Sonunda o evden kurtulduk

Bizimde gizle fitne anası çıktı .Maalesef benim kocam yarım akıllı .bende annemdeyim.hiç kavgamız yokken bizim rahatımızı kıskandılar istedikleri gibi hizmetçi olarak. Kullanamadılar.annemde. kızımı ailesi bile sormuyor. Nerde o torun aşkı

Ne yüklenmişsiniz konu sahibine. Kadıncağız kocasının ilgisizliğinden, eve gelmemesinden şikayetçiydi. Şimdi adam “şu şu sebepten dolayı öyle yapmıştım, artık yapmayacağım” demiş. Kadıncağız da sevinmiş, içi umut dolmuş, affetmiş, ne yapsın? İlla boşanacağım mı desin? Affetmesi için eşi ne yapmalıydı?

Eşi gerçekten düzeldi mi düzelmedi mi bilmiyorum. Zamanla belli olur. Umarım düzelmiştir. Ama konu sahibinin neden affettiğini anlayabiliyorum.

Simdi siz bu sekilde düşününce aslinda haklısınız ancak,şöyle birsey var,kari koca kavga edebilir . Bu gayet doğal . Bu konuda sanırım hepimiz hemfikirizdir.
Hatta o an küfür de cikabilir ağzından birinin,oteki ona defol git de diyebilir.
Çünkü adı üstünde kavga,tartışma sinirle soylenen bazı sözler .
Sevgi varsa barışabiliyor kari koca birbirlerinin gönlünü alabiliyor
Ama o esnada olaya dahil olan anne ,baba,kaynana,kayinbaba vs malesef kötü oluyor
Yapan unutuluyor,söylenen unutulmuyor.
Hic basınıza gelmedi mi?
Benim geldi mesela.

konu sahibinin önceki açtığı konuları okudunuz mu? okumadığınızı düşünüyorum.
kocası eve gelmiyor ara ara, yarım saate gelicem deyip sabaha karşı geliyor falan

Siz kayınvalideyle neden kavga ettiniz anlamadım. Krizi fırsata çevirmek dedikleri bu olsa gerek.

Durduk yerde olay yaratan, küfür eden, sizi evden kovan eşiniz. Günlerce ne yaptığı da belli değil. Ankara'ya gitti mi gitmedi mi belli değil, ilk başta neden çelişkili konuştu belli değil.
Önceki konuya göre ailesi sizi korumuş. Babası da o arkadaşıyla beraber bir işler çevirdiğini düşünüyor ki "onun lafıyla iş yapıyorsun, kendi aklın yok mu" anlamında sizin üzerinizden örnek vermiş. Verdiği örnek çirkin ama oradaki olay siz değilsiniz, eşinizin arkadaşının aklına uyması.

Sonra eşiniz gelip "anneme böyle böyle demişsin" demiş, kayınvalidenin yalancı olduğu mu çıkmış ortaya? Eşinizin yalan söylemediği ne malum? Onca şüpheli davranışta bulunan adama inanıp ailesini düşman ilan etmişsiniz hemen. Ailesi bir şey biliyorsa bile oğullarını ele vermezler ama ola ki verirlerse eşiniz "Annemi bilmiyor musun? Yalan söylüyor aramızı bozmaya çalışıyor" deyip kurtaracak kendini.

büyük tutarsızlık var açtığınız konularda, bişeyleri bayağı eksik anlatıyosunuz bence..
önceki konuda eşiniz sizi bırakıp biiricik arkadaşıyla aniden ankaraya gidecekti, siz tepki vermediğiniz halde küfredip kavga cıkarmıştı sizle..
şimdi noldu da canım kocam oldu kemalim yapmaz, tü kaka kayınpeder kayınvalide oldu???

Aynen katiliyorum size. Ben esimden hic boyle seyler gormedim cok sukur ama yine de kemalim yapmaz diyemiyorum bu nasil bir kemal guveni ben anlamadim.

Aynen katiliyorum size. Ben esimden hic boyle seyler gormedim cok sukur ama yine de kemalim yapmaz diyemiyorum bu nasil bir kemal guveni ben anlamadim.

Hayır komik olan kısım şurası, hanımefendi önceki konularında eşinin yaptıklarını bizlere anlattı.Şimdi de eşi masummuş gibi davranıyor.Bir anda kv kp kötü oldu, tamam ama bir irdelemek lazım kocasına karşı neden bu kadar öfkeli olup üzerine ilk olayda gelini korumuşlardı?

Aaah kıskançlık başa bela böyle birşey işte...Ben eşimi hiç önceden tanımadım üç buçuk ayda evlendik türlü türlü dolaplar çevirdiler kına günü bile eşim reddedildi sırf beni bıraksın diye ama eşim hiçbir zaman bana sırtını dönmedi vicdanlı merhametli Allah korkusu olan biri o çünkü bir suçum günahım yokken bana nasıl sırtını dönecekti boşver Allaha havale et onlarda kendi başlarını yesinler...

X