Tek hatasinda evladinizi silebilir miydiniz?

Kaçtığı için evladını silen ailelere o kadar kızıyorum ki..
Burada bir hata yapıp kaçan o kadar çok kadın var ki..
Boşanamıyorum, aileme dönemiyorum, ailem küs, eşim eziyet ediyor diye o kadar çok konu okuyoruz ki..
Benim amcamın kızı kaçarak evlendi.
Üstelik sevgilisi olduğunu söylemedi bile.. Yani önce tanıştırma ve kabul almama gibi bir durum da yok.
Bir gün bir mesaj geldi yengeme, kaçmış, evlenmiş.
Amcam deliye döndü. Gidip vuracağım onları dedi. Yengeme süt hakkından vazgeç dedi...
Hatta sinir krizi geçirdi ve hastanelik oldu. Çünkü kendisi namusa vs. çok önem veren, etrafa sürekli ahkam kesen biriydi.
Kızının böyle bir şey yapmasına tahammül edemedi.
Sonra biz hemen toplandık. O kızı harcarlar dedik. Ailen bile yok diye ezmesinler dedik.
Evet çok kırıcı bir durum. Besle büyük gözünden sakın, o seni tek kalemde silsin.
Belki de aile olmanın gücüne güveniyorlar, annem affeder diyorlar bilemedim.
Hemen sorduk soruşturduk, bir köye gitmişler. Gittik yanına, sahipsiz değildir dedik, düğününü de yaptık, kınasına varana kadar yaptık.
Çok sorunlu bir kaynanası var ama gıkını çıkaramıyor.
Biz böyle yapmasak o kızı ezerler de ezerlerdi.
O da çok üzüldü, defalarca özür diledi, kaç kilo verdi, saçınca saç kalmadı üzüntüden, ama yapmıştı işte bir hata.
Babayla hala araları limoni ama anne çoktan affetti, torununun keyfini çıkarıyor hatta.

Demem o ki evet bir hata yapmışsınız ama kolay mı ya evlattan vazgeçmek
İnsan karnındaki bebek için bile aklını oynatıyor, bir şey olur mu? Yediğim dokunur mu? Sağlıklı mı? diye
Sizinle yıllarca konuşmamaları bile benim nezdimde kabul edilebilir değil.
Sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz ama bir evlattan bence bu derece vazgeçilmemeli...
Anneniz size haksızlık etmiş.
Size düşen artık önünüze bakmak...

Hele ablalarınıza diyecek söz bulamıyorum.
Bir kız kardeşim var, Allah korusun ama hata yapsa kaçarak evlense, ilk yapacağım iş yanına gitmek olur.
Asla tanımadığım bir ailede tek sahipsiz bırakmam
Babamla annem isterse benle de küsebilirler ama ben abla olarak ona sahip çıkarım.
Ha bu arada ağzının ortasına da yapıştırırım ilk etapta onu söyleyeyim :KK70:

Ailen onu istememekte haklıymış . Keşke biraz anne baba sözü dinleseydin sonra bana kız gibi dügün yaptılar ve hatta pahalı eşyalar aldılar diyip kendini küçük düşürmezdin . Ayrıca bu anlattıkların klişe dizi senaryosunu andırıyor , sanırım çok dizi izliyorsun . Tamam hersey doğru diyelim ozaman sana bunları sana yapan aileyle para mülk konularını tartışmayı bırak kilometrelerce yakınına gelmemen lazımdı ... yani nerden baksan söylediklerinin elle tutulacak bir tarafı yok ...
bu ülkede kendi öz kızına tecavüz eden binlerce baba, miniminnacık bebeğini çöp kutusu yanına bırakabilen binlerce anne var. keşke her şey dizi senaryolarında yaşansa ama çok daha beterleri var. yani bunu da yaşamış olabilir bence.
para mal mülk konularında tartışması konusunda haklısınız, gerek yok. konuda en önemsiz şey bence de o.

Ne kadar acımasız yorumlar yapmışsınız kaçmasına dair.
Neden kaçtı ne yaşadı ne oldu bilmeden hem de.
Kim ister kaçarak evlenmeyi demekki mecbur kalmış, bir şeyler yaşanmış o evde ve tahammül edemeyip kaçmış konu sahibi.
Kimse anası babası gül gibi olsa kaçıp gitmez eğer psikolojik sorunları yoksa.
Ayrıca evlatla anne babayı aynı kefeye koyamayız. Anne ve baba çocuğu ne yapmış olursa olsun arkasında durması gerekir bu tip konularda.
Bu kadar acımasız ve gaddar olmayın.

Kesinlikle derdim ev degil. Benim esim ve ailesi inanin oz ailem gibi bana karsi. Dussek babasi tutup kaldirir. Hep arkalarinda evlatlarinin kayinpederim. Benim kizdigim konu niye acikca biz onlardan para alcaz evi de onlara vercez demeyip gizli sakli is cevirip benim de yuzume guluyosunuz. Ki benim derdim ev para olsa bu onlarin yaptigi mirastan mal kacirma. Ve muavazali satis. Yani annem babam oldugunde ben dava acip yine 3/1 hakkimi alabiliyorum. Ama ugrasmam bile. Sadece kirildim
Derdinizin maddiyat olmadığına emin misiniz? Babanızın ölüm durumunu şimdiden düşünüyorsunuz, bu çok acı. Derdiniz maddiyat değilse niye kırılıyorsunuz.. bariz haksızsınız

Nasıl derdiniz değil? Daha annen ablaların evin borcunu kapatmayı düşünüyor dediğinde aaa benden de isteyip ağzımı arıyor diye düşünen üstüne bana vermemek için yapıyorsunuz demi diyen sizsiniz. Ilk daha borç odenmemisken. Nasıl saniyede aklınıza bunlar gelip sorabilirsiniz ki dert maddiyat olmasa. Bence derdin çoğu maddiyat. Aileniz iyi değilmiş anlattığınız kadarıyla ama anlıyoruz yani surda birbirimizi.
Bi tek ben mi böyle düşünüyorum dedim ama siz de aynı şeyi düşünmüşsünüz.. konu sahibi şu an bile babasının ölümünü düşünüyor istersem 1/3ünü alırım diyor.. Allahım evladın da hayırlısını ver 🤲

Ne kadar acımasız yorumlar yapmışsınız kaçmasına dair.
Neden kaçtı ne yaşadı ne oldu bilmeden hem de.
Kim ister kaçarak evlenmeyi demekki mecbur kalmış, bir şeyler yaşanmış o evde ve tahammül edemeyip kaçmış konu sahibi.
Kimse anası babası gül gibi olsa kaçıp gitmez eğer psikolojik sorunları yoksa.
Ayrıca evlatla anne babayı aynı kefeye koyamayız. Anne ve baba çocuğu ne yapmış olursa olsun arkasında durması gerekir bu tip konularda.
Bu kadar acımasız ve gaddar olmayın.
Sizi ayakta alkisliyorum
Anne baba evinde gul gibi yasayipda deger goren kizlar neden kacsinlar

Benim gibi 5 yasindan beri sevilmedigini, o yasta eline bicakla dama cikip hep abimi seviyosunuz benide sevin diye hungur hungur aglayip. Cocukluguni, gencligini, basarisini okuluni elinden almis bir aileniz varsa kacarsiniz.

Cok guzel yazmissiniz. Benim o kisiyi tanimama bile firsat vermediler. 24 yasindayim onunla gorustugumu ablama soyledim. Annemle ablam beni odaya kilitleyip saclarimi kestiler. Resmen kirptilar. Hala unutamiyorum o geceyi. 7 sene oldu asla unutamiyorum. O gece onlar haber yolladi gelip isticez diye bide. Ailem firsat verse birakin yuzuk takmayi belki de biraz flort edip bu adam bana gore degil deyip birakacaktim. Benim derdim mal mulk degil. Bi evlat boyle cezalandirilmaz. Onlar beni 3 yil yalniz birakip zaten yeterince ceza kestiler. Sogukta dogal gazi odeyemeyip yerde patke ustunde uyudum. Onlar sicak yataginda yatarken. Kemerle dovmuslerdi beni. Dugunumde vucudum curuk icinde ve saclarim kirpik bi haldeydi. Ben yeniden evlenirken bana kol kanat gerdiler yadsa ole gorunmusler. O evden gelin cikmami istediler. Ele gune karsi aa bakin ilkinde kacti basimizi one egdi ama simdi basimizi yerden kaldirdi dediler. Yine de onlara guvenmek istedim. Annem babamdi onlar. İki oglum var hata da yapsalar dogru da yapsalar hep arkalarinda olacagim.
Nasıl bişey bu ya aklım almıyor bir de 24 yaşındasın nasıl yaparlar sana bunu içim acıdı inan. İyi bari atlatmış sın olanları
Güçlü ol salla onları

Bazı yorumları yapanlar ebeveyn olmayı ne sanıyorlar acaba. Sanırım çocukları yok henüz. O bizi sildi bizde onu sileriz, o bizi sallamadı bizde onu sallamayız... he he aynen ilerde çocuğunuz olunca tekrar yazın bunları buraya :kahve:

Ben 31 yasindayim. 4 yillik evliyim 2 oglum var. Benim ikinci evliligim. İlkini 24 yasimda kacarak yaptim ailem vermedi. 3 ay sonra ayrildik. Bosandiktan sonra ailem beni eve almadi. Tek basima 3 yil yasadim onlarla ayni sehirde surekli de karsilasirdik. Benden 3 ve 2 yas buyuk iki tane ablam var. Onlar da beni silmisti. Beb yeniden evlenince o zaman brnle baristilar. Esimin ilk evliligi bu arada. Annemlerin tokide evi var. Ama daha tapuyu almadilar. 42.000 ₺ borclari kalmis. Bayramda annem bana ablalarin para verelim evin borcunu kapatalim diyolar dedi agzimi aradi. Bende niye kendiniz her ay duzenli oduyosunuz dedim. Onlar odeyonce yafin obur gun biz bu evin yari borcunu odedik bizim diyecekler bana demi dedi.. sacmalama onlar senin hakkini yemez flan dedi. Gecen gun de annem babanla kavga ettik diye aradi. Babam buyuk ablama altin olarak ver demis annem de kizmis. Niye istiyosun kendin ode demis. Neyse bugun annemlere gittim. Annem daha yeni android kullaniyo. Telfnunda bi ayar yapacaktim aldim sonra galeride bisey gordum. Buyuk ablam 17.000 degerinde ceyrek altin bozdurmus dun ve resmini atmis. Kuyumcu kartin arkasina yazmis. Sonra annemler de ona tokinin borcunun kapandigina dair dekont yollamis. Sonra bisey demedim. Agzini aradim yok almicaz kimseden para az az kendimiz odicez dedi. Sonra bana telfndan bi resim gonderecekti hemen dekontun resmini sildi. Sonra anne niye yalan soyluyosun odemissiniz ya siz tokiyi dedim. Annem inkar etti guya sildi ya resmi bende actim whatsaptan ablama attigi resmi gosterdim yaa benim haberim olmadan babanla ikisi odemis valla flan dedi ki babam hayatta o telfnu kullanamaz tusluyu zor kullaniyo. Hala inkar ediyo. Bide ben agzini ararken ablam altin veriyosa alim kapatin tokiyi tapuyu du iki kizinin ustune yap sonucta onlar oduyo dedim. Yok oyle olmuyomus once baban tapuyu alip devredebiliyomus dedi. Ya inanamiyorum arkamdan niye boyle is ceviriyolar ki. Benim kimsenin malinda gozum yok ki. Zamaninda yaptigim tek hatada beni silmislerdi. O yuzden mi yapiyolar. Aileme de guvenemiceksem kkme guvenicem. Sizce bundan sonra ne yapmaliyim. Cok kirildim. Dusunun ben bugun oraya gitmesem bunlari ogrenmesem ilerde annem babam oldugunde ablalarim bana senin hic bi hakkin yok tapu bizim mi diyeceklerdi. Siz olsaniz napardiniz. Yemek hazirladi yemeden cocuklarin uykusu geldi daha yemek yapcam deyip geldim evime
Soyle bisey de var babamin maasi var sonucta her ay duzenli oduyolar guzel maasi da var. Ve bana hic sende katil odemeye demediler. Ama ben dedim ki anne benim durumum suan yok. Olsa ucumuz odeyelim ama bence bu ise girmeyin dedim. Annem de ben elin oglundan para almam kizim deyip te almasina cok sasirdim. Benim ailem istemeye gelmelerini bile kabul etmedi begenmedi onlari ezikledi. Eger tanimamiza firsat verseydiler belki de kacmadan direk bi yuzuk takip taniyip ayrilacaktik
Tapuyu iki ablanın üzerine devredebilirler. Bu yüzden senden habersiz böyle bişey yaptıklarını düşündüm. Ama ben olsam asla böyle bişey yapmazdım iki tane evladım var birini birinden ayırmam evlat silinmez ailen çok yanlış yapıyor

Ben 31 yasindayim. 4 yillik evliyim 2 oglum var. Benim ikinci evliligim. İlkini 24 yasimda kacarak yaptim ailem vermedi. 3 ay sonra ayrildik. Bosandiktan sonra ailem beni eve almadi. Tek basima 3 yil yasadim onlarla ayni sehirde surekli de karsilasirdik. Benden 3 ve 2 yas buyuk iki tane ablam var. Onlar da beni silmisti. Beb yeniden evlenince o zaman brnle baristilar. Esimin ilk evliligi bu arada. Annemlerin tokide evi var. Ama daha tapuyu almadilar. 42.000 ₺ borclari kalmis. Bayramda annem bana ablalarin para verelim evin borcunu kapatalim diyolar dedi agzimi aradi. Bende niye kendiniz her ay duzenli oduyosunuz dedim. Onlar odeyonce yafin obur gun biz bu evin yari borcunu odedik bizim diyecekler bana demi dedi.. sacmalama onlar senin hakkini yemez flan dedi. Gecen gun de annem babanla kavga ettik diye aradi. Babam buyuk ablama altin olarak ver demis annem de kizmis. Niye istiyosun kendin ode demis. Neyse bugun annemlere gittim. Annem daha yeni android kullaniyo. Telfnunda bi ayar yapacaktim aldim sonra galeride bisey gordum. Buyuk ablam 17.000 degerinde ceyrek altin bozdurmus dun ve resmini atmis. Kuyumcu kartin arkasina yazmis. Sonra annemler de ona tokinin borcunun kapandigina dair dekont yollamis. Sonra bisey demedim. Agzini aradim yok almicaz kimseden para az az kendimiz odicez dedi. Sonra bana telfndan bi resim gonderecekti hemen dekontun resmini sildi. Sonra anne niye yalan soyluyosun odemissiniz ya siz tokiyi dedim. Annem inkar etti guya sildi ya resmi bende actim whatsaptan ablama attigi resmi gosterdim yaa benim haberim olmadan babanla ikisi odemis valla flan dedi ki babam hayatta o telfnu kullanamaz tusluyu zor kullaniyo. Hala inkar ediyo. Bide ben agzini ararken ablam altin veriyosa alim kapatin tokiyi tapuyu du iki kizinin ustune yap sonucta onlar oduyo dedim. Yok oyle olmuyomus once baban tapuyu alip devredebiliyomus dedi. Ya inanamiyorum arkamdan niye boyle is ceviriyolar ki. Benim kimsenin malinda gozum yok ki. Zamaninda yaptigim tek hatada beni silmislerdi. O yuzden mi yapiyolar. Aileme de guvenemiceksem kkme guvenicem. Sizce bundan sonra ne yapmaliyim. Cok kirildim. Dusunun ben bugun oraya gitmesem bunlari ogrenmesem ilerde annem babam oldugunde ablalarim bana senin hic bi hakkin yok tapu bizim mi diyeceklerdi. Siz olsaniz napardiniz. Yemek hazirladi yemeden cocuklarin uykusu geldi daha yemek yapcam deyip geldim evime
Soyle bisey de var babamin maasi var sonucta her ay duzenli oduyolar guzel maasi da var. Ve bana hic sende katil odemeye demediler. Ama ben dedim ki anne benim durumum suan yok. Olsa ucumuz odeyelim ama bence bu ise girmeyin dedim. Annem de ben elin oglundan para almam kizim deyip te almasina cok sasirdim. Benim ailem istemeye gelmelerini bile kabul etmedi begenmedi onlari ezikledi. Eger tanimamiza firsat verseydiler belki de kacmadan direk bi yuzuk takip taniyip ayrilacaktik
Evde mirasçı olmanızı istemiyor anneniz. Ablalarınıza da para verin size yapalım evi demiş herhalde. Size kalmasın diye de borç ödendikten sonra devredilecektir. Annenizin kafa yapısınu hiç sağlıklı bulmadım. Evlat ayırmak çok kötü bir şey ne yaparsa yapsın. Ben ilerde iş bulamam zorda kalmayım diye annem benim adıma bir birikim hesabı açmıştı lisedeyken yıllarca maaşından artırıp oraya küçük paralar yatırdı. Çok fazla maaşı yok ama işte damlaya damlaya göl olur mantığı. Bir kaç sene önce dedi ki böyle abine haksızlık oluyor bir süre onun hesabına para yatıracağım. Ki abim çalışıyor işi var ama olsun anne yüreği birini diğerinden ayıramıyor işte. Sizin anneniz de ev size kalmasın diye uğraşmış resmen.

Üzülmeyin diyecem ama ailenizin yaptığı evlât ayrimi çok kırıcı.Anne baba olmak zordur ve herkesin harcı değildir.Iyi çocuk olduğunda benim çocuğumsun ama kötü cocuk olduğunda değilsin demek değildir.Her düştüğünde elinden tutup kaldırmak,dünyanın en kötü insanı da olsa evladından bir an olsun vazgeçmemektir.Ailenizin özellikle kardeşlerinizin sizi devre dışı bırakıp arkanızdan gizli saklı iş çevirmesi hiç hoş olmamış.Sordugunuz hâlde gerçeğin ne olduğunu anlatmamalari,sizi geçiştirmeye çalışmaları doğru olmamış.Onlarin maddi yardımı oldu ev onların hakkı demek doğru değil.Imkaniniz olsaydı eminim sizde ailenize destek olmaya çalışırdınız.Hangi evlât istemez ki?Anne babanın evlatları üzerinde hakkı olduğu gibi evlâtlarında anne baba üzerinde hakları vardır.Merak etmeyin Allah kimsenin hakkını kimsede birakmaz.Madem evi 2 kardeşinizin üzerine yapacaklar o zaman yaşlandıklarında da ikisi bakmak zorunda.Yani iki kardeşinizin insafına bırakıyor anne babanız kendilerini.Mutlu bir evliliginiz ve evlatlarınız varmış.Enerjinizi onlara harcayın.Ailenizle de araniza mesafe koyun derim.Tamam anne babanız üzerinizde onca emekleri olmuş ama her yanlışlarını da onaylamak,sineye çekmek zorunda değilsiniz.Bu durumu eşinize ve ailesine çok dillendirmeyin.Ilerde en ufak şeyde sizi bu yaranızdan vurmasınlar.Allah'a havale ediyorum deyin geçin.Zamana bırakın.Yarin kime ne getirir bilinmez.

"Beynin yok fikrin var" diyen birine objektif olamadığım için kendimi esefle kınadım şu an🤣🤣🤣
Yalnız hanımefendi başka üyelikle döner, aha da bunu buraya not olarak iliştireyim😂

Ama sen aileni silip gitmişşin neden empati yapmıyorsun... İnsanları yüzüstü bırakıp gitmişşin saten birde burda acıtasyon yapıyorsun

Cok guzel yazmissiniz. Benim o kisiyi tanimama bile firsat vermediler. 24 yasindayim onunla gorustugumu ablama soyledim. Annemle ablam beni odaya kilitleyip saclarimi kestiler. Resmen kirptilar. Hala unutamiyorum o geceyi. 7 sene oldu asla unutamiyorum. O gece onlar haber yolladi gelip isticez diye bide. Ailem firsat verse birakin yuzuk takmayi belki de biraz flort edip bu adam bana gore degil deyip birakacaktim. Benim derdim mal mulk degil. Bi evlat boyle cezalandirilmaz. Onlar beni 3 yil yalniz birakip zaten yeterince ceza kestiler. Sogukta dogal gazi odeyemeyip yerde patke ustunde uyudum. Onlar sicak yataginda yatarken. Kemerle dovmuslerdi beni. Dugunumde vucudum curuk icinde ve saclarim kirpik bi haldeydi. Ben yeniden evlenirken bana kol kanat gerdiler yadsa ole gorunmusler. O evden gelin cikmami istediler. Ele gune karsi aa bakin ilkinde kacti basimizi one egdi ama simdi basimizi yerden kaldirdi dediler. Yine de onlara guvenmek istedim. Annem babamdi onlar. İki oglum var hata da yapsalar dogru da yapsalar hep arkalarinda olacagim.

Aileniz normal değil. Bu yüzden kaçmakta haklısınız da niye illa bir erkeğe kaçılıyor ben de bunu anlamıyorum.

Kadın programlarında da görüyoruz, duyuyoruz bunu.
Kocam beni dövüyordu deyip, 50 defa affedip, sonra ilk fırsatta yamuk kocalarının yamuk kardeşine, kuzenine falan kaçıyorlar.
Niye "ben bu hayatı ve seni/sizi istemiyorum" deyip düzgünce çıkılmıyor o evlerden?

Siz de 17 yaşında dünyadan bihaber çocuk değil, 24 yaşında kadınmışsınız.
Madem ailenizden kaçacak gücünüz vardı, kaçtığınız adamı 3 ayda boşayacak gücünüz vardı, sonrasında tek başına yaşayacak gücünüz vardı, neden kaçtınız tanımadığınız etmediğiniz adama?
"Başlarım sizin manyaklığınıza" deyip çantanızı alıp çıksaydınız, kendi hayatınızı kursaydınız.

Şimdi sizi affetmiş görünseler de içten içe affedemiyorlar demek ki. Diğer kızlarıyla size aynı muameleyi yapsalar onlara haksızlık olacağını düşünüyorlardır belki de.

Karşılıklı hatalar yapmışsınız. Bundan sonra ilişkinizin böyle olacağını kabullenip beklentilerinizi buna göre ayarlayın bence.

Arkadaşlar merak ediyorum, çocukları köşedeki büfeden falan mı sipariş veriyorsunuz nedir? Reddedince hemen yerine yenisi mi geliyor? 🙄

Git sen yetişkin kadını odaya kapat, saçlarını kes, döv sonra niye kaçtı.

Hukukumuza göre o ailenin hapiste olması lazım, işyerinde birinin saçına makasla saldırın bakalım neler oluyor.

Evet eski eş hiç de düzgün değilmiş, 3 ayda boşanılmış. Yalnız konu sahibinin aileyle konuşması bile mucize şu anda.

Yeni eşiyle evlenirken tüm aileyi reddedebilirdi. Rica ediyorum birini zorla alıkoymayı oturup da kalp kırılmasıyla eşit tutmayın.

Konu sahibi siz zaten çözümü bulmuşsunuz, diyeceğim başka birşey yok. Zaten aile ilişkileri o makas ele alındığında ağır yaralanmış, gerisi detay.

Ben kaçarak evlenmedim ama babam istemediği için kocamı beni sildi buna ne denir peki 😞

X