tarafma yapıldığını düşündüğüm haksızlık :(

çok pasifsiniz gelinin ablası yani dış kapının dış mandalı bile aktif iken siz çok pasifsiniz benim babamın malından sizene diyip sağlam fırçalamalıydınız sizin çoluğunuzun çocuğunuzun hakkı yendi varsa yoksa ilerde de olabilir ev alacağım diye onlardan kısacaksınız şimdi

Farklı düşünüyoruz, ben dediğim gibi verilse bile almama taraftarıyım çünkü böyle büyük hediyelerin verildiğinde yetişkinlik bilincini , özgürlüğü vs bir kismini aldığına inanıyorum.
Sizin için hakkınızda hayırlısı olsun allah babanıza ailenize sağlık versin

Demiştim babamın 3 evi var birini satip bana alacak, evet suç abimde ve bu kadar yumuşak yüzlü olan babamda, ev alınmasından vazgeçilmedibu arada

Yalnız degilsiniz.Aynı durum şuan benim başımda da var. Babam vefat etti. 10 yıl oldu. Toplam 3 ev var. Birinde annem oturuyor birinde abim oturuyor 22 yıldır oturuyor. İlk esinden ayrıldı.şimdiki eşinin cocuguda var. O da evde .ucuncu ev ise o da oldukça lüks bir ev bin lira gibi komik bir rakama annemin ahbabi oturuyor.ihtiyaci varmış kadının. O kirayida annem alıyor.dun serzenişte bulundum. Ben de başka bir sehirde kirada oturuyorum.Benim hakkımı yiyorsunuz dedim kötü evlat oldum.elim ayağım titriyor öyle üzgünüm ki. Annem 74 yaşında çok üstüne gidemiyorum. Ama durum sizinki gibi olsa o gelini güzel benzetirdim.Anneme sadece ben hakkımı helal etmiyorum anne dedim. İyi öbür tarafta hesaplasiriz dedi.

Çok haklısınız çok nazik ve pasifim ama dediğim gibi paragöz durumuna düşmek istemedim çünkü abimin karısıyla tartışma esnasında böyleymişim gibi lanse edildiğini hissettim,belki de bilerek yaptı huyumu bildiği icin

Allah sizin de yardımcınız olsun, inanın evde malda mülkte gözüm yok da salak yerine konulmak ve hakkının yenilmesi üzüyor beni, anne baba yaşlı olunca da çok üstüne gidemiyorsun işte napayım

Allah sizin de yardımcınız olsun, inanın evde malda mülkte gözüm yok da salak yerine konulmak ve hakkının yenilmesi üzüyor beni, anne baba yaşlı olunca da çok üstüne gidemiyorsun işte napayım
Evet aynı düşünüyorum. Kendi ailem salak yerine koyarsa el niye yapmasin ki diyorum.Paragozluk değil çocuğum var masrafları arttı. Abimin eşinin çocuğu (çocuğun hicbir suçu yok biliyorum)babamın malından faydalanıyor. Benim çocuğuma verilen bayram harcligini annem lutufmus gibi sunuyor.

Babanızın sizin hassas noktanız olması evlat kayırdığı gerçeğini değiştiriyor mu? Kendi evladının değil de gelinin istediği şey kabul olmuyor mu? Tamam babaya abiye laf yok gelinle ablası çok kötü tüh onlara. Böyle oldu mu?

düşseniz ne olur ya onlar tüm yaptıklarına karşı düşmemiş,pu pozisyonda görecek gelin ve ablası asıl paragöz olanlar çok da tın…Boş gurur karın doyurmuyor:)

Ama bu sizin kişisel fikirleriniz. Benim yeni kızım oldu. Her şeyim onundur. Ona ev de araba da bırakacağım inşallah. Ailem de bize bırakmıştı ve bunu büyük zevk alarak yaptılar tıpkı bizim çocuklarımıza yapacağımız gibi. Aksi durumda yani mesela diyelim ki asla mirasbırakılamıyor olsaydı bu dünyada çok büyük çoğunluğun para kazanma isteği yok olurdu anca kendine yetecek kadar kazanıp fazlası yerine gezer tozardı böylece sermaye birikemez ve şu andaki ekonomik duruma dünyaca gelemezdik.

İnsanların çalışma, para kazanma motivasyonlarının büyük kısmından biridir çoluğum çocuğum rahat etsin, sürünmesin. Hayatı garanti olsun, hobisi neyse maddi kazanç zorunluluğu olmadan onu yapsın. Kendini gerçekleştiren insan bence özgür insandır. Hayatını devam ettirmek için çalışmak zorundaysa asıl bence orada özgürlükten bahsedilemez. Çoğu insan özgür değil yani bence. Çalışmaya “mecbur” “mahkum”. Bu da sizinkine taban tabana zıt başka bir görüş :)

Konu sahibi boşverin artık. Olan olmuş. Ev paranız var. İçimde kalmasın diyorsanız yengenize ve erkek kardeşinize içinizdekileri sakince anlatın. Anlatmadan duramadım dedim dersiniz.

evet bunlar benim düşüncelerim , çalışmanın özgürlüğü engellediğine inanmıyorum aksine çalışmamak insanı mahvediyor her anlamda.
ayrıca konumuz miras değil ki ha ona da karşıyım.
annem babam ne kazandı ise güzelce yiyip öyle ölür umarım, tabi sağlıkla ve daha uzun süre yanımda olmalarından sonra.
hobi dediğiniz sonsuz bir vakit verildiğinde zevki kalmayan bir şey ,
herhangi bir yerden geçinip hobilerine vakit ayırmak bence özgürlük değil çok başka bir şey.

Evet babam dışındaki herkes şerefsiz bu olayda hanımefendi, lütfen yaşlı ve hasta babama daha fazla bulaşp benim de canımı daha da sıkmayın. Babamla abiye laf yok demiyorum, babam hatalı durun orda diyecekti ama emin olun yufka yüreğinden aynısı ablama ya da bana olsaydı eminim ki bize de yardım ederdi. Bu kadar yumuşak yüzlü ve yardımsever olunmaz ,o her türlü bana ev alacağı için bir miktarını ona verdi yoksa sana ev almicam oğluma verecem demedi. Abim de karısına laf geciremedigi için suçlu, ben aynı şeyi eşimin ailesine yapsam yüzüme bakmaZ. Bu olayda kötü niyetli olan gelin ablası ve abim,kötü olan onlar başkası değil! Babam konusunda da kötü yorum yapmazsınız sevinirim,38 senelik babamı tanıyalım bı zahmet

Anladım ben yarın arayıp konuşacağım abimle. Empati yaptım biz iki kardeşiz ben olsam bana yapılıyorsa kardeşime de yapılsın derim sonuçta cebinden çıkmayacak. Sadece açıklamasını merak ettiğim için arayacağım.

Yufka yürekli, yumuşak yüzlü, yardımsever, vs... vs... babanız size gelince öyle değil ama olsun babaya laf yok.

Ama size de bişey diyemiyorum erkek evladın üstte tutulduğu bir ortamda büyümüşsünüz, bunu normalleştirmeniz çok doğal.

Haaa unutmadan, pis gelin, kötü ablası, ikisi de tü kaka

Babanızın yufka yüreği sadece kızının isteğine karşı sert sanırım. Yoksa bu kadar iyi bir fırsat gelince yufka yürekli baba kızını da kıramazdı.
Gelinin ablası kadar babanızda suçlu. Gelinin ablası yüzsüz hadsiz babanız ise haddini bildiremeyen dış kapının mandalı kadının isteğini kızının isteği üstünde tutan birisi üzgünüm ki. Kabul edin yada etmeyin.

Birde emin olun aynısı ablam yada bana olsa yardım ederdi demişsiniz ancak yıllardır sadece abinize yediren bir baba var. İlla hastalık mı olmalı yardım için?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…