Solaryum Tecrübesi Olanlarin Paylasim Alani

Larina

CarpediEm Daha NE DİYEM:)
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.484
57
kızlar bende geçen sene girdim..10 dk kaldım bidahada tövbe ettim.aşırı kaşıntı yaptı..zararlı olduğunu biliyordum ama kaşıntı olunca bi dahada girmedim..

K

kıvılcımesra

Ziyaretçi
ben çok çok beyaz tenliyim geçen yıldan beri tatile gitmeden önce solaryuma giriyorum.Geçen yıl 6 seans girmiştim farkedilir derecede bronz oldum ayrıca kısında haftanın 1 gunu gıtgınızde bır dahakı yaza zemın hazırlamıs oluyorsunuz rengınızde korunuyor çok güzel oluyor.

ilk 2 seans bazen kızarma görülebiliyor,ama sonradan geçiyor en azından güneşde oldugu gibi yanık acsıı cekmıyorsunuz ama kesınlıkle solaryumdan 2-4 saat gectıkden sonra dus alın ve mutlaka vucudunuzu dustan sonra nemlendirin yatarken fln ki kuruma olmasın cilt nem dengesını korusun böylece leke oranı catlama kuruluk azalır.Kimi cilt tipinde solaryum yanık gibi bir koku bırakıyor ama hemen parfum sıkmayın en azından dustan önce kasıntı yapar.Kıl,tüy olmasın girerken vucudunuzda sonradan benek benek kalıyor:)

Arka arkaya girmeniz gereken durumlarda ki tavsıye edılmez ama bende gırdım zaman kısıtlı oldugu bır zaman.Vücudunuzu normalinden daha fazla nemlendirin 2 gün üst üste nem kaybetmeyin bol bol su için,halsizlik hissi yaparsa bir ağrı kesici alın ertesi sabah bronzlukda giden adımların tadını çıkarın:):)

emelale

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
174
3
40
Kızlar merhaba a.s.

Benim 3 Ağustos' da düğünüm var hayırlısıyla :teytey: Düğünüme kadar solaryuma girmek istiyorum. Önce hamama gidip bi güzel temizleneceğim. Ben beyaz tenliyim, tenimin esmere yakın olmasını istiyorum. Solaryuma ne sıklıkta girmemi tavsiye edersiniz :uhm: Solaryum çillerimi daha çok çıkarır mı ve çillerimin kalıcı olmasına neden olur mu? Ayrıca lazer epilasyon yaptırıyorum 2 seneye yaklaştı. En son 1 ay önce epilasyon yaptırdım tüm vücuduma. Solaryuma girmeme engel olur mu bu? (Lazer epilasyona önemüzdeki kış devam edeceğim)

Teşekkürlerrrrrrr a.s. a.s. a.s.

Pamuk Sekeri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
61
0
31
Solaryumdan sonra canınız acımıyo dimi
bide ben beyaz tenliyim bugday tenli olmak için ne kadar süre ve kaç seans girmem gerekir (Güneşte çok çabuk bronzlaşıyorum)
birde gaziosmanpşaya yakın bildiğiniz ayakta girilicek bi yer varmı senağlama

Yazzy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2008
15
0
37
Eger lazer epilasyonu yaptiriyorsan solaryum'a girmen sakincalidir. Bende yaptiriyorum. Burdaki lazer estetisyenleri kesinlikle günesten korunmaniz gerekiyor diyor. özellikle lazer yaptirdiktan sonra ilk 3 haftasi.

sevgiler

emelale

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
174
3
40
Eger lazer epilasyonu yaptiriyorsan solaryum'a girmen sakincalidir. Bende yaptiriyorum. Burdaki lazer estetisyenleri kesinlikle günesten korunmaniz gerekiyor diyor. özellikle lazer yaptirdiktan sonra ilk 3 haftasi.

sevgiler

Yok 1 ay geçtikten sonra yaptırmaya başladım. Bişi olur mu acaba 1 ay sonrasında?

Yazzy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2008
15
0
37
Hayir olmaz emelale. Bir ay iyi bir süre. ama iyi korunmayi da ihmal etme.

Sevgiler.

Miracle*

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
216
0
kızlar bugun hayatımda ılk defa solaryuma gırdım.
sabah bısı yememıstım randevuma gec kalmamak ıcın ve ılk defa gırdıgım ıcın solaryumun fanını acmadım .
10dakıka kaldım ve cıktıktan sonra bayıldım =(
sız sız olun sakın ac karnınıza gırmeyın ve de bnım gıbı solaryumun fanını acmamazlık yapmayın ..

emelale

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
174
3
40
Hayir olmaz emelale. Bir ay iyi bir süre. ama iyi korunmayi da ihmal etme.

Sevgiler.

Cevabın için çok teşekkür ederim Yazzy a.s.

Solaryuma girerken bir losyon aldım sürmek için. Daha iyi bronzlaştırıyomuş ve cildi koruyomuş sanırım. Solaryuma girdiğim yerden aldım. Solaryumdan sonra da sürmek için Johnson' un yağ hissi bırakmayan spreyli bebe yağını aldım sürüyorum.

İlk 10 dak. girdim. Sonra 15 dak. ve yine 15 dak. girdim. Şimdi 20 dak. girmeyi düşünüyorum yarın.

tinkerbell_tinkerbell

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2008
72
0
ya bana fiyatını yazabilir mi biri merak ettim ben güneşte yandım bide ama
bronz olmak ayrı bişey
yani solaryum bronzu hosuma gidiyo
bide kazıklanmıyım diye fiyatını yazarsanız sevnrm
10 dk mesela..

Schirin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
1.013
6
40
ben önceden çok girerdim bi başladımmı 30 seanstan önce bırakmazdım ama birkere fena halde yandım sabaha kadar ölcem sandım öyle bıraktım.. bi defasındada yüzümde mantarlar cıkmıştı o yüzden bıraktım girdigime pişmanım 30 sene sonra nasıl cildimin tepki verecegi bilinirmi?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2495 gün geçti.

BenDenizYildizi

Guru
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2006
3.676
20
Bende solaryumun fiyatını sorucaktım sizlere dakikası nekadar yazabilirmisiniz lütfen

emelale

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2007
174
3
40
ben 10dk girdim 10ytl verdim

bizim burda (İstanbul-Kavacık) pahalı maalesef :eek:klava: 10 dak. 15 Ytl, 15 dak 20 Ytl, 20 dak. 24 ytl. Paket programları var. o zaman dakikası 1 ytl ye geliyo ama 10 kere girmeyeceksem napim ben paketi :1no2: