Gebeliğe Hazırlık Temmuz 2021 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben tek tablet kullandm canım 17 den 2 ye düşmüş bu ay

Ben daha öncede kullandım ocakta sonra tekrar almıştım temmuzda 2 aylıktı bitti işte ama ilk ay kullandığım da o seninle aynı aralığa düşmüştü bu ay doktora gitmedim bilmiyorm ne oldu artık Eylül adetimi bekliyorm 😇hayırlısı olsun o da düştü bakalım 🙈 peki adetlerin erken mi oldu canım 🤗

Bayağı pik koyuymuş. Yumurtlamadan kaç gün sonra adet günündü?
Hemen yumurtlamadan beş gün sonra koyulaşmış?
Canım konunun en basında hangi gün tahmini reglim yazar. Sanırım 30 agustos yumurtlama, 12 eylül tahmini regliydi. Çok da gün hesabı yapma hamileysen hissediyosun, bende koku hasasiyeti oldu. Yorgunluk, uyku. Ne kadar hesaplasan da o gebelik testinde çift çizgiyi görünce oluyor bu iş😄

Canım konunun en basında hangi gün tahmini reglim yazar. Sanırım 30 agustos yumurtlama, 12 eylül tahmini regliydi. Çok da gün hesabı yapma hamileysen hissediyosun, bende koku hasasiyeti oldu. Yorgunluk, uyku. Ne kadar hesaplasan da o gebelik testinde çift çizgiyi görünce oluyor bu iş😄
Hamile kalınca algı öyle oluyorsa kalana kadarda en ufak bi işaretten belirti aranıyor.
Bu ay biraz farklı belirtiler oldu adet olana dek bilemiyor insan işte

Adetime 8,9 gün var bilmem hiç hissetmiyorum bı şey:)
Yumurtlama döneminde ağrılarım oldu fazla.
Benim de olmuştu yumurtlama döneminde ağrım. İyi degerlendirebildiysen neden olmasın. Umarım tutmuştur. İnstagramda bir gebenin günlüğü var, ben onun sayesinde hamile kaldım. Yumurtlama haftası tutunsun diye avokado yemeyi öneriyordu, folik asitten zengin. Avokado yiyebilirsin regliyi beklerken🤗

Ben daha öncede kullandım ocakta sonra tekrar almıştım temmuzda 2 aylıktı bitti işte ama ilk ay kullandığım da o seninle aynı aralığa düşmüştü bu ay doktora gitmedim bilmiyorm ne oldu artık Eylül adetimi bekliyorm 😇hayırlısı olsun o da düştü bakalım 🙈 peki adetlerin erken mi oldu canım 🤗
Benm adetm hep duzenlıydı canım hep 28 gün

Şuan ne yazacağımı bilemiyorum. İçim çok acıyor. Bu sabah doktora gittik. Kesem görünmedi. Doktor ya dış gebeliktir ya da kimyasaldır git kan testi yaptır sonra gel ilaç vereyim sonlandıralım gebeliğini dedi. O kadar çok ağladım ki. Bebeğimi görmeye giderken böyle bir şey yaşayacağımı hiç düşünmezdim. Tekrar doktora gitmedim. Pazartesine kadar beklemek istedim sonra başka bir doktora da görüneceğim. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Her şey nasip.
Sonucunuz ne oldu

Engelmiş canım benim rahim filmimde ilacı zor vermiş içeriye 3. Denemede ancak olmuş uyandığımda da çok kan vardı zaten baya zorlanmış doktor ve spermlerin geçişini engelliyor bu yüzden çok etkili aşılama yapalım dedi
Gebelige nderken normalvyolla olan gebelik mi tup bebekte onemi var mi rsjim dsrliginin

Çünkü benım doktora gittigimde 23,5mm di yumurtam ama 1 gün öncesi pik cıkmamıstı. Normalde 1 günde en fazla 2 mm büyüyebilir dersen genede 21mm yumurtanın pik cıkması gerekiyordu. 🤔
Kuzu benimde bugün 21-22 mm ydi ama ovulasyon çok silikti 🤷 neden böyle oluyor acaba

Hayır, sadece 1 bardak içmştim. Testi de ondan 2 saat sonra yapıp doktora gittim. Gayet iyi büyümüş diyip Çatlama iğnesi yaptı doktor
Bende de öyleydi çatlama ignesi yaptı hatırlıyorsan. Ama yumurtam catlama ignesinden cok sonra catladı. Sen ovulasyon testiyle takip et bence. Hatta bende catlama ignesnden dolayı ovulssyon testi pik bile cıkmıstı. Ama adet olduktan sonra 14 gün geriye gittim catlama ignesinden resmen 1 hafta sonra felan catlamıs nerdeyse

Bende de öyleydi çatlama ignesi yaptı hatırlıyorsan. Ama yumurtam catlama ignesinden cok sonra catladı. Sen ovulasyon testiyle takip et bence. Hatta bende catlama ignesnden dolayı ovulssyon testi pik bile cıkmıstı. Ama adet olduktan sonra 14 gün geriye gittim catlama ignesinden resmen 1 hafta sonra felan catlamıs nerdeyse
Gerçekten çok karışık işler canım 🤷

X