Sürekli sitem, trip, kapris

Cumbussss

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2022
264
597
29
Merhabalar.
Anlattıklarım karışık olursa kusura bakmayın.
Biz eşimle kış mevsiminde evlendik bu yüzden çok gezemedik şimdi yaz gelince gerek basbasa gerek arkadaşlarımızla geziyoruz.
Fakat son zamanlarda dikkat ettiğim bir şey oldu ki eşimin ablası inanılmaz şekilde trip atıp sitem etmeye başladı. Bunu da bugün fark ettim. Bugün denize gittik fotoğraf atacaktım daha sonrasında beni bir şeyin rahatsız ettiğini hissettim. Eğer o fotoğrafı atarsam görürlerse bunu büyük bir olay sitem ya da trip olarak tekrar karşımıza çıkacağını bildiğim için atmadım. Çünkü bana göre kimseyi ilgilendirmez ama bunu eşime yaptıkları için eşim sürekli bir açıklama yapma durumunda kalıyor.
Eşimin küçük ablası bizden üç yaş büyük boşanma durumu var şu anda yıllık izin alıp Adana’ya geldi bu durumda sürekli yukarda bahsettiğim ablasının üstümüzde baskısı olmaya başladı bir yere gittiğimiz zaman “hmmm buraya gitmişsiniz, iyi iyi gezin iyi geziyorsunuz ha” ya da “ alın xi de götürün” diyor boşanacak olan ablası için. Sürekli mesaj telefon susmuyor bir türlü. İsteyerek boşanıyor ve kışa doğru dünya turuna çıkacak. Kimse bunu görmüyor bizim gittiğimiz yerler gözlerine geliyor. Onun moralini yüksek tutmaya çalışmalarını anlıyorum ama rahatsız oluyorum artık. Eşimle başbaşa gezdiğim yere neden görümcemi götüreyim ki? Ama bunu nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Çekincem yok gerektiği yerde konuşabiliyorum eskisi gibi susmuyorum. Ama inanın bazen algı sıkıntısı yaşıyorum. Eşimin yıllık izninde ablası arkadaşlarıyla buraya geldi. Tripkolik dicem artık o ablası bana arkadaşlarını da alsın sana gelsin oturun biraz ilgilenmiş olursun diyor. Ama eşim evde. Oda arkadaşlarına gidermiş. İyi de ben yılda bir kez kullandığı izni bekliyorum plan yapıyorum. Bu ablası beni zorlamaya başladı.
Bir buçuk saatlik mesafede oturuyor mesela, eşime evlendin evimin yolunu unuttun diyor. Olaydan kendimi çıkarsam bu adam 10 saat çalışıyor zaten gel yemek ye duşa gir zamanı kalmıyor ki. Ama bunu gülerek yapıyor. Ben birkaç konuda sert çıkınca şaka yaptım şaka demişti. Şimdi gerçekten su konuda hesap verecek bir şeyimizin olmadığını, eşime sürekli bu konularda baskı yapmamaları gerektiğini onlara anlatmak, tavırlarıyla belli etmek istiyorum. Ama nasıl?

Bir önceki konumdan çok şey öğrendim hatta çoğu yorumu hayatıma uygulamaya çalışıyorum cok şükür kısa zamanda cok yol katettim.

İnsan ilişkilerinde sürekli ikna edilmeyi bekleyen , trip atan , kapris yapan insanlardan hep uzak durdum hatta nefret bile ettim o derece yoruyorlar cünkü.
Şimdi ne yapacağımı bilemedim. İntihar eder falan tarzında konuşma yapıyorlar eşimde inanılmaz etkilenip sabah akşam bunh söylüyor. Ama ablasıyla konustumda acı çektiğini ama rahatladığını , bir ömür o adamı cekemeyecegini kangren bir ilişki olduğunu söylüyor. Parası da fazlasıyla var alışverişi yerinde gezmesi tozması da. Bunlar beni ilgilendirmiyor ama ortada bunlar varken intihar edebilir gözün üstünde olsun demeleri saçma geliyor.

Ben hesap vermem çünkü verilecek birsey yapmıyorum. Sürekli burda kalın ısrarlarına evimde rahatım bana kal demeyin dedim kestirip attım. Sebebi yok kalmak istemiyorum cünkü. Ama bu konulara ne denir bilmiyorum. Götürmüyoruz kimseyi bas basa takılıyoruz evet geziyoruz hesap mı vercez diyesim geliyor da denmiyor işte 🤷🏻‍♀️
Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

Son düzenleme:
Eşinizin tutumu önemi bir iki defa çıkın birlikte dışarı sürekli devam ediyorsa siz cevabını verin. Kendisi bu durumda olsa böyle anlayışlı olur muydu acaba gizli ses kaydı falan saçmalık

Ben aynı tür insanların triplerini fark etmemişim gibi yaparak alt ettim, fotoğraf atmaya devam edin alındı mı kendi bilir. Size bir şey mi söyledi kahkaha atıp geçin şaka yaptığını düşünmüş gibi. Hiç ciddiye almayın çünkü asla memnun edemezsiniz

İstediğinizi yapıp paylaşın. Şunu da götür bunu da götür derlerse biz tek gezmeyi seviyoruz diyip geçin. Kardeş kocanızın kardeşi ama cefası size kalmış. Herkes boşanıyor her boşananın gönlünü bu şekil eğleyecek miyiz? Üstelik zaten düzgün duran bir insan olsa eminim siz teklif edersiniz gel gezelim diye. Hiçbir yılan dilliyi çekmek zorunda değilsiniz. Sefanız olsun böyle devam.

Zor zamanlarda kardesler birbirini destekler, ama esiniz hayatindan erkek eksildi diye onun hayatinda erkek rolünü doldurmak zorunda degil. Cizgi ince. Benim böyle laf sokan insanlara karsi tavrim net: ciddiye almiyorum. Hatta "yeni evliyiz tabi ki gezip tadini cikaracagiz" derim. Herkes yerini bilsin. Madem cok istiyor kendi gezdirsin kardesini. Niye illaha yeni evlenmis erkek kardes yapacak

Ay bende boşandım ama kimse gelip beni oraya buraya götürmedi, bende böyle bir beklenti içine girmedim. Ya kendim gezdim ya çocuklarımla. Gezdir ne ayrıca köpek mi bu kadın? Kendi gezemiyor mu? Ya da evde onu gezmeye çıkaracak bir anne baba vs. yok mu? Neden yeni evli çift tercih ediliyor yani merak ediyorum.
Ayrıca ben boşanırken bırak yeni evli çifti, 20 yıllık evli üç çocuklu çiftleri görmek bile istemiyordum, kendimi mutsuz hissediyordum. Onun içinde kötü olur bence. Siz gezip eğlenin tam gaz. İyi eğlenceler.

Keyfinize bakın .yeni evliyiz gezcez çalışıyoruz vaktimiz olmuyor gibi bahaneler bulun .resim paylasin alissinlar buna.ben büyük gorumcenin boşanan gorumceyi bahane edip aslında sizi kısıtlamaya çalıştığını düşündüm.ya da sizin üstünüzde baskı kurmaya çalıştığını.takmayin gezin tozun paylaşın bunu da .ayda bir belki ailecek Piknik gibi etkinlik yapılarak boşanan gorumcenizin gönlünü hoş tutabilirsiniz . şahsen ben sürekli yeni evli çiftin yanında dolaşmak istemezdim .bana evliliği anımsatıyorlar diye hemde rahatsız olurdum ..boşanan gorumcenizin de öyle bir talebinin olacağını sanmıyorum.buyuk gorumceniz sizi cekemediginden kendi gezemediginden huzurunuzu kaçırmaya çalışıyor takmayın.dikkat edin esinizi kırmadan yapın bunları

Kendi ilgilensin kız kardeşiyle madem.
Neyin ısrarı, neyin rol yüklemesi bu?
Arada birlikte de gider gezersiniz, bunda bi şey yok ama sizin başbaşa aktivitelerinize bozulma gibi bi hakları yok, herkes haddini yerini bilsin.
Böylelerini alttan aldıkça triplerinin dozu artar, o yüzden umursamamak lazım.

Boşanacak olan görümcem de eşimle sürekli tekmiş gibi plan yapmaya çalışıyordu. Buraya geldiğinde Sinemaya gidelim mi ben yemek ısmarlarım sen sinemayı vs diyordu. Gidince burda kalsana diyordu mesela. Beni hiçbir plana katmadan eşimden istekte bulunuyordu. Ben önüne geçtim. Yapacaksak beraber yapabiliriz oda sürekli olmaz dedim. Sitem etmiş olabilir ablasına. Yine de bilemiyorum. Evimde ağırlıyorum aile görüşmelerine katılıyorum dahası fazla geliyor.
Ben makyaj yapıyorum. Makyajla ilgili laf etti bende yapıyorum dedim 5 dk sonra sırf küçüğün morali düzelsin diye bak doğal güzel degil mi kaşı ayrı gözü ayrı güzel cildi tertemiz dedi eşime büyük abla. Bulaşık makinesi dizilecek sen yapma otur biz yaparız diyor. Acısı mı dinecek anlamıyorum.
Ne cok abarttınız diyesim geliyor, hesap mı vericez gezerken diyesim geliyor.
En iyisi bildiğini okuyup evet geziyoruz deyip konuyu kapatmak.
Teşekkür ederim yorumlarınız icin, yol gösterici olması açısından cok önemli :)

Bende boşandım , ailem destek olmayı bırak daha çok psikolojimi bozmaya çalıştı sağolsunlar o kadar çok canımı acittilar ki boşanmaya üzülecek vakit kalmadı :KK70:

Nasıl tepki verirdim ben olsam , sevdiğim biriyse beraber bir iki yer gezerdim ama kendim 10 yer gezerim eşimle mesela istediğim paylaşımıda yaparım trip atarsa da bir sorun mu var bizim gezmemizle alakalı diye direk sorarım ..mesela eşime attığın mesajı gördüm ? Gibisinden böylece esinizde darlayamazlar

Merhabalar.
Biz eşimle kış mevsiminde evlendik bu yüzden çok gezemedik şimdi yaz gelince gerek basbasa gerek arkadaşlarımızla geziyoruz.
Fakat son zamanlarda dikkat ettiğim bir şey oldu ki eşimin ablası inanılmaz şekilde trip atıp sitem etmeye başladı. Bunu da bugün fark ettim. Bugün denize gittik fotoğraf atacaktım daha sonrasında beni bir şeyin rahatsız ettiğini hissettim. Eğer o fotoğrafı atarsam görürlerse bunu büyük bir olay sitem ya da trip olarak tekrar karşımıza çıkacağını bildiğim için atmadım. Çünkü bana göre kimseyi ilgilendirmez ama bunu eşime yaptıkları için eşim sürekli bir açıklama yapma durumunda kalıyor.
Eşimin küçük ablası bizden üç yaş büyük boşanma durumu var şu anda yıllık izin alıp Adana’ya geldi bu durumda sürekli yukarda bahsettiğim ablasının üstümüzde baskısı olmaya başladı bir yere gittiğimiz zaman “hmmm buraya gitmişsiniz, iyi iyi gezin iyi geziyorsunuz ha” ya da “ alın xi de götürün” diyor boşanacak olan ablası için. Sürekli mesaj telefon susmuyor bir türlü. Dün eşimin telefonuna ses atmış sonrasında da bu ses kaydını sil dediklerimi unutma yazmış eşim de tamam demiş ben sadece mesajın ses kaydını sil tamam kısmını okudum ses kaydını silmiş eşim. Ben ne vardı ses kaydında söyler misin dediğimde işte ablam biraz canı sıkkınmış ve benden değer görmek istiyormuş o yüzden onu biraz gezdirip ilgilenir misin dedi tarzında bir şey söyledi. Geçende de iş çıkışı buraya gel biraz ilgilen yazmıştı. İsteyerek boşanıyor ve kışa doğru dünya turuna çıkacak. Kimse bunu görmüyor bizim gittiğimiz yerler gözlerine geliyor. Onun moralini yüksek tutmaya çalışmalarını anlıyorum ama rahatsız oluyorum artık. Eşimle başbaşa gezdiğim yere neden görümcemi götüreyim ki? Ama bunu nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Çekincem yok gerektiği yerde konuşabiliyorum eskisi gibi susmuyorum. Ama inanın bazen algı sıkıntısı yaşıyorum. Eşimin yıllık izninde ablası arkadaşlarıyla buraya geldi. Tripkolik dicem artık o ablası bana arkadaşlarını da alsın sana gelsin oturun biraz ilgilenmiş olursun diyor. Ama eşim evde. Oda arkadaşlarına gidermiş. İyi de ben yılda bir kez kullandığı izni bekliyorum plan yapıyorum. Bu ablası beni zorlamaya başladı.
Bir buçuk saatlik mesafede oturuyor mesela, eşime evlendin evimin yolunu unuttun diyor. Olaydan kendimi çıkarsam bu adam 10 saat çalışıyor zaten gel yemek ye duşa gir zamanı kalmıyor ki. Ama bunu gülerek yapıyor. Ben birkaç konuda sert çıkınca şaka yaptım şaka demişti. Şimdi gerçekten su konuda hesap verecek bir şeyimizin olmadığını, eşime sürekli bu konularda baskı yapmamaları gerektiğini onlara anlatmak, tavırlarıyla belli etmek istiyorum. Ama nasıl?

Bir önceki konumdan çok şey öğrendim hatta çoğu yorumu hayatıma uygulamaya çalışıyorum cok şükür kısa zamanda cok yol katettim. Mesela haftada 2 3 kez akşam yemeğinden sonra çaya kahveye gidiyoruz iki saat oturup geliyoruz hem sık görmüş oluyorlar hem cok oturmadıgımız için sorun olmuyor. Şimdi bu konuda da fikirlerinize ihtiyacım var.

İnsan ilişkilerinde sürekli ikna edilmeyi bekleyen , trip atan , kapris yapan insanlardan hep uzak durdum hatta nefret bile ettim o derece yoruyorlar cünkü.
Şimdi ne yapacağımı bilemedim. İntihar eder falan tarzında konuşma yapıyorlar eşimde inanılmaz etkilenip sabah akşam bunh söylüyor. Ama ablasıyla konustumda acı çektiğini ama rahatladığını , bir ömür o adamı cekemeyecegini kangren bir ilişki olduğunu söylüyor. Parası da fazlasıyla var alışverişi yerinde gezmesi tozması da. Bunlar beni ilgilendirmiyor ama ortada bunlar varken intihar edebilir gözün üstünde olsun demeleri saçma geliyor.

Ben hesap vermem çünkü verilecek birsey yapmıyorum. Sürekli burda kalın ısrarlarına evimde rahatım bana kal demeyin dedim kestirip attım. Sebebi yok kalmak istemiyorum cünkü. Ama bu konulara ne denir bilmiyorum. Götürmüyoruz kimseyi bas basa takılıyoruz evet geziyoruz hesap mı vercez diyesim geliyor da denmiyor işte 🤷🏻‍♀️
sana tavsiye. esin ablamla ilgilenmem gerekiyor deyince, tabi ki ilgilenmen gerekiyor deyin, esinizi de yollayin ilgilensin ablasiyla. onlarin derdi ilgilenilmek degil, sizi kiskaniyorlar, drama kaos gozyasi istiyorlar. ama esinizin ablasini eglemek sizin goreviniz degil. simdi beraber gitseniz sizi gicik edecek her turlu seyi yapacaklar, siz de hakli olarak sinir olacaksiniz. sonra suclu konuma duseceksiniz. birak esin gitsin 7 gun dolastirsin ablasini, siz de tamamen cool olun, kendinize bir ugras bulun ama, arkadasinizla bulusun, annenize gidin. birakin esiniz kendi kendine sikilsin. bastan taktikle gitmezseniz ihale size kalirim soyleyeyim.

gezerlerse de beraber gezsinler. hatta siz dertleseceksiniz, benim her zaman yaninizda olmam uygun olmaz deyin. arada dostlar alisveriste gorsun tarzinda bi aktivite yapin. cok fena fitne sokuyorlar, aman dikkat

sana tavsiye. esin ablamla ilgilenmem gerekiyor deyince, tabi ki ilgilenmen gerekiyor deyin, esinizi de yollayin ilgilensin ablasiyla. onlarin derdi ilgilenilmek degil, sizi kiskaniyorlar, drama kaos gozyasi istiyorlar. ama esinizin ablasini eglemek sizin goreviniz degil. simdi beraber gitseniz sizi gicik edecek her turlu seyi yapacaklar, siz de hakli olarak sinir olacaksiniz. sonra suclu konuma duseceksiniz. birak esin gitsin 7 gun dolastirsin ablasini, siz de tamamen cool olun, kendinize bir ugras bulun ama, arkadasinizla bulusun, annenize gidin. birakin esiniz kendi kendine sikilsin. bastan taktikle gitmezseniz ihale size kalirim soyleyeyim.

gezerlerse de beraber gezsinler. hatta siz dertleseceksiniz, benim her zaman yaninizda olmam uygun olmaz deyin. arada dostlar alisveriste gorsun tarzinda bi aktivite yapin. cok fena fitne sokuyorlar, aman dikkat
Evet bende fitne olduğunu farkettiğim için rahatsız olmaya başladım. Destek oluyoruz zaten ben gittiğimde sohbet ediyorum konu açıyorum birlikte kahve içiyoruz vs. Ama sürekli yaşadığımızı suçmuş gibi ve ortaya çıkarmışlar gibi baskı kurmalarından sıkılmaya başladım. Açıkçası gitsin de istemiyorum şu tavırlarından sonra. Böyle alışsınlar ama cok zorlarsa git kendin ilgilen derim. Sanki başka derdimiz yok gibi.

Boşanacak olan görümcem de eşimle sürekli tekmiş gibi plan yapmaya çalışıyordu. Buraya geldiğinde Sinemaya gidelim mi ben yemek ısmarlarım sen sinemayı vs diyordu. Gidince burda kalsana diyordu mesela. Beni hiçbir plana katmadan eşimden istekte bulunuyordu. Ben önüne geçtim. Yapacaksak beraber yapabiliriz oda sürekli olmaz dedim. Sitem etmiş olabilir ablasına. Yine de bilemiyorum. Evimde ağırlıyorum aile görüşmelerine katılıyorum dahası fazla geliyor.
Ben makyaj yapıyorum. Makyajla ilgili laf etti bende yapıyorum dedim 5 dk sonra sırf küçüğün morali düzelsin diye bak doğal güzel degil mi kaşı ayrı gözü ayrı güzel cildi tertemiz dedi eşime büyük abla. Bulaşık makinesi dizilecek sen yapma otur biz yaparız diyor. Acısı mı dinecek anlamıyorum.
Ne cok abarttınız diyesim geliyor, hesap mı vericez gezerken diyesim geliyor.
En iyisi bildiğini okuyup evet geziyoruz deyip konuyu kapatmak.
Teşekkür ederim yorumlarınız icin, yol gösterici olması açısından cok önemli :)
Ben boşandığım dönem en yakinlarimdan ilgi alaka şefkat görmek istemiştim.
Evet boşanmayı kendisi istemiş olabilir evet parası pulu olabilir ama yine de en iyi boşanma bile bir travmadir .
İntihar konuşmaları vs çok can sıkıcı bunlara gerek yok ama o dönem de insan çocuk gibi hissedebiliyor kendini zaman zaman.
Kardeşiyle tek başına zaman geçirmeye ihtiyaç duymuş olabilir.
Bu sürekli hale gelmediyse arada bi abla kardeş tek başına sinemaya gitsinler bunda ne kötülük var ki ?
Ayda bir vakit geçirseler çok mu yani bana normal geldi kalan tüm günlerde sizinle zaten eşiniz .

Merhabalar.
Eşimin küçük ablası bizden üç yaş büyük boşanma durumu var şu anda yıllık izin alıp Adana’ya geldi bu durumda sürekli yukarda bahsettiğim ablasının üstümüzde baskısı olmaya başladı bir yere gittiğimiz zaman “hmmm buraya gitmişsiniz, iyi iyi gezin iyi geziyorsunuz ha” ya da “ alın xi de götürün” diyor boşanacak olan ablası için. Sürekli mesaj telefon susmuyor bir türlü. Dün eşimin telefonuna ses atmış sonrasında da bu ses kaydını sil dediklerimi unutma yazmış eşim de tamam demiş ben sadece mesajın ses kaydını sil tamam kısmını okudum ses kaydını silmiş eşim. Ben ne vardı ses kaydında söyler misin dediğimde işte ablam biraz canı sıkkınmış ve benden değer görmek istiyormuş o yüzden onu biraz gezdirip ilgilenir misin dedi tarzında bir şey söyledi. Geçende de iş çıkışı buraya gel biraz ilgilen yazmıştı. İsteyerek boşanıyor ve kışa doğru dünya turuna çıkacak. Kimse bunu görmüyor bizim gittiğimiz yerler gözlerine geliyor. Onun moralini yüksek tutmaya çalışmalarını anlıyorum ama rahatsız oluyorum artık. Eşimle başbaşa gezdiğim yere neden görümcemi götüreyim ki? Ama bunu nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Çekincem yok gerektiği yerde konuşabiliyorum eskisi gibi susmuyorum. Ama inanın bazen algı sıkıntısı yaşıyorum. Eşimin yıllık izninde ablası arkadaşlarıyla buraya geldi. Tripkolik dicem artık o ablası bana arkadaşlarını da alsın sana gelsin oturun biraz ilgilenmiş olursun diyor. Ama eşim evde. Oda arkadaşlarına gidermiş. İyi de ben yılda bir kez kullandığı izni bekliyorum plan yapıyorum. Bu ablası beni zorlamaya başladı.

Bir önceki konumdan çok şey öğrendim hatta çoğu yorumu hayatıma uygulamaya çalışıyorum cok şükür kısa zamanda cok yol katettim. Mesela haftada 2 3 kez akşam yemeğinden sonra çaya kahveye gidiyoruz iki saat oturup geliyoruz hem sık görmüş oluyorlar hem cok oturmadıgımız için sorun olmuyor. Şimdi bu konuda da fikirlerinize ihtiyacım var.

Istemedigin hiçbirşeyi kabul etme konu sahibi, en baştan sınır koy yoksa başınçok ağrır..

Merhabalar.

Ayy okurken nefesim daraldı, sinirlerim bozuldu. Hiçte umursamam mesafemi koyarım gitsin ilgi alakayı kendi arkadaşlarında bulsun. Bu ne ya yeni doğmuş bebek gibi üzerine titremesini istiyor ergen mi bu.. Ayrıca istediğiniz gibi gezip çekilip atın. Bizim sülalede öyle geniş mezhepli kişiler değiller ama üşenmedim hepsini bir bir engelledim hatta vaktimi ayırdım yakın arkadaşlarına kadar akrabalarımın izleyebileceği herkesi engelledim kafam rahat kimse sosyal medyam yok ya da gizli sanıyor :KK70: Kalanlarda zaten laf etmez edemezler. Ben bikinili resmimi de atarım biri gelecek trip atıp laf söyleyecek off kıyamet kopar :KK70: Hoş benim vereceğim tepkiyi bildikleri için bi şey diyemiyorlar ama risk almadım yinede :KK70: İzin almanız zorken eşinizle başbaşa vakit geçirmek isterken hiç ablası annesini çekmek zorunda değilsiniz. Ben anlamıyorum bu erkek tarafını madem bu kadar çok evcil olmasını ve hizmetkar bir şekilde kendileri ile vakit geçirmelerini istiyorlar o zaman hiç evlendirmeyecekler sorunda kökten çözülecek :)

Eşimle baş başa vakit geçirmek istiyorum , sen evliyken gorumceni /kaynını goturuyormuydun diyiverin.tabii destek olmak güzel bi haftasonu alıp gezdirin.ben sevgilimden ayrılmıştım yalnız yasiyodum moralim çok bozuktu ablamı arayıpw sana gelebilir miyim hava değişikliğine dedim.okulum vardı kalacagim taş çatlasın 1 haftaydi gelme ben çalışıyorum haftasonu kursum var dedi.bak bana bunu öz ablam dedi insan kendi başına ayakta kalmayı ogreniyo zamanla

Benzer şeyler yaşadım sizinle ondan dolayı biraz taraflı yazabilirim. Kendi mutsuzluğunu ya da ego tatminini kendi kardeşi üzerinden gidermeye çalışıyor gorumceniz. Bunun için de manipülatif yöntemler kullanıyor, yok intihar eder gibi sözlerle. Sizin açınızdan bakıyorum sizin zaten üzerinize düşen şeyleri yaptığınızı görüyorum gidip geliyorsunuz evinizi açıyorsunuz. Ancak siz de henüz yeni evli sayılırsınız ve eşinizle birbirinizi tanıma aşamasında sayılırsınız aslında. Görümcenizin karakterinde insanların sorunları hayat boyu bitmiyor ne yazık ki. Onların hep sorunu olur, onların hep poh pohlanmasi gerekir. Ancak o dünyayı dolaşırken sizin için yanıp tutusacak mi? Herkes kendi hayatında, kendi derdiyle yanıyor. Hayatınızın en güzel senelerini başkalarının dertleri ile doldurmayın. Eşinizle de bu gibi konular yüzünden asla aranızı bozmayın. En önemli tavsiyem bu. İçiniz rahat olsun, siz kötü niyetli değilsiniz ancak çizginiz net olsun. Kendi planlarinizi yapın kendi hayatiniza bakın. Yarın öbür gün herkes düzelir derdi kalmaz siz kötü olursunuz. Kendimden biliyorum.

X