Söz/nişan takı

Ben nisanlandigimda ailesi biz zengin degiliz bisey yapamayiz dediler...sadece kendi sehrimizde dugun yapariz baska da hicbiseye karismayiz dediler...ben ne taki gordum ne bi hediye...nisandan once nisanlimla taki seti aldik kendisi onu secti, ince gunluk de kullanilbilecek bisey secmistim onun haricinde bisey gormedim...nisan atinca da nisan yuzugumu geri istemisti onu da verdim gitti
Abla okurken dua ettim sonunda hala cok mutluyuz diye yazmani beklerken. Böyle yazman üzdü…

Hanımlar selam,

benim 6. ayda nişanım var yani şimdiye kadar sadece aileler tanıştı, ama 6. ayda isteme, söz, nişan hepsi bir arada olacak. Bizde genelde adet gelin kiza bi kolye (görselde ekledigim tarz) ve bir bilezik takılır, yüzük kesilirken. Lütfen yok paragöz yok altıncı diye yorum yapmayın. Ve yüzük kesilirken takılan takılar düğünde geri verilip erkek tarafına düğündedeki takılarla tamamlanıp tekrar takılır. Bakın annem biz şu kadar bilezik bu kadar bilezik alın asla demedi sadece düğünde takılan takılara ben karışmam durumunuz neyse ona göre takarsınız dedi. Ama yüzük kesilirken düğünde ne takacaklarlarsa ondan birazini taksınlar dedi yani tek dediğimiz tek istediğimiz şey bu gelin bohçası falan istemedik mesela ama yine de biz de öyle bir adet yok durumumuz yok biz takamayız dediler haliyle sevgilimle ben ve anneler arasında bir tartışma çıktı ben ne yapmalıyım… Eki Görüntüle 3426262 bana yardım edin
Ben sizi anlıyorum, aileniz ve çevreniz bu şekilde davrandığı için şu anki durum size normal geliyor. Ama bence ve çoğu kişice karşı taraftan altın istemek gerçekten çok çok ayıp bir şeydir. Senin değerin takılan altınla ölçülecekmiş gibi davranılır. Bu gerçekten çok çok ayıp bir şey. Ben erkek olsam ve biri benden altın istese çok farklı şeyler düşünürdüm hakkında. Ben de nişanlıyım ve hiçbir şey istemedim. Yüzük almaya gittiğimizde düğünde alınacak olan bilezikler için bilezik bakalım dediler, ben utanıp sıkılınca kayınvalidemin çok hoşuna gitti. Car car bir şey istemediğim için de fazladan bir bileziği kendisini zorlayarak düğünde takmak üzere aldı bana.
Çok uzattım ama bazı şeyleri dile getirmek büyüyü tamamen bozuyor. Belki bu şekilde istediğiniz için kayınvalideniz yapmak istememiştir. Yol yakınken bu durumu düzeltmelisiniz bence. Devir zor, şartlar zor, bir kolye için birbirinizi yemeyin

Aynı benim kayınvalidem ya. Biz evlenirken adet değil gelenek değil görenek değil dedi dedi hiçbişeye karışmadı. Misafir gibi geldi gitti.

Gün geldi devran döndü kaynım evlendi. Kadının içinden adet gelenek timsali bir kadın çıktı. Herşeyini yaptı olması gerekende de fazla hatta. Evini de verdi üst katından. Yaşıyorlar mutlu mesut.

Bugün anneler günü aramadım bile. Eee ne demiş ne ekersen onu biçersin.

Ev almış helal olsun hoş olsun da evlenmeden alınmış evde konu sahibinin hakkı yok sonuçta. Ama altın direkt geline takılacak.
İstediğiniz kolye pahalı bir şey, durumları yetmeyebilir onda diretmeyin. Altında bu şekilde pazarlıklar/diretmeler hiç hoş değil.
Ama komşunun nişanına gider gibi de gelmeyi planlamasınlar, en azından bir bilezik/bileklik bir şey yapılmalı onu da yapamıyorlarsa durumları olana kadar erteleyin madem.
Bu işlerde karşılıklı rıza önemli, çok da istemeyeceksin karşı taraf da kurnazlığa girmeyecek.

Annem bakin ben sizden 20 bilezik istemiyorum, dügünde takicaginiz seyide asla gelipte istemem dedi ama nisanda bizde bir sey takilir adettendir dedi. Kaynanamda hayir ben takamam bisey oglum ev aldi daha ne istiyor tarzi falan konustu…
Annen de takacak mı 150.000 tl değerinde falan altın? Önce gidin siz alabiliyorsanız alın da sonra talep edersiniz. Elbette ufak da olsa bir şey takarlar ama bu kolye olacak düğünde takılacakların yarısı takılsın falan demek hoş değil. Belki güçleri sadece 1 bilezik almaya yetecek mesela.

Hiç kullanışlı değil ama 😄 dışarıda takılmaz birinin düğününe giderken taksa sırıtır. Bilezik gibi olsa takar gider ama bu pek hoş durmuyor.
sen ben kullanmıyoruz diye kullanışlılıktan çıkmıyor ki
kızına bunu isteyen ailenin olduğu, kızın da bu ne yaaa ben bunu kullanmam demediği çevrede düğüne gidenler bunu gayet takıyor

Valla burdaki kadinlar altina falan karsi. Dinleme bunlari.
Bence cok iyi yapiyorsun ailenin yaninda dur kiymetini bil. İste isteyebildigin kadar. Benim degerim bu isinize gelirse de. Oylelerinin kiymeti bilinir hep cevrene bak

Sen gencligini guzelligini bekaretini veriyorsun adama. Yarın obur gun bosansanız bu isten sen zararli cikcaksin en basitinden. İsteyebildigin kadar iste en az 200gr .

Bence cok iyi yapiyorsun ailenin yaninda dur kiymetini bil. İste isteyebildigin kadar. Benim degerim bu isinize gelirse de. Oylelerinin kiymeti bilinir hep cevrene bak

Sen gencligini guzelligini bekaretini veriyorsun adama. Yarın obur gun bosansanız bu isten sen zararli cikcaksin en basitinden. İsteyebildigin kadar iste en az 200gr .
Şu hayatta bu kadar kadın düşmanı bi İbrahim Tatlıses bi sizi tanıdım. 😊😊😊

siz şaka mısınız ya...🤢
gençliğini güzelliğini bekaretini veriyorsun ne demek? benim değerim bu ne demek? fiyatınıza kdv dahil mi bari fiş fatura kesiyor musunuz? vergi kaçırmayın :)

Yuhh

Altin alip bosanirsa karli mi cikacak yani.
Valla altin maltin istemeyip kiymeti de bilinen cok kadin taniyorum desem?

Bi de merak edip araştırdım, bekaretinizin bedeli 489 bin 200 TL. Ederinizi sorarlarsa söylersiniz 😊

Hanımlar selam,

benim 6. ayda nişanım var yani şimdiye kadar sadece aileler tanıştı, ama 6. ayda isteme, söz, nişan hepsi bir arada olacak. Bizde genelde adet gelin kiza bi kolye (görselde ekledigim tarz) ve bir bilezik takılır, yüzük kesilirken. Lütfen yok paragöz yok altıncı diye yorum yapmayın. Ve yüzük kesilirken takılan takılar düğünde geri verilip erkek tarafına düğündedeki takılarla tamamlanıp tekrar takılır. Bakın annem biz şu kadar bilezik bu kadar bilezik alın asla demedi sadece düğünde takılan takılara ben karışmam durumunuz neyse ona göre takarsınız dedi. Ama yüzük kesilirken düğünde ne takacaklarlarsa ondan birazini taksınlar dedi yani tek dediğimiz tek istediğimiz şey bu gelin bohçası falan istemedik mesela ama yine de biz de öyle bir adet yok durumumuz yok biz takamayız dediler haliyle sevgilimle ben ve anneler arasında bir tartışma çıktı ben ne yapmalıyım… Eki Görüntüle 3426262 bana yardım edin
Bizde de takılır ama tören öncesinde ne takmaları gerektiği hususunda konuşmanız anlaşmanız lazımdı. Konu ortada kalınca genelde böyle oluyor bu mevzular. Geçmiş olsun burdan maç berabere bitse de annelerin yıldızı barışmaz. O çatışma size yansır her zaman. Bizde nişan/sözde takılan geri verilemez üstüne takılır fark olarak.
Tek söz yapılsa yüzük hadi pırlanta yüzük ile tamam. Ama sizinki nişan söz isteme hepsi bir arada ise genel olarak usulen geleneksel ailelerde yapılması gerekir. Bazıları hiç takı istemez..

Nişanda bir kolyeyi sorun eden düğünde bir şey takmaz :KK70: alınan her şryde arıza çıkacak gibi

Yol yakınken dön sevgili erkek arkadaş artık her ne ise denge kurmadı ise senin bu işi toplama şansın sıfır

Buradaki en büyük hata tanışmada baştan istekler konusunda anlaşmanız lazımdı.
Nişanda bir bilezik atıyorum düğünde dört gibi gibi siz çok açık kapı bırakmışsınız. Onlar da istemediler sonradan altın çıkardılar diyecekler herkes kendi açısından haklı.. Ha şahsi fikrim Türk toplumunda herkes seküler değil şimdi düğünde altın takan düğün yapan aile geline takıyı bilir açıkcası hiç mi düğün görmemişler.. sizde de hata var konuşmamışsınız

Bi de merak edip araştırdım, bekaretinizin bedeli 489 bin 200 TL. Ederinizi sorarlarsa söylersiniz 😊
Bu sitede bir kez daha böyle bir konu olmuştu ya. Bekaretini aldığı için kocasından tazminat isteyen bir tipi tip vardı😂😂 Euro,dolar bazında artıyor tabii onlar da haklılar sjdkfkh

Off sizin yorumlarınız beni benden alıyor ya.
Her yorumunuz da sizin gibi düşünmeyen,olmayan kadınlara sallıyorsunuz.

X