Söz/nişan takı

Kime göre, neye göre ? 4 duvarın arasında ne yaşandığını sadece yaşayanlar bilir. Dışarıya anlatılan herşey de doğru olmayabilir.

Benim bir arkadasim var. Evlenirken kayinaile ev, araba vermiş, altın istedikleri kadar verilmiş bi de dolabini bastan asagi almiş yani giysi alisverisi yapilmis baştan. Tabi bu 6-7 sene önce neyse bi gun agzindan cikti hamileyken bile kaynananin evine temizlige gittigi ama genelde kimse bilmez soylemezdi boyle seyleri.
Oyle bedavaya butun varliğini geline verip agzini acmayip kenarda duracak aile var mi? İstisnalar mutlaka vardir. 🙄

Oğlum var doğar doğmaz ben bunu evlendireceğim diye düşünmedim çünkü neden düşüneyim 😂😂 kız anneleri de eminim doğar doğmaz çeyiz yapmıyordur artık. Belki evlenmek istemeyecek. Neden 30 sene sonrasını düşüneyim?. Ben bu çocuğu nasıl okutup iyi bir işe sokarım diye düşünüyorum şu anda. İleride de geline altın takmak için kendimi zora sokamam.
Bence çocuklarımızin herseyini dusunmekle mukellefiz. Güzel bir aile kurması da buna dahil. Güzel bir geleceginin olması da. İnsanın evladinin evleneceğini düşünmesini nasıl bu kadar bayağı buldugunuzu anlayamadim.

Evlenmezlerse napacaklar afedersiniz? Lafınızın nereye gittiğini biliyor musunuz?

benim kızım oğlum zina yapsın günah ilişki yaşasın kucaklarda gezsin istiyorsanız başka orası sizin midenizle alakalı bi konu
konu evlenmek yani sizin deyişinizle helal kesim evlilik değil.
siz kadına fiyat biçtiniz. konuyu değiştirme çabalarını yemiyoruz sayın en az 200 gr :KK70:

Evlenmezlerse napacaklar afedersiniz? Lafınızın nereye gittiğini biliyor musunuz?

benim kızım oğlum zina yapsın günah ilişki yaşasın kucaklarda gezsin istiyorsanız başka orası sizin midenizle alakalı bi konu
Siz ne kadar terbiyesiz bir insansınız. İçiniz o kadar kötü ki çürümüşlüğünüz hayatınıza yansımış o yüzden mutsuzunuz. Bu kafayla mutlu olamazsınız zaten.

Bence çocuklarımızin herseyini dusunmekle mukellefiz. Güzel bir aile kurması da buna dahil. Güzel bir geleceginin olması da. İnsanın evladinin evleneceğini düşünmesini nasıl bu kadar bayağı buldugunuzu anlayamadim.
Kurmak zorunda mı?
Aile işi tamamen o kişinin kararı.
Evlenmek istemeyedebilir.
İlla her insan ile girip evlenmek zorunda değil.
Bu nedenle de evlenmesini hayal etmiyorum. Hayalini de kurmuyorum.

Evlenmeyebilir. Sizin gibi evlenip boşanadabilir. Bu durumda sizin ailenizde mi midesiz?
Ayrıca midesiz denmesini sizin gibi yobaz bir insan denmesine de tercih ederim.

Konu sahibi bombayı attı gitti resmen. Nişanlımın ailesi altta,biz üstte oturucaz ne demek? Aile apartmanı mı,dubleks daire mi bu?

Bizde bir sey istemedik çünkü ev alacaklardı sesimizi çıkarmadık. Ev alınmadı yine sesimizi çıkarmadık annem sadece bir küpe alın dedi onuda 14ayar aldılar akrabaları alay etti umursamadım bu benim ayıbım değil onların ayıbı! Ben kv kp ile evlenmedim eşimle evlendim ve altın muhabbeti hiç yapmadık. Ailesi için kefil bile olmadı ki olmakta zorunda değil… iki gönül bir olmuş anlaşmış büyüklere sadece formalite düşer💁🏽‍♀️

Ben sizin kaç yaşınızda olduğunuzu anlayamadım, nasıl çağırabilir diye sitem ediyorsunuz.

İkiniz de 30 yaş üstü bireysiniz tabii ki cinsellik olacak. Adam düzgünce konuşmuş bir sürü, daha ne olmasını bekliyorsunuz anlamadım?

Bu devirde genç kızlar yalandan naz bile yapmıyorken artık 30 yaş üstü olup da hala liseli tarzi bi çocuksu ilişki beklemeniz çok tuhaf, bu şekilde bulduğunuz adam da sıkıntılı çıkacak zaten.

Kendim de 30 yaş üstü bekar bi kadın olarak yazıyorum bunu.

30 yaşın üstüne kadar beklerlerse liseli çocuklar gibi çocukça ilişki yaşamak yerine otele çağıranlara gidip seks yapabilirlermiş. Sizin cümleler değil mi bunlar?

Konu sahibi bombayı attı gitti resmen. Nişanlımın ailesi altta,biz üstte oturucaz ne demek? Aile apartmanı mı,dubleks daire mi bu?
Anlatımından alt ve üst katta ayrı daire kapısı olan, dubleks daire izlenimi doğuyor. Yalnız bu tür dairelerde üst katta genelde 1 oda, tuvalet-banyo ve oturma alanı yer alıyor. Üst kata ufak bir mutfak kurulumu mu yapılmış mı; dairenin içindeki merdiven kapalı bir kapak sistemiyle kapatılmış mı ? Bu tür bir evde oturmak ev sahibi olmak demek değil; çalışıp kirada oturmak daha mantıklı.

Siz iyi misiniz? Asla evladım evlenmesin,dibimde dursun ,kurusun diyen mi var? Evlenmek bir başarı bir statü değildir.Genclerin aklına evlenmeyi sokana kadar ahlaklı,durust olmayı,kul hakkı yememeyi sokarsanız.Kucaktan kucağa gezmez Ama size göre evlenince tüm ahlaksizliklar, kötülükler bitiyor,evli adamlar kadınlar aldatmiyor gibi geliyorsa mutlu rüyalar.Üstünüzü örtelim üşümeyin.

Evlatlarımızın sağlıklı helal dinimizce uygun yaşamasını istemek köylülük oluyor. Bu nasıl bir devir kimse de çıkıp bir şey demiyor. Zinanın cezasından günahından haberiniz var mı modern insanlarımız?

Burdaki herkes amerika da mi yasiyor ben anlayamadım valla.

Konuyla alakasız şekilde din, haram, helal, kucak, günah dalmışsınız maşallah. Herkes inanacak, dini hassasiyetlere göre yaşayacak diye bir şey yok. Bunu kenara koyuyorum.

Benim de bazı dini hassasiyetlerim var ama çocuğum doğduğundan şimdiye kadar evliliği ile ilgili kafamda bir şey olmadı hiç. Evlenmesin, birliktelik yaşasın anlamı çıkmıyor burdan. Daha başka düşünecek önceliklerim oldu anlamı çıkıyor, evlenmesini istesem bile şimdiden geline takacağım altını, çeyizi dert etmediğim gündemimde olmadığı anlamı çıkıyor. Konuyu öyle bir çarpıtmışsınız ki o kadar olur.

Büyük konuşmayın lütfen. Hayat çok garip insanın aklına gelmeyen şeyler başına geliyor. Bu kadar iddialı, keskin konuşmayın.

X