Sürekli kaba davranan bir eş..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Artık yaptıysa da Allah ile onun arasında ..
balığı kızımla bol bol yedik , kurban olsun bize
Ne diye çok sevdiğim balığı onun yüzünden yiyemiyor Muşum ki ben
Burada guzel bşr balık restoranı var orada yiyoruz gidip .
Bu arada ona da bahanesi çıktı , neymiş zehirleniriz yolda da hastaneye falan gidemeyiz diye korkmuş aklına o gelmiş o yızden istememiş
Bana da üzülürüm diye bunu söyleyememiş
VAy be ne düşünceli biri .
Baktı niyetiniz ciddi artık hemen u dönüyor . Allah yolunuzu açık etsin. Daha iyi bi hayatı hak ediyorsunuz belliki. Cesaretiniz için de tebrik ederim . Dik duruşunuzu lütfen kaybetmeyin 🌻

Bu arada ona da bahanesi çıktı , neymiş zehirleniriz yolda da hastaneye falan gidemeyiz diye korkmuş aklına o gelmiş o yızden istememiş
Ay kusura bakmayın çok güldüm.
Sallamanin da bu kadarı yani 😂

Yok komik bence de :)
Şu an pişman durumda , ger dönüş yapmaya çalışıyor
Ve nasıl geri dönüş yapılır onu bile zerre bilmiyor, acayip komik bir şekilde debeleniyor 🙈
Adam bir çiçek alıp bir özür dilemeyi, haksızlık ettim, evliliğimiz bitse de bitmese de kalbini kırdım, hakkını helal et demeyi beceremiyor da, yok balık zehirler de, yok söylersem üzülürsün de.
Ya apaçık de ki, ağır saçmaladım, eşeklik yaptım.
En azından samimi durur.

Ve nasıl geri dönüş yapılır onu bile zerre bilmiyor, acayip komik bir şekilde debeleniyor 🙈
Adam bir çiçek alıp bir özür dilemeyi, haksızlık ettim, evliliğimiz bitse de bitmese de kalbini kırdım, hakkını helal et demeyi beceremiyor da, yok balık zehirler de, yok söylersem üzülürsün de.
Ya apaçık de ki, ağır saçmaladım, eşeklik yaptım.
En azından samimi durur.
Birisi kendısı için davar tabirini kullanmış tam oturdu yani davaristanlı demişti hatta pardon
Çiçek yerine de eline iki kilo süzme bal alıp gelmiş yersiniz doğal bal taaa nerden getirttim şubede arkadaşıma diyor şaka gibi:))
Onun dünyasında çiçek yerine yiyecek şeyler daha makbul çunku
Aynen dediğiniz gibi debeleniyor
Komik şekilde :)
Sadece gülüyorum gerçekten bu hale düştüğünü görmek keyif verdi neden bilmiyorum, baldan medet umarak eline alıp onu bahane edip getirmesi :) jhdhdkfkgmg :)
Hala terapist diyor bide , dedim bizden sonraki evliliğin için bende çok faydalı olacağına inanıyorum kesinlikle devam etmelisin :)
Bana diyor kş ben sizden başka kimseyi istemiyorum, AA neden ki dedim bence mutlu olursun . Bana böyle şeyler söyleme ben sizinle kalıp mutsuz olmayı tercih ederim ölüyorum ne olursun anla , dedi
Herseyde haklısın söylediğin ben 40 yaşındayım ama ergen gibi davranıyorum bırakma ne olur dedi
Bende artk hiçbirşey eskisi gibi olmaz
Devam etse bile mutsuz oluruz ben artk güvenemem sana dedim
Ayrıca ev diye kendını paraladın dedim
Hiçbirşey umrumda değil hepsini bugün gidelim notere istediğin yere vereceğim
Ne olur yakma on yılımı emeğimi dedi
Bende sen yAktın ben değil dedim
Me tayin isterim ne de sizi bırakıp gidebilirim beni boşasan bile gitmeyeceğim sizi görmeden yapamam dedi
Bende sen bilirsin orası artk beni ilgilendirmiyor dedim kızım durmadı uykum geldi diye mızırdadı o sırada kızı öptü kapıyı kapattık meşhur balı alıp :)
Böyle çırpındığını görmek çok keyifli sankı hayat suyu oldu bana :) sığır ya

Birisi kendısı için davar tabirini kullanmış tam oturdu yani davaristanlı demişti hatta pardon
Çiçek yerine de eline iki kilo süzme bal alıp gelmiş yersiniz doğal bal taaa nerden getirttim şubede arkadaşıma diyor şaka gibi:))
Onun dünyasında çiçek yerine yiyecek şeyler daha makbul çunku
Aynen dediğiniz gibi debeleniyor
Komik şekilde :)
Sadece gülüyorum gerçekten bu hale düştüğünü görmek keyif verdi neden bilmiyorum, baldan medet umarak eline alıp onu bahane edip getirmesi :) jhdhdkfkgmg :)
Hala terapist diyor bide , dedim bizden sonraki evliliğin için bende çok faydalı olacağına inanıyorum kesinlikle devam etmelisin :)
Bana diyor kş ben sizden başka kimseyi istemiyorum, AA neden ki dedim bence mutlu olursun . Bana böyle şeyler söyleme ben sizinle kalıp mutsuz olmayı tercih ederim ölüyorum ne olursun anla , dedi
Herseyde haklısın söylediğin ben 40 yaşındayım ama ergen gibi davranıyorum bırakma ne olur dedi
Bende artk hiçbirşey eskisi gibi olmaz
Devam etse bile mutsuz oluruz ben artk güvenemem sana dedim
Ayrıca ev diye kendını paraladın dedim
Hiçbirşey umrumda değil hepsini bugün gidelim notere istediğin yere vereceğim
Ne olur yakma on yılımı emeğimi dedi
Bende sen yAktın ben değil dedim
Me tayin isterim ne de sizi bırakıp gidebilirim beni boşasan bile gitmeyeceğim sizi görmeden yapamam dedi
Bende sen bilirsin orası artk beni ilgilendirmiyor dedim kızım durmadı uykum geldi diye mızırdadı o sırada kızı öptü kapıyı kapattık meşhur balı alıp :)
Böyle çırpındığını görmek çok keyifli sankı hayat suyu oldu bana :) sığır ya
Gerçekten böyle yalvardığını duyunca eşinizin ben bile rahatladım buradan.
Bu arada terapiyi onunla olmasa da alın mutlaka..
Bu süreci kızınıza en az yansıtmanın ve onun psikolojisini en az etkilemenin püf noktasıdır bu.
Birde aranızdaki iletişimden rahatsız olmuş insanlar ama arada bir çocuk var ve istemeyerekte olsa kızınızın psikolojisi ve iyiliği için konuşabilen iki ebeveyn olmanız en iyisi.
Ayrıca aksi bir durum eşinizin çirkefleşmesine neden olabilir.
Bu yüzden elinizden geldiğince mesafeli ve saygılı şekilde iletişiminizi sürdürmeniz en doğru yol bence.
Nihayetinde kızınız babası ile boşanamayacak ve ömür boyu ayrı bile olsa bir birine saygısı olan bir anne ve baba görmek isteyecektir.

Rabbim her daim yardımcınız olsun.

Sizin yazdıklarınızda dikkatimi çeken bir durum var. Asker polis olan işte zor görevi olanlar genelleme yapmak istemiyorum ama hep böyleler benm gözlemim. Çevremde bir kaç kişi var içlerinde sadece yakın ark dayısı uzman çavuş o ailesine düştün. Kuzenim pöh ile evlendi nişanda sorun çıktı çocuğun yaptığı savunma konuşma tarzı benm tuhafıma gitmişti. Eşinizin bu tavırları ile o kadar örtüşüyor ki küçük dağları ben yarattım havasındalar bütün kadınlar bizim peşimizde sen kimsin tavırları uslup desen en agır abi biziz gibi sanki kurtlar vadisi oyuncusu tavırları falan.
Sizde bahsedince bunu gördüm, asker polis ile evlenmek istemeyenler vardı bir bildikleri varmış demek ki.. İyileri de vardır denk gelmek şans işi.

Sizin yazdıklarınızda dikkatimi çeken bir durum var. Asker polis olan işte zor görevi olanlar genelleme yapmak istemiyorum ama hep böyleler benm gözlemim. Çevremde bir kaç kişi var içlerinde sadece yakın ark dayısı uzman çavuş o ailesine düştün. Kuzenim pöh ile evlendi nişanda sorun çıktı çocuğun yaptığı savunma konuşma tarzı benm tuhafıma gitmişti. Eşinizin bu tavırları ile o kadar örtüşüyor ki küçük dağları ben yarattım havasındalar bütün kadınlar bizim peşimizde sen kimsin tavırları uslup desen en agır abi biziz gibi sanki kurtlar vadisi oyuncusu tavırları falan.
Sizde bahsedince bunu gördüm, asker polis ile evlenmek istemeyenler vardı bir bildikleri varmış demek ki.. İyileri de vardır denk gelmek şans işi.
Aynen öyle tavırları
İş ciddiye binince de tutuşuyorlar
Bir psikologla görüştüm o bile dedi ki bu tarz evden uzak sürekli görevde olanların bazen psikolojisi bozuluyor
Bilemiyorum
İçlerinde sorunsuz olan varsa da çok nadir dediğiniz gibi
Kendısını savunmayı dahi beceremiyor

Gerçekten böyle yalvardığını duyunca eşinizin ben bile rahatladım buradan.
Bu arada terapiyi onunla olmasa da alın mutlaka..
Bu süreci kızınıza en az yansıtmanın ve onun psikolojisini en az etkilemenin püf noktasıdır bu.
Birde aranızdaki iletişimden rahatsız olmuş insanlar ama arada bir çocuk var ve istemeyerekte olsa kızınızın psikolojisi ve iyiliği için konuşabilen iki ebeveyn olmanız en iyisi.
Ayrıca aksi bir durum eşinizin çirkefleşmesine neden olabilir.
Bu yüzden elinizden geldiğince mesafeli ve saygılı şekilde iletişiminizi sürdürmeniz en doğru yol bence.
Nihayetinde kızınız babası ile boşanamayacak ve ömür boyu ayrı bile olsa bir birine saygısı olan bir anne ve baba görmek isteyecektir.

Rabbim her daim yardımcınız olsun.
Bence de
Hiç bir zaman rezillik kavga gürültü patırtı gibi şeylerden hoşlanmadım
Bunlardan yana da olmadım
Bitiyorsa da insanca bitmeli
İletişim kurmak zorundayım kızım için ve çoğu zaman istediğim gibi yönetebilmek için iyi şekilde olmalıyım - ki lafımın bir hükmü olsun

Bence de
Hiç bir zaman rezillik kavga gürültü patırtı gibi şeylerden hoşlanmadım
Bunlardan yana da olmadım
Bitiyorsa da insanca bitmeli
İletişim kurmak zorundayım kızım için ve çoğu zaman istediğim gibi yönetebilmek için iyi şekilde olmalıyım - ki lafımın bir hükmü olsun

Buna katiliyorum ama kiziniz icin iletisim kurmak demek yukarida bal getirdigindeki diyalogu yasamaniz gerekiyor demek degil bence. O durumda lafi agzina tikayip `bal icin tesekkur ederiz babasi, kizimizin uykusu gelmis uyuyacak simdi, hadi kizim op babayi gitsin` diyerek durumu toparlayip, iletisimi sadece kiziniz uzerinden devam ettirdiginizi gostermis olurdunuz. Bence esiniz su an sadece ayri evlerde kaldiginiza aslinda ondan vazgecmeyeceginize, sizi ikna edecegine emin oldugu icin boyle konusuyor.

Buna katiliyorum ama kiziniz icin iletisim kurmak demek yukarida bal getirdigindeki diyalogu yasamaniz gerekiyor demek degil bence. O durumda lafi agzina tikayip `bal icin tesekkur ederiz babasi, kizimizin uykusu gelmis uyuyacak simdi, hadi kizim op babayi gitsin` diyerek durumu toparlayip, iletisimi sadece kiziniz uzerinden devam ettirdiginizi gostermis olurdunuz. Bence esiniz su an sadece ayri evlerde kaldiginiza aslinda ondan vazgecmeyeceginize, sizi ikna edecegine emin oldugu icin boyle konusuyor.
Hayır
Acı çektiğini görmek hoşuma gitti sadece

Aynen öyle tavırları
İş ciddiye binince de tutuşuyorlar
Bir psikologla görüştüm o bile dedi ki bu tarz evden uzak sürekli görevde olanların bazen psikolojisi bozuluyor
Bilemiyorum
İçlerinde sorunsuz olan varsa da çok nadir dediğiniz gibi
Kendısını savunmayı dahi beceremiyor
Evet cidden savunma kısmı sıkıntılı, kuzenimde nişan atıldı amcam istemedi sorunlar var diye. Bir kere kuzenimi arayıp ne yapalım ne düşünüyorsun diye sormadı. Bu benim dikkatimi çekmişti sonra eve geldiler nişan atıldı diye takılar falan alınıcak yüzüğü parmağından çıkarmış delikanlılık kitabını yazıyorum ben diye özlü sözler söylüyordu. Mantıklı düşünme diye bir şey yoktu kuzenimi uyardım ama kendi yaptı karışmadım sen yaptın olmasın diye. Sevgisini gösterme ve aklını kullanma kısmında çok sorun var gibi tavırları hayal aleminde yaşıyırlar havasında bir garip. Herkes için hayırlısı olsun ne denir ki.

Bu arada hakim davayı erteledi dye moraliniz bozulmuş ama hakim haklı sizi ve karşı tarafı bilmiyor. Ne yalan söyleyen ne tuhaf hikayede insanlar geliyor oraya bir kere 10 dk gördüğü insanın gerçekten boşanmak isteyip istemediğini anlayamaz bu süreyi veriyor belki geri dönüş olur halledilir diye. Yani oda haklı işini yapıyor spesifik algılamayın ve kendinizi hep en zoruna hazırlayın işiniz kolaylaşır böylece.

Bende inanıyorum kesınlıkle bozuk psikolojisi
Bana senin de hatan olamaz mı hiç dedi
Bende olamaz dedim
Bunları konuşmak boş artk dedim neyse kızıma karşı çok iyi , derdi benimle ruh hastasının . İyi baba oluverdi , kızından şüphesi yokmuş bana acı vermek için öyle söylemiş . Tam Narsist ya . Avukata git dediğin için gittim dedim bende buna kızdım nasıl gidersin o yüzden o lafı söyledim diyor , yani anlayacağınız şu demek ; bu avukata git dede dahi ben gitmemeliyim, dedim pardon ama yanş kendınde bu kadar değer verdiğin şey nedir ? Ben on senedir sende ne var da göremedim ? Yakışıklı desem , ortalama bir tipsin , iki salona gidip kas yaptın diye bir brad mi oldun yani ? Naif bir ruhun bar desem , yani kusura bakma ama öküzün önde gidenisin sen , yani ben anlamadım nedir kendıni bu kadar değerli görmene sebep olan ???? Lütfen söyle bende bileyim dedim , bozuldu . . O zamandan beri zaten son konuşmamız oldu daha da konuşmadık :) . Kızına çiçek almış aklınca bana şekil yapıyor . Kızım o kadar masum ki hiçbişeyden haberi yok mutlu sadece yavrum, onu üzmesin yeter başka beklentim yok artk
Seni kızından yakalamaya çalıştığına kalıbımı basarım. Çocuğu düzeleceğine ikna edecek ve sen de kızının üzüntüsüne dayanamayıp barışmaya kalkacaksın, planı bu
Pişman olup olmaması artk umrumda değil
Bu kadar şey yaşadıktan sonra öfke sorununu kabul etse ne olur etmese ne olur
Şu an hissizim ne tuhaf
Acı da çekmiyorum eskisi kadar
Sanki su akar yolunu bulur gibi bi durumdayım
Bide terapist bulmuş , görüşmüş, neymiş adam beni de çağırıyormuş
Dedim sen bol bol git
Bize yaramadı belki bizden sonraki yapacağım dediğin evlilikte işine yarar
Çift terapisi mi ayarlamış. Neden seninle görüşmek istesin ki psikolog.

Seni kızından yakalamaya çalıştığına kalıbımı basarım. Çocuğu düzeleceğine ikna edecek ve sen de kızının üzüntüsüne dayanamayıp barışmaya kalkacaksın, planı bu

Çift terapisi mi ayarlamış. Neden seninle görüşmek istesin ki psikolog.
Benim öyle bir planım yok
Yine ayrılmak istiyorum diyeceğim
Psikolog için de
Benim böyle bir sorunum var yuvam yıkılmak üzere falan demiş yardım edin bana demiş adama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X