Sürekli birbirimize gelip gitmiyoruz diyen akraba. Yeter artık insanları darlamayın ya

Bende gidip gelmeyi sevmiyorum. Prensip olarak birinin evine girsem bir gözüm kör, bir kulagim sagir ve dilsiz girip cikiyorum. Ev toplanmamis, camasir sepeti dolu olur felan beni ilgilendirmez. Yeter ki beraber zaman gecirelim. Ama maalesef bizim toplumda gelip gitmek dedikodu icin malzeme vermekten farksiz oluyor. O yüzden bende gitmiyorum ve davet de etmiyorum kafam rahat. Halbuki sosyal biriyim, ama tecrübelerim bu konuda sabit.
Bir yerde okumustum: Kadinin biri gittigi evin temiz olup olmadigini kontrol etmek icin hep banyo dolaplarini acip icini karistirdigini yazmisti. Ruh hastalari cok 🤣
Yan binada da gelini oturuyor. Daha tasinmamizim arefesinde evi temizliğe geldiğimde basladi gelininden acınmaya. Dedim daha kendi gelinini bana anlatan insan benim kim bilir nelerimi dışarı anlatır ordan bı soğudum zaten. Ev hali şahit olmaması gereken biseye şahit olur varsın millete gelmiyo gitmesin desin başka bişey anlatacağına. Ama artık iş taciz boyutuna geldi her beni merdiven boşluğunda ya da sokakta yakaladığında 😅

Siz bilirsiniz ama bugün bana da ev sorsanız istediğiniz kriterlere uygun bir ev biliyorsam söylerim, bu bana katlanmanız için bir sebep değil🤷‍♀️
Aracı oldu tamam ama kiranızı mı ödüyor faturalarınıza mı destek oluyor veya kendisine ait bir evde sizi ücretsiz mi oturtuyor?
Kimseye vefa borcunuz yok.
Doğru diyorsunuz biraz daha üstüme gelirse öyle geçiştirme cevaplar yerine ciddi ciddi konuşmam gerek sanırım yoksa önünü alamicam

Iyi de komsu bunu bana daha ona gitme adina hic bi girişimim olmamisken soylese, ben sanki bayiliyodum senin meymenetsiz suratina diye bi cvp duyardi benden. Kabalik bu bence, niye hosuna gitti anlamadim ki ben hxhxhxh
Bana özel kabalık yaptığını düşünmüyorum, sokaktaki genel insan tablosu sürekli birbirimize gidelim, sabah kahvesi, akşam üstü 5 çayı, x komşunun damadı geldi, bilmem kimin kızı boşanıyormuş dedikodusu yapan kişilerden oluşuyor, sanırım kadın bunlardan bıkmış daha ben gelir gelmez sınır çizeyim de yeni gelen de diğerleri gibiyse elinde çay kahve gelip gitmesin diye düşünmüştür, ben alınmam böyle şeylere, ki zaten vaktiyle komşuluktan yıldığımdan bir hoş geldi kadın gözüme 🤣

Bana özel kabalık yaptığını düşünmüyorum, sokaktaki genel insan tablosu sürekli birbirimize gidelim, sabah kahvesi, akşam üstü 5 çayı, x komşunun damadı geldi, bilmem kimin kızı boşanıyormuş dedikodusu yapan kişilerden oluşuyor, sanırım kadın bunlardan bıkmış daha ben gelir gelmez sınır çizeyim de yeni gelen de diğerleri gibiyse elinde çay kahve gelip gitmesin diye düşünmüştür, ben alınmam böyle şeylere, ki zaten vaktiyle komşuluktan yıldığımdan bir hoş geldi kadın gözüme 🤣
Bizim orda pek yok öyle geleyim gideyim diye kapi asindiran, belki bana ondan degisik geldi 🤔

Bizim orda pek yok öyle geleyim gideyim diye kapi asindiran, belki bana ondan degisik geldi 🤔
Olabilir, aman ben nerede oturduysam ki zaten genelde mahallelerde oturdum, hep bir gelelim gidelim, sabah kahvesi akşam 5 çayı.
Ben katılmadığımdan soğuk bulunuyordum işime de geliyordu, insan her gün her gün sıkılır evde hangi ara iş yapıyorlar da soluğu birbirlerinde alıyorlar anlamıyorum 🤣

Ben mi sorunluyum acaba diyodum millet niye bu kadar gelip gitmeye meraklı diye tek olmadığıma sevindim☺️ Ama her gördüğünde aynı şeye dile getirmesi gelen giden eşe dosta bunu anlatması beni rahatsız etmeye başladi. Açıklama yapmamda yetmiyor anlamamakta o kadar ısrarcı bende açıklama yapmiyorum artik. Desteğiniz için teşekkür ederim🌺
Açıklama yapmayın, kendinizi kötü hissetmeyin, mahçup olmayın. Hayırlısı, inşallah maşallah diyin geçin. Akrabalara da görüşmek istemiyorum diyin.

Olabilir, aman ben nerede oturduysam ki zaten genelde mahallelerde oturdum, hep bir gelelim gidelim, sabah kahvesi akşam 5 çayı.
Ben katılmadığımdan soğuk bulunuyordum işime de geliyordu, insan her gün her gün sıkılır evde hangi ara iş yapıyorlar da soluğu birbirlerinde alıyorlar anlamıyorum 🤣
Aaaa tam benlik olaylar, dedikodular, kazanlar bxbvdvxv camdan sarkan Cemil gibiyim, bi başina,hic dedikodu yapanim yok 😐hfhfyh

Ben olsam eğer yakınlığım varsa dayımın karısına soylerdim.Benim haberim yokmuş gibi ablanla konusurmusun yenge ,mamamia pek gidiş geliş sevmez eğer sana da gelmiyosa sitem filan etme sakın desin.Benim annem 75 yaşinda 30 yaşında komşusu var onu çok seviyor kızını torunu gibi görüyor.Yaşlılar oyle oluyorbiraz.Ben de surekli uyariyorum anne komşuyu darlama kendinden bıktırma soğutma diye...Baktınız çözüm bulamadınız kırmaktansa ben evden çalışıyorum inanın komşuculuğa vaktim yok ablacım siz sitem edince geriliyorum lütfen bana sitem etmeyin diyebilirsiniz.

Bu bir iç dökmedir. Eger aranızda bu şekilde davrananlar varsa belki insanları darlamaktan vazgeçer.

Bekarlıgimdan beri öyle çok komsu/akrabalar arası sürekli birilerine gıdım birileri bana gelsin modunda olmadım. İşleri düşerse elbette seve seve yardımcı olurum ama sürekli gelelim gidelim isteği niye? Gorustugum birkaç kuzenim ve uzun yıllardır hayatımda olan birkaç dostum bana yetiyor daha fazlasını istemiyorum neden anlaşılamıyorum.

Özellikle şu aralar yaşadigim baskı yaklaşık 1 buçuk sene önce tasinmamizla başladı. Eşimin işyerine yakın bir muhite taşınmak için bir akrabamin ablası aracı oldu Allah razı olsun. Kira cazip geldi evde yeni tadilat edilmiş temizdi hemen böyle güzel bir ev bulunca kaçırmak istemedik ama aracı kişiyle aynı binada oturuyoruz 🥺 ilk başlarda alışık olmasamda çat kapı gelip gidiyorduk sonra ben evden çalışmaya başlayınca bu gelip gitme azaldı. Şu aralar tamamen kesildi.

Sonra hamileliğim başladı büyük oğlumda anaokuluna başlayınca gün bana yetmemeye başladı. Ne ara akşam oluyo ne ara sabah oluyo cidden anlamıyorum. Geceleri sürekli bir uykusuzluk halindeyim mide yanması bulantısı yatakta dönüşe dönüşe en sonunda yorgunluktan uyuyorum haliyle gunduz oğlanı okula bırakip gelincede öğleye kadar uykum sıkıştırmışken uyuyorum. Bu arada tabi adım rahatada çıktı çok uyuyormusum. Hamileyim zorlanıyorum anlayın artık insanın halini eleştirmekten vazgeçin ya.

Cocuk okula başlayınca sürekli oda bende bir hastalik halindeyiz. Ev işlerine yetişemiyorum bu aralar bazen mutfağı 2 gün toplayamadigim oluyor. Evim bu şekildeykende kimse gelsin gitsin istemiyorum 2 gün sonra akrabalardan aa mamiomun evi şöyle pismis böyle daginikmis kulağıma laf gelsin istemiyorum.

Hayatım böyle ilerlerken bide bu aracı abla sağolsun her gördüğünde ben seni kızım yerine gördüm gelmiyorsun gitmiyorsun diye diye sürekli sürekli beni darlamasi cidden çok bunaldım. Annemlere diğer buyuklerime gelmiyor diye beni şikayet etmesi. Diyorum bu aralar vakit bana bile yetmiyor gelmek istiyorsan buyur gel yok illa ben gitcekmişim. İçimden gelmiyor kendi dünyamda mutluyum beni artık rahat bırak diye illa suratına haykirmam mi gerekiyor? Biliyorum ben gelsem sende çat kapı geliceksin ve bu devamlı hale gelip önünü alamicam ama ben böyle birşey istiyorum. Sürekli iç içe olup herşeyimi bilmeni istemiyorum. Biliyorum ki sadece geldiğinde yediğin bir yemek içtiğin bir kahve olmicak tüm hayatımı inceleyeceksin neler yapıyorum neler ediyorum diye.

Bayağı uzun yazmışım ama birileri okuduysa lütfen her insan bir olmak zorunda değil. Ben kendi evimde vakit geçirmekten kendi halime olmaktan mutluyum bu benim anormal ya da sorunlu olduğum anlamına gelmez.

Taşınma gibi bir luksumuzde malesef kiralar böyle uçup gitmisken yok. Yani ben gitmemeye oda her gördüğünde gelmiyorsunuz diye şikayet etmeye devam edecek. Ama buraya yazarak biraz olsun içimi dökmek istedim. Okuyan herkese teşekkür ederim...
Çok güzel bir iç döküş. Bende 10 saat calısıotum herkes benden şikayeycı. Ben bazen aynaya bıle bakamıyorum. Gerçekten uykulu gıfiorum işe. En guzelı mesafe sen bıdaha sönerse dekı ıstemıorum de. Bıze anlattıgın gıbı anlat. Bıktık ya

Ben olsam eğer yakınlığım varsa dayımın karısına soylerdim.Benim haberim yokmuş gibi ablanla konusurmusun yenge ,mamamia pek gidiş geliş sevmez eğer sana da gelmiyosa sitem filan etme sakın desin.Benim annem 75 yaşinda 30 yaşında komşusu var onu çok seviyor kızını torunu gibi görüyor.Yaşlılar oyle oluyorbiraz.Ben de surekli uyariyorum anne komşuyu darlama kendinden bıktırma soğutma diye...Baktınız çözüm bulamadınız kırmaktansa ben evden çalışıyorum inanın komşuculuğa vaktim yok ablacım siz sitem edince geriliyorum lütfen bana sitem etmeyin diyebilirsiniz.
O ondanda beter😅 bekarken genç kizligimda oda bana takmisti onlara sıksık gitmiyorim diye. Ne zaman gitsem evde sürekli ev işleri kitlemeye çalışıyordu ya da çocuk aklımdan faydalanıp evde ne olup bitiyor ağzımdan laf almaya çalışırdı 😄 al birini vur ötekine yani. Sulalecek aynilar😄

Ben kendisine açıkça meşgul olduğumu ve kendisiyle ilgilenemeyeceğimi söylerdim. Kendimi kesin ve net bir şekilde anlatırdım ki bu yönde olan duruşumu görsün. Kimseden bir çekinceniz olmasın, size yardım etmiş olabilir. Ama sizi bu denli sıkmak zorunda değil. Açıkça söyleyin. Tek başıma evdeyken mutluyum. Kendi dünyamda oluyorum. Bu ısrarlarınız beni strese sokuyor deyin. Biliyorum biraz kaba gelebilir ama ben ne zaman açık olsam hep karlı çıktım.

Ben kendisine açıkça meşgul olduğumu ve kendisiyle ilgilenemeyeceğimi söylerdim. Kendimi kesin ve net bir şekilde anlatırdım ki bu yönde olan duruşumu görsün. Kimseden bir çekinceniz olmasın, size yardım etmiş olabilir. Ama sizi bu denli sıkmak zorunda değil. Açıkça söyleyin. Tek başıma evdeyken mutluyum. Kendi dünyamda oluyorum. Bu ısrarlarınız beni strese sokuyor deyin. Biliyorum biraz kaba gelebilir ama ben ne zaman açık olsam hep karlı çıktım.
Kirmiyim gucendirmiyim insanın insana her zaman işi düşer ihtiyacı olur açık kapı bırakım diyorum ama yok biraz daha damarıma basarsa açık açık konusucam artık teşekkür ederim desteğiniz için 🌺

Kirmiyim gucendirmiyim insanın insana her zaman işi düşer ihtiyacı olur açık kapı bırakım diyorum ama yok biraz daha damarıma basarsa açık açık konusucam artık teşekkür ederim desteğiniz için 🌺
Çok kaba olmayın, en azından yaptıkları için teşekkür edin. Ama kendinizi de dürüstçe anlatın. Eğer sizi anlar ve size saygı duyarsa ilişkiniz seviyeli olur. Anlamaz gönül koyarsa zaten böyle biriyle işiniz bile olmasın.

Bizim sülalede sıfır böyle şeyler. Kardeşler giderse gider. Dıdısının dıdısını görmen imkansız. Ölsen ölün kokar evde kimse çalmaz kapını. Komşu ve akraba hepsi böyle

Bizim sülalede sıfır böyle şeyler. Kardeşler giderse gider. Dıdısının dıdısını görmen imkansız. Ölsen ölün kokar evde kimse çalmaz kapını. Komşu ve akraba hepsi böyle
Ne güzel çok şanslısınız bence bu konuda ☺️ sadece görüşmek istediğiniz insanların çevrenizde olması

Yorumum biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayınız 🙈

İlk evlendiğim zamanlar benim Kv ve kp her zaman her dakika gidip gelmeyi isterlerdi. Ben açık sözlü bir insanım. Kv ye her zaman rahatça konuşmuşumdur. Ben kendi annemlere bile ayda 2 defa gidiyorum diye. Evime alışmak istiyorum dedim. Baktım bunlar laftan anlamıyor. Her dakika bana küsen iki tane yaşlı insan var. Yeri geldi vicdan yaptım yeri geldi sıkıldım. Aradan 1 yıl geçti. Okula yazıldım. Şuan açlıktan okuyorum. Kursa yazıldım. Modelistlik öğreniyorum. Her aradıklarında vaktim yok işlerim var diyorum. Annemle daha çok vakit geçiriyorum bu aralar. Bir buçuk yıl oldu evleneli. Daha yeni hamileyim. Şimdilerde ise hastalık olmasa kimseye gideceğim yok. Deli gibi uyuyorum. Sınavlar kurs dikiş falan derken herkes alıştı.
Haa komşularım gelip gitmeyi çok istediler ben istemedim. Onları da bir kaç ay sonra tanıyınca ne gittim ne de davet ettim. En son komşum ısrar edince geleyim diye gel demiştim. Ama hastaydım. Hoç hasta olduğumu söylesem de yine gelecekti. Dedim kahvaltıya gel. Geldi gitti. Çoçukları hasta olmuş benim yüzümden. Oysa kendisi zorla davet ettirdi. Bir bardak kahve içmiştim sadece evinde. Oda yine onun zoruyla.

Açık sözlü olup kendi istediklerinizi karşınızdakilere anlamasa bile anlatın. Er ya da eş anlayacaklar.

Kolay gelsin şimdiden 🙂

Bazen bazı insanlara çevrem yakınlarım ne der ne düşünür diye kafa yormadan dümdüz söylemek gerekiyor.
Mesela bir komşum var daha taşındığımız gün yolda ayaküstü hoşgeldiniz dedikten sonra ben komşuluk sevmem, gelinip gidilmesini istemem dedi, fikrini açıkça söylemesi çok hoşuma gitti, bende zırt pırt kimseyi rahatsız etmeyi, rahatsız edilmeyi sevmem, hele aileye şikayet olacak iş değil, benim kendime göre düzenim var, her dakika gelip gidilmesini sevmiyorum diye açık açık söyleyin.
Ama şimdi böylede dümdük insana söylenmezki ya, yani bana yapılsa ben valla bende yanıp tutuşmuyorum sizin için derim. Yani kırıcı biraz, açık sözlülük değil gibi. Ne bileyim ben zaten davet edilmediğim eve girmem, vardır elbet çat kapı giren de ama nadirdir. Hiç tanımadığın insana hoşgeldiniz dedikten sonra böyle bi açıklama yapması insancıl gelmiyor bana 🙄

Yorumum biraz uzun olacak şimdiden kusura bakmayınız 🙈

İlk evlendiğim zamanlar benim Kv ve kp her zaman her dakika gidip gelmeyi isterlerdi. Ben açık sözlü bir insanım. Kv ye her zaman rahatça konuşmuşumdur. Ben kendi annemlere bile ayda 2 defa gidiyorum diye. Evime alışmak istiyorum dedim. Baktım bunlar laftan anlamıyor. Her dakika bana küsen iki tane yaşlı insan var. Yeri geldi vicdan yaptım yeri geldi sıkıldım. Aradan 1 yıl geçti. Okula yazıldım. Şuan açlıktan okuyorum. Kursa yazıldım. Modelistlik öğreniyorum. Her aradıklarında vaktim yok işlerim var diyorum. Annemle daha çok vakit geçiriyorum bu aralar. Bir buçuk yıl oldu evleneli. Daha yeni hamileyim. Şimdilerde ise hastalık olmasa kimseye gideceğim yok. Deli gibi uyuyorum. Sınavlar kurs dikiş falan derken herkes alıştı.
Haa komşularım gelip gitmeyi çok istediler ben istemedim. Onları da bir kaç ay sonra tanıyınca ne gittim ne de davet ettim. En son komşum ısrar edince geleyim diye gel demiştim. Ama hastaydım. Hoç hasta olduğumu söylesem de yine gelecekti. Dedim kahvaltıya gel. Geldi gitti. Çoçukları hasta olmuş benim yüzümden. Oysa kendisi zorla davet ettirdi. Bir bardak kahve içmiştim sadece evinde. Oda yine onun zoruyla.

Açık sözlü olup kendi istediklerinizi karşınızdakilere anlamasa bile anlatın. Er ya da eş anlayacaklar.

Kolay gelsin şimdiden 🙂
Bir buçuk senedir süren dava bizimki daha ne yapım ben bu kadına anlaması için bir buçuk senedir böyleyim hala alisamadi ve demek ki karakterim bu di mi😅 bugün yine şans eseri kargom gelmişti öyle merdivende karşılaştık yine bilincli gelmiyosun demesi merdivenden geçen bı kadina dert yanması benim hakkımda çıldırdım geldim buraya konu açtım.

Bir buçuk senedir süren dava bizimki daha ne yapım ben bu kadına anlaması için bir buçuk senedir böyleyim hala alisamadi ve demek ki karakterim bu di mi😅 bugün yine şans eseri kargom gelmişti öyle merdivende karşılaştık yine bilincli gelmiyosun demesi merdivenden geçen bı kadina dert yanması benim hakkımda çıldırdım geldim buraya konu açtım.
Of hiç sallama bile valla. Kapıyı kapat 3 5 tane de kilit vur 😂 belki anlarlar. Hayır insan istenmediğini nasıl anlamaz ya

Aaaa tam benlik olaylar, dedikodular, kazanlar bxbvdvxv camdan sarkan Cemil gibiyim, bi başina,hic dedikodu yapanim yok 😐hfhfyh
İstanbuldaysan sana birkaç mahalle önerebilirim, tam senlik camdan sarkan teyzeler dolu😂😂 dedikodu kazanı bir kaynıyor peheeee Ayşe’nin kocasından başlıyor, Necati’nin baldızından çıkıyorlar.

Birkaç kere anlatmıştım kaçırmış olabilirsin, yine bir mahalledeyim 😂 camdaki teyzelerde yerinde 🤣🤣🤣 neyse bir gün şehirdışında yaşayan kayınvalidem geldi, oturduk yedik içtik vs kayınvalidem ben bu akşam x arkadaşımda kalacağım dedi, iyi dedik kapıdan yolcu ettim, eşim annesine eşlik etmek için çıktı, tabii bunlar ana oğul sarmaş dolaş🤣 kayınvalidem de sarışın renkli gözlü, yaşını göstermeyen güzel bir kadın deyip dip notumuzu da düşelim:))

Az sonra ben balkondayım peşlerinden bakıyorum, komşulardan biri beni görünce gözleri büyüyerek aaaa sen evde miydin dedi, evdeydim deyince kocan dost tuttu eve getirdi sandım dedi :KK70::KK70:yok o dostu değil anası dedim, aaaaa ördek gibi şaştım kaldım deyip içeri girdi ama nasıl gülüyorum anlatamam hahahahahahha o günden sonra kadının bizdeki lakabı ördek, ismiyle anınca kimse hatırlamaz ama ördek deyince bilirler hahahahahahaha

Bu mahalleyi istersen seni komşu yaparız 🤣🤣🤣

X