Annem tek kalamaz mı?

O deyince oluyor muymuş? :)) Neyse, siz en iyisi koz olarak kullanın, o kadın nasılsa bi daha kovar onu evden, alkollü anında bi daha tırmalar kapıyı o.
Kovar tabı ki. Kovunca genelde dukkanda sogukta kalıyor. Kadın evı tasımıs. Uzun süre ayrılmazlar bence

Aslında kendı kararlarımı kendım verırım. İnsanların dedıklerını asla uygulamam. Ama söyledikleri hep benı dibe cekiyor.Sanırım kaygı bozukluğu da var bende. İlla kafama takacak birsey buluyorum. Ki atanınca cıdden ılk yapacagım sey psikologa gıtmek. Bu kaygılanma ısı benımde canımı sıkıyor. İnsanları fazla önemsediğim ıcın böyleyim. Ki dısa vurmuyorum. Bırıne anlatmıyorum.Kendı ıcımde yasıyorum ya da buraya konu acıyorum
Kız Naciye madem kendi kararlarını kendin veriyosun insanların dediklerini uygulamıyosun da ne demeye her gün konu açıyosun kız :KK70:

Dalga mı geçiyosun yoksa sen bizimlee :KK70:

giggles giggles daha once beni uyarmisti ama ben yine kiyamiyor yaziyorum size ama duvara tosluyor gibi hissediyorum her seferinde :)

Bakin etrafinizdaki insanlarin HEPSINI ama HERKESI bir kenara birakin. Benim yazdiklarimin hicbirinin onlarla bir ilgisi yok. Siz karsiliginda hep yazdiklarimdan bagimsiz argumanlarla geliyorsunuz.

Maslow'un ihtiyaclar piramidini bilir misiniz? 5.ve en yuksek basamagi 'self-actualization' yani kendi kendini ozu gerceklestirmektir. Insanin butun potansiyelini fark etmesidir. Bunun icin dener, ogrenir, bazen yanilir, yanildiklarimizdan ders cikarir ve ogrenir ve buyuruz.

Ama derdimiz kendimizledir her zaman. Hedef her zaman kendi potansiyelimizi maksimuma cikarmaktir. Hayatimizdaki insanlarin ne dusundugu bizi etkiliyorsa bu ihtiyaclar hiyerarsisinde 3.ve 4.basamagi tamamlamamisiz demektir. (Yani ait olma/sevilme ve sayginlik/deger ihtiyaci basamaklari)

Sizin yasadiginiz butun sorunlarin temeli sizin icinizdeki bu eksiklikler. Burada surekli her yazilana onlardan bagimsiz baskalarinin yaptiklarini anlatan cevaplar veriyorsunuz.

Baskalarinin onemi yok.
Gercekten yok.

Kendi potansiyelinizi tamamlayacak olan sizsiniz. Lutfen okuyun, arastirin, biraz farkindaliginizi gelistirin artik. Boyle yasamak zorunda degilsiniz.
Tam tahmin ettiğim gibi size hm ok demiş sonra diğerlerine kafasındaki sıralamada anlatmaya devam etmiş 🤷‍♀️

Ben bazen bizim için düşünüyorum asıl her seferinde aynı muhabbetlere maruz kalmak zorunda değiliz diye

Ama bir taraftan da guilty pleasure oldu benim için konu sahibi 😂

İnsanlar neler neler soruyor. Ne sacma nasihatler verıyor. Kafam hıc bırıyle uyuşmuyor. Neymıs evıme gelen bırı yatak odası çekmecemi açınca çekmecede tülbent patik görmesi gerekmıs ve evımde dantel olması şartmıs. Farklı kafalar yaşıyorlar. Amca kızları dıyor ki kendını kaynanana sevdir. Elton olunca bak en cok onu severler dıyor. Bende bırının benı sevip sevmemesi umrumda degıl dıyorum. Ay olur mu sevdir kendını dıyor.
Her seferinde üşenmeden yazıyorsun aynı şeyleri.

Kim ne diyor önemli değil.

Önemli olan senin kafandakileri sıralaman. 😑

Nasil cozum bulamiyosunuz 3 kardes ayni sehirdeyseniz bulundugunuz sehirden ufak bir ev tutacaksiniz kendi emeklisiyle 3 kardes hep ebraber destek olacaksini kadin hayatina devam edicek cocuklarina gider gelir kendi evide olur neden tek kalamasin bir suru insan tek yasiyor su tek kalamaz lafinada hastayim

Nasil cozum bulamiyosunuz 3 kardes ayni sehirdeyseniz bulundugunuz sehirden ufak bir ev tutacaksiniz kendi emeklisiyle 3 kardes hep ebraber destek olacaksini kadin hayatina devam edicek cocuklarina gider gelir kendi evide olur neden tek kalamasin bir suru insan tek yasiyor su tek kalamaz lafinada hastayim
Babamı bahane ediyorlar. Yok miras kalacak. Evinin basında dursun dıyorlar

Kredi çeksin madem, siz de yardım edersiniz öyle geçinir gider. Mutsuz olacağı insanların içinde olacağına oturur evinde ne bulduysa onu yer . Annen çok mu yaşlı bilmiyorum ama gücü kuvveti yerindeyse çalışabilir de.

Tam tahmin ettiğim gibi size hm ok demiş sonra diğerlerine kafasındaki sıralamada anlatmaya devam etmiş 🤷‍♀️

Ben bazen bizim için düşünüyorum asıl her seferinde aynı muhabbetlere maruz kalmak zorunda değiliz diye

Ama bir taraftan da guilty pleasure oldu benim için konu sahibi 😂

Benim terapi surecimin baslarinda surekli bir seyler dusundugum bir donemim olmustu. Boyle ayni konu sahibi gibi kafamda surekli bir seyler donuyordu ve bir sekilde asla rahatlayamiyordum.

Terapistim bir gun 'Dusunmeyince ne oluyor?' dedi. Ilk basta anlayamadim sonra tekrar 'Bu kafandan surekli gecenleri dusunmeyince sende neler oluyor? Vucudun nasil tepki veriyor? Onlara bakmamiz lazim' dedi.

Sonra fark ettik ki surekli kafami ayni dusuncelerle mesgul tutmam travmami dusunmekten kacis mekanizmammis. Farkindaligimi arttirip, yasadiklarimi kabullenip iyilesme surecine girince bu dusunceler de bitti.

Beyin her zaman tamamlamaya yonelik calisiyor. Tamamlanmamis olaylar, tamamlanmayi bekler. Ziegarnik etkisi... Konu sahibi icinde olanlari tamamladikca bu donguden cikamayacak. Ben bunu fark etmesini cok istedigim icin yaziyorum ama farkindaligi istemek cok kisisel bir olay, uzerinde pek etkimiz olamiyor malesef ki.

Annem lise mezunu. Ama destek olup kadını ıse sokmamıs kımse. Eskıden ögretmen falan olabılırmiş lise mezunları.Adlıye falan annem anlamaz ki. Ben destek oldum o konuda. Annem haftada 3 4gun calısıyor. Aslında kendı gecinebilir. Sadece evı degistirmek lazım

Ama bu anlamaz modunu yaratan sizsiniz

Lise mezunu kadın adliyede vs işini halleder sadece okuma yazma bilen dahi çok şey yapar

Özgüvenini kırıyor herkesin onun adına karar vermesi

Şimdi bile kardeşim evlenirken yakınıma taşıyayım diyorsun annen isterse kendisi taşınır kendisi karar verir

Bırakın kendi hayatını kursun kadın her işini kendisi halleder

Babamı bahane ediyorlar. Yok miras kalacak. Evinin basında dursun dıyorlar
Kredi çeksin madem, siz de yardım edersiniz öyle geçinir gider. Mutsuz olacağı insanların içinde olacağına oturur evinde ne bulduysa onu yer . Annen çok mu yaşlı bilmiyorum ama gücü kuvveti yerindeyse çalışabilir de.
55 yasında. Zaten suan calısıyor aslında. Ama öyle yüksek geliri yok. Annem rahat edemez orda. Kardeşim tek napacak dıyor. Ben en kotu oraya gıdıp denesin dıyorum.Ama bu evı suan kapatmasın dıyorum. Emeklı olmasına 3sene var. Ki o zamana evlenır kardeşim. Ikımız destek oluruz dıyor. Ucuz ev buluruz dıyor

Ama bu anlamaz modunu yaratan sizsiniz

Lise mezunu kadın adliyede vs işini halleder sadece okuma yazma bilen dahi çok şey yapar

Özgüvenini kırıyor herkesin onun adına karar vermesi

Şimdi bile kardeşim evlenirken yakınıma taşıyayım diyorsun annen isterse kendisi taşınır kendisi karar verir

Bırakın kendi hayatını kursun kadın her işini kendisi halleder
Ben daha rahat gıdıp gelmek ıcın yakınımda istiyorum. Suan 2vesait var gitmesi zor oluyor ulasım bakımından.

Benim terapi surecimin baslarinda surekli bir seyler dusundugum bir donemim olmustu. Boyle ayni konu sahibi gibi kafamda surekli bir seyler donuyordu ve bir sekilde asla rahatlayamiyordum.

Terapistim bir gun 'Dusunmeyince ne oluyor?' dedi. Ilk basta anlayamadim sonra tekrar 'Bu kafandan surekli gecenleri dusunmeyince sende neler oluyor? Vucudun nasil tepki veriyor? Onlara bakmamiz lazim' dedi.

Sonra fark ettik ki surekli kafami ayni dusuncelerle mesgul tutmam travmami dusunmekten kacis mekanizmammis. Farkindaligimi arttirip, yasadiklarimi kabullenip iyilesme surecine girince bu dusunceler de bitti.

Beyin her zaman tamamlamaya yonelik calisiyor. Tamamlanmamis olaylar, tamamlanmayi bekler. Ziegarnik etkisi... Konu sahibi icinde olanlari tamamladikca bu donguden cikamayacak. Ben bunu fark etmesini cok istedigim icin yaziyorum ama farkindaligi istemek cok kisisel bir olay, uzerinde pek etkimiz olamiyor malesef ki.
Nasil olacak peki bu. Herseyı kafama takıyorum. Ayy su nasıl olacak, bu nasıl olacak. Kafamdan konusmalar gecıyor sürekli

Sen istiyorsun da annen istiyor mu

İki vesait uzağa taşınırsa tüm düzeni değişir
Annem o mahalleye alıstı aslında. Kirası baya uygun. Annem tekte yasars kirayı artırmazlar. 450 lira veriyor kiraya. Elektrik su falan az gelıyor zaten. Bı de bina olarak falan guvenılır. Oradada kalabilir. Ama babam musallat olur mu tekrar bılmıyorum.

Annem o mahalleye alıstı aslında. Kirası baya uygun. Annem tekte yasars kirayı artırmazlar. 450 lira veriyor kiraya. Elektrik su falan az gelıyor zaten. Bı de bina olarak falan guvenılır. Oradada kalabilir. Ama babam musallat olur mu tekrar bılmıyorum.

Tekrar yazayım

Baban musallat olacaksa şimdi de olur

22 yaşındaki kızından mı korkacak

Ayrıca 3 yıla kim öle kim kala

Düşünme bu kadar ileriyi her şeyi sana uydurmaya çalışma sen değişen durumlara uy

okumadım yorumları açıklamalarınızı. ben olsam herhangi bi çocuğunun yakınına yerleştirirdim. her yaşlanmış ebeveyn için görüşüm bu yönde. illa bi çocuğunda yaşaması gerekmez

Nasil olacak peki bu. Herseyı kafama takıyorum. Ayy su nasıl olacak, bu nasıl olacak. Kafamdan konusmalar gecıyor sürekli

Malesef benim size bu konuda tavsiye verebilecek mesleki yeterliligim yok. Olsaydi da sizi ve hikayenizi yakindan bilmeden yorum yapamazdim.

Ama yardim alacak durumunuz yoksa onceki konularinizda tavsiye ettigim kendi kendine evde terapi kitaplarini okuyup farkindaliginizi arttirabilirsiniz. Ben kendi terapi surecimde oldukca faydasini gordum.

X