Tarif edilemeyecek kadar kötüyüm, her manada…

Bende belirtmiştim ama siz okuduğunuzu anlamadınız sanırım. Bu platformdan tanıştığım biri vardı. Maraştan.ilk onu aradım sokaktayız dedi. Hemen bnm bulunduğum bölgeye doğru hangi araç olursa olsn bin ve seni alacağım dedim. Fakat ablası ankaradaymış oraya gideceklermiş. Ayrıca bnm öyle rast gele birilerini alma gibi şansım yok nedeni ise bnim eşim yok, 24 yaşında genç kızım ve 20 yaşında oğlm var... Bunu çalışmıyor olsam hiç önemsemem. Ama bn çalışıyorum çocuklar evde. Varya bu açıklamayı dahi yapmak çok saçma. Canınızdan birine ev açmışsınız saçma sapan şeylere takılmışsınız. Ölenlerin arkasından her kez kahrolmuş ama evlerini açanlar hepsi burda. Hep bir şikayet. O halde ağlamayın ölenlere.
Hep bahane hep bahane
Depremden kaçan insanlar kızınızı ve oğlunuzu yiyeceklermiydi? İkiside çocuk değil yetişkin bu arada. Eşinizin olmamasının durumla ne alakası var? Birsürü küçük çocuğu ile sokakta kalan anneler vardı, onlara açsaydınız evinizi? Ama yok olurmu, burda ona buna saldırmak daha kolay ben olsam şöyle yapardım diyene kadar yapsaydınız hanımefendi. Boş boş duyar kasmayın, çok istiyorsanız konu sahibinin kv size gelsin kız torununu alıp, ama olmaz dimi oğlunuz var? Yazık sizin zihniyetinize.

En büyük korkum benim yakın bir muhitime ya da evime çöreklenip işerde benim aileme ve çocuklarıma da böyle zarar vermesi dün kpcama açıkça dedim bu korkularımı bile. Diyor ki benim annem ruh hastası mı?

Arayıp oğluna x’i bana verin yoksa ben çocuk esirgemeden evlat alırım evime kimler girdi bilinmez, bir x’i bana çok gördünüz falan demiş. Çocuk için.
Cocuk esirgemeden cocuk alma tehtidiyle torununu annesinden ayıran bir kadına ne denir bilemedim. Çok üzüldüm o çocuğa ve annesine. Eşiniz de annesiyle ayni düşünüyor yani çocuk yaparken bin defa düşünün!

2 saat mesafede abim var. Eşime gelecek ay onlara gitmek istiyorum yeğenimin doğum günü dedim. Telefondan kutla tek gidemezsin dedi. Tek gitmeni istemiyorum biz evliyiz dedi.

Gerçekten bu adamla nasıl evlendiniz aklım almıyor
Evet konu sahibi, siz bu insanla neden evlendiniz? Diğer konuları açıp okumadım ama birçok kişi orada da evlenme yazmıştık demiş, dinlemeyip evlenmişsiniz, şimdi 1 ayda boşanma düşüncesi oluşmuş. Nasıl oluyor anlamadım.

Eşinizin böyle gideceğiniz yere karışması gibi konular benim pek yorum yapabileceğim şey değil çünkü asla böyle bir şey diyebilir ne eşim bana ne ben ona.

Kvdeniz çocuk alan bir tip olduğu için ben ona asla güvenmem. Ama sizinle kaldığı sürece iş güç de yapıyorsa, belli sınırları hatırlatırsınız ama idare edersiniz.

Siz istiyorsunuz ki siz sürekli “başımın üstünde yeriniz var” deyin, herkes “papatya çok iyi ağırladı, depremde mağdur etmedi” desin ama onlar da bir an önce gitsin. Kalmalarını istemiyorsanız, hakkınızdır bunu söylemeniz gerek. Ya eşinize ya kayınvalideniz konuyu açtığında. O da belli ki başka bir yere gitmek istemiyor aslında ama sizin ağzınızı da yokluyor sürekli emin olamadığı için.

Evet konu sahibi, siz bu insanla neden evlendiniz? Diğer konuları açıp okumadım ama birçok kişi orada da evlenme yazmıştık demiş, dinlemeyip evlenmişsiniz, şimdi 1 ayda boşanma düşüncesi oluşmuş. Nasıl oluyor anlamadım.
Ben bu insanlarla yapamam dediğinde kendi babası 45 dakika dil dökmüş konu sahibine ayrılma evlen düzelir diye. Hatta şu durumda arayıp annesiyle dertleştiğinde babası azarlamış yine. En çok kendi babası yakmış başını sanki

Ben bu insanlarla yapamam dediğinde kendi babası 45 dakika dil dökmüş konu sahibine ayrılma evlen düzelir diye. Hatta şu durumda arayıp annesiyle dertleştiğinde babası azarlamış yine. En çok kendi babası yakmış başını sanki
Evet onu da yazdım, ne yazık ki kendi babasında da hiç iş yok. Ama konu sahibi olgun, aklı başında geldi. Yani babası ne derse desin, evlenen kendisi sonuçta.

yav kapiyi kitlemeden o kadar kisinin icinde nasil sevisecekler acaba. cat diye iceri girseler ne olacak

Valla böyle bir felaketten sonra evlerinde depremzede varken sevisiyorlarsa bravo valla
Biz üzüntüden karı koca 3 haftadır uyku uyuyamıyoruz, vicdan sahibi insan olmak bambaşka, hayvan değiliz ki içgüdüsel olarak ciftleselim

Bnada çok ilginç geliyor size katılıyorum. Ölenlere ağlamayın, sızlanmayın o halde. Bu ne ya kapıyı kitleme demiş,,,,, şu şekilde demiş.... Ya kahrolduk biz izlerken. Bir süre idare et güzel hoşnut tut... Zaten yeni evlisiniz onlarda durmaz. 2 ay bilemedin otur ev bak vs. Ama konu başlığına bakın. Tarif edilemşyecek kadar kötüymüş. Sen o cesetlerden birine sahip olmadığın için çok şanslısın.

Bosverin valla , depremden sonraki gün burda başka konu açanlara "acımız var" diye cemkirenler kalkmış gelmiş burda evde depremzede ailesi varken sevisemiyor diye depremzede kadına ağzına geleni söylüyor
Kendi başlarına geldiğinde de oturup bol bol sevissinler sabahtan akşama kadar , pes gercekten

Yavaşşş
Konu sahibi ben değilim
Bence sakin okuması gereken biri var ama o ben değilim
Ayrıca Aklım fikrim sekste veya değil
Bunun hesabını sizemi veriyoruz?

Oglum 23 yaşında, sevgilisiyle beraber bizde kalıyor, normalde sevisiyorlar ancak deprem gecesinden beri kapınızı kilitlemeyin diyorum zaten onlar da tüm gün yardım için belediyede gönüllü çalışıyorlar eve geldiklerinde o moralle sevisecek durumları yok , hayvan değiliz neticede boyle bir felaket sonrası bizlerin ilk aklına gelen seks olmuyor

Ki abim ailesine çok yardım yapmış biri şu süreçte. Biz evlenirken de çok fazla destek oldu her manada. Onun kızının doğum günü için gideyim dedim 20 gün var. Asla dedi
Niye gitmenizi istemiyor eşiniz ben anlamadım?Kayınvalideniz yemek yapmaya can atıyor zaten.Kendisi zevkle ilgilenir oğluyla.Kimse için kendi isteklerinizi yok saymayınız ve gidiniz.
Bu arada konu sizin olduğu için istemediğiniz kişilerin konunuza yazmasını engelleyebilirsiniz.

Oglum 23 yaşında, sevgilisiyle beraber bizde kalıyor, normalde sevisiyorlar ancak deprem gecesinden beri kapınızı kilitlemeyin diyorum zaten onlar da tüm gün yardım için belediyede gönüllü çalışıyorlar eve geldiklerinde o moralle sevisecek durumları yok , hayvan değiliz neticede boyle bir felaket sonrası bizlerin ilk aklına gelen seks olmuyor
Aynen aynen
En çok siz ve aileniz üzüldü
Yemeden içmeden kesildiniz…
Ben şahsen inandım

Bnada çok ilginç geliyor size katılıyorum. Ölenlere ağlamayın, sızlanmayın o halde. Bu ne ya kapıyı kitleme demiş,,,,, şu şekilde demiş.... Ya kahrolduk biz izlerken. Bir süre idare et güzel hoşnut tut... Zaten yeni evlisiniz onlarda durmaz. 2 ay bilemedin otur ev bak vs. Ama konu başlığına bakın. Tarif edilemşyecek kadar kötüymüş. Sen o cesetlerden birine sahip olmadığın için çok şanslısın.
İyi de hanımefendi ne yapalım?Cesetlere sahip değiliz diye ,evimiz yıkılmadı diye insanların her yaptığı hadsizliğe saygı mı duyalım?Konu sahibi evini açmış.Zaten çok yeni evlenmiş.Bir evde kalınacağı zaman ev sahibine saygı göstermek gerekmez mi?Gelip gelininin yatak odasının kapısını kontrol eden bir kadın saygısızdır.Herşeyi söylemenin bir üslubu var.Ev sahibinin mutfağını ele geçirmeye çalışmakta öyle.Bu kayınvalideye kendi kızkardeşi bile evini açmamış.
Kız kardeşinin boş bir evi var o sağlam, kız kardeşinin gelini o boş evde kimseyi oturtmuyormuş ondan oturamayız dediler.
Gelin de elinden gelenı yapmış,yapıyor.İnsanın zoruna giden evdeki misafirlerin her şeye haddinin olduğunu düşünmesi.Bu bencilliktir.Ben ortada acısıyla içi yanan kayınvalideden çok geliniyle yarişan bir kadın görüyorum.

Hala da önceden yazdıklarımın arkasındayım.Konu sahibi sizin kayınvalideniz her şeyi herkesi yönetmeye çalışıyor.Herşey de hakkı olduğunu düşünüyor.Kızım öldü diye gelinin kızına el koyması da hasta ruhlu olduğunu gösteriyor.Ne yazık ki etrafta pohpohlayan oğulları bile farkında değil bunun.Bence tedavi görmesi gerekir.

En büyük korkum benim yakın bir muhitime ya da evime çöreklenip işerde benim aileme ve çocuklarıma da böyle zarar vermesi dün kpcama açıkça dedim bu korkularımı bile. Diyor ki benim annem ruh hastası mı?
Evet ruh hastası.Bahane yaratıp gelinin çocuğunu elinden almak ruh hastası olduğunu gösterir.

Evet insanlar öldüler, hepimiz kahrolduk ve çok üzüldük. Ama bu hayatımızı mahvedeceğimiz anlamına gelmiyor. Biz çoğu zaman bundan utansak da, yaşıyoruz.
Bu şekilde hayat sürmez. Daha evleneli 1 ay olmamış. Ki 10 yıl da olsa ben böyle bir hayatı kabul etmezdim. Birileri para biriktirecek diye aylarımı yıllarımı aynı evde geçirmezdim. Benzer denebilecek sorunlar yaşadım, kabul etmedim (eş ailesiyle değil kendi ailemle).
Bunu çözmelisiniz. Sonu boşanma bu işin. Ne demek odanın kapısını kilitlemeyin?
Türkiye’de ciddi bir sınır ihlali terörü var. Çoğu evlilik bu yüzden bitiyor işte.

Bilemiyorum kayınvalide depremden önce nasıldı? Psikolojik olarak kötü dönem geçirdi ne konuşuyor bilmiyor olabilir diye kendimi teselli ederdim.

2 taraf içerisinde denge sağlayacak kişi eşin, tabii daha 1 ay olmamış hemen her şeyi şikayet eder gibi konuşma.
Dikkat et ki ilerde eltin gibi çocuğunu elinden almasınlar.
Ne mümkün o elti pasifmis normal bir anne verir mi yolarim valla o kaynanayi

Türkiye’de ciddi bir sınır ihlali terörü var. Çoğu evlilik bu yüzden bitiyor işte.
Benim ailemden birileriyle yaşadıklarım çok farklı şeylerdi gerçekten ve katlanılacak gibi de değildi ama yine haklı çıktılar mesela. Kim ne çıkarsa çıksın, ben huzuruma bakarım. Huzursuz olmaya gelmedim dünyaya. Kendi evimde rahatsız olacak değilim.

Benim ailemden birileriyle yaşadıklarım çok farklı şeylerdi gerçekten ve katlanılacak gibi de değildi ama yine haklı çıktılar mesela. Kim ne çıkarsa çıksın, ben huzuruma bakarım. Huzursuz olmaya gelmedim dünyaya. Kendi evimde rahatsız olacak değilim.
Evet olayı çözmüşsünüz , hatırlıyorum sizin durumu biraz. Huzur yaa huzur. İçsel huzurunuz en önemlisi. İkinci evliliğiniz nasıl gidiyor ?

Hayret bir şey
Evet deprem oldu çok uzulduk insalar zorda vs vs
Ama anlattiginiz aile öyle değil kaç tane alternatif yer var kalmaları için
Siz evlenmemiş olsanız nerde kalacaktı pardon ?
Bakın en baştan tavır koydunuz koydunuz sonra imkansız
Eşinize de çok şaşırdım hiç onlara bile sormadan size şurayı ayarladım deyip götürüp yerlestirmeliydi o alternatif evlerden birine
Böyle evlilik mi başlar ya
Ya da şöyle diyeyim böyle başlayan evlilikten size hayır mı gelir ?
Evliliğin nasıl başladığı çok önemli ya , benim de çok kötü başladı hayır gelmedi. Aileler ne kadar cahil ve bencil en özel zamanlara bile müdahil oluyorlar utanmadan. Deprem konusu tabi ki anlayış gerektirir onu kastetmiyorum ama benimkiler de mesela gerdek gecesinin sabahına akrabalarla birlikte gelmişlerdi.

Hep bahane hep bahane
Depremden kaçan insanlar kızınızı ve oğlunuzu yiyeceklermiydi? İkiside çocuk değil yetişkin bu arada. Eşinizin olmamasının durumla ne alakası var? Birsürü küçük çocuğu ile sokakta kalan anneler vardı, onlara açsaydınız evinizi? Ama yok olurmu, burda ona buna saldırmak daha kolay ben olsam şöyle yapardım diyene kadar yapsaydınız hanımefendi. Boş boş duyar kasmayın, çok istiyorsanız konu sahibinin kv size gelsin kız torununu alıp, ama olmaz dimi oğlunuz var? Yazık sizin zihniyetinize.
He bana açsın evini eşim yok 2 çocukluyum bir de annem var 🤣🤣

X