Surekli aglayan cocuklar ve tukenen ben

Cok guzel yazmissiniz elinize saglik. Sanirim benin en buyuk sorunum isleri rutine oturtamamam. Rutin isinede cocuklarin huysuzlugu engel oluyor. Sabah altida uyaniyor hergun 06:30/7:00 arasi kahvalti yapiyoruz. Kahvaltidan sonra hersey arap sacina donuyor :)) oglan kizi duvuyor ben geriliyorum tepki gosteriyorum oglan agliyor o aglayinca kiz agliyor ve gunun negatif enerjisi boyle basliyor. Kardesini dovmese daha positif gececek zamanimiz ama hassas noktamiz ve isleri bozan nokta orasi. O konuda dedigin gibi soguk kanli ve profesyonel bir tutum sergilemem gerekiyor ama iste uykusuz ve yorgun olunca sinirlerim devreye giriyor 😔
Ah nasıl haklısın nasıl ....
Ebeveynlerin gücü yetip de arada bir destek olmamalarına çok çok kızıyorum
Oğlunu kreşe göndermen gerekiyor

Allah yardımcınız olsun. Çocuklar büyürken anneler çok çok yıpranıyor , bu dünyaya baba olarak gelmek varmış..
büyüdüklerinde de dertler bitmiyor , internet çağında , ellerinde telefon tablet ergenlerle uğraşıyoruz, yine anneler olarak tabii . Babalar için hayat her daim hoş.
sizin konularınızı okuyorum ara ara oğlunuz zor bir çocuk olduğu için ekstra yoruluyorsunuz. Umarım büyüdükçe durulur. Allah kolaylıklar versin

antidepresan kullanabilirsiniz sinirlenmez bağırmazsınız o zaman. büyük mutlaka tam gün kreşe gitmeli. eve her hafta yardımcı gelmeli.
vurma konusunda iyi bir psikolog; olayı durdurun vuran'a hiç yönelmeyin, mağdur çocukla ilgilenin"canın acıyor mu" falan diyin demişti

Iyi aksamlar hanimlar cok doluyum icimi dokecek beni anlayacak kimseyi etrafimda goremedigim icin yine buraya attim kendimi. Ozellikle iki kucuk cocugu olupta akil sagligini bozmadan islerini yurutmeyi basaran hanimlardan ozverili tavsiyeler bekliylorum cunku ben artik tikandim sabir tasim catladi. Oncelikle sunu belirteyim cevredekilerin bana neredeyse hic destekleri yok bir basima sayilirim. Esimin cocuklarla ilgili uzerine edindigi tek vazife disari goturmek onun disinda ev islerinde mutfagi arada toplamaya yardim eder cay sofrasi hazirlar. Bunun haricindeki hersey istisnasiz bende. Kaynanam var ama yok sayilir bana dokunmayan yilan bin yasasin kafasinda. Anneminde bana pek destek oldugu soylenemez. Onlara guveniptemi cocuk yaptin diyecek olanlar lutfen enerjinizi bosa harcamayin destek olmayacak olanlar yazmazsa sevinirim. Neyse kisacasi bir basimayim cocuklar mevzusunda. Gel gelelim cocuklar konusuna daha once actigim konulardan bilen bilir oglum 3.5 yasinda ve zor bir cocuk kizim 16.5 aylik. Oglum konusunda profesyonel destek aldik ama pek bir ise yaradigi soylenemez cunku soylenenleri uygulayabilmek icin sakin bir kafa ve dinlenmis bir vucut olmasi lazim ikiside bende yok ustelik beni zorlama konusunda elinden geleni yapan bir kizimda var :)) Neyse sadede gelecek olursam bizdeki en buyuk sorun aglama ve karsi gelme krizleri. Onceleri sadece oglumda olan bu krizler artik kizimdada bas gostermeye basladi ve benim aglama sesine karsi artik tahammulum kalmadi. Evin icindeki aglama seslerinden surekli kulaklarimda ugultu oluyor. Kroniklesen uykusuzluk ve yorgunluktan ciddi manada bas donme ataklarim oluyor dengemi kurmada zorlaniyorum. Durumum boyleyken cocuklarimin surekli aglamalari herseye itiraz edip karsi gelmeleri beni iyice bunaltti artik. Hem ev isleri hem cocuklarin beslenmesi banyosu tuvaleti bezi ustune birde aglamalari ve neredeyse herseye karsi gelme ataklarina karsi tikandim kaldim. Cikmazda gibiyim hergun ayni sorunlari yasiyoruz. Tuvalete gitmem bile aglama krizlerine sebep oluyor arkamdan geliyor ikiside kapiyi kapatinca basliyorlar aglamaya. Uyku uyuyamiyorum sakin kafayla oturup yemegimi yiyemiyorum lavabo ihtiyacimi banyo ihtiyacimi strese girmeden karsilayamiyorum evin islerini halledemiyorum olmuyor. Yataga girene kadar kic*m 5 dkk koltukta oturma rahatligina erismiyor ve buna ragmen ev ahir gibi. Surekli bir yerleri temizlemeye calisiyorum ama yok nafile evi bok goturuyor. Birak oyle kalsin diyeceksiniz belki ama birakamiyorum ev cadde ustu cok toz aliyor temizlemesem cocuklar icin sagliksiz kiz gunde 3/4 kez ust basini batiriyor her disari gittiklerinde kiyafetler kirleniyor yerlerde surekli kirinti supurmek zorundayim cunku kiz hala yerdeki seyleri agzina goturuyor. Kahvalti oglen yemegi aksam yemegi ara ogunler derken mutfakta bir ogun bulasik atlasam ipin ucu kaciyor. Yani kisacasi isleri salivereyim gitsin luksum yok. Yasaklarda ustune eklenince benim psikolojim kotulesti iyice. Son zamanlarda elimde olmadan cok bagirmaya basladim ozellikle oglum kardesini dovdugu zaman tutamiyorum kendimi. Arkami dondugum an zarar veriyor kardesine guzellikle anlatiyorum tepki gosteriyorum hic birsey fayda etmiyor onun stresi bir taraftan. Kafayi yiyecegim artik ne olur bir akil verin bana bu sureci nasil saglikli bir sekilde atlatacagim ben.
Arkadasim benim de 2 oglum var 13 aylik ve 2,5 yasindalar pandemide evde calistim ilk bir yil hersey inan seninle ayni wc ye gittiğimde ağlıyorlar lak diye büyük kapiyi açıyor giriyor kapinin kilidi kayip kilitleyemiyorum da hos kilitlesemde kiyameti koparıyorlar.Defalarca büyük tuvaletim geldi gidemedim geldi gidemedim sonucu afedersin basur oldum.Annemden fayda yok aynen hasta bipolar bozukluğu var.Kayınvalidem sagolsun ev calismasindayken bakmaya geliyordu eve kaynimda beraber gelirdi inan mola alip onlara kahvaltı hazirla mutfaga bulaşıkları at mesai bitince mutfagintopla aksam yemegi yap hizmet etmem gerekiyordu.Düşünüyordum gelmese cocuklarla calisamam geliyor öyle ne biliyim gecti şükür evden calisma bitti cocuklarinkrese verdim.Esim vardiyali çalışıyor çok yardim edemiyor.
Aksam isten cikip ikisini alip eve geliyorum kapidan girer girmez basliyoruz onlara corba yemek filan hazirla biraz zaman geciyor iyutmaya çalışıyorum sonra bakıyorum bende uyumuşum küçük cok uyaniyor güvensiz baglanma sorunu bar kreşe zor bırakıyorum.gunde 3 saat uyku uyuyorum.Bide krese basladiklarinda büyüğün öksürük kusma durumlari vardi kac doktora gittik yok düzelmiyor gece de 6 nevresim degisiyordum daha 1 ay oncesine kadar.
2 oldu tv kiriyor evin esyalarininasagi atiyor bizim binada da hemen atilan esya yok oluyor
Tv nin ekrani iyice kararana kadar idare eder dedim.
Cok uzun oldu ama senle ayni durumlardayim yalnız değilsin
Evet cocuklarimiz iyi ki var ama annelik cok cok zor 2.bebegim plansiz gebelik Allahin gücüne gitmesin ama o kadar pişman olup agladim ki kürtaja da ben razi olmadim.
Burda anneleri anneligi eleştirenlere de hic kulak asma
Kinayan kinamdan yaksin diyorum 🥸🤓

Oglan krese verilecek.
Bu evden gitsin de rahatlayayım diye değil,sosyallesmesi icin.
Düzene girmesi icin.
Eve acil robot almalısın,moplulardan.
Kız zaten kendiliğinden düzene girecek evdeki abi teröründen kurtulunca.
Ama bu konuda kararlı olmak lazım,sizde karar mekanizmasında sıkıntı var.
Herkonuda karar verir vazgeciyorsunuz.
Tahin cıkmıstı sanırım ,es ailesinden uzaklasacaktınız o konuda kaldı galiba.
Kararsız oldugunuz icin daha cok konu acarsınız maalesef:KK43:

Arada bi yerlere birak annen olur kv olur kafani dinle bi kahve icmeye cik esine 1-2 saat birak mesela.. zor zirlak cocuk bendede var cunku.. ben mumkun mertebe disari cikariyorum ki
Enerjilerini atsinlqr ama orda bile kavga gurultu bazen.. yapacak bise yok boyle boyle buyuyecekler.. bazen duymamazliktan geliyorum

Arkadasim benim de 2 oglum var 13 aylik ve 2,5 yasindalar pandemide evde calistim ilk bir yil hersey inan seninle ayni wc ye gittiğimde ağlıyorlar lak diye büyük kapiyi açıyor giriyor kapinin kilidi kayip kilitleyemiyorum da hos kilitlesemde kiyameti koparıyorlar.Defalarca büyük tuvaletim geldi gidemedim geldi gidemedim sonucu afedersin basur oldum.Annemden fayda yok aynen hasta bipolar bozukluğu var.Kayınvalidem sagolsun ev calismasindayken bakmaya geliyordu eve kaynimda beraber gelirdi inan mola alip onlara kahvaltı hazirla mutfaga bulaşıkları at mesai bitince mutfagintopla aksam yemegi yap hizmet etmem gerekiyordu.Düşünüyordum gelmese cocuklarla calisamam geliyor öyle ne biliyim gecti şükür evden calisma bitti cocuklarinkrese verdim.Esim vardiyali çalışıyor çok yardim edemiyor.
Aksam isten cikip ikisini alip eve geliyorum kapidan girer girmez basliyoruz onlara corba yemek filan hazirla biraz zaman geciyor iyutmaya çalışıyorum sonra bakıyorum bende uyumuşum küçük cok uyaniyor güvensiz baglanma sorunu bar kreşe zor bırakıyorum.gunde 3 saat uyku uyuyorum.Bide krese basladiklarinda büyüğün öksürük kusma durumlari vardi kac doktora gittik yok düzelmiyor gece de 6 nevresim degisiyordum daha 1 ay oncesine kadar.
2 oldu tv kiriyor evin esyalarininasagi atiyor bizim binada da hemen atilan esya yok oluyor
Tv nin ekrani iyice kararana kadar idare eder dedim.
Cok uzun oldu ama senle ayni durumlardayim yalnız değilsin
Evet cocuklarimiz iyi ki var ama annelik cok cok zor 2.bebegim plansiz gebelik Allahin gücüne gitmesin ama o kadar pişman olup agladim ki kürtaja da ben razi olmadim.
Burda anneleri anneligi eleştirenlere de hic kulak asma
Kinayan kinamdan yaksin diyorum 🥸🤓
Allah yardımcınız olsun
Üç çocuklular falan nasıl hallediyor acaba hafzalam almıyor
Benim de bir tane var 19 aylık şükürler olsun ama ben ben değilim resmen :KK43:
İkinciyi de kimseye itiraf edemesem de deli gibi istiyorum
Tüp bebek tedavisi ile oldu zaten ikinci de öyle olacak ama nasıl başedeceğim bilmiyorum
Ailelerden bana da yardım yok çok çok yıprandım , eşim sürekli şehir dışı çalışıyor , ben de çalışıyorum ama pandemi dolayısı ile çoğunlukla evdeydim ,bi de gece bebekle evde tek kalmak istemiyorum değişik korkular hasıl oldu bende
İkinci hakkındaki fikrinizi alsam ?gönlüm çok istiyor

Iyi aksamlar hanimlar cok doluyum icimi dokecek beni anlayacak kimseyi etrafimda goremedigim icin yine buraya attim kendimi. Ozellikle iki kucuk cocugu olupta akil sagligini bozmadan islerini yurutmeyi basaran hanimlardan ozverili tavsiyeler bekliylorum cunku ben artik tikandim sabir tasim catladi. Oncelikle sunu belirteyim cevredekilerin bana neredeyse hic destekleri yok bir basima sayilirim. Esimin cocuklarla ilgili uzerine edindigi tek vazife disari goturmek onun disinda ev islerinde mutfagi arada toplamaya yardim eder cay sofrasi hazirlar. Bunun haricindeki hersey istisnasiz bende. Kaynanam var ama yok sayilir bana dokunmayan yilan bin yasasin kafasinda. Anneminde bana pek destek oldugu soylenemez. Onlara guveniptemi cocuk yaptin diyecek olanlar lutfen enerjinizi bosa harcamayin destek olmayacak olanlar yazmazsa sevinirim. Neyse kisacasi bir basimayim cocuklar mevzusunda. Gel gelelim cocuklar konusuna daha once actigim konulardan bilen bilir oglum 3.5 yasinda ve zor bir cocuk kizim 16.5 aylik. Oglum konusunda profesyonel destek aldik ama pek bir ise yaradigi soylenemez cunku soylenenleri uygulayabilmek icin sakin bir kafa ve dinlenmis bir vucut olmasi lazim ikiside bende yok ustelik beni zorlama konusunda elinden geleni yapan bir kizimda var :)) Neyse sadede gelecek olursam bizdeki en buyuk sorun aglama ve karsi gelme krizleri. Onceleri sadece oglumda olan bu krizler artik kizimdada bas gostermeye basladi ve benim aglama sesine karsi artik tahammulum kalmadi. Evin icindeki aglama seslerinden surekli kulaklarimda ugultu oluyor. Kroniklesen uykusuzluk ve yorgunluktan ciddi manada bas donme ataklarim oluyor dengemi kurmada zorlaniyorum. Durumum boyleyken cocuklarimin surekli aglamalari herseye itiraz edip karsi gelmeleri beni iyice bunaltti artik. Hem ev isleri hem cocuklarin beslenmesi banyosu tuvaleti bezi ustune birde aglamalari ve neredeyse herseye karsi gelme ataklarina karsi tikandim kaldim. Cikmazda gibiyim hergun ayni sorunlari yasiyoruz. Tuvalete gitmem bile aglama krizlerine sebep oluyor arkamdan geliyor ikiside kapiyi kapatinca basliyorlar aglamaya. Uyku uyuyamiyorum sakin kafayla oturup yemegimi yiyemiyorum lavabo ihtiyacimi banyo ihtiyacimi strese girmeden karsilayamiyorum evin islerini halledemiyorum olmuyor. Yataga girene kadar kic*m 5 dkk koltukta oturma rahatligina erismiyor ve buna ragmen ev ahir gibi. Surekli bir yerleri temizlemeye calisiyorum ama yok nafile evi bok goturuyor. Birak oyle kalsin diyeceksiniz belki ama birakamiyorum ev cadde ustu cok toz aliyor temizlemesem cocuklar icin sagliksiz kiz gunde 3/4 kez ust basini batiriyor her disari gittiklerinde kiyafetler kirleniyor yerlerde surekli kirinti supurmek zorundayim cunku kiz hala yerdeki seyleri agzina goturuyor. Kahvalti oglen yemegi aksam yemegi ara ogunler derken mutfakta bir ogun bulasik atlasam ipin ucu kaciyor. Yani kisacasi isleri salivereyim gitsin luksum yok. Yasaklarda ustune eklenince benim psikolojim kotulesti iyice. Son zamanlarda elimde olmadan cok bagirmaya basladim ozellikle oglum kardesini dovdugu zaman tutamiyorum kendimi. Arkami dondugum an zarar veriyor kardesine guzellikle anlatiyorum tepki gosteriyorum hic birsey fayda etmiyor onun stresi bir taraftan. Kafayi yiyecegim artik ne olur bir akil verin bana bu sureci nasil saglikli bir sekilde atlatacagim ben.
Cok cok hakli olmaktan beraber yalnız da degilsin şu yasadigini yasayan ben de tektim eşim calisiyordu deliriryordum.buyuduler ama gel sor nasıl off ....öncelikle kendine temizlik saatleri ayarla mesela esin cocuklari parka cikarinca yap bende çok severim temizligi özellikle lavabo temizlemeden uyuyamam ama bazen es geçerdim. Sende öyle yap es geç aman gene kirlenecek gene kirlenecek ben misafir kabul etmiyordum çok yakinim hariç .

Cocuklara evde Park alanı kurun örnegin bir odaya dökun oyuncaklari kaydirak varsa çok oynar bu yaş cocuklar. Alisverise ASLA çocuklarla gitmesin mecbur kalirsanda bir iki ihtiyaç malzemesi al yeter geri hopp eve .. tuvalete hiç kapi kapali girmedim ne yalan soylim ben duş alirken bile perdeyi açıp anneeeee diye baslarlardi su atardim üstlerine 🤣.......

Benim tek sorunum Park di parkta biri bir tarafa biri başka tarafa kacar hep kaybolurlardi ayy cennet gecirirdim ...bagiriyordum çünkü tükenmistim ama onlar evde ağlama krizine girince yatak odasına geçip yastiga kafami bastirip bagirdigim çok oldu ..saçlar yağlı pjama kafada topuz kaş biyik tipik anne hepsi geçti sendede gececek..büyücekler ve inan hatirlamicaksin bile temizligi hafiflet dip bucak dalma üstten iki topla süpürge cek boswer.

Allah yardımcınız olsun
Tüp bebek tedavisi ile oldu zaten ikinci de öyle olacak ama nasıl başedeceğim bilmiyorum
Ailelerden bana da yardım yok çok çok yıprandım , eşim sürekli şehir dışı çalışıyor , ben de çalışıyorum ama pandemi dolayısı ile çoğunlukla evdeydim ,bi de gece bebekle evde tek kalmak istemiyorum değişik korkular hasıl oldu bende
19 aylık bebek henüz ilgi ister o 4 veya 5 yasindayken düsünurdum ben olsam cocuklarimin arası 2 bucuk ama varya anami bellediler denir ya

19 aylık bebek henüz ilgi ister o 4 veya 5 yasindayken düsünurdum ben olsam cocuklarimin arası 2 bucuk ama varya anami bellediler denir ya
Zaten iki yaşı devirmeden olmaz az kaldımgerçi de
İnsna sonra ki zamanlarda düşünüyorum , vücudum henüz çok yorgun koronayı çok ağır atlattım hastanede, ikinci çocuk kararsızlığı sanırım bendeki , yaş 37 olunca bi de ..

Zaten iki yaşı devirmeden olmaz az kaldımgerçi de
İnsna sonra ki zamanlarda düşünüyorum , vücudum henüz çok yorgun koronayı çok ağır atlattım hastanede, ikinci çocuk kararsızlığı sanırım bendeki , yaş 37 olunca bi de ..
Bende 2 var baskilar başladı yap 3. Yasin geçiyor falan yapmicam ayol hele bunları bir yetistiriyim valla 1 veya 9 çocuk hepsi aynı zorlukta gelecegi olsun buyutmesi olsun ...yaşın bence anne olmak için çok güzel olgun bir yas 🥰

Hiç çocuk yapmamaya bu konu ile karar verdim. Allahtan eşimde benimle aynı fikirde.. ha 1 ha 5.. allah yardımcınız olsun

Merhaba inanın sırf bu konuya yorum yapmak adına üye oldum. 1 yaşında bir kızım var sürekli benimle olmak istiyor 7/24 yapışık bir şekilde yaşıyoruz. Öyle ki aynı sizin gibi tuvalete gidince bile hüngür hüngür ağlıyor. Markete dahi 1 senedir hiç tek gidemedim. Kimse de durmuyor maksimum 5 dakika. Oyun uyku vs bütün etkinlikleri hep benimle, başkası ile yapmak istemiyor yapsa bile benim gözünün önünde olmamı bekliyor. Ben ev konusunda çareyi kesinlikle robot süpürgede buldum (çocukların zarar vermeyeceği bir yere koyarsanız docku çok işinize yarayacaktır). Roborock s6 maxv aldım ben başlarda evi taraması vs çok uzun sürmüştü saçma gerek yokmuş demiştim ama şu an o kadar memnunum ki. Her gün evi pırıl pırıl yapıyor. Ya o kadar güzel ki o kadar rahatladım ki bir tek koltukları şarjlı el süpürgesi ile alıyorum o kadar. İsterseniz mop da atıyor ama ben kızım uyuyunca kendim hallediyorum onu. İlla o markayı vs almanıza gerek yok araştırın size uygun olanı alın. Ben şimdi de cam temizleme makinesi almayı planlıyorum zira bana yardıma gelen hanımdan ben de çok memnun değilim. Bir çok yeri sorunca unuttum orayı vs diyor. Umarım yardımı olur.

Bende 2 var baskilar başladı yap 3. Yasin geçiyor falan yapmicam ayol hele bunları bir yetistiriyim valla 1 veya 9 çocuk hepsi aynı zorlukta gelecegi olsun buyutmesi olsun ...yaşın bence anne olmak için çok güzel olgun bir yas 🥰
Aslında memnunum yani ilk çocuk bira daha erken nasip olsaydı fiziksel olarak belki daha az yorgun hissederdim ? Nasip kısmet iyi ki var benim baL oğlum
Bakalım zaman ne gösterecek ama çok çocuklu olmayı isterdim ... geçti maalesef öyle bir hayat sunmadı bana yaşantım

Cok guzel yazmissiniz elinize saglik. Sanirim benin en buyuk sorunum isleri rutine oturtamamam. Rutin isinede cocuklarin huysuzlugu engel oluyor. Sabah altida uyaniyor hergun 06:30/7:00 arasi kahvalti yapiyoruz. Kahvaltidan sonra hersey arap sacina donuyor :)) oglan kizi duvuyor ben geriliyorum tepki gosteriyorum oglan agliyor o aglayinca kiz agliyor ve gunun negatif enerjisi boyle basliyor. Kardesini dovmese daha positif gececek zamanimiz ama hassas noktamiz ve isleri bozan nokta orasi. O konuda dedigin gibi soguk kanli ve profesyonel bir tutum sergilemem gerekiyor ama iste uykusuz ve yorgun olunca sinirlerim devreye giriyor 😔
2 çocuğum var,kızım 8.5,oğlum 2.5 yaşında ben sizi çok iyi anlayabiliyorum inanın, ki benim kızım büyük,okulda yada online derste oluyor genelde ama oğlum tam bir afacan.
Kendi deneyimimi/durumumu aktarayım belki bir faydam dokunur.
Ben ev işine aldırmıyorum artık,yapabildiğim kadarı yetiyor. İmkan varsa yardımcı alın ve bazen bosverin dağınıklığı vs. İnanın cocukla ev işi yapıp temiz kalmasını beklemek çok saçma. Silip supürüyorum arkamı dönüyorum yine aynı. Bu sebeple kendime belirli günler ayarladım o zamanlarda yapabilirsem yapıyorum.
Yemek konusunda oglumu da dahil ediyorum, oyun gibi geliyor oğluma. Mesela bezelye ayıklamaya bayılıyor, koyuyorum önüne yapıyor. Kurabiye hamuru yapiyorum ben tepsiye dizerken o oyun hamuru misali oynuyor,kendince şekillendiriyor vs. Bulaşık makinesi yerleştiriyoruz beraber mesela,alışveriş yaparken sebze seciyor,sepete koyuyor .
Mantı yapacaksam kızımla yapıyorum mesela oda alışkın onuda bebekken hep ucundan köşesinden dahil ederdim,böylece hem yemek yapabiliyordum,hemde çocugu oyalayabiliyordum. Şu an kek bile yapabiliyor,tost bile yapıyor,meyvesini vs soyar yikar yer. Tabağinı kaldırır,masa hazırlamama yardım eder vs.
Oğlum oyun hamuru seviyor,ev kirliyse özellikle sorun etmiyorum veriyorum oynuyor,parçalıyor atıyor vs. Oyuncakları dağıtıyor,hadi gel beraber toplayalım diyorum kutuya atiyoruz oda bir oyun oluyor. Kalan zamanlarda çok yorgunsam benim yatağıma oyuncakları ve oglumu alıp gidiyorum,oyuncakları konuşturuyoruz vs en azindan uzanmış oluyorum,vucudum dinleniyor.
Her gün bazen itmeli bisikletine bindirip bazen arabayla parka gotüruyorum,dün yürümek istedi mesela yürüdük beraber. Yoruldu eve gelince yemek yedi,uyudu. Dışarı çıkarmazsam asla dinlenemiyorum yorulmuyor çünkü asla.
Bugün kızımı okuldan alınca ikisini parka götürdüm 1 saat oynadılar güzelce, bende bankta oturup dinlendim.
Yani inanın bu bir süreç,geciyor gidiyor büyüyunce farklı zorlukları oluyor ama bu kadar bedenen yormuyorlar. Kızım 4 yaşındayken ben rahatlamıştım,arkadaş gibi olmuş hatta keyifli vakit geçirir olmuştuk. 6 yaşındayken oğlum oldu,en başa döndüm,30 günlük bebekle veli toplantısına mi gitmedim,her gün kızimı okula,bale kursuna mi götürmedim,park bahçe mi gezmedim,büyüdükçe oglum rahatlıyorum,kolaylaşıyor herşey. Sizde bunu unutmayın olur mu? Üzülmeyin,kendinizi yipratmayın. Bende tekim eşim acayip yoğun çalışıyor,annem,kayınvalidem bakamaz ördek ailesi misali ben nereye çocuklar oraya herşeyi beraber yapıyoruz. Tek çözüm biraz boşvermek. Inanin mukemmel olsun,o işim bitsin buda olsun derken yıpranan biz oluyoruz. Sağlikla büyütün.

Benim de iki çocuğum var. Ağlama krizlerinde saçımı başımı yolasım geliyor🙉 Ben gece gündüz oyun oynuyorum onlarla. Zaten evde sıkılıyorum, çocuk gibi onlarla takiliyorum işte.
Evi beraber topluyoruz, yemeği beraber yapıyoruz. Yapışık üçüz gibi olduk.
Sizinkiler çok küçükmüş ama biraz daha büyüdüklerinde rahatlarsınız merak etmeyin.

Allah yardımcınız olsun
Valla ben Tekncocuk kalsin cok zor bakimi masrafi asla düşünmüyorum diyordum büyük konuşmuşum canim
Su anda ayni fikirdeyim bizim zamanımız çok cocugu ne madden nede manevi olarak kaldirmaz
Benim eşimde hep vardiyali calisir ikisiyle geceler boyu yalnızım aileden destek yok

X