Tek hatasinda evladinizi silebilir miydiniz?

Altı üstü tokide bir ev hali hazırda 3 mirascı onlar borç vermiş veya hibe etmiş neden arkasına düşüyorsunuz. Saklamalarının bir nedeni var elbet. Onun dışında zaman ne gosterir kim ölür kim kalır bunları düşğnmeyin zamanında silmişiniz bitmiş şu anki halinizde guven duymamalarıda çok normal içinizi biz bilemeyiz

Bende ilk evliligimde kaçarak evden gittim.
nasıl bir cahillik, körlük,aptallık
tabii sonra nasıl kötülük yaptığımi anladım.
Ailem sağolsun hep uyardı,çok kizdilar.ama anlamadım hiç.
yaptığım yanlışi anladığında ailem yine yanımda bana destek oldular
sonra ayrıldım ailemle yaşamaya başladım,bir kızım da vardi

Sonra tekrar evlendim.ailem hala çok şükür yanımda.ilk evliligimde yaşadığım onca kötülükten sonra hala korkuyorlar yine öyle olursa diye.cok şükür olmadı.

Mal, mülk herşeyi kardeşimle bana ayrım yapmadan yapıyorlar hala.ileride yalnız kalmayın, çocuklarınızın geleceği hazır olsun diye uğraşıyorlar.

Ama bazı yorumlarda siz ailenizi silmissiniz yorumlarına katilmiyorum.basimiza ne geleceğini bilemiyoruz.gercekten çok büyük yanlış ama bilsek yaparmiyiz.
şahsen ben asla yapmazdım.
şimdi bende kız çocuğu büyütüyorum.benim gibi yapmasın diye uğraşıyorum.
Ailelerde ayrımcılık bazen oluyor bende bunu hissetmiştim.daha sonra benim için daha adil davranmaya başladıklarını gördüm.

Kaçarak hata yapmışsınız, tabi siz zaten bu hatanın bedelini çekmişsinizdir birşey diyemiyorum, Rabbim yanlış yola düşürmesin insanız, düşmem dersin düşersin ama evladımı bu nedenle silemezdim ben affetmek yüceliktir sizi dışlamaları ayıp olmuş.

Ailenize güvenmemiş kacip evlenmissiniz zaten, simdi onlar size niye guvensin ki.

Ben bu kacarak evlenme isini anlamiyorum. Kizimin her hatasinda ardinda dururun ama beni silip evleniyosa Bende onu silerim.

Biraz konuyu kendinize yontarak anlatmışsınız. Basta dediginiz şeyi sonda farklı düşünerek anlatmışsınız. Çelişkili ifadeler. Pek benim anlamadigim siz kaçarken ailenizi silmiş olmadınız mı?Yani beni affetmeseler ne olur diye düşünmediniz mı? Bir de baya parada gözünüz var. Belki ablanız iyilik olsun diye ödüyor. Daha olayı bilmeden sadece soru sorduğu halde anneniz direkt hee bana miras vermeyecekseniz değil mi demissiniz. Kendiniz paranız yok diye yardım edemiyorsunuz ama edene de laf ediyorsunuz siz ödeyin diyorsunuz. Bana içiniz kötü gibi geldi biraz. Keşke olayı anlayıp öyle konuşsanız.

Cok guzel yazmissiniz. Benim o kisiyi tanimama bile firsat vermediler. 24 yasindayim onunla gorustugumu ablama soyledim. Annemle ablam beni odaya kilitleyip saclarimi kestiler. Resmen kirptilar. Hala unutamiyorum o geceyi. 7 sene oldu asla unutamiyorum. O gece onlar haber yolladi gelip isticez diye bide. Ailem firsat verse birakin yuzuk takmayi belki de biraz flort edip bu adam bana gore degil deyip birakacaktim. Benim derdim mal mulk degil. Bi evlat boyle cezalandirilmaz. Onlar beni 3 yil yalniz birakip zaten yeterince ceza kestiler. Sogukta dogal gazi odeyemeyip yerde patke ustunde uyudum. Onlar sicak yataginda yatarken. Kemerle dovmuslerdi beni. Dugunumde vucudum curuk icinde ve saclarim kirpik bi haldeydi. Ben yeniden evlenirken bana kol kanat gerdiler yadsa ole gorunmusler. O evden gelin cikmami istediler. Ele gune karsi aa bakin ilkinde kacti basimizi one egdi ama simdi basimizi yerden kaldirdi dediler. Yine de onlara guvenmek istedim. Annem babamdi onlar. İki oglum var hata da yapsalar dogru da yapsalar hep arkalarinda olacagim.

Baskıcı olmak çocukları hata yapmaya itiyor.

Ablacım ailen hasta manyak net şekilde

Beni kemerle dövdüler, düğünden önce kırpığa çevirdiler diyorsun. Kaçmana ailen manyaklıklarıyla sebep olmuş zaten. Kaçmak gayet normal bir tepki senin durumunda odaya kapatan saçımı kesen manyaklardan ben olsam ben de fersah fersah kaçardım.

Kaçtıysan da kaçtın, herkes hata yapıyor. İnsan evladı insan evladına böyle davranır mı? Senin ailen normal değil, bak ne güzel bir evlilik yapmışsın boşver sen bunları görüşme asla. Evlerini de münasip yerlerine alıp soksunlar senin kemerle döven ailenin evine parasına ihtiyacın yok.

Kesinlikle derdim ev degil. Benim esim ve ailesi inanin oz ailem gibi bana karsi. Dussek babasi tutup kaldirir. Hep arkalarinda evlatlarinin kayinpederim. Benim kizdigim konu niye acikca biz onlardan para alcaz evi de onlara vercez demeyip gizli sakli is cevirip benim de yuzume guluyosunuz. Ki benim derdim ev para olsa bu onlarin yaptigi mirastan mal kacirma. Ve muavazali satis. Yani annem babam oldugunde ben dava acip yine 3/1 hakkimi alabiliyorum. Ama ugrasmam bile. Sadece kirildim

Maddi konular için bişey diyemiyorum
Çünkü diğer çocukları maddi olarak yardım etmişler.bu durumda onların fazla hakkı olabilir.ben olsam bende 40-50 bin verdiğim evden fazla pay iateyebilirim açıkçası.

Ama kaçarak evlenme konusunda büyük suç bizde.cubku geleceği bilmeden gözümüz kapalı atlayıp gidiyoruz.tabii sonrası hüsran.tabii ailelerimizin de bu konuda payı büyük.
Belli ki sizin ailenizde fiziksel ve psikolojik şiddet varmış.
Sonradan pişman olsak da ailelerimiz bunları kaldiramiyor olabilir.
Siz nasıl bana böyle kötülük yaptılar diyorsanız onlarda kaçtığınız için böyle davranıyor olabilirler

Zaten evlenmişsiniz çocuklarınız var bence artık beklenti içinde olmayın
Eğer destek isterlerse destek olun.ama iki taraf da hatalı olunca arada mesafeli ilişki olsa daha çok rahat edersiniz.

İçimizden atamadiklarimiz her zaman karşımıza çıkar.ailenizle kaçmadan önceki gibi olacağınızı ben düşünmüyorum.sizde böyle kabul ederseniz rahat edersiniz.

Çocuklarının evlenme isteğine katiyen karşı gelip bir nevi kaçmalarına yol açan ebevynler iyi mi yani şimdi burda?
Anne baba yol gösterici, evde çocuğunu rahat ettirici olmalı, o güveni ve sevgiyi vermeli ki evlatlar evini, ailesini silebilecek kadar gözü kara olmasınlar. Ayrıca çocuğunun da isteğine kararına çok fazla müdahale edemezsin. Yapacağı varsa yapıyor herkes kafasına koyduğunu. Ebeveyn olarak bir yerden sonra yanlış bulsan da kararına saygı duymalısın. Ama yine bu kapı sana açık, yalnız değilsin diyebilmelisin. 3 aylık yanlış bir evlilikten sonra dışarıda kalan kızına sahip çıkmadığı gibi kardeşlerini bile onla küstüren ana babayı anlamıyorum.
Evi de kızkardeşin üstüne yapacaklar belli ki. Bence karşılıklı olarak birbirinizden çok beklentiniz olmasın bundan sonra. Hayal kırıklığına uğramayın.

Bir de siz değişik yerden tutup tepki verdiğiniz için size söylemek istememiş olabilirler saklamaktan ziyade. Belki de gerçekten ablanıza vermek istiyorlar boşverin versinler zaten ablanız başta da yardım etmiştir. Bize dar durumda yardım ediyor şu günümüzde diye düşünüyor olabilirler. Aileniz de anlattığınız kadar iğrençse asıl sizin onların yüzüne bakmamaniz gerekmez miydi?

Ailenize güvenmemiş kacip evlenmissiniz zaten, simdi onlar size niye guvensin ki.

Ben bu kacarak evlenme isini anlamiyorum. Kizimin her hatasinda ardinda dururun ama beni silip evleniyosa Bende onu silerim.
Kimse kinadigini yasamadan olmez buyuk konusmayin heleki kiz cocugunuz varsa. Allah iyilerle karsilastirsin

Nasıl derdiniz değil? Daha annen ablaların evin borcunu kapatmayı düşünüyor dediğinde aaa benden de isteyip ağzımı arıyor diye düşünen üstüne bana vermemek için yapıyorsunuz demi diyen sizsiniz. Ilk daha borç odenmemisken. Nasıl saniyede aklınıza bunlar gelip sorabilirsiniz ki dert maddiyat olmasa. Bence derdin çoğu maddiyat. Aileniz iyi değilmiş anlattığınız kadarıyla ama anlıyoruz yani surda birbirimizi.

Ben annem agzkmi ararken dertlerinin bu oldugunu anladigim icin ole soyledim. Ki bugunde dedim benim asla evjnizde gozum yok diye. Aklinizda benden yana soru isareti varsa tabiki benden yana rahat olun dedim ama hala benden gizli yapmalarina uzuldum

Siz zaten kacarak sizi takmiyorum demissiniz.onlari silen umursamayan sizsiniz konusmuyorlar diye küsmeniz cok sacma.ayrica anneniz agzinizi aramıs siz yanasmamissiniz.eger kardesleriniz para koymussa mirasta once onlarin payi cikarilir sonra bolusulur

Yok 3te 1 hakkı olduğunu düşünüyor isterse alırmış ailesine 1 şey olursa. Kendi benden hak kaçırıyorlar diye düşünüyor ama kendisi de fazlasında hak iddia ediyor. Olaylar, olaylar.

Açıkçası ben bunda çok abes birşey görmedim.. Ne var ki bunda?? Neye kızıyorsunuz??

İlk evliliğinizde bir hata yapmışsınız sizi eve kabul etmemeleri onlar tarafımdan belki haklı görünebilir ama ben olsam yine de kızıma sahip çıkardım gibime geliyor ama bir adam için ailenizi yok saymışsınız.. Sonuç olarak onlar haklı çıkmış ki boşanmışsınız..(genelde her kaçanın kaçınılmaz sonudur zaten bu) demekki sizi boş yere o adamla evlendirmemek istememişler haklı sebepleri varmış..

Eğer iki kız kardeşiniz borcu kapatmışsa elbetteki onların hakkıdır.. Borcu ödeyip annenizi babanızı ev sahip yapıyorlarsa bu demek değil ki o ev anne ve babanızın?? Ama sadece 45 bin mi neydi o meblayı ödeyip de böyle bir hal da talep edemezler.. Muhtemelen size hakkınızı para olarak verip büyük kısmını onlar alacak ki onların hakkıdır bana göre.. Belki en baştan beri ev borcunu onlar ödüyor da olabilir tabi onu bilmiyorsunuz şuan..

Yok 3te 1 hakkı olduğunu düşünüyor isterse alırmış ailesine 1 şey olursa. Kendi benden hak kaçırıyorlar diye düşünüyor ama kendisi de fazlasında hak iddia ediyor. Olaylar, olaylar.
Beynin yok fikrin var seninde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…