Sizce hiç ses etmeyelim mi?

Fight4freedom1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
4.660
4.976
Annemler 3 kardeş. Biz büyükşehirdeyiz. Anneannemler, teyzem ve dayım başka şehirde. Annem bu zamana kadar çok çekti. Babam alkolikti, şiddet, aldatma herşey vardı. Anneannemler boşanacaksan çocukları bırak gel dediği için hep çekti ve 30 sene sonra boşandı.
Teyzem 2 3ay evli kaldı ve boşandı. Anneannemlerle yaşadı. Teyze kızımı annemler büyüttü ve evlendirdi. Teyzemi emekli yaptılar.Dedem vefat etti. Teyzem anneannemle yaşıyor. Binanın 2.katının kirasını dayım alıyor. 3.katında teyze kızım oturuyor. 10 senelik evli.Başka yerde 2katlı ev var. Kirasını teyzemler alıyor. Bahçe falan var. Orayı kiraya veriyorlar.
Annem yeni boşandı. Yeni nafaka baglandı. 700 tl nafaka alıyor.Teyzemler annemin bagkurunu yatırmaya başladı. Emekli olması için bayaa yatması gerekiyormuş.
Teyzemin yaşadıgı 1.ci katı anneme, 2.kat dayıma, 3 teyzeme kalır die konuşuldu.Teyzem kendi 1.ci katta 3 de kızı oturdugu için onların taşınması istemıyor.Anneme 1.katı 50 bine sat bana demiş.Ev fiyatlarına baktım orada en az 200bin tl.
Sabahta teyzem birinden örnek veriyor. Birisi anne babasına bakmış, evi ona bırakmışlar falan.Annem hep çekti bu zamana kadar.Anneannem şuan yaşıyor zaten.Devlet herşeyi 4 e böler mi, yoksa anneannem var zaten hiç bişey demeden yaşayalım mı?
Ben kendim için birşey istemiyorum.Bende evliyim zaten tek maaşız, pek destek olamıyorum.Ortada bi haksızlık var mı? Teyzem büyük ihtimalle ben baktım hep diyecek. Bu arada aynı evde yaşadılar ama saglıklıydı dedem ve anneannem. Sadece 15gün dedem yogun bakımdaydı.Teyzem böyle söyleyerek ima etti eminim.Para yüzünden aramız bozulsun istemiyorum.Ama annemin ne emeklisi ne evi var.Susup ses çıkarmayalım mı napalım. Teyze kızım o evden hayatta çıkmaz. Teyze kızı annen gelsın annemle yaşar dıyor.Annem orda yaşamak istemiyor. Annem hakkını hiç alamayacak gibi hissediyorum. 😣

Annenizin hakkini tas tamam vermis. Teyzeniz annesinden yeterli kadar faydalanmis zaten..anneniz hakkini alsin. Gerisi onu baglamaz. Teyzeniz annesinin yaninda yasiyor, ama annesi cocuklarina bakmis maddi manevi hep.yaninda olmus. Bu "ben anneme baktim" mi oluyor? Komik olmasin
Anneannem falan saglıklı. Hem kızını okıttular, evlendırdıler. Yıllardır teyze kızım falan kira vermıyor. Dayımda aynı sekılde. Şimdi iş ciddiye binince böyle dıyor. Baktım dedıgi yemek yaptım falan. Annemde sessız sakin bi kadın. Bilerek ima yapıyor.Zaten dedemın maas kartı falan hep teyzemdeydı. Kendını de emeklı yaptırdı

Parası için mi bakmış ailesine. Anneniz satmasın 50 bine napabilecek bu zamanda. Kendiniz diyorsunuz 200 bin civarı o civarda diye. Bu zamana kadar annenizi düşünmeyen teyzenizi anneniz de düşünmesin
Ben aramız bozulmasın istıyorum. Annem 500 tl kırada oturuyor. Evi kötü. Dayımın falan durumu cok cok iyi. Eskıden dayım derdı bız hakkımızı annene verırız dıye. Ama iş ciddiye bınınce vermez. Teyzem o evı sattırmaz hayatta. Teyze kızı evden cıkmaz.Nolacak bılmıyorum. Şuan 4e böler mi peki devlet.

Ananeniz nasıl bir tavır sergiler onu biliyor musunuz? Herşey dedenizin üstüne miydi vefat etmeden önce? Dedenizin üzerineyse herşey eşit bölünür, birşey yapamazlar diye biliyorum. Ama evler ananenizin üzerineyse ve istediği gibi paylaştırırsa yapacağınız bir şey yok galiba.
Hiç bilgim yok. Bence anneannemın uzerıne de olabilir. Anneannem baskın karakter.Hiç bılgım yok tapu hakkında. Teyzem şuanki düzeni bozmak ıstemıyor. Kızının taşınmasını ıstemıyor. Olan anneme oldu hep.Dedeme hakkımı tamam helal ettım ama bu konuda annemın bızım hakkımızı yerse helal degıl.

Anneannem falan saglıklı. Hem kızını okıttular, evlendırdıler. Yıllardır teyze kızım falan kira vermıyor. Dayımda aynı sekılde. Şimdi iş ciddiye binince böyle dıyor. Baktım dedıgi yemek yaptım falan. Annemde sessız sakin bi kadın. Bilerek ima yapıyor.Zaten dedemın maas kartı falan hep teyzemdeydı. Kendını de emeklı yaptırdı

O zaman kusura bakmasin hiiiiiic bos konusmasin. Ya annenizin hakki tamamen verilir yada oturur asaga. Ben bu miraz para mevzulardan hic hoslanmam, ama ne olursa olsun adaletli davranmak lazim. Bir kadina "cocuklarini birak da gel" demenin serefsizligin de bi bedeli olmali tabi..oda ayri bir konu

kesinlikle anneniz evi satmasın
haspama bak.. hem annenin babanın yanında otur kızını büyüttür hem o evden çıkmasın diye evi bana 3 kuruşa sat
oh ne ala memleket
anneniz o ev benim hakkım desin.. net

yaşlı mı anneniz maddi yönden sıkışıyorsa çocuk falan bakabilir
60 yaşında. Dinç annem. Pazara falan cıkıyor bıseyler satıyor. Kendını cevırıyor. 50bine ev yok oralarda.Netten baktım evler pahalı baya. Annem teyzene 500 e kıraya verırım evi dıyor.Anneme sat 250 ye dıyorum. 500 kıra her ay almaktansa dıyorum. Ee ben evsız napacagım dıyor. O paraya burdan alırsın dıyorum

Miras kardeslere bolunur anne babaya en cok bakana kalmaz.Su aşamada zaten aile büyükleri sagken konularin acilmasi cozum degil tartisma getirir.
Anneanne ve dede sagken koskoca evlatlar hala onlarin uzerinden mal mülk kira ile geciniyor emeklisine kadar hala ödeniyor teyzenizin falan.İlginc..
Ben olsam bu konularda muhatap olmazdım.Bu hayata anam babamdan olan gelirle tutunmaktansa ayaklarimin uzerinde zorda da olsam kalmayi yeglerim.
Onlar baksin diye büyümedim netice de.🤷🏻‍♀️

O zaman kusura bakmasin hiiiiiic bos konusmasin. Ya annenizin hakki tamamen verilir yada oturur asaga. Ben bu miraz para mevzulardan hic hoslanmam, ama ne olursa olsun adaletli davranmak lazim. Bir kadina "cocuklarini birak da gel" demenin serefsizligin de bi bedeli olmali tabi..oda ayri bir konu
Ben o alkoliğin çocuklarına mı bakacagım dediler zamanında. 3ümüz neler cektık. Annem dayanamadı döndü. İşte annem sessiz, nasıl olur bilmiyorum

Miras kardeslere bolunur anne babaya en cok bakana kalmaz.Su aşamada zaten aile büyükleri sagken konularin acilmasi cozum degil tartisma getirir.
Anneanne ve dede sagken koskoca evlatlar hala onlarin uzerinden mal mülk kira ile geciniyor emeklisine kadar hala ödeniyor teyzenizin falan.İlginc..
Ben olsam bu konularda muhatap olmazdım.Bu hayata anam babamdan olan gelirle tutunmaktansa ayaklarimin uzerinde zorda da olsam kalmayi yeglerim.
Onlar baksin diye büyümedim netice de.🤷🏻‍♀️
Evet böyle diyeceğini tahmın ettım. Bız 3 kardeş hep dışlandık, biz alkolık çocuguyuz. Ama diger teyze kızı dayı cocukları pohpohlandı hep. Annemde hep dıslandı

Evet böyle diyeceğini tahmın ettım. Bız 3 kardeş hep dışlandık, biz alkolık çocuguyuz. Ama diger teyze kızı dayı cocukları pohpohlandı hep. Annemde hep dıslandı
Tahmin edebiliyorum bu da onlarin ayibi..
Ama finalde kazanan kalbinde hinlik olmayan olacak💫😊
Birakin ne halleri varsa görsünler. Hak yiyen cezasiz kalmaz nasilsa..

Ben o alkoliğin çocuklarına mı bakacagım dediler zamanında. 3ümüz neler cektık. Annem dayanamadı döndü. İşte annem sessiz, nasıl olur bilmiyorum

Gerekirse siz sesi olacaksiniz. Gerekiyorsa mahkemeye verilecek zamani gelse. Ne hos agla memleket. Kadini zorda birak birde hakkinin üstüne cök. Gömerim hepsini. Sinir oldum hem sizi hemde annenizi yarim yolda biraktiklarina

Annenizin hakkini tas tamam vermis. Teyzeniz annesinden yeterli kadar faydalanmis zaten..anneniz hakkini alsin. Gerisi onu baglamaz. Teyzeniz annesinin yaninda yasiyor, ama annesi cocuklarina bakmis maddi manevi hep.yaninda olmus. Bu "ben anneme baktim" mi oluyor? Komik olmasin
Teyzem hayatında birgün dahi işe gitmedi. Ne kira verdi ne birşey. O kadar rahat yaşadı ki. Biraz baskın karakter.. Dedemin maaşını falan hep o cektı.Hakkını bence aldı. Ama sürekli babam 9gun hastahanede yattı. Ben yanında kaldım dıye anlatıyor.Ama dedem hastahane öncesi saglıklıydı.Hep kendi yürürdü. Yataga falan düşmedi

Ben aramız bozulmasın istıyorum. Annem 500 tl kırada oturuyor. Evi kötü. Dayımın falan durumu cok cok iyi. Eskıden dayım derdı bız hakkımızı annene verırız dıye. Ama iş ciddiye bınınce vermez. Teyzem o evı sattırmaz hayatta. Teyze kızı evden cıkmaz.Nolacak bılmıyorum. Şuan 4e böler mi peki devlet.
Dayınız kendi hakkını annenize vermez yeterki annenizin hakkını elinden almasınlar. Evlatlar arasında eşit dağıtım olur herhalde. Tam bilgim yok ama dededen kalansa eşit bölünür. Sıkmayın canınızı. İsterse teyzeniz kendini yırtsın annenizin malıysa karışamaz

Tahmin edebiliyorum bu da onlarin ayibi..
Ama finalde kazanan kalbinde hinlik olmayan olacak💫😊
Birakin ne halleri varsa görsünler. Hak yiyen cezasiz kalmaz nasilsa..
Benım hakkım varsa ama helal etmiyorum. Eger annemın hakkını yerlerse bidaha yüzlerine bakmam. Hayatta konuşmam.Annem şuan boşandı ya. Bana dıyorlarkı annenın bosandıgını söyleme, kımse bılmıyor. Annemle dıger akrabaları gorusmek ıstıyor. Bızım onlarla gorusmemızı ıstemıyorlar. Sanırım bosandıgı ortaya cıkacak dıye

60 yaşında. Dinç annem. Pazara falan cıkıyor bıseyler satıyor. Kendını cevırıyor. 50bine ev yok oralarda.Netten baktım evler pahalı baya. Annem teyzene 500 e kıraya verırım evi dıyor.Anneme sat 250 ye dıyorum. 500 kıra her ay almaktansa dıyorum. Ee ben evsız napacagım dıyor. O paraya burdan alırsın dıyorum
annenizin üzerine geçti mi tapu?
huzursuzluk çıkarmayacaklarına emin olsanız satmasın otursun babasının evinde

Dayınız kendi hakkını annenize vermez yeterki annenizin hakkını elinden almasınlar. Evlatlar arasında eşit dağıtım olur herhalde. Tam bilgim yok ama dededen kalansa eşit bölünür. Sıkmayın canınızı. İsterse teyzeniz kendini yırtsın annenizin malıysa karışamaz
Ama teyzem o evden varya hayatta cıkmaz. Kızını da 3üncü kata koydu.10 yıldır kızı da o evde. Kendi 35 yıldır baba evınde. Ee torunlara falanda baktılar. Teyze kızının kocası calısmadı. Onada destek oldular.

X