Siz olsaydiniz gider miydiniz.

Kaynana ile anne kıyaslanır mı acaba

O kadar doğru o kadar güzel yazmış ifade etmişsiniz ki.. dilinize yüreğinize sağlık..
Bu konuda çok muzdarip durumdayım aslında. Diyeceksiniz ki bu kadin hep böyleymiş sen hala ne beklentisindesin. Haklisiniz. Evet beklenti içinde olmamalı insan..ama 35 yaşındayım hayatım boyunca annemle bir kere olsun saRildigimi birlikte uyuduğumu bilmem.. ama bu yara hiç kapanmıyor inanır misinuz.. hiç kapanmıyor.. sırf kardeşimi doğuracak diye bundan 35 sene önce beni 15 saat mesafedeki ananneme bırakmış. O baya bir bakmış bana. Sonra ben annemi tanımamışım 1 yaşındaymisim.. bana diyor ki beni tanımadın üzüldüm. Bundan 35 sene önce telefon yok telgraf yok sen sırf 2. Çocuğu doguracaksin diye beni nasıl aylarca yollarsin bide otobüsle 65 yasinda kadınla.. bağ kuramadım ben annemle. Ama hayat şuradan yüzüme güldü. Anannem kimsesizligimi caresizligimi gördü bana kol kanat gerdi..ana oldu.. inanır misiniz bilmem ama o vefat etti ve şunu söyledim. Keşke annem ölseydi o yasasaydi..kızabilirsiniz de ama hissettiğim şey bu. Bi yerden daha güldü hayat. Kızımla.cok güzel bir bağ kurdum.. 4 yaşında hergun öpüyorum ve ona elimden geldiğince iyi bir anne olmaya çalışıyorum. Sanki içimdeki çocuk mutlu oluyor ona iyi davrandikça.. kızım da beni çok seviyor . Cok Sevildiğini gayet güzel biliyor.. annemin tersine ona yuva olmaya çalışıyorum. Sığınak olmaya.. anannem gibi.. bana defalarca calisiyorsun işte kızını bana bırak 1 ay sonra al dedi. Ayrı sehirlerdeyiz. Asla dedim. ÖlÜyor olsam yine bakarım kızıma ben. Aklınca bende aynı şeyi yapınca vicdan azabıni bastiracak.
Inanın var olan annenin yokluğunu çok iyi biliyorum ve bunu kızıma asla yasatmayacagim.. ha tartisiriz belki büyüyünce kızarız birbirimize. Ama kızım şunu çok iyi bilecek. Ne olursa olsun ne yaparsa yapsın arkasında annesi var ve onu herkesten herşeyden daha çok seviyor.. bu duyguyla yaşayacak.. benim gibi çaresiz değil çünkü o..

Bugün varlar demişsiniz ama yoklar ki. Yaşamaları var olmaları anlamına gelmiyor bence. Böyle ebeveynler ancak zarar ziyan. Çok üzüldüm konu sahibine. Yaşlanınca kapısında yatarlar ama bize bak diye
Evet var gibiler hayattalar . Ama ruhen yoklar. Yani yazın da gitmiştim cocugimla 600 km yol teptim arabamla. Annem yemek dahi yapmamış. Anne cocuk acıktı bisey yok mu dedim. Peynir zeytin bul işte içerden biseyler dedi. Ben seni yola çıkmadan aradım hiçbişey yapmadnmi dedim saçımi boyuyordum dedi.

Büyük olan ben değilim.onlar.
Herkes gereği gibi davransın.
Gel kızım demek zor değil.

Kaynana ile anne kıyaslanır mı acaba

O da kocanın annesi

Torunu görmek için görüntülü arama konu

Yani burada var ya kv dem eşimi görüntülü arıyor torunu görecekmiş yapmacık yapmacık çok seviyormuş vs diye

Toruna göre eşit her ikisi de anneanne aramalı babaanne arayınca tu kaka

Sorun arayıp aramaması değil ki. Ortada ilgisiz ve evlat kayıran bir anne var. Konu sahibi bundan çok yakınmış aslında.

İnanın çok üzüldüm. İnsan torunu için bari yapar bir şeyler. Yerinizde olsam ne ararım ne giderim. Peki sizce yaşlanınca size yanaşırlar mı? Erkek kardeşiniz evli mi?

Bence aramalı. Yai herkesin aile ici dinamiği farklı ama demekki siz eminsiniz sevildiginizden kötü muamele görmediniz. Ne güzel sevindim adınıza.

Birine gel denir mi

Yani ana baba evinde kapı açıktır ama kendi çıkıp gelmeyene gel kızım diye davet edilmez ki

Geleceğim deseniz onlar gelme derse kırılmakta haklısınız da kar buz virüs var çocukla ille de gel denmez

Ben ister gel ister gelme sen bilirsin sözünde de bir gariplik bulmadım hatta virüs var gelme deselerdi de alınacak durum yok derdim

Bence aramalı. Yai herkesin aile ici dinamiği farklı ama demekki siz eminsiniz sevildiginizden kötü muamele görmediniz. Ne güzel sevindim adınıza.

Ne sıklıkla aramalı mesela

Hani var ya sevgilim her gün aramıyor konuları

Anne çocuğu çocuk anneyi kaç günde bir aramalı bu konular görev haline getirilirse huzursuzluk yaşanır

Sıkmayın canınızı, siz kendi kızınızla kendi yuvanızda huzurla mutlulukla yaşayın

Sorun arayıp aramaması değil ki. Ortada ilgisiz ve evlat kayıran bir anne var. Konu sahibi bundan çok yakınmış aslında.

Evlat kayırıyor da onu değiştiremeyiz

65 yaşındaki annemden ne ilgi bekleyeceğim ki

Ben burada yazdığım tümü yorumların alt alta yazsam dünyada en ilgi düşmanı seçilirim galiba

Yani annem beni arasın torunu ile görüntülü konuşsun bana ilgi göstersin vs gerçekçi beklenti değil gibi geliyor

İlgi, ihtiyacı olunca yanında olmaktır yoksa yapmacık gelir

görev gibi iki günde bir arayıp torunu çok özledim, bir görüntülü konuşalım, anneannnnem yavruuum diyen birisi

Yani baban ile konuştun o da bana anlattı diyen anne bence gerçekçi

Konu sahibinin hissettiği dışlanmak,onemsenmemek.Sizin durum anlayışlı yerine göre hareket eden ebeveynler.Farkli konular yani ondan içiniz rahat.Konu sahibi belli ki çocukluğundan beri görünmek istiyor.Tipki kardeşi gibi önemsenmek.Buyudugu psikoloji ona bunu gerektirmis

Sizin durumunuza benzer olaylar yaşayan bir arkadaşım var. Ailesi tarafından sürekli dışlanıyor kız onlara koşuyor sürekli gidiyor işlerini yapıyor aman aile bağları kopmasın çocuğum akrabalarını bilsin dye ama her gidişinde sinirleri bozularak bunu da eşine çocuğuna yansıtarak dönüyor. Ailesi ona zarar veriyor o kendi ailesine böyle bir kısır döngü içinde. Hala da gitmeye çalışmasına anlam veremiyorum. Siz de gitmeyin lütfen. Daha uzaktayken sizi üzmüşler oraya gidince daha çok kırılacak üzüleceksiniz. Hem de değer mi sizi düşünmeyen aileniz için buzlu yollarda virüste çocuğunuzu kendinizi riske atmaya?

Bugün varlar demişsiniz ama yoklar ki. Yaşamaları var olmaları anlamına gelmiyor bence. Böyle ebeveynler ancak zarar ziyan. Çok üzüldüm konu sahibine. Yaşlanınca kapısında yatarlar ama bize bak diye
Belkide annemi erken kaybettiğim için böyle yazmak gereği duydum .Neticede Anne ve baba ,onlarda anne babalarından büyük ihtimalle böyle sevgi gördüler .Bazı şeyler çocukluktan geliyor ,yetiştirilme tarzından .Çünkü eskiden ebeveynler sevgilerini çocuklarına göstermekte zorlanır .Hatta ve hatta erkek çocuk soyun devamı açısından anlam yüklendiği için .Kız evlatlarından daha çok elde tutulurmuş .Bazı şeyleri kabullenmek lazım .Anne babaya kinle yaklaşmamın çokta doğru olduğunu düşünmüyorum.Çünkü onlarda gördüklerini yansıtıyor .

Ben zaten mecazen dedim .Neticede onların gösteremedikleri büyüklüğü gösterebilirsiniz .Bende zamanında anneme babama giderdim .Beni gel diye kimse davet etmezdi .Bazı şeyleri taki annemi kaybedene kadar anladım .Hayat çok kısa ,inanın değmiyor .

Hımm pekisucum kız olmak kabullenmeliyim kaderimi . Ne yapsam ameliyat olup erkek olsam sevilir miyim ki

Hımm pekisucum kız olmak kabullenmeliyim kaderimi . Ne yapsam ameliyat olup erkek olsam sevilir miyim ki
Sizde seviliyorsunuz ,evlat sevilir .Ancak eskiden zihniyet buymuş .Onlarda böyle görmüş.Kıskançlık yapıp bence Ailenizin her şeyi batar olmuş .Kimse evladını gel diye davet etmiyor .Genel olarak küçükler büyükleri arayıp soruyor ve büyüklerde küçüklerinden bekliyor .Neticede evladı öyle veya böylede olsa yetiştiriyor ve büyük bir emek veriyorsun .Yaşlanıncada aranıp sormak istemeleri çokta büyük bir olay değil .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…