Siz olsanız ne yapardınız . Tüp bebek süreci ve kv

Ya tabiki mutlu olursun , onu demek istemedim ..kayınvalidenin yerli yersiz kendi dogurmus gibi gözüne sokmasından bahsediyorum .üstelik sen zor bir surecteyken. .Çok politik ,tehlikeli ..parti kursa , tilkiliğinden zirveye oturur :KK70:
aynen öyle
bir kere eşimle tartıstık yeni evliyken
eşim sinirlendi telefonunu koltuga fırlattı teli elindeydı:)
telefon koltuktan yere düştü ve ekranı catladı:)

sonra eşim ailesine haber verdi telım yok bi süre dedi.
ulasamazsınız dedi
eşiem sürekli karına kızdın da kırdın dımı telefonu dedi, eşim hayır diyor
günde elli kere arıyor annesi beni kocamı ıstıyor
aynı seyı soyluyor
bak doğru soyle ;karına kızdın da kırdın dımı telı dıyor

eşim de kızdı annesına hayır dedı bırdaha sorma dedı konu kapandı
bir ay sonra falan annesı bize geldi,
yemege gttik üçümüz:)
eşim lavaboya gidince kv dem dedi ki bana
ah be annecim bu cocugu napıcaz boyle cok sınırlı dedı, baksana sana kızıp da nasıl telefonu fırlatmıs dedi:)
beni oyuna getirdi, içimden dedim ki herqalde kocam annesine itiraf etmiş :KK70:
Evet ya öyle oldu napalım dedim :)

eve geldık neyse
eşime dedim ki, annene neden soyluyon dedım
hani söylemıycektık dedim.
ben soylemedım kı dedı eşim

yanı kadın orda bana sanki oğlu itiraf etmiş gbi agzımdan evet cevabını aldı içi rahatladı huzura erdi, bana kızıp da kırdıgı için :KK70:

KP aylık 14 bin tl aylıgı var
Ya herseyi gectim de 14 bin aylik alacak ne iş yapıyor bu adam? :bicak:

Bu arada derdini anlatmakla hata etmişsin keşke hiç anlatmasaydın, ama umursama hiç arama sorma konuştukça canını sıkıyolarsa konuşupta canını sıkma. Esinle konusurken selam gönderirlerse sen de selam söyler geçersin. Umursama bile onlarin destegine ihtiyacin yok.
Kendi ailen biliyo mu kendi annenle aran nasil? (Bu arada benim annemle babamin da 5 6 sene boyunca çocukları olmamis tedavi falan derken ben olmuşum umudunu kaybetmene gerek yok)

En yakın zamanda Allahım sana da isteyen herkese de bebek nasip etsin inşallah dream.
Şimdi sormadıkları için kızıyorsun ama inan sorsalar yine batar çünkü bu çok hassas konu bence.
İşyerimde bir arkadaşım var,hiç lafını bile yapmıyorum ki sadece benimle paylaştığını söylemişti.
Çekiniyorum inan.
Konuşmak isterse dinlerim.
amin inşallah cnm
ama sormuyorsa madem hassas düşünüp o zaman baska ınsanların bebeklerı ıcın de ayy ayyy dıye ballandıra ballandıra bana anlatmasın
yıne hassas düşünsün madem
kaç km öteden bunu bana anlatmasının ne mantıgı var , üstelik bahsettiği kişileri tanımıyorum bile
ve kendi yegenıne üzülüyor ah vah cocukları olmuyor dıye
e benı gectım oğluna sorsun oğluna üzülsün madem

Herkese merhaba,

baştan belirteyim biraz uzun oldu :) kusura bakmayın lütfen..

Eşimle 4 sene olacak evliyiz, hiç korunmadık ve çocugumuz da olmadı.Son bir yıldır doktorlardan cıkamıyoruz.
Klomen tedavisi oldum , iki aşılama geçirdim bugün ikinci asılamamın olumsuz sonucunu da aldım çok üzgünüm:KK1::KK1::KK1:
Sorun olarak eşimde sperm hareket azlığı var ve morfolojisi düşük.
Bende de hafif pco varmıs ama bunu daha yeni öğrendim.
İkimiz de 37 yasındayız.

Eşimin ailesine cocugumuz olmadıgını 3 sene boyunca hiç söylemedik, zaten konusu olmadı da hiç.
Ailesi farklı şehirde, senede 2-3 kere anca görüşürüz .
Biz evlenirken ailesi eşime tavır aldı.Evlenip benim yasadıgım sehıre gelsınler hıc ıstemedıler.
Aylar boyu ne aradılar ne sordular , evlendikten 3 ay snr kv ilk defa evimize geldi. Babası sanırım bir sene sonra ve evde bekar olan ablası hiç gelmedi.

Bunlar tavırları ile çok fazla benı ıstemedıklerını belli ettiler, eşime sürekli sen dream ı tercih ettin bizi bıraktın dedi kv,
Sen de evlendin ya artık şu hayatta kimseye güvenim kalmadı dedi kv.
Ben bu ve bunun gibi şeyleri hep duydum.
Ne eşimi ne de beni hiç aramadılar, eşim 2 sene snr falan kv ile çok fena tartısma yasadı ve kv bu sefer yön değiştirdi,
Son bir seneye kadar beni hep aradı, canım kızım gelinim yavrum falan hep güzel kelimeler kullandı bana karşı.
Ama bu sefer bana inandırıcı gelmedi tavırları.
Kendisi çok yalancı, politik ve sinsi bir insan.
Şuanda eşime karsı bizim evliliğimizle ilgili hiç yorum yapmaz.
Hep tasvip eder bizi:)
Biz basta cok zor süreçler yasadık, kiradaydık, evimiz yoktu, eşim işten cıkartıldı dolu borcla evlendik.
Son iki senedir eşim iyi bir işe girdi, evimizi aldık maddi olarak çok fazla ilerleme kaydettik ama hala kredi borcumuz var ve maddi anlamda zorlandıgımız zamanlar olur az da olsa.

Hersey yoluna girince bizim hayatımızda kv bir anda iyi fedakar bir anne oldu :)
Şuanda eşimle araları çok iyi.
( evlenirken ne maddi ne manevi tek bir destek görmedik)
Ama sorsanız benim kadar fedakar anne yok der ve her telefonda eşime ağlar .
Bbana birsey olsa ben ne yapacağım der.

Herneyse ; geçen sene kv deme gittiğimizde komşunun biri çocuk durumunu sordu bize.
Dediğim gibi öncesinde eş ailesinden hıc konusu acılmamıstı,
Benim çok hassas oldugum bir dönemdi o zaman ve görümcem de vardı ( bekar 45 yasında ailesi ile yasıyor)
onu odaya çektim dedim durum böyle böyle.
ağladım biraz orda salak gibi ve bizim çccugumuz olmuyor deim, hiç korunmadık ama olmadı dedim.
tüp bebekle belkı olabilirmiş , aşılama falan da dr az ihtimal veriyor dedim ablasına.
Bu abla da her gece eşime kalpli öpücük yollayan, bi,rtanem benimmmm seni cok seviyorum diye yazı yazan,
bir foto at da içim rahat etsin seni bi göreyim diyen, herseyi soran karısmaya meyilli , meraklı ama bir o kadar da boş bir abla.
neyse , sen üzülme bitanem dedi bana ; kocanla konus dedi,
şimdi ev krediniz var tüp e gücünüz yetmez biz size tüp parasını verelim siz dr u ayarlayın yeter dedi.
( ben huylarını biliyorum
daha önce de size ev alalım dedıler almadılar
arabayı değişelim deidler değişmediler
yani sürekli biz beklemediğimiz halde vaat edip yapmayan bir aile)

ben annem babamla da konusurum dedi.
çıktık odadan orda baya öptü sarıldı vs.

sonra biz eve donduk birkac ay geçti ne arayan var ne soran
ben aradım ablayı, dedim annemlere soyledın mı ne dedıler dedım
soyledım kendiliğinden olur dıyorlar dedi.
hımm tamam madem dedim kapadık telefonu:)

ben zaten sonucu bılıyordum ve asla tüp bebek malıyetını onlara yuklemezdım. ama yanıltmadılar beni.
ve sonrasında kv dem bır gece yatılı bize geldı,
yegenının cocugu olmuyormuş kv demın
kahvaltı masasında ağladı, berk lerin cocugfu olmuyormus
cok uuzluyorum dedi ve ben şok oldum , eşim yoktu o anda.

sonrasında da beni aradı bırkac kere , ebru sizden sonra evlendi dimi annecim bak hamıleymıs onun baby shower ine gideceğiz dedi:)

baska zaman birdaha aradı, işte zeynep doğum yaptı hastane odasını bir süslemiş ayyy bir görsen pembiş pembiş herseyı düşünmusler dedı

sonrasında bi aradı bilmem kimin eşi ikinciye hamıleymıs dedı kadın

(ben bu tarz seylerden asla etkılenmem , ne olursa olsun Allahın takdiri diye düşünürüm zaten)

neyse ; bir senedir aşılama tedavisi kolmen derken cok yıprandım manevi yönden.
her hastaneye gidişimde eşimin ailesi gelıyor aklıma,
sinir oluyorum
diyorum ki kendi kendime; ben onlara içimi açtım ya insan bir kere olup arayıp da ne yaptınız kızım demez mİ?

bu senın evladının sorunu, ben size açılmasam neyse ama açmışım içimi bi arayın sorun ya
insan manevi yönden destek bekliyor
ama yok.
bunun dısında eşimi aradıklarında
güzel kızımız ne yapıyor derler
çok öpüyoruz selam söyle derler benim için
ama ben sinir oluyorum , bir kere olsun annelik edip de kızım ne yaptın demek yok

eşim yazın yanlarına gitti , bu konuyu açmış eşim onlara ve demişler ki, biz sizin evliliğinize müdahele etmek istemiyoruz demişler: sorunca sanırım müdahele oluyor.
bu arada eşimin iki yeğeni var, kv dem ve görümcem eşime sürekli baskı kurarlar
evlendin diye bu cocukları unutmak yok, bak bu cocuklar babalarından cok sana düşkünler falan derler
gorumcem sureklı cocuklarının fotosunu atar eşime dayıları bak yegenlerıne, sana kırgınlarmıs hıç aramıyorsun falan derler :)

siz olsanız benım yerımde ne yapardınız?
nasıl bir tutum izlerdiniz

gecen hafta benım yegenım oldu ,
kv de gece aradı beni eşimin yanında
havalara ucmus sanırsınız ki o doğurmuş
çığlık atıyor
ayyy hala olmussun , ayyyyy ne tatlıdır sımdı o , ayyy resmı var mı vs vs
hiç sen ne yaptın diyen yok...
Yapmacık tavırlara hiç gelemeyen biriyim şükür eşim herkesin ne olduğunu bildiğinden kimse bu tür davranışları sergileyemiyor sergilemeye eşimden cevaplarını alıyorlar.Bence sormamaları bu konuyla ilgilenmemeleri ah vah deyip yalandan ağlamalarındansa hiç ilgilenmemeleri daha güzel.
Hurma olayını denediniz mi belki sebep o olacak lütfen hayatınızda önem arz etmeyen insanları bu derece kafaya takmayın.

Allah dualarını kabul etsin inşallah bende 4 sene boyunca hiç korunmamıştım ama olmamıştı 5. yılımıza girdiğimizde hamile kaldım kısmet böyleymiş seni senden daha iyi kimse anlamaz iyi ki uzaksınız senede bi kaç defa herkes birbirini idare eder boşver takma hem herkes çocuk sahibi olacak diye birşey yok ki ben 4 senenin sonunda artık bu fikirden vazgeçmiştim olmayacak tamam kabullendim demiştim ama oldu bunu çok fazla düşünmemeye çalış kafandan attığın zaman inan bana daha iyi olacak olumsuz düşünme

Ya herseyi gectim de 14 bin aylik alacak ne iş yapıyor bu adam? :bicak:

Bu arada derdini anlatmakla hata etmişsin keşke hiç anlatmasaydın, ama umursama hiç arama sorma konuştukça canını sıkıyolarsa konuşupta canını sıkma. Esinle konusurken selam gönderirlerse sen de selam söyler geçersin. Umursama bile onlarin destegine ihtiyacin yok.
Kendi ailen biliyo mu kendi annenle aran nasil? (Bu arada benim annemle babamin da 5 6 sene boyunca çocukları olmamis tedavi falan derken ben olmuşum umudunu kaybetmene gerek yok)
ben zaten hıc aramıyorum
o da benı sormasın oğlunu aradıgında:)
oğluyla konussun kapasın :)

kendı aılemle aram ıyı
annem ve erkek kardesım de bılıyor durumu
iyiler destekler sağolsunlar.

iyiki olmussun :) ne mutlu sana ve ailene

amin inşallah cnm
ama sormuyorsa madem hassas düşünüp o zaman baska ınsanların bebeklerı ıcın de ayy ayyy dıye ballandıra ballandıra bana anlatmasın
yıne hassas düşünsün madem
kaç km öteden bunu bana anlatmasının ne mantıgı var , üstelik bahsettiği kişileri tanımıyorum bile
ve kendi yegenıne üzülüyor ah vah cocukları olmuyor dıye
e benı gectım oğluna sorsun oğluna üzülsün madem
Bak haklı olabilirsin,iyi niyetlidir demiyorum zaten.
Hem bütün bunları toplarsak belki de sormaması senin için daha hayırlıdır bir de böyle düşün bence.

Yapmacık tavırlara hiç gelemeyen biriyim şükür eşim herkesin ne olduğunu bildiğinden kimse bu tür davranışları sergileyemiyor sergilemeye eşimden cevaplarını alıyorlar.Bence sormamaları bu konuyla ilgilenmemeleri ah vah deyip yalandan ağlamalarındansa hiç ilgilenmemeleri daha güzel.
Hurma olayını denediniz mi belki sebep o olacak lütfen hayatınızda önem arz etmeyen insanları bu derece kafaya takmayın.
kv bastan çok çemkirdi eşime , içi dışı birdi o zaman
eşim resti çekince ailesine
şimdi ailecek çok iyiyi oynuyorlar
eşim de değiştiklerine inandı işte :)
ben ınanmıyorum ama sorun orda
onların araları ıyı
eşim cok düşkün değil ailesine haftada bır falan arar
öyle mıç mıç değiller allahtan

hurmayı denemedık o nasıl oluyor ki?

Okurken dejavu yaşadım. Sevgili kayınvalidemde bizi kandırmıştı tüp bebek tedavisini ben karşılıcam diye. Sonra kayıplara karıştı. Bir daha da sormadı. Sonuç Uzun tedaviler,tüp bebek borçları ve yapayalnız biz. Maddi ve manevi olarak daha fazla kendimizi tüketmemek adına evlat edinmeye başvurduk. Biz şimdi kızımızı bekliyoruz.

Allah dualarını kabul etsin inşallah bende 4 sene boyunca hiç korunmamıştım ama olmamıştı 5. yılımıza girdiğimizde hamile kaldım kısmet böyleymiş seni senden daha iyi kimse anlamaz iyi ki uzaksınız senede bi kaç defa herkes birbirini idare eder boşver takma hem herkes çocuk sahibi olacak diye birşey yok ki ben 4 senenin sonunda artık bu fikirden vazgeçmiştim olmayacak tamam kabullendim demiştim ama oldu bunu çok fazla düşünmemeye çalış kafandan attığın zaman inan bana daha iyi olacak olumsuz düşünme
inşallah sağlıkla alın kucagınıza cok sevındım cnm
ben ılk 3 sene zaten hıc düşünmedim,kafam cok rahattı.
çocuk olmasa da olur derdım hep ama artık 37 yasındayım ve sanırım anne olmayı istemeye basladım :)

çocuk sevgim de yokbenım cok fazla
olmayınca hayata kusen kendını yarım hıssedenlerden değilim ama bir tanecık olsa annelıgı yasasam ıyı olurdu:KK43:

aynen öyle
bir kere eşimle tartıstık yeni evliyken
eşim sinirlendi telefonunu koltuga fırlattı teli elindeydı:)
telefon koltuktan yere düştü ve ekranı catladı:)

sonra eşim ailesine haber verdi telım yok bi süre dedi.
ulasamazsınız dedi
eşiem sürekli karına kızdın da kırdın dımı telefonu dedi, eşim hayır diyor
günde elli kere arıyor annesi beni kocamı ıstıyor
aynı seyı soyluyor
bak doğru soyle ;karına kızdın da kırdın dımı telı dıyor

eşim de kızdı annesına hayır dedı bırdaha sorma dedı konu kapandı
bir ay sonra falan annesı bize geldi,
yemege gttik üçümüz:)
eşim lavaboya gidince kv dem dedi ki bana
ah be annecim bu cocugu napıcaz boyle cok sınırlı dedı, baksana sana kızıp da nasıl telefonu fırlatmıs dedi:)
beni oyuna getirdi, içimden dedim ki herqalde kocam annesine itiraf etmiş :KK70:
Evet ya öyle oldu napalım dedim :)

eve geldık neyse
eşime dedim ki, annene neden soyluyon dedım
hani söylemıycektık dedim.
ben soylemedım kı dedı eşim

yanı kadın orda bana sanki oğlu itiraf etmiş gbi agzımdan evet cevabını aldı içi rahatladı huzura erdi, bana kızıp da kırdıgı için :KK70:
Ya evlerden ırak , inanilir gibi değil :KK70: keşke sana kızıp da kırdı deseydin :))) kadın seni istemiyo herhalde ,hala nerden nifak tohumlarını sokustururum diye bakiyo .. o sana nasıl geliyosa sen de ona öyle gittik .az politika öğren kayinvalidenden :) bide uyar , gerekli gereksiz her konuşmanın içine çekmesin seni ..esin elçi olmasın arada ..yüzüne direkt söyle. Korktum ben bu kadından:) ,tavrını net görsün ..

Okurken dejavu yaşadım. Sevgili kayınvalidemde bizi kandırmıştı tüp bebek tedavisini ben karşılıcam diye. Sonra kayıplara karıştı. Bir daha da sormadı. Sonuç Uzun tedaviler,tüp bebek borçları ve yapayalnız biz. Maddi ve manevi olarak daha fazla kendimizi tüketmemek adına evlat edinmeye başvurduk. Biz şimdi kızımızı bekliyoruz.
yaaa mesajın ağlattı beni:KK43:
yapmayacağın şeyi söyleme değil mi
zaten canımı sıkan bu benim
çok zor değil benim için tüp bebek olayı maddi anlamda.
ama yapmayacaksan da abartıp abartıp da çok ince fikirliymiş gibi karsındakını salak yerıne koyma
çok sevindim insallah çok mutlu olursunuz kızınız çok iyi bir evlat olur size

kv bastan çok çemkirdi eşime , içi dışı birdi o zaman
eşim resti çekince ailesine
şimdi ailecek çok iyiyi oynuyorlar
eşim de değiştiklerine inandı işte :)
ben ınanmıyorum ama sorun orda
onların araları ıyı
eşim cok düşkün değil ailesine haftada bır falan arar
öyle mıç mıç değiller allahtan

hurmayı denemedık o nasıl oluyor ki?
Hurma ve meryem suresi tam olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum internetten bulabilirsiniz:)faydası olur inşallah

Ya evlerden ırak , inanilir gibi değil :KK70: keşke sana kızıp da kırdı deseydin :))) kadın seni istemiyo herhalde ,hala nerden nifak tohumlarını sokustururum diye bakiyo .. o sana nasıl geliyosa sen de ona öyle gittik .az politika öğren kayinvalidenden :) bide uyar , gerekli gereksiz her konuşmanın içine çekmesin seni ..esin elçi olmasın arada ..yüzüne direkt söyle. Korktum ben bu kadından:) ,tavrını net görsün ..
ooo ben yuzune neler soyledım :)
bikaç sene içimde tuttum ama sonra tüm içimi söyledım
fedakar anneyım dıyorsun da allah askına ben hıcbısey gormedım dedım neren fedakar senın dedim
senın bakıs açın o annecim dedi:KK70:

Yüzsüz benimki çok fazla
bikere biz egeldi, yemek hazırladım özenli bir sofra yenı evlıydık ıste ılk geldıgınde
görümcem aradı kv demi.
sofradaydık , bunlar ailece hızlı heyecanlı konusurlar ses dısarı gelıyor

gorumcem dıyor ki kv deme; geinin sana neler hazırlamış diyor.
kv burnunu cekiyor
anlatsana dıyor görümcem , sofradayız eşim ben ve annesi
kv aglamaya basladı
gorumcem dedıkı , noluyor ya birdaha senı oraya yollamayacagım dedı
kv dedıkı
gelınce konusuruz annecim dedi
biz eşimle kalakaldık çünkü işten erken cıkıp ilk defa evıme gelecek dıye , en azından eşime saygıdan cok guzel sofra hazırlamısytım
ama karsı tarafa ben sanki aç bırakmısım gibi muamele yaptı
eşim de sinirlendi
böyle aglayacaksan ben seni bindireyim geri git dedi şimdi

yok annecim şimdi hava karardı yarın giderim diyor eşime :KK70:
Bana oğlum boyle dese asla durmam
ben de dedım neden hiçbirsey hazırlamadık gbi gösterdın dedım , yok annem konu o değildi diyor:)

yaaa mesajın ağlattı beni:KK43:
yapmayacağın şeyi söyleme değil mi
zaten canımı sıkan bu benim
çok zor değil benim için tüp bebek olayı maddi anlamda.
ama yapmayacaksan da abartıp abartıp da çok ince fikirliymiş gibi karsındakını salak yerıne koyma
çok sevindim insallah çok mutlu olursunuz kızınız çok iyi bir evlat olur size
Çok teşekkür ederim. Kimseden bi şey beklememeyi öğrendik. Benim kayınvalidemde emekli istese yapardı. Biz zaten 6 tüp bebek yaptık. 1 veya 2sini o karşılayabilirdi. Söyleyebileceğim hiç birşey yok ama kırgınım. Her şeye ve herkese.

ooo ben yuzune neler soyledım :)
bikaç sene içimde tuttum ama sonra tüm içimi söyledım
fedakar anneyım dıyorsun da allah askına ben hıcbısey gormedım dedım neren fedakar senın dedim
senın bakıs açın o annecim dedi:KK70:

Yüzsüz benimki çok fazla
bikere biz egeldi, yemek hazırladım özenli bir sofra yenı evlıydık ıste ılk geldıgınde
görümcem aradı kv demi.
sofradaydık , bunlar ailece hızlı heyecanlı konusurlar ses dısarı gelıyor

gorumcem dıyor ki kv deme; geinin sana neler hazırlamış diyor.
kv burnunu cekiyor
anlatsana dıyor görümcem , sofradayız eşim ben ve annesi
kv aglamaya basladı
gorumcem dedıkı , noluyor ya birdaha senı oraya yollamayacagım dedı
kv dedıkı
gelınce konusuruz annecim dedi
biz eşimle kalakaldık çünkü işten erken cıkıp ilk defa evıme gelecek dıye , en azından eşime saygıdan cok guzel sofra hazırlamısytım
ama karsı tarafa ben sanki aç bırakmısım gibi muamele yaptı
eşim de sinirlendi
böyle aglayacaksan ben seni bindireyim geri git dedi şimdi

yok annecim şimdi hava karardı yarın giderim diyor eşime :KK70:
Bana oğlum boyle dese asla durmam
ben de dedım neden hiçbirsey hazırlamadık gbi gösterdın dedım , yok annem konu o değildi diyor:)
Oha oha oha :)))))

Çok teşekkür ederim. Kimseden bi şey beklememeyi öğrendik. Benim kayınvalidemde emekli istese yapardı. Biz zaten 6 tüp bebek yaptık. 1 veya 2sini o karşılayabilirdi. Söyleyebileceğim hiç birşey yok ama kırgınım. Her şeye ve herkese.
benim de kv emekli
ve kp maası aylık 14 bin civarı
ama inan bir kürdanlarını gormedım
6 tüp mü
ne zor zxamanlar gecırmıssınızdır:KK43:
ben yolun basındayım daha ben bile cok kırgınım

benim de kv emekli
ve kp maası aylık 14 bin civarı
ama inan bir kürdanlarını gormedım
6 tüp mü
ne zor zxamanlar gecırmıssınızdır:KK43:
ben yolun basındayım daha ben bile cok kırgınım
Şimdi çok daha güzel her şey. İçim rahat ben elimden geleni yaptım. Her sabah kızıma uyanıyorum. Odasını hazırladım,küçük küçük eşyalarını aldım. Artık gelmesini bekliyoruz. Sizde inşallah en kısa zamanda yavrunuza kavuşursunuz.

X