Eee siz bu beklentiler icindesiniz ama peki karsi tarafin sizden evinizin butcesine katki saglamanizi istemesi ve beklemesi (1. Elden) cok tuhaf bir sey mi?
Yani bu adamin sizi zoru

Ne alaka ya Allah korusun hiç öyle bir şey düşünmedim vallahi
Ee isteginiz neydi sahistan ve neden ayrildiniz o zaman!!
Kusura bakmayin ama babaniz da insanlarin evine ne yapacaklarini soyleyemez. Bilmiyorum benim babam soylemeye kalksa durdururum bize ne kiraymis satsinmis. Biraz ustten bakmak var sanirim.

Yani maaşının yetmediğini öğrendiklerinde bizimkiler ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

Bu lafta cok kotu ve cirkin bir laf. Bir arkadas vardi gunduz size yorum yapmisti muhafazakar yapilisiniz diye. Evet bence de oylesiniz. Erkekten bekliyorsunuz herseyi.
Siz de eve katkida bulunamayacaksiniz hem de calismaniza ragmen.

Son düzenleme:
Bu ne kibir bu ne salgirgan uslup ya :KK70: neyse size son mesajim Allah size sizin gibi bir gelin versin :)
Siz de kimi insanlar gibi ilk konusulana degil de son konusulana odaklaniyorsunuz o kadar lafi hakkimda bilip bilmeden sarfedip sonra da saldirgan uslupta bulmak da gercekten nasil bir kafa yapisi ...
Son mesajinizda bile bir yaftalama var hala tanimadan yeriyorsunuz aklinizca ama amin ; Allah bana benim gibi bir gelin versin ...

Bir şey beklemiyorum ki benim şöyle altınlarım şöyle evim şöyle mobilyam olsun isteğim yoktu sorumluluk sahibi olmasınj istedim bu kadar. En baştan burada oturma şartıyla evlenebilirim yoksa evlenemem deseydi. Hadi bunu yapmadı ailesini ikna edemedi beni ikna edemedi ama çözülür diye diye yola devam etmeseydi. Susup bir kenarda durmasaydı.
şimdi bakın

sizin için 10 tane bilezik x marka mobilya istemiyor olmanız zaten bir taviz ya da uyum, fedakarlık vs. olabilir
sizin için bu ekstradan bir şey olabilir, bunları istemiyor olduğunuz için takdir görmeyi bekliyor olabilirsiniz.

ama beyefendi için de sizin onun ailesiyle yaşamayı kabul etmeniz "normal" olandı demek ki.

yani bırakın sizi bilezik istemediğiniz için takdir etmeyi, aileyle oturmadığınız için tekdir etmişler.

aileler arasında kültür farkı olması böyle bir şey zaten. sizin ayrılmanız isabet olmuş

ancak "zoru görünce kaçtı" diye bir şey yok. siz normallerinizi uyduramamışsınız, bu da çok görülen bir durum. iyi ki baştan öyle olmuş...hatta keşke aileler hiç işin içine girmeden olaymış, daha iyiymiş. o konuda başta açık mı olmadınız, dürüst mü olmadınız, acele mi edildi, muhafazakarlık mı, toyluk mu bilmiyorum artık. çünkü bunların bu kadar "baştan konuştuk bunları" olup bu kadar "uzlaşılmamış" olması normal değil. konuşmuşsunuz ama uzlaşamamışsınız demek ki.

evet bence de susup bir kenarda durmasaydı...ama ne yapacaktı? maaşı belli ailesi belli, bunları değiştirme imkanı yok (demek ki yok).
susup oturmasa o diyecekti "biz olmuyoruz, ayrılalım en iyisi"...ama erkeklerin bazısı kadınların da çoğu bunu yapamaz. yolu yapar. siz ayrılırsınız...

boşverin artık bunları. isabet olmuş. daha iyisini bulursunuz.

şimdi bakın

sizin için 10 tane bilezik x marka mobilya istemiyor olmanız zaten bir taviz ya da uyum, fedakarlık vs. olabilir
sizin için bu ekstradan bir şey olabilir, bunları istemiyor olduğunuz için takdir görmeyi bekliyor olabilirsiniz.

ama beyefendi için de sizin onun ailesiyle yaşamayı kabul etmeniz "normal" olandı demek ki.

yani bırakın sizi bilezik istemediğiniz için takdir etmeyi, aileyle oturmadığınız için tekdir etmişler.

aileler arasında kültür farkı olması böyle bir şey zaten. sizin ayrılmanız isabet olmuş

ancak "zoru görünce kaçtı" diye bir şey yok. siz normallerinizi uyduramamışsınız, bu da çok görülen bir durum. iyi ki baştan öyle olmuş...hatta keşke aileler hiç işin içine girmeden olaymış, daha iyiymiş. o konuda başta açık mı olmadınız, dürüst mü olmadınız, acele mi edildi, muhafazakarlık mı, toyluk mu bilmiyorum artık. çünkü bunların bu kadar "baştan konuştuk bunları" olup bu kadar "uzlaşılmamış" olması normal değil. konuşmuşsunuz ama uzlaşamamışsınız demek ki.

evet bence de susup bir kenarda durmasaydı...ama ne yapacaktı? maaşı belli ailesi belli, bunları değiştirme imkanı yok (demek ki yok).
susup oturmasa o diyecekti "biz olmuyoruz, ayrılalım en iyisi"...ama erkeklerin bazısı kadınların da çoğu bunu yapamaz. yolu yapar. siz ayrılırsınız...

boşverin artık bunları. isabet olmuş. daha iyisini bulursunuz.
Evet belki de öyle bunu kabullenmekte biraz zorlandım sanırım. Teşekkür ederim gerçekten

Es ailesinden para kendi ailenizde para alarak evlilik mi yürür? Evlilik hem manen hem madden hazirsan yapılır. Sartlariniz uygun değilmiş sevgiliniz doğrusunu yapmış askıya alarak
Evet işte o zaman niye yola çıktı diyorum anlatamıyorum bunu bir türlü. aynı fikirdeyiz sizinle. Benimle net olarak gerçeği konuşmadı en başta sonradan ortaya çıktı her şey. Her neyse çok teşekkür ederim vaktinizi ayırıp bu kadar ilgilendiğiniz için bana çok iyi geldi sizlerle konuşmak burada çok aklı başında kadınlar varmış çok sevindim

bence en dogrusunu yapmışssınız. siz ayrı bir aile belkide hem kendi hemde onun ailesinden apayrı bir yaşam süreceksiniz. bakış acınız kurdugunuz masadan tutunda herseyiniz bambaşka olacak. asla ve asla onlarla aynı bir arada yaşamak zorunda değilsiniz. hemde bütün sülalenin oldugu bir sokakta. ayrıca eşinizolacak kişi kendi sorumluluklarını tek başına alabılecek birisi gibi de gözükmüyor. önceden belli olmasa sorun olmaz gibi düşünsenizde iki ailenin yaşam tarzları ve hayat görüşlerinin bu kadar uç noktalarda olması emin olun ileride sorun olacak. yazdıklarınızdan sadece ev mevzusu degil yaşam şartlarınızda çok farklı. bence çok dogru bir karar vermişssiniz. ayrıca duruşunuzdan dolayı sizi tebrık ediyorum. kusura bakmayın ama iki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyır

Evet işte o zaman niye yola çıktı diyorum anlatamıyorum bunu bir türlü. aynı fikirdeyiz sizinle. Benimle net olarak gerçeği konuşmadı en başta sonradan ortaya çıktı her şey. Her neyse çok teşekkür ederim vaktinizi ayırıp bu kadar ilgilendiğiniz için bana çok iyi geldi sizlerle konuşmak burada çok aklı başında kadınlar varmış çok sevindim

e o evlenme teklif etmiş de, siz de kabul etmişsiniz ama :) siz neden kabul ettiniz? adam kendi kendine mi evlenecekti?

ya bunları gerçekten boşverin ama şunu da bilin:

erkeklerin "errrkek"liğinin %90'ı gaz.

Ciddiyim. Çoğu durumda öyle. Nadiren vardır ince ince düşünen planlayan, gaza gelmeyen adam (öyleleri de genelde erken evlenmez zaten, belki hiç evlenmez hatta)

Hatta erkeklere bi sorun bi evlilik kaça patlar, adam hiç düşünemez ki e bunun perdesi var, halısı var, pastası var çöp kovası faraşı var diye :) 10 erkekten 8 tanesi o hesabı yapamaz, bilmez bile bunları...Ama kadınların da 10 tanesinden 8'i bilir. Neden hep kavgalar perdecilerde çıkıyor sanıyorsunuz?

O yüzden öyle ay çok sakin çok dürüst çok uyumlu gibi gelmesi sizi aldatmasın. iş ciddiye binince anlamıştır anyayı konyayı.

Ablacim affina siginarak bir sey diyecegim
Tamam arkadasin hataliydi hatanin en en buyugu bu arkadasindaydi vsvs
Peki sen bu cocugu birakirken gercekten cok guclusun ozguven sahibisin harikasin mukemmel bir sey yaptin vsvs
Pekiii her seyi erkek yapsina getirmek olayi ben ofisimi kapatamam eve katki saglayamam dediginiz noktada siz peki bu cocukla nasil yola ciktiniz
Bu durumda kim zoru gorunce birakmis gitmis oluyor ...
Etkiye bir tepki var nolur kusura bakmayin amacim sizi kirmak vs degildi icimdekileri tutamadim ... Yine diyorum hakkinizda hayirlisi olsun ablacim

bence en dogrusunu yapmışssınız. siz ayrı bir aile belkide hem kendi hemde onun ailesinden apayrı bir yaşam süreceksiniz. bakış acınız kurdugunuz masadan tutunda herseyiniz bambaşka olacak. asla ve asla onlarla aynı bir arada yaşamak zorunda değilsiniz. hemde bütün sülalenin oldugu bir sokakta. ayrıca eşinizolacak kişi kendi sorumluluklarını tek başına alabılecek birisi gibi de gözükmüyor. önceden belli olmasa sorun olmaz gibi düşünsenizde iki ailenin yaşam tarzları ve hayat görüşlerinin bu kadar uç noktalarda olması emin olun ileride sorun olacak. yazdıklarınızdan sadece ev mevzusu degil yaşam şartlarınızda çok farklı. bence çok dogru bir karar vermişssiniz. ayrıca duruşunuzdan dolayı sizi tebrık ediyorum. kusura bakmayın ama iki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyır
Teşekkür ederim desteğiniz için

Peki sen bu cocugu birakirken gercekten cok guclusun ozguven sahibisin harikasin mukemmel bir sey yaptin vsvs
Pekiii her seyi erkek yapsina getirmek olayi ben ofisimi kapatamam eve katki saglayamam dediginiz noktada siz peki bu cocukla nasil yola ciktiniz
Etkiye bir tepki var nolur kusura bakmayin amacim sizi kirmak vs degildi icimdekileri tutamadim ... Yine diyorum hakkinizda hayirlisi olsun ablacim
Ablacım lütfen sakin olun benim yuva kurarken ihtiyaçlarımı alacak kadar birikmişim var evliliğe hazırım. Ama kira ödeyecek durumda değilim çünkü şu anda sabit gelirim yok bazen aylarca iş gelmeyebiliyor o yüzden şimdilik ancak ofis giderlerine gidiyor kazandığım. Ama zamanla kar edecek duruma gelecek inşallah. O nedenle zamanında durumun böyle olacağını bilseydim iş ailelere bir süre taşınmazdı

e o evlenme teklif etmiş de, siz de kabul etmişsiniz ama :) siz neden kabul ettiniz? adam kendi kendine mi evlenecekti?

ya bunları gerçekten boşverin ama şunu da bilin:

erkeklerin "errrkek"liğinin %90'ı gaz.

Ciddiyim. Çoğu durumda öyle. Nadiren vardır ince ince düşünen planlayan, gaza gelmeyen adam (öyleleri de genelde erken evlenmez zaten, belki hiç evlenmez hatta)

Hatta erkeklere bi sorun bi evlilik kaça patlar, adam hiç düşünemez ki e bunun perdesi var, halısı var, pastası var çöp kovası faraşı var diye :) 10 erkekten 8 tanesi o hesabı yapamaz, bilmez bile bunları...Ama kadınların da 10 tanesinden 8'i bilir. Neden hep kavgalar perdecilerde çıkıyor sanıyorsunuz?

O yüzden öyle ay çok sakin çok dürüst çok uyumlu gibi gelmesi sizi aldatmasın. iş ciddiye binince anlamıştır anyayı konyayı.
Çok teşekkür ederim desteğiniz için

Teşekkür ederim desteğiniz için
anlamanız gereken sadece ev degil. inanın bana yaşam tarzınız bakış açınız bile çok önemli. siz sosyal bir cevrede kendi işi olan aktif bir kadınsınız anladıgım kadarıyla. evlenince bunları arayacaksınız. ayrıca ailelerin hele ki sizin ailenizin yardımıyla asla yapmayın böyle bir seyi. birde şeye takıldım . ne demek bu evi kiraya veremeyız satamayız aylık 1000 tl yardım ederiz. bunun sebebi apartmana başkasını yabancı sokammak . ayrıca diyorsunuz ki çok kötü bir semtte işinize 1.5 saat 2 vesait. kusura bakmayın ama onun ailesinin ıstedikleri olacak diye neden siz sıkıntı çekiyorsunuz en güzel zamanlarınızda.madem öyle beyfendi taşın altına elini koysun . yoksa inanın bütün yük size kalır.

Bazı hanımlar haklı olarak demişler ki, '' Sen herşeyi erkekten bekliyorsun, en çok o elini taşın altına soksun istiyorsun. ''. İyi hoş da aile apartmanı sülale mahallesinde yaşayan insanlar var karşısında, biraz aklı ve hayat tecrübesi olan hanımefendiler buraya gelin gelince başlarına geleceği az çok bilirler. İstanbul' da çok iyi olmayan bir semtte aşiret gibi mahalle. Hımmm. Öyle bir yer biliyorum ben. :)))) Eşime telefonda sesim yarı desibel yükseldi diye adamı kılıbık ilan etmişler. Eşitlik diyorsunuz iyi hoş da kime eşitlik? . Sülale mahallesine mi?

Yola çıktım çünkü en başta evliliğe hazırım dedi. Ailemin evinde oturma şartıyla evlenebilirim demedi !

aileniz ve siz evlilik icin neden bu kadar israrcisiniz? ben dusunuyorum boyle bir durumda olsam benim babam kizim daha dogru durust gelirin yok, sevgilinin maasi da ikinize yetmez der konuyu kapatirdi. bunlarin boyle dillendirilmesi, insanlara evinizi kiraya verin biz de o parayla kiraya cikalim falan demek bana cok utandirici geldi.

ne istediginizi biliyor olusunuz guzel ama istediginiz seyler cok makul degil. aile mahallesinde yasamayi kast etmiyorum bu yazdiklarimda bu arada.

Bazı hanımlar haklı olarak demişler ki, '' Sen herşeyi erkekten bekliyorsun, en çok o elini taşın altına soksun istiyorsun. ''. İyi hoş da aile apartmanı sülale mahallesinde yaşayan insanlar var karşısında, biraz aklı ve hayat tecrübesi olan hanımefendiler buraya gelin gelince başlarına geleceği az çok bilirler. İstanbul' da çok iyi olmayan bir semtte aşiret gibi mahalle. Hımmm. Öyle bir yer biliyorum ben. :)))) Eşime telefonda sesim yarı desibel yükseldi diye adamı kılıbık ilan etmişler. Eşitlik diyorsunuz iyi hoş da kime eşitlik? . Sülale mahallesine mi?
O diyenlerden biri benim🤣 ama ben asla neden o evde oturmayi kabul etmediniz demedim. O konuda basindan sonuna kadar hakli. Oturmasin tabi ki. Ne munasebet.
Benim demek istedigim cok farkli biseydi. Zaten hic o oturma konularina girmedim bile 😊
Zaten aileler arasi bir uyusmazlik var.
Olsa da devam edemez mutsuz olurdu konu sahibi maalesef.

X