Tanışma ertelendi

Oğlum var benim bir de korkuyorum geleceğimden konuları okudukça 😆😆 Her konuda “titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime” diye diye ağlıyorum.
Umarım oğlum az akıllı olur da daha okul bitmeden ne evliliği kızım ya delirdin mi der. Okul biter bitmez 25 inde evlenmeyecek kadar akıllı olsa bana yeter🥲
Bir ay sonra 28 olacağım geçen senelerde babam derdi ki aklın varsa 30 unda evlen yanarım yanarım da 30 olmadan evleniyorum. Ben çözemiyorum cidden erken evlilik merakını bu yaşta bile evde rahattım evlenince ne halt yiyeceğim farkındalığı geliyor aghjjf oğlum olursada ona göre yetiştşrcem bi zahmet işini eline alsın kendi gibi çalışan bir kadınla kendi yuvalarını kursunlar

Bir ay sonra 28 olacağım geçen senelerde babam derdi ki aklın varsa 30 unda evlen yanarım yanarım da 30 olmadan evleniyorum. Ben çözemiyorum cidden erken evlilik merakını bu yaşta bile evde rahattım evlenince ne halt yiyeceğim farkındalığı geliyor aghjjf oğlum olursada ona göre yetiştşrcem bi zahmet işini eline alsın kendi gibi çalışan bir kadınla kendi yuvalarını kursunlar
Ne yalan söyleyeyim okul biter bitmez evlenmek bana kadın da olsa erkek de olsa enayilik gibi geliyor. Kendi tek başına özgür bağımsız hayatını yaşayamadan bir ton ye i sorumluluk alıyorsun. Oğlumun da erken evlenmesini istemem, 23ünde okul bittiği gibi evleneceğim derse yürü git derim. Kaynanalıksa kaynanalık. Çok saçma ya. Hele iş yok güç yok, düzenli gelir yok, ev satıp da evleneceğim derse içimden cadı çıkar herhalde. Deli saçması çünkü

Ne yalan söyleyeyim okul biter bitmez evlenmek bana kadın da olsa erkek de olsa enayilik gibi geliyor. Kendi tek başına özgür bağımsız hayatını yaşayamadan bir ton ye i sorumluluk alıyorsun. Oğlumun da erken evlenmesini istemem, 23ünde okul bittiği gibi evleneceğim derse yürü git derim. Kaynanalıksa kaynanalık. Çok saçma ya. Hele iş yok güç yok, düzenli gelir yok, ev satıp da evleneceğim derse içimden cadı çıkar herhalde. Deli saçması çünkü
İşte sorun evlenmeyecek olsalar da özgür ve bağımsız bir hayat yaşayamamaları zaten. 22’sinde de evlense baba egemenliğinden koca egemenliğine geçecek 30’da da evlense.

Son düzenleme:
Tabiiki, babanın sözü mesela bana çok çirkin geldi. Günaha girmesin sevişmesin evlendirelim.
E yani. Aile bu. Kız sevişse hasbelkader öğrenseler zorla evlendirecek kafa yapısında insanlar. Hadi kızım sen para kazan dünyayı gez demeyecekler ki. İşten eve gidip geleceksin, geç kalma, oraya gitme vs diyecekler.

Tatile falan gitmek istiyorlar biz de evlenince gidin diyoruz. Bu sefer de evlenicez diye olay çıkarıyorlar. Biz de yorulduk tutamıyoruz. Anneme sorsak zaten evlensin de nereye isterse kocasıyla gitsin yeterki bize laf getirmesin 😅 babam da kız çocuğu isterse erkenden evlendirmek lazım günaha girmesinler diyor. Yani biz istiyorduk ama nasip artık. Hayırlısı böyledir belki

Siz günaha girmemek için erkenden, hem de okurken evlendiniz de ne oldu? Çok mu mutlu oldunuz?
Hadi aileniz yaşları gereği bazı şeyleri aşamıyorlar ve bir şeyleri evlilikle engellemeye çalışıyorlar da siz neden "bu sebeplerle evlilik mi olur? Aklınızı başınıza toplayın" demiyorsunuz?
Kızları yeter ki sevişmesin, mutsuz bir evliliğin içinde debelense de olur. Debelenirken başında kocası olacak sonuçta. En önemlisi bu :olamaz:

Tatile falan gitmek istiyorlar biz de evlenince gidin diyoruz. Bu sefer de evlenicez diye olay çıkarıyorlar. Biz de yorulduk tutamıyoruz. Anneme sorsak zaten evlensin de nereye isterse kocasıyla gitsin yeterki bize laf getirmesin 😅 babam da kız çocuğu isterse erkenden evlendirmek lazım günaha girmesinler diyor. Yani biz istiyorduk ama nasip artık. Hayırlısı böyledir belki

Ev almak icin arabasini satan gordum de araba ve eşya almak icin evini satmayi dusuneni ilk defa sayenizde duydum. İkisi de cocuk resmen...
Ama onlarda da suç bulamiyorum. Oraya gitme evlenince git, onu yapma bunu yapma herseyi evlenince yap. Hormonlarin etkisiyle bile evlenmek istiyor olabilirler. Butun ozgurlukleri ve keyifli seyleri "evlenince" diyip durulmuş.

Benim de yasim kucuktu evlenirken ama karsimdaki adam yani eşim benden 8 yaş buyuk ve bagimsizdi ailesinin destegiyle takilmiyordu.
16 yasimdan beri de gerek arkadaslarimla gerek erkek arkadaslarimla tatil yapardim.

Herkesin kulturu farkli tabi bunun için eleştirmekte dogru degil ama nebileyim bana boyle herseyi evlenince evlenince diye itelemek hata yaptirir gibi geliyor.

Ailesi de hakli 1 sene nisanlilik icin uzun bir sure, cocukta kucuk...

Evet yaşları küçük sayılır ancak heves ediyorlar, ekonomik olarak sorun yaşayacaklarını sanmıyorum oğlanın evi var ve eşyaları o evle almayı planlıyorlardı. Biz de destek oluruz satmayın diyorduk. Kardeşim çeyiz falan seçiyordu epey kaptırdı kendini

Evlenmek ve dügün icin evmi satilir? :olamaz:

Evlilik değil cocuk oyuncaği. Kendine çiğit alamiyorlar ama üreyecekler. Yani gercekten konuyu nerden tutsam elimde kaliyor. Hicmi biriniz bu ne acele önce bir eliniz ekmek tutsun birikim yapin demiyorsunuz?

X