Aile Planlaması Sizce ne yapmalıyım?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

galaks124

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2021
7
-3
26
merhaba 7 yıllık evliyim bir yavrum var 4 yaşında ve kariyer sahibiyim iyi bir işim var yaşım 28 eşimle daha önce 2 kez birisi dava süreci başlatılmış büyük kavga ve ayrılıklarımız oldu eşimin ailesinden kaynaklı ve ablasından kaynaklı sorunlardı hep ablası ile anlaşamadığımı bildikleri halde 3 sene beni yaşamaya zorladılar çok zor bir hamilelik geçirdim ve ikiz olan evlatlarımdan birini bu zorlu hamilelik sürecinde kaybettim.
eşim çok umursamaz saatlerce telefondan başını kaldırmaz ve bana çocuğuna vakit ayırmaz daha önce 2 şiddetli kavgamız oldu birisinde dava açmıştım o ve ailesi dünyayı dar ettiler çocuğu almak için yalancı şahit tutup beni başka adamlarla gördüler diye iftira attılar 3 yıl zorla anlaşmadığımı bile bile görümcem ile yaşamak zorunda bırakıldım ve gizlimiz saklımız özelimiz yoktu resmen.

Eşim çok aileci ve asla beni haklı olsamda savunmaz ben ondan daha fazla kazanıyorum ve her şey benim elime bakıyor evlenirken ani bir kararla evlendik severek evlendik ve hiç çeyizim olmadı ki öyle şeylere takılmam son kavgamızda zaten ikinci el olan eşyaları satmıştı eşim barıştık diye birikimimden hep sıfır aldım banyo terliğine varana kadar ona rağmen her kese oğlum çalışıyor o yiyor deniyor hiç sevmediler beni eltim ve görümcem kaynanam canımdan bezdirdi resmen eşim sürekli kredi çek araba alacağım diyip duruyor ama eşimin abisine hem ev hem araba alındı bize hiçbir şey verilmedi nedeni ben çalışıp alırmışım para kazanıyormuşum görümcem evlendi tam kurtuldum derken 1 sene olmadan boşandı ve bir oğlu var Şuan benim bulunduğum şehre gelip çalışacakmış tekrardan görümcem kaynanam eltim kayanın hepsi gene aynı şeyler olacak gene oğlum ve beni yanlız bırakacak eşim biliyorum eşim benden 4 yaş küçük ama ben bakımlı bir kadınım bana beni sevmediğini söylüyor hep eğitim durumu olarak da ondan fazlaymışım cahillik etmiş evlenmiş sanki ben onun kocasıymışım her şey bana bakıyor cebindeki harçlığı ve sigara parası bile oda çalışıyor ama maaş zamanı hep oraya kestireler buraya kestiler diyor ablasına atıyor parasını iş yerine kaç kere haciz geldi abisi bizden daha iyi durumda ama hala onlara bakıyor neden abisi diyorum çünkü kayınpederim her şeyi abisine bıraktı ama bir bizim yakamızı bırakamadı uzun lafın kısası hem fiziksel hem sözlü hemde duygusal şiddete sırf oğlum için katlanmalımıyım yoksa bitirmelimiyim ailem destekçim çok şükür ama oğlum babasına çok düşkün kaç gündür ağlıyorum resmen 😥

Kuzum oğlun babasına duskunse düşkün.Yani babasına düşkün diye sen bu yaşta razı misin bunları yaşamaya🙄Nolur artık şu çocukları bahane etmeyin.Birakin şöyle beş para etmez adamları.

Çocuğunuzun için yapacağınız en büyük iyiliklerden biri, ona mutlu bir anne verebilmektir.
Unutmayın, rol modelleri olacaksınız.
Bu anormal ve insanlığa sığmayan davranışları normal görerek büyümesine izin vermemek başlıca göreviniz aslında.

Oğlunuza rağmen değil; ‘oğlunuz için’ boşanmalısınız.

Çocuğunuzun için yapacağınız en büyük iyiliklerden biri, ona mutlu bir anne verebilmektir.
Unutmayın, rol modelleri olacaksınız.
Bu anormal ve insanlığa sığmayan davranışları normal görerek büyümesine izin vermemek başlıca göreviniz aslında.

Oğlunuza rağmen değil; ‘oğlunuz için’ boşanmalısınız.

Annemisiniz? Keşke bahane olsa kuruntu olsa ona kötülük yapacakmışım gibi geliyor 😥
Hamileyim.Cocugum babasına düşkün diye kendi hayatımı mahfedicegimi dusunmuorum.Omrumun geri kalanını neden mutsuz yaşayım ki.Ben hep soluorum adamlarda suç yok kadınlar adamlara çocuk bahanesiyle resmen yapisiolar.

Hamileyim.Cocugum babasına düşkün diye kendi hayatımı mahfedicegimi dusunmuorum.Omrumun geri kalanını neden mutsuz yaşayım ki.Ben hep soluorum adamlarda suç yok kadınlar adamlara çocuk bahanesiyle resmen yapisiolar.
Yorum yaparken haddinizi aşmayın isterseniz kimseye yapıştığım yok çok büyük konuşuyorsunuz doğurunca kokusunu çekin içinize onun hatrına ne leş insanlara boyun eğmek zorunda kalıyor anneler bunun eğitimle meslekle alakası olmuyor gözünün içine bakıyorum her dakika yorumunuz için teşekkür ederim iyi akşamlar.

X