Güneş Kremleri Solaryum Tecrübesi Olanlarin Paylasim Alani

Güneş kremleri, bronzlaşma
ben önceden çok girerdim bi başladımmı 30 seanstan önce bırakmazdım ama birkere fena halde yandım sabaha kadar ölcem sandım öyle bıraktım.. bi defasındada yüzümde mantarlar cıkmıştı o yüzden bıraktım girdigime pişmanım 30 sene sonra nasıl cildimin tepki verecegi bilinirmi?

Bende solaryumun fiyatını sorucaktım sizlere dakikası nekadar yazabilirmisiniz lütfen

ben 10dk girdim 10ytl verdim

bizim burda (İstanbul-Kavacık) pahalı maalesef :eek:klava: 10 dak. 15 Ytl, 15 dak 20 Ytl, 20 dak. 24 ytl. Paket programları var. o zaman dakikası 1 ytl ye geliyo ama 10 kere girmeyeceksem napim ben paketi :1no2:

kızlar birşey soracağım mantıksız gelebilir ama reglı donemınde gırılebılır mı?

evet ya geçen gün benim de aklıma takıldı bu soru :uhm: Bilenler cevaplarsa sevinirim a.s.

canım sende sanırım bıraz pahalı bı yere gıdıyorsun, benım yarın sabah ılk seansım olacak, sun vıtale gıdecegım ben, cok hassas bı tenım oldugu ıcın arastırıp orayı buldum ama fıatları tabıkı buradakı kadar olmayacak sanırım :bbo: bırde sen kar bronzlugundan mı basladın ben ondan baslayacagım az duracagım ama on dakıka bıle olmaz sanırım 5-8 dakıka arası, ılk seans cok kızardın mı ben kızarık kızarık otobuse bınmek ıstemıorummm:KK43:

Son düzenleme:
Kızlar benimde aklıma şöyle birşey geldi :))) Beyaz tenliler için tatile gidip bronzlaştıktan sonra solaryuma girilse nasıl olur? Yani biraz bronz bir tenle girince?

yani tabiki o zaman kar bronzluğu ile değil yaz bronzluğu ayarında gırerız sanırım, benım tatılde baslarda cok acılı gecıo kızarınca bıgun ara vermek zorunda kalıyorum, malum 1 ay tatıl yapcak zamanda yok 1 ay tatıl yapabılsem zaten solaryuma gerek kalmıcakta

Kızlar bugun ılk seansıma gırdım, 5 dakıka ne oldugunu anlayamdan bıttı ama ıyı oyle olmus cok fazla kızarıklık yok, cıldım hassas oldugu ıcın boyle başladık. Paket programlardan aldım.Bakalım sonuç ne olacak? Ama hala reglı donemınde gırılıyor mu bunun cvbını bugun merkezde sormayı unuttum:KK43:

canım sende sanırım bıraz pahalı bı yere gıdıyorsun, benım yarın sabah ılk seansım olacak, sun vıtale gıdecegım ben, cok hassas bı tenım oldugu ıcın arastırıp orayı buldum ama fıatları tabıkı buradakı kadar olmayacak sanırım :bbo: bırde sen kar bronzlugundan mı basladın ben ondan baslayacagım az duracagım ama on dakıka bıle olmaz sanırım 5-8 dakıka arası, ılk seans cok kızardın mı ben kızarık kızarık otobuse bınmek ıstemıorummm:KK43:

Merhaba canım. Benim tenim beyazdı ilk girdiğimde. Önce 10 dak. girdim, sonra 15-15-20 dak. şeklinde devam ettim. Yarın 25 dak gircem. Sonra iki kere 25 ya da 30 dak. girerim yeter herhalde 3 Ağustos' ta evleniyorumda onun için giriyorum solaryuma. İlk defa girdim bu sene ve bi daha da gireceğimi zannetmiyorum :1no2: Zararları çok :sm_confused:

Birde sprey Johnson' un bebe yağını al ve solaryumdan sonra vücuduna süre. İstersen her gün sür.İyi nemlendiriyo ve renginin kızarıklığının çabuk geçmesini sağlıyor. Ben öyle yaptım yerimseniben

Kızlar bugun ılk seansıma gırdım, 5 dakıka ne oldugunu anlayamdan bıttı ama ıyı oyle olmus cok fazla kızarıklık yok, cıldım hassas oldugu ıcın boyle başladık. Paket programlardan aldım.Bakalım sonuç ne olacak? Ama hala reglı donemınde gırılıyor mu bunun cvbını bugun merkezde sormayı unuttum:KK43:

canım regl iken maalesef hijyen nedeni ile girilmiyor solaryuma

Kızlar benimde aklıma şöyle birşey geldi :))) Beyaz tenliler için tatile gidip bronzlaştıktan sonra solaryuma girilse nasıl olur? Yani biraz bronz bir tenle girince?

ben öyle yapıyoruz yazın tatilde yanıyorum güneş yanığı ile kışa kadar bronzluğumu korumak için güneş yanığından sonra solaryuma giriorum kışı bronz tenle geçiriyorum güzel oluyor...yerimseniben

SOLARYUMUN FAYDALARI
Ciltteki akne ve sivilce izlerini tedavi eder.
Virüslü hastalıklara karşı vücut direncini artırır.
Göğüs , bağırsak , prostat kanserine karşı güçlü koruma sağlar.
Kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplara karşı etkilidir.
Solaryum , mutluluk hormonu salgılanmasını sağlar.
UV-B ışınları D vitamini üretimini sağlayarak kemikleri güçlendirir.
Kalp ve dolaşım sistemini güçlendirir.

Solaryumda
Ten tipine uygun süresi belirlenmesi son derece önemlidir.

Hassas Ciltler

Saç rengi : Kızıl, açık sarı
Ten : Hassas, alerjik, çilli

Göz rengi : Açık renk

Solaryuma 5 dakikalık seanslarla başlanmalıdır. Daha sonra kademeli bir şekilde seans süreleri 10 maksimum 15 dakikaya kadar çıkarılabilir. İki seans arasında minimum 2 gün ara verilmelidir.

Beyaz Ciltler

Saç rengi : Açık kumral, sarı
Ten : Beyaz, hassas

Göz rengi : Yeşil, mavi, ela

Solaryum seanslarına 10 dakikalık seanslarla başlayabilirler. Daha sonra seans süreleri 15 - 20 dakikaya kadar kademeli bir şekilde çıkarılabilir.

Normal Ciltler

Saç rengi : kumral

Ten rengi : normal, hassasiyeti az

Göz rengi : her renk olabilir
Başlangıç seansları 10 - 15 dakika arasıdır. İlerleyen seanslarda maksimum seans süreleri 25 dakikaya kadar çıkabilir.

Koyu Ciltler
Saç rengi : Koyu kahve, siyah

Ten : Esmer, buğday

Göz rengi : Kahverengi, siyah
Güneş hassasiyetleri hemen hemen hiç yoktur.Solaryuma 15 - 20 dakikalık seanslarla başlayabilirler. Maksimum girebilecekleri süre 25 - 30 dakika arasıdır.

canım regl iken maalesef hijyen nedeni ile girilmiyor solaryuma

Bana hıc sorulmadı ama bakalım, yanı bıraz tenımın rengı kırılacakken ara verecegım yanı benımde 5,6 gunden once bıtmez nolcak bılmıorum obur hafta bı dunya dugun var gıdecegım.
Tugcecım bende agustosta ınsallah tatıle gıdecegım 1,2 seansım eylule kalsın ıstıorum yetermı o rengın korunması ıcın, paket program aldım da

Merhaba canım. Benim tenim beyazdı ilk girdiğimde. Önce 10 dak. girdim, sonra 15-15-20 dak. şeklinde devam ettim. Yarın 25 dak gircem. Sonra iki kere 25 ya da 30 dak. girerim yeter herhalde 3 Ağustos' ta evleniyorumda onun için giriyorum solaryuma. İlk defa girdim bu sene ve bi daha da gireceğimi zannetmiyorum :1no2: Zararları çok :sm_confused:

Birde sprey Johnson' un bebe yağını al ve solaryumdan sonra vücuduna süre. İstersen her gün sür.İyi nemlendiriyo ve renginin kızarıklığının çabuk geçmesini sağlıyor. Ben öyle yaptım yerimseniben

CAnım senın daha oncekı yazını okuyup almıstım, cıldım yumusacık oldu bebe yagı ıle:) ben cok az basladım sen baya gırmıssın. ıkı gun ara verıldı zaten benımkıne bılmıorum regl durumum olursa daha da sarkar . Senın renk baya kırıldı o zaman, yatarak mı gırıosun ayakta mı?O kadar sure yatarak sıkıcı gelıo ama kar bronzlugu makınası yatarakmıs bu yuzden ayakta gıremedım ben. Keşke temmuzun basında baslasaymısım :bbo: tesekkurler canım

ben bizim burda buldum bi yer girmeyi düşünüyorumda girenlere bişiler sormak istiyorum önce ona göre giricem

yanımda havlu falan götürmeme gerek varmı ne biliyim solaryuma girdikten hemen sonra üstümümü giyinicem gayet normal şekilde?

bide canım yanmaz dimi :)

yüzümün çok yanmaması için 50 faktörlü krem sürsem bişey olurmu?

nedense çekiniyorum girmeye o makine nasıl başlıcak ben odada tekmi olucak napıcam hiç bilmiyorum :1no2:

Canım zaten ıyı bı yerse cıldını zorlamıyorlar, sun vıtal varsa bence ona gır, bıraz pahalı ama temız ve kalıtelı. Koruyucu surme bence ben yuzum beyaz tenlı olmama ragmen surmedım, havluya gerek yok .Ozel oda var zaten hazır olunca soluosun orada aletı sen calıstırıosun , calıstırmadan once mutlaka gozlugunu tak! Ben gırısımde hıc acılmamıs bı havlu oluyor , fanı acmayı unutma , ben cok sıkılmıorum muzık felan calıyor o ıyı oluyor, , baska sorularını ıstersen ozelden sorabılırsın. Ben basta 5 dakıka gırdım ama ben beyaz tenlıyım kar bronzlugu ıle basladım ben, ıkıncı seansım 8 dakıka oldu.

Canım zaten ıyı bı yerse cıldını zorlamıyorlar, sun vıtal varsa bence ona gır, bıraz pahalı ama temız ve kalıtelı. Koruyucu surme bence ben yuzum beyaz tenlı olmama ragmen surmedım, havluya gerek yok .Ozel oda var zaten hazır olunca soluosun orada aletı sen calıstırıosun , calıstırmadan once mutlaka gozlugunu tak! Ben gırısımde hıc acılmamıs bı havlu oluyor , fanı acmayı unutma , ben cok sıkılmıorum muzık felan calıyor o ıyı oluyor, , baska sorularını ıstersen ozelden sorabılırsın. Ben basta 5 dakıka gırdım ama ben beyaz tenlıyım kar bronzlugu ıle basladım ben, ıkıncı seansım 8 dakıka oldu.

kar bronzluguyla yaz bronzlugunun arasındaki fark nedir ?
ben hnagisine girmeliyim mesela bi onu anlayamadım ama gerisi için çok teşekkür ederim :1hug:

X