Nişan Tatlı Telaşlar :)

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

perimasalininperisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2012
326
44
Arkadaşlar merhaba,
Siteyi uzun süredir imrenerek takip ediyordum, bu telaşlar arasına artık ben de girdiğim için üye olmak istedim:))
Şimdi yardımlarınıza ihtiyacım var :KK43:

bu yaz evde isteme ve aynı akşam söz daha sonra da salonda nişan yapmayı düşünüyoruz. Fakat aklıma takılan sorular var,
1-öncelikle istemeye geldiklerinde söz de kesilecek ama kimisi tepsiyi onlar getirir diyor, bense kendim hazırlamak istiyordum. Acaba hangisi doğrudur?
2-söz elbisesini nişan elbisesini erkek tarafı alır diyorlar, ama nişanı kız tarafı yaptığı için kıyafeti de bizim almamız gerekmez mi acaba?

şimdilik bu kadarcık :)

Arkadaşlar merhaba,
Siteyi uzun süredir imrenerek takip ediyordum, bu telaşlar arasına artık ben de girdiğim için üye olmak istedim:))
Şimdi yardımlarınıza ihtiyacım var :KK43:

bu yaz evde isteme ve aynı akşam söz daha sonra da salonda nişan yapmayı düşünüyoruz. Fakat aklıma takılan sorular var,
1-öncelikle istemeye geldiklerinde söz de kesilecek ama kimisi tepsiyi onlar getirir diyor, bense kendim hazırlamak istiyordum. Acaba hangisi doğrudur?
2-söz elbisesini nişan elbisesini erkek tarafı alır diyorlar, ama nişanı kız tarafı yaptığı için kıyafeti de bizim almamız gerekmez mi acaba?

şimdilik bu kadarcık :)

merhaba canım öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin inşallah :) aynı telaş bendede var 1 ay içinde isteme ve direk nişan yapmayı düşünüyoruz :)
1-Söz tepsisi hakkında sormuşsun anneme sordum tepsiyi onlar getirmiyormuş kız tarafından oluyormuş :) bildiğim kadarıyla gümüş gondol getiriyorlar onlar oda nişan bohçalarıyla birlikte falan getiriliyormuş :KK34:
2-Sözde söz elbisesi alıyormuş erkek tarafı :nazar: nişanda da karşılıklı alınıyor yani siz takım alıyosunuz onlarda senin elbiseni yüzüklerde öyle sen onun yüzüğünü o senin yüzüğünü :KK16: biz elbise işini hallettik o beğendiği takımı kendi aldı bende kendi kıyafetimi alacağım bize böylesi daha mantıklı geldi :KK31:
Tercih sizin tatlım anlaşmanız önemli olan bendende bu kadarcık :) :130: :81:

merhaba canım öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin inşallah :) aynı telaş bendede var 1 ay içinde isteme ve direk nişan yapmayı düşünüyoruz :)
1-Söz tepsisi hakkında sormuşsun anneme sordum tepsiyi onlar getirmiyormuş kız tarafından oluyormuş :) bildiğim kadarıyla gümüş gondol getiriyorlar onlar oda nişan bohçalarıyla birlikte falan getiriliyormuş :KK34:
2-Sözde söz elbisesi alıyormuş erkek tarafı :nazar: nişanda da karşılıklı alınıyor yani siz takım alıyosunuz onlarda senin elbiseni yüzüklerde öyle sen onun yüzüğünü o senin yüzüğünü :KK16: biz elbise işini hallettik o beğendiği takımı kendi aldı bende kendi kıyafetimi alacağım bize böylesi daha mantıklı geldi :KK31:
Tercih sizin tatlım anlaşmanız önemli olan bendende bu kadarcık :) :130: :81:

tatlım çok teşekkür ederim çok güzel anlatmışsın :) bu işlerde hem acemiyim hem de bu kadar detay olduğunu yeni yeni öğreniyorum.. benim için çok problem değil aslında tepsiyi kim alacak falan diye, ama ayıp olmasından çekindiğim için özen gösteriyorum. kıyafet konusunda da dediğin gibi aslında iki taraf da kendisine alsa daha mantıklı.
peki söz bohçası için ne yaptın :18:

tatlım çok teşekkür ederim çok güzel anlatmışsın :) bu işlerde hem acemiyim hem de bu kadar detay olduğunu yeni yeni öğreniyorum.. benim için çok problem değil aslında tepsiyi kim alacak falan diye, ama ayıp olmasından çekindiğim için özen gösteriyorum. kıyafet konusunda da dediğin gibi aslında iki taraf da kendisine alsa daha mantıklı.
peki söz bohçası için ne yaptın :18:

canım yeni görebildim mesajını :26: haklısın ufak şeyler problem değil ama insanlar aaa öyle değil böyle olmalıydı gibi tantanaları çok yaparlar :)) tatlım bizde söz olmayacak direk nişan yapalım dedik nişan için bohça hazırlanacak ama inan tam olarak bilmiyorum ama annemden öğrenir sana yazarım söz ve nişan bohçalarında neler oluyo :-) :KK31: bizimde şimdi 1 ay içinde tanışma,isteme,nişan olucak karnıma ağrılar giriyo heyecan mı korku mu bilemedim :)) düşünmekten uyuyamıyorum valla... :KK14::KK17::18:

Son düzenleme:
Benim daha 5 ay olmasına rağmen ben bile heyecanlıyım :)) ü yüzden senin bu heyecanın çok çok normal tatlım :KK1:
ben şimdiden böyleysem 1 ay kala ne halde olurum bilmiorum :KK52:

Benim daha 5 ay olmasına rağmen ben bile heyecanlıyım :)) ü yüzden senin bu heyecanın çok çok normal tatlım :KK1:
ben şimdiden böyleysem 1 ay kala ne halde olurum bilmiorum :KK52:

Rabbim hayırlısı ile atlatmayı nasip etsin canımm insan düşün düşün hindi gibi oturuyor.. bide benim zayıflamam lazım yaa :KK43: akupunktura gitmeyi düşünüyorum nişanda güzelce salınayım dimi :KK31:

hemen başlamam lazım şekerimmm geçtiğimiz cumartesi yani 3 martta geldiler tanışmayaa ayyyyy bu cumarteside biz gidiciiizz :) bu arada nişanı erteledik tatlım :KK43: yeni iş kurduğu için hepsi bi anda olamıcak söz yapıcaz istemeden sonra nişanda inşallah bi kaç aya artık kısmetse :) :KK16:

hemen başlamam lazım şekerimmm geçtiğimiz cumartesi yani 3 martta geldiler tanışmayaa ayyyyy bu cumarteside biz gidiciiizz :) bu arada nişanı erteledik tatlım :KK43: yeni iş kurduğu için hepsi bi anda olamıcak söz yapıcaz istemeden sonra nişanda inşallah bi kaç aya artık kısmetse :) :KK16:[/QU

ayy hadi bakalım resimleri bekliyoruz :)) :KK34:

inşallah tatlım seninde az kaldı :)) bakarsın aynı zamana denk gelir birlikte şenlendiririz sayfayı resimlerle :21::KK8::21::KK52:

X