Spor yaparak zayıflamak ?

Viserion

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
1.440
562
Merhaba arkadaşlar 160 boyum 65 kilom var 28 yaşındayım
Uzun zamandır aynı kilodayım bu zayiflama sürecinde en zayıf 61 kilo oldum😂
Hiç zayıflayamiyorum makarna pilav yemem
Ekmeği sadece kahvaltı da bir dilim yerim
Akşamları yemeğimi 5 gibi yerim
16 gün boyunca leslie 3 mil yaptım hiç bırakmadan her gün yaptım
Şuanda jillian michaels level 1 bitirdim
Level 2 ye geçtim ama yine zayıflama yok
Akşam yemeğini hiç yemedigim zaman hemen zayıflıyorum ama diğer türlü çok az hafif yemekler de yesem kilom hiç inmiyor.
Ne yapmam lazım 🙁

telefonuma uyg indirdim ve onları uyguluyorum. yaklaşık 40 dk sürüyor. şuan 1 saate çıkardım. aşırı terliyorum ve bayağı kcal yaktırıyor. kcal yakabiliyorsan iyice sabret. zamanla kilon daha da azalır

telefonuma uyg indirdim ve onları uyguluyorum. yaklaşık 40 dk sürüyor. şuan 1 saate çıkardım. aşırı terliyorum ve bayağı kcal yaktırıyor. kcal yakabiliyorsan iyice sabret. zamanla kilon daha da azalır
İnşallah ya sporlarda fayda etmiyor bana 🙁

hormonlarına baktırdın mı. kilo verememe bazen hormonal olabiliyor. yani tiroid bezi gibi

Eğer doğum yaptıysan ve şuan olduğun kilo civarı hamile kaldıysan,aşağı inmesi çok daha zor oluyor neden bilmiyorum.

hormonlarına baktırdın mı. kilo verememe bazen hormonal olabiliyor. yani tiroid bezi gibi
İki yıl önce diyetisyene gittim devlet hastanesinde senin yağın yok dedi bana
En fazla 60 kilo olabilirsin daha inemezsin dedi🙄

Ketojenik diyet denediniz mi ? Bir arkadaşım o şekilde sonuç aldı. Ketojenik diyet yaparsanız yoğun sporda yapmak lazım.

Doğum sonrası çok fazla kilom vardı. Bende uzman sayesinde kilolarından kurtuldum hemde bitkisel yöntem ile. Sizde öneririm en azından bilgi alın derim ücretsiz danışmanlık var ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Akşam yemeğini hiç yemedigim zaman hemen zayıflıyorum ama diğer türlü çok az hafif yemekler de yesem kilom hiç inmiyor.
Ne yapmam lazım 🙁
günlük öğünler nasıl acaba yazar mısın?sana yardımcı olmaya çalışayım

Metabolizmanız çok yavaş olabilir ve yaptığınız egzersiz türü size uygun olmayabilir. Vücuttaki kas oranınız Arttıkça metabolizmanız hızlanır. Bence hiit cardio ve ağırlık çalışın. Farkı hemen göreceksiniz. Tabi eğer kilo vermenizi engelleyen başka bir sağlık sorununuz yoksa. Ben mesela cardio olarak ip atlamayla başlıyorum 500-600 kadar sonrasında ağırlıklarla hiit yapıyorum. Ağırlıklar değişiyor harekete göre ardından da bölgesel birkaç pilates hareketi yapıyorum toplam yarım saat-40 dakika civarında sürüyor. Güçlendiğini o kadar net hissediyorum ki hem kondisyonum efsane arttı hem de kaslarım oluştu ( asla erkeksi veya çıkıntılı bir şekilde değil zaten bir kadın için o hale gelmek takviyesiz imkansız gibi bir şey)

Ne yapmam lazım 🙁
Merhabalar. Ben de 160 boyundayim. Karantina başında 55 kiloya yakındim. Mesleğim dolayısıyla yemek düzenim yoktu 6 ayda 5 kilo almış 55 olmuştum. Öncesinde uzun vadeli kilom hep 48_49 idi. Egzersiz uygulamasına 30 martta başladım. 1 ay basit tempoda tuttum. Sonrasında 1 saate çıkararak devam ettim. Haftanın 6 günü yapıyorum. Şuan 52 ye düştüm. Diyet yapmadım sürekli su içtim et tüketimini azalttım tereyağını sadece pilava koyuyorum onun dışında her yemeğe zeytinyağı o da en fazla 1 yemek kaşığı kadar koymaya başladım. Egzersiz sonrası 1 bardak soğuk süt ardından 2 saat sonunda yemek yedim. Ve yediklerim genelde yeşil sebzeler ve otlardan yapılan yemek salata türü şeyler. Akşam yine ackiyorum haliyle ekmeksiz sınırsız yemek yedim tabi gene sebze veya tavuk olmak şartıyla. Giden kilo çok olmayabilir ama sarkan yan yağlar gitti karnım duzlesmeye basladi. Aslında bunu kilo vermek için değil gerçekten sağlıklı yaşamak için yapmaya başlamıştım 3 kiloya yakın gitti. Umarım fikir vermişimdir size. Kolay gelsin

Metabolizmanız çok yavaş olabilir ve yaptığınız egzersiz türü size uygun olmayabilir. Vücuttaki kas oranınız Arttıkça metabolizmanız hızlanır. Bence hiit cardio ve ağırlık çalışın. Farkı hemen göreceksiniz. Tabi eğer kilo vermenizi engelleyen başka bir sağlık sorununuz yoksa. Ben mesela cardio olarak ip atlamayla başlıyorum 500-600 kadar sonrasında ağırlıklarla hiit yapıyorum. Ağırlıklar değişiyor harekete göre ardından da bölgesel birkaç pilates hareketi yapıyorum toplam yarım saat-40 dakika civarında sürüyor. Güçlendiğini o kadar net hissediyorum ki hem kondisyonum efsane arttı hem de kaslarım oluştu ( asla erkeksi veya çıkıntılı bir şekilde değil zaten bir kadın için o hale gelmek takviyesiz imkansız gibi bir şey)
Evde mi çalışıyorsunuz neler yapıyorsunuz , ayrıntılı yazabilir misiniz

Evde mi çalışıyorsunuz neler yapıyorsunuz , ayrıntılı yazabilir misiniz
evet evde yapıyorum. İlk olarak biraz vücudumu ısıtıp artık 1000 ip atlıyorum ardından bazı takip ettiğim youtuberlar var onların ağırlıklı cardio antrenmanları var onları kullanıyorum. 5 kiloluk ve 1 kiloluk dambıllar var bende onları kullanıyorum iki elime de ağırlık alacaksam 1 kiloluğu ( ki bunlar artık çok hafif gelmeye başladı 2 kg lik alıcam) iki elimle tek dambıl alıcaksam 5 kiloluğu alıyorum. Videoları da atarım birazdan. Arkasından en önemli yer geliyor. Antrenman bitti 5 dakikalık sıkılaşma egzersizi yapıyorum. Hiç ara vermeden arka arkaya yapıyorum bu 5 dakika içindeki egzersizleri 4 dakika da yeterli. Ara vermeden cardio üzerine yapılan bu egzersizler yap yakımını maksimum düzeye çılarıyor Bunun için de pilates hareketleri iyi oluyor. Ağırlıksız karın-bacak-popo-kol-sırt karışık da yapabilirsiniz ben karına yoğunlaştığın için lilly Sabri ismindeki youtuberin 5 dakikalık karın videosunu yapıyordum şimdi bacak ve popoya geçiş yapacağım.

Ağırlıklı cardiolar için en iyi videolar bu iki kanalda var: Heather Robertson ve Penny Barnshaw. Farklı uzunluklarda videolar var. Full body hiit with weights tarzında olanları yapıyorum. No equipment olanlarınyapmıyorum çünkü onlar adı üstünde ekipmandır yani ağırlıksız oluyor. No repeat olanları saha çok seviyorum. Tekrar tekrar aynı hareketi yapmıyorsun daha eğlenceli oluyor. Kısa sıkılaşma hareketleri için de Lilly Sabri çok etkili

Ağırlıklı cardiolar için en iyi videolar bu iki kanalda var: Heather Robertson ve Penny Barnshaw. Farklı uzunluklarda videolar var. Full body hiit with weights tarzında olanları yapıyorum. No equipment olanlarınyapmıyorum çünkü onlar adı üstünde ekipmandır yani ağırlıksız oluyor. No repeat olanları saha çok seviyorum. Tekrar tekrar aynı hareketi yapmıyorsun daha eğlenceli oluyor. Kısa sıkılaşma hareketleri için de Lilly Sabri çok etkili
Helal olsun neler yapıyorsunuz ben popomu minderden kaldırmıyorum daha 👏🏻🤭 süpersiniz bakacağım kanallara teşekkürler 👏🏻

Yaklaşık bir ay leslie bir ay jillian yaptım pek bir fark göremedim
Şuan yediklerime dikkat ediyorum 64 kilo filanim
Yürüyüş yapmayı düşünüyorum sporda devamlılığı sağlamakta zorlanıyorum ☺

Helal olsun neler yapıyorsunuz ben popomu minderden kaldırmıyorum daha 👏🏻🤭 süpersiniz bakacağım kanallara teşekkürler 👏🏻
Bende öyleydim ancak yaptıkça insanın yapası geliyor çünkü enerjimi arttırıyor, daha mutlu hissediyorum, kondisyonumun ve dayanıklılığımın artması çok motive ediyor e vücudumdaki değişimleri de görüyorum. İnsan nasıl yapmasın sporu böyle olduktan sonra. Bu arada ben kendime uygun sporu ararken sonuçta bu programı oturttum başlarda yapıp yapıp bıraktığım çok oldu çünkü zevk almıyordum.

X