Tatil değil zehir oldu izin bana.

Ya kusura bakma ds çocuk konusundaki bilinçlenme sadece yeme içme değil
Aile ortamı en önemlisi zaten

hani arkadaşın bu adamla evli kalması bir onu etkileyecek çocuğu da çok etkileyecek
Onu da yapmıyor var mı bi tavsiyeniz?
Konu nerden tutsak elimizde kalır.

Biz burda belki anlarsınız diye yorum yaparken,sizin katlanacak camasırlara takılmanız cidden acınası.
Tokadı yedik bitti,camasır katlanacaktı kafasına nasıl gelebiliyorsunuz hemen ya:S
Kakılmış gibi, dayağını yiyor ama hayatına da devam ediyor. :işsiz:

Eklentiler

• 07EE1A74-7EA4-4A44-B973-1E4EB830E1A0.jpeg
    07EE1A74-7EA4-4A44-B973-1E4EB830E1A0.jpeg
    21,3 KB · Görüntüleme: 19
Yapmıyor yapmıcak muhtemelen.
Maalesef o cocuk bu evde büyür:KK43:

bence bir çocuğun anne baba arasındaki psikolojik ve fiziksel şiddete şahit olarak büyümesi emmek yerine mama yemesinden daha acınası, daha berbat, daha zararlı bir durum.
hiç kimse çocuğuma belli etmiyorum da diyemez, radarları öyle bir açık ki. anne babanın kendilerine itiraf edemediklerini bile onlar algılayabiliyor.
arkadaş sütüne takmış ama asıl sorun dediğiniz gibi o sabinin böyle bir "yuva"da büyüyecek olması.

bence bir çocuğun anne baba arasındaki psikolojik ve fiziksel şiddete şahit olarak büyümesi emmek yerine mama yemesinden daha acınası, daha berbat, daha zararlı bir durum.
hiç kimse çocuğuma belli etmiyorum da diyemez, radarları öyle bir açık ki. anne babanın kendilerine itiraf edemediklerini bile onlar algılayabiliyor.
arkadaş sütüne takmış ama asıl sorun dediğiniz gibi o sabinin böyle bir "yuva"da büyüyecek olması.
Kadın olayı kapamıs,katlanacak camasırlara gelmis sıra.
Cidden yazık günah ya bu cocuklara:KK43:

Gerçekten yediğiniz dayak zerre umurunuzda değil hala süttü mamaydı konuşuyorsunuz. Kafanız bir değişik sizin sanırım. Tamam sütünüz yetiyor bebeğiniz mama almayacak. Tek duymak istediğiniz bu oldumu.

Kadın olayı kapamıs,katlanacak camasırlara gelmis sıra.
Cidden yazık günah ya bu cocuklara:KK43:

ebeveyn olmak için ehliyet verilmeli.
hiçbirimiz mükemmel değiliz, muhtemelen çocuğum olduğunda ne yaparsan yapayım ben de travmalar yaratacağım. ama gözün gördüğünü de dikkate almak lazım.
şu aşamada mama yesin ama bu kavga ortamında bilinçaltı şekillenmesin diye düşünürüm.

neyse, konu sahibinin derdi sütün yetiyor haklısın mama vermeleri hataydı'yı duymak sanırım.

ben belki çocuğuna gerçekten yetmiyordur diye düşündüm açıkçası. başka bir sorunu olsa mama ile susup uyumazdı sanırım. yada sorun her ne ise bir şekilde anlaşılırdı sütle alakasının olmadığı sanki.
anne değilim tecrübem yok meraktan soruyorum ve mantık yürütüyorum.
yapay birşey vermemek tabi ki en doğrusu bu arada. bence mümkünse okula başlayana dek paketli birşey yemesin çocuklar hatta. nasılsa o zaman kantin ıvır zıvır alıp yemeye başlayacak.
öte yandan da gözlemlediğim çoğu durumda emzirebiliyor olmak bir statü haline gelmiş gibi. sorun olsa da kabullenmek istemeyip "emziriyorum ben" diyen anneler de gördüm çevremde. bu yüzden evet emzirebilmek en güzeli ama mamanın da gerekliyse kullanılması anneyi eksik yapmaz bence.
bunu anlatmak istemiştim.

Evet bilmediğinizi tahmin ettiğimden açıklamak istedim ben de. Bebek mamayı aldı mı her türlü mayışıyor anneler de bak senin sütün gelmiyormuş çocuk açmış gördün mü diye üste çıkıyor. Ben kendi annemle sürekli aynı mücadelede olduğumdan biliyorum. Bu arada mama vermeye başlıyorsun mama verdikçe çocuk doyuyor süte daha az talep ediyor. Emzirme sıklığı azalıyor, azaldıkça süt bitiyor.

Eğer doktor tavsiyesi yoksa çocuğa öğün olarak mama verilmez yani. Emzirirsin baktın süt gelmiyor çocuk mayışmadı sinirli. Doyan çocuk kendi çekilir memeden gözlerini kapatır falan filan böyle belirtiler yoksa Az bir şey mama yapar kontrol edersin. Tabi konu sahibini de bilmiyorum ne kadar farkında sütünün gelip gelmediğinin çocuğun açlık durumunun. Yine de 4 aylık bebek annesi bildiğini farkında olduğunu düşünmek istiyorum.

Statü konusuna da katılıyorum. Bununla ilgili de çok baskı oluyor anneler üzerinde. Biraz aklı başında olup böyle gazlara gelmemek lazım bence. 😀 yetmiyorsa yetmiyor kabul edersin. Bol bol yetiyorsa da övünmezsin. Çalışarak yapılacak bir şey değil ki statü olsun. Allah vergisi kısmet yani neyiyle övünecen.
senin sütün yağlı değil çocuk kilo almıyor benim sütüm var dondurucuda vereyim tayfası var. Allah ıslah etsin 😀

Bebeği neden bir yere gitmek için uyandırıyorsunuz anlamadım?Küçücük çocuğun düzeni bozulmuş herkes mama yemesinin derdinde ama.Eşiniz hakkında da söyleyecek çok şey var ama üzülmeyin diye yazmayacağım diyeceğim tek şey bu yaşananlar bununla sınırla kalmaz mutlaka devamı gelir

Evet bilmediğinizi tahmin ettiğimden açıklamak istedim ben de. Bebek mamayı aldı mı her türlü mayışıyor anneler de bak senin sütün gelmiyormuş çocuk açmış gördün mü diye üste çıkıyor. Ben kendi annemle sürekli aynı mücadelede olduğumdan biliyorum. Bu arada mama vermeye başlıyorsun mama verdikçe çocuk doyuyor süte daha az talep ediyor. Emzirme sıklığı azalıyor, azaldıkça süt bitiyor.

Eğer doktor tavsiyesi yoksa çocuğa öğün olarak mama verilmez yani. Emzirirsin baktın süt gelmiyor çocuk mayışmadı sinirli. Doyan çocuk kendi çekilir memeden gözlerini kapatır falan filan böyle belirtiler yoksa Az bir şey mama yapar kontrol edersin. Tabi konu sahibini de bilmiyorum ne kadar farkında sütünün gelip gelmediğinin çocuğun açlık durumunun. Yine de 4 aylık bebek annesi bildiğini farkında olduğunu düşünmek istiyorum.

Statü konusuna da katılıyorum. Bununla ilgili de çok baskı oluyor anneler üzerinde. Biraz aklı başında olup böyle gazlara gelmemek lazım bence. 😀 yetmiyorsa yetmiyor kabul edersin. Bol bol yetiyorsa da övünmezsin. Çalışarak yapılacak bir şey değil ki statü olsun. Allah vergisi kısmet yani neyiyle övünecen.
senin sütün yağlı değil çocuk kilo almıyor benim sütüm var dondurucuda vereyim tayfası var. Allah ıslah etsin 😀
Aslında bebeğim mama yediğinde uyumuyor sadece o anlık susuyor. Kontrol ediyorum tabiki.

bir influencer var, manyakanne idi nicki hatta bu isimde kitabı da var.
annesi abisinin eşini örnek verip "senin sütün beyaz, bak x'in sütü sarı ve yağlı, senin bebeğin yeterince besin alamıyor" demiş.
kadın 10 sene sonra hala üzülerek anlatıyordu.
kıyas çok fazla yapılıyor ve hatta çoğu iyi niyetle yapılıyor. o nedenle belki bir sürü anne de o duruma düşmemek, kendince küçük görülmemek için kendini kandırıyor olabilir.
doktora güvenmek ve onun önerisi ile hareket etmek lazım.
tabi annenin bilinci de önemli.
konu sahibi şiddetten çok bu konuya takıldığı için ben sanki inatlaşıyor gibi algıladım. o yüzden olayın diğer tarafını da ele almak gerek diye düşündüm.

Ben uyandırmamak için uğraşıyorum uyusun huysuzluk yapacak diyorum. Kendi işlerine geldiği gibi yapıyorlar,, uyandır sonra yine uyutursun
vs diyorlar. Çocuğu kucağıma alınca otomatikmen uyanıyor.
Bebeği neden bir yere gitmek için uyandırıyorsunuz anlamadım?Küçücük çocuğun düzeni bozulmuş herkes mama yemesinin derdinde ama.Eşiniz hakkında da söyleyecek çok şey var ama üzülmeyin diye yazmayacağım diyeceğim tek şey bu yaşananlar bununla sınırla kalmaz mutlaka devamı gelir

bir influencer var, manyakanne idi nicki hatta bu isimde kitabı da var.
annesi abisinin eşini örnek verip "senin sütün beyaz, bak x'in sütü sarı ve yağlı, senin bebeğin yeterince besin alamıyor" demiş.
kadın 10 sene sonra hala üzülerek anlatıyordu.
kıyas çok fazla yapılıyor ve hatta çoğu iyi niyetle yapılıyor. o nedenle belki bir sürü anne de o duruma düşmemek, kendince küçük görülmemek için kendini kandırıyor olabilir.
doktora güvenmek ve onun önerisi ile hareket etmek lazım.
tabi annenin bilinci de önemli.
konu sahibi şiddetten çok bu konuya takıldığı için ben sanki inatlaşıyor gibi algıladım. o yüzden olayın diğer tarafını da ele almak gerek diye düşündüm.

Evet şebnem seçkiner takip ediyorum kitabını da okumak istiyordum 🥰

Mama 1 kilo pirzolayla eş değer bebekler için ,dolayısıyla doyduklarından değil ağır geldiğinden kendilerinden geçtikleri için uyuyorlar, benim bebelerim ayda 1,5 kilo alırlar ama öyle mama yiyen bebekler gibi hiçbir zaman baygın ve derin bi şekilde uyumazlardı. Mamanın uyutması bakanı rahatlatmak dışında bebeğe bi fayda vermez.
Bebeğimi mama uyutmuyor eminve uyuyor bebeğim. Abur cubur yemiş çocuk gibi susuyor

Eğer birkaç kez aileni bu tarz çağırıp sonra barıştıysan niye gelsinler, böyle bir durum varsa bende gelmem. Nasılsa kızım dayak yese de kavga etse de barışıyor derim. Kaç yaşında kadınsın, sen kendine sahip çıkamıyorsan ailen neden çıksın ki? Senin hayatta bir duruşun olmalı, kimse sana senin kızacağın birşey yapamamalı. Senin eşin ve ailesi senin fikirlerine değil direkt olarak sana değer vermiyorlar. Hele geri adım atman daha çok cesaret vermiştir onlara.
Ailemi ilk defa aradım. Aradığım için çok şaşırdı. Şoka girdi benim aramamı beklemiyordu çünkü.

Sadece süt hakkında yorum yapacağım sütünüzün çok alması tazikli alması doyurucu olduğunu göstermez su bakımından yoğun ama besleyicilik konusunda yavan olabilir yağ bakımından eksik olabilir buda bebeğinizin sadece o anlık doymasini kısa sürede tekrar açlık hissetmesine sebeb olur eğer yav bakımından zengin değilse sütünüz yeterli gelmiyor ve bebeğiniz doymuyor olabilir mama vermek kötü birşey değil hem emzirip hem mama verebilirsiniz.
Ya siz okumuomusunuz kadın açıklamış işte kaç kere kilosu iyi, fazlasını kusuyo dye. Daha ne yazmış olmak için yazıosunuz bilmiş bilmiş. Hala doydu doymadı muhabbeti. Süt varsa kilosu iyiyse niye mama versin bi kendinize gelin artık

Bu olayın dışında sizi daha önceki konularınızda da gördüğüm kadarıyla sabit fikirli olan bir insansınız. Hep kendinizi düşündüğünüzün/okuduğunuzun doğru olduğunu sanıyorsunuz. Tatlının sütü arttırması konusunda da bir tartışma yaşamıştık hatta, buradaki üyeler instla tatlının değil bol suyun vs sütü arttırdığını söylemişti, siz inatla "hayır ben öyle okudum, sütü tatlı arttırıyor" demiştiniz. Yani demek istediğim şu dediğim dedik, herşeyi ben bilirim huyunu kayınvalideniz kadar sizinde yaptığınız. Bebeğiniz sürekli ağlıyor, mamasını yedikten sonra yatışıyorsa doymuyordur, belki onların dediği gibi sütünüz yetmiyordur. Bunu hiç düşünmediniz mi? Çevremde doğum yapan çok var oradan biliyorum. İnat yapan onlar değil sizsiniz yani.
Eşinize gelince eşinizin sizi sevmediği her konunuzda suratıma çarpıyor, sizin aynı hayatı yaşarken suratınıza nasıl çarpmıyor? Bu adam sizinle evlenmek için evlenmiş, size böyle davranmasının sebebi bu. Sizde geri adım atıp burada yazılanlar gibi tükürdüğünüzü yalamışsınız. Ne diyebiliriz ki, siz buraya sinir atmaya geliyorsunuz her zamanki gibi sinirinizi atacak ve kocanızla barışacaksınız. Bari bebeğiniz hakkında bir acaba doğru söylüyor olabilirler mi diye düşünün, çocuk açsa doysun bu kadar katı olmayın.
O olayın linkini mesajını bulup bana atar mısınız? Ben sütü tatlı arttırıyor diye inatlaştığımı bilmiyorum hatırlamıyorum ama eltimle bir konu yaşamıştık onu anlatmış olabilitim muhtemelen. Eltim doğum yaptığında tstlı götürecektim bana tatlı süt yapmaz gaz yapar demişti. Ben de tatlı türevlerinin süt yaptığını her doğurandan duydum ama tek başına değil su içerek. Benim inatlaştığım konu hamilelerin kaşar muz yiyerek son haftalarda bebeğe kilo aldırma takıntılarıydı diye hatırlıyorum.

Bebeğim sürekli ağlamıyor. Emzirdiğimde sakinleşiyor ama gezmek istiyor, ilgi istiyor, uykusunu almak istiyor. Burda yazdıklarımdan dakka başı ağlayan bir bebek sanılıuor ama ağladığında kucağıma alıyorum gezdiriyorum ilgileniyorum susuyor, dişini kaşımasına yardımcı oluyorum susuyor. Aç olan çocuk bunları yaptığımda susmaz.

Mamayı da yediğinde abur cubur isteyip ağlayıp yiyen çocuklar gibi susuyor ama uyumuyor. Mama ile asla uzun süreli uykuya dalmıyor. Ben hep emzirerek uyutuyorum bebeğimi. Gündüz uykuları zaten kısa oluyor olan kısa uykusunu da şueaya gideceğiz bebeği hazırla, buraya gideceğiz bebeği al diyerek uyandırıp ağlattılat çocuğu. Her gün ısrarla ben çocuğu besleyeceğim sırada mama konusunu açıyorlar veya kahvaltı vs yaparken azıcık kucaklarında tutsalar beni istediği için mızırdanıyor diye annesi çabuk annesi hadi, annesi hızlı ye. İnsan sinir oluyor bir rahat kahvaltı ettirmiyolar. Çocuk kucağımdayken daha rahat kahvaltı yapıyorum veya yemek yiyorum çünkü kucağımda susuyor. Ben yetmediğini hissedersem veriyorum mama zaten ama her gün her fırsatta sürekli mama ver mama ver diye dayatmaları sinir bozucu.

X