Türkiyeye donus yapan varmi?

İşin hakkını vermek kolay tabi. Sana verilen görevi, iş saatlerini devletinin verdiği emir, prosedürlerine uyarak hareket etmek.
Staj yaptığım yerde ne acı şeylere tanık oldum. Millet sadece o iş saatlerinde orada bulunuyorlar. Anlatabildim mi?

o kadar kolay olsaydı hala Türkiye de yaşıyor olurdum inanın.
Gecemi gündüzüme katıp çalıştım, mühendisim, ülkeye katkısı olacak projelerde çalıştım, işimin hakkını verdim mi bilemem, zira üretseniz de fark etmez, geliştirdiğiniz işlerin arkasında duracak yöneticiler gerekiyor.
Veya işi hakkına verecek.

Turkiyeyi begenmeyip Avrupaya hayran olanlar neden hala Turkiye deler anlamis degilim..

Kendi adıma cevap vereyim ailem. Onlara bir şey olursa dünyanın öbür ucunda olma korkusu beni durduruyor. Ama bu sene ilk defa şartları, maaşları araştırdım. Ki beni tanıyanlar için bu büyük bir adım. Başka insanlar için sebep mesleklerinin ya da okullarının denklikleri olmaması olabilir. Sebepler çeşit çeşit olabilir. Bu ülkede kalıyorsak burayı eleştiremeyiz, burdaki şartlardan şikayet edemeyiz diye bir şey mi var? Burada yaşıyorsak kaderimize razı olmak zorunda mıyız?

Ya bırakın bu işleri

Memurlar geçmiş pc'nin başına oyun oynuyorlar, burada vakit geçiriyorlar ama vatandaşlarda onlardan hizmet bekliyor. Sıralarda saatlerce bekliyorlar. Bir üye de övünerek burada vakit geçirdiğini yazıyor iş saatleri içinde. Bunu Almanya'da yap bakalım sana gerekli cezaları nasıl verirler...

kendiniz bile Türkiyedeki sistemin nasıl olduğunu söylediniz işte gördüğünüz gibi orada aksaklıklar cezalandirikiyor biz de ise saldim cayira mevlam kayira
siz bile kendi yazınızda söylediniz bunu

Aleni bir şekilde iş saatlerinde burda takıldığıni yazmışlar sonra da sistem şöyle kötü şöyle denetimsiz. Sistem dediğiniz biziz. Başkası değil sistemi bizler oluşturuyoruz. Belki basit bir tabir olacak ama herkes kapısının önünu süpürse muhabbeti vardır. Aynen o hesap bu ülke çok düzensiz gider hastanede sıra beklersin diye şikayet edersin sen önündeki işi yapacağına internette ülkeni karalarsin. Sonra da bu ülke çok rerero

Yoo cevap falan veremediniz.Aman ha eleştirmeyin düşünmeyin zaten böylelerini sevmiyolar bizin vatanımızda kendimden biliyorum.Avrupa bizi sevmiyor Türkiye en iyisi demeye gözünü kapamaya devam.Iyi akşamlar dilerim

Yeteri kadar tartıştım zaten. Bu tartışmanın sonu gelmez. Kimse düşüncesinden ödün vermiyor. Çünkü ona göre doğru o. O hayatı benimsemiş.. Bu zamana kadar hiçbir konuda bu kadar yazmamıştım. Gerçekten bana göre de yanlışlar var düşüncelerinizde diye konuya yazıp durudum ama anladım ki bu konu 24 değil 2444444444444 sayfa tartışılsa kimse fikrinden dönmeyecek.

Bana fanatik, ırkçı tarzı şeyler dendi. Sözlerim alaya alındı bu gayet normal, olağan ama ben Damat Ferit dedim diye öcü, kaka oldum. Niye bunu söyledim diye kızıyorsunuz ki. Damat Ferit 'te sürekli batıyı övüp durdu, onların yanında durdu. Onların dediğini yaptı. Bu kötü bir şey mi? Bence olmamalı. Çünkü kalkınan insanın yanında olmak size göre olması gereken zaten.Benim bu tabiri kullanmam bundan idi.

İki yüzlü lafımda karakterinize, kişiliğinize değil bu konu hakkında objektif olmamanıza, taraflı hareket etmenizeydi.

Allah'a emanet olun. İyi Akşamlar. Ben yazsam durmadan yazarsanız. Bunu birinin sonlandırması gerek. Konu sahibinin konusu amacından saptı gitti. O da hakkını helal eder umarım. Kusura bakmasın.

Son düzenleme:
Kendi adıma cevap vereyim ailem. Onlara bir şey olursa dünyanın öbür ucunda olma korkusu beni durduruyor. Ama bu sene ilk defa şartları, maaşları araştırdım. Ki beni tanıyanlar için bu büyük bir adım. Başka insanlar için sebep mesleklerinin ya da okullarının denklikleri olmaması olabilir. Sebepler çeşit çeşit olabilir. Bu ülkede kalıyorsak burayı eleştiremeyiz, burdaki şartlardan şikayet edemeyiz diye bir şey mi var? Burada yaşıyorsak kaderimize razı olmak zorunda mıyız?
Tabiki soyleyebilirsiniz daha iyi olmak adina olumsuzluklar soylenmeli.ancak gundeme baktigimizda giyime kusama engel olan irkcilik yapan insanlari dini irkiyla ayirim yapan ayristiran yabanci ulkeler var hani nerde demokrasi insan haklari ayilip bayildigimiz Avrupa...

Tabiki soyleyebilirsiniz daha iyi olmak adina olumsuzluklar soylenmeli.ancak gundeme baktigimizda giyime kusama engel olan irkcilik yapan insanlari dini irkiyla ayirim yapan ayristiran yabanci ulkeler var hani nerde demokrasi insan haklari ayilip bayildigimiz Avrupa...
Ya duyanda bizim ülkemizde hiç kılık kıyafetten dinden ayrım yapan yok sanırsınız yapmayın allahaşkına.Bunların alası var bizim ülkemizde kimse kusura bakmasın

Hayır bu Avrupa bizim bildiğimiz hani şu kendisine sığınan bosnalilari bi günde sırplara teslim edip soykırım yaptıran hani Afrikayi sömüren Avrupa meğer ne çiçek ne tatlıymış..

Demokraaaasi varmış insan hakları varmış..
Zaten ırkçılık dediğin nedir ki olur öyle.
Yahudileri yakıp sabun yapan yer hani ama napsin lar çok kirlilerdi.
Bi de Amerika var tabii rüyalar ülkesi. Keşke herkes orda yaşasa..
He bi de guantanamo diye bi hapishane var hani lanet olası ortadogululari ıslah ediyorlardı orda o ne oldu ki..

Turkiyeyi begenmeyip Avrupaya hayran olanlar neden hala Turkiye deler anlamis degilim..

almıyorlar beni, yıllardır green card a başvuruyorum, avrupa için uğraşıyorum, olmuyor, finlandiyayı öyle çok istiyorum ki amelelik olsa yaparım, ne iş var ne sermaye, çoluk çocuk gidip irtica edecek halim de yok, ama çabalarım devam ediyor.

Gündemde benim bildiğim bir Hollanda mevzusu var ki ona girmeyelim siyasete kaçar. Orada yaşayan pek çok müslüman arkadaşım var, burdaki konu sahibi de dahil olmak üzere ırkçılık yok diyorlar. Ama gene de olduğu noktalar vardır. Ülkemizde de emin olun dini ayrımcılıklar da var ırk olayı da var ama hadi ona da girmeyelim. Avrupada var dediğiniz her şey bizde de var. Ama ülkemizde ben x olduğum için maruz kalmıyorum ama kalanlar var. Biz maruz kalmıyoruz diye inkar edemeyiz.

Biriyle karsilikli fikir alisverisine girmek saygi duymak bu kadar mi zor? Illa hakarete varan yakistirmalar yapmadan duramaz misiniz?
Ulke cok guzelse gelsin madem herkes. Oradan memnun olanlar ciksin gelsin yasayarak ogrensinler. Yok oyle yazin iki ay kalmaya gelip eurolari bozdurup o parayla iyi sartlarda tatil yapip geri donmek. Gelin burada calisin kazanin bu sartlarda yasayin anlayin.

Tuketici, kadin, ogrenci, zaman zaman stajyer olarak hic bir zaman bagirmadan hakkimi alamadim. En onemlisi bir kadin olarak burada yasamaktan ciddi anlamda korkuyorum. Ulkemi cok seviyorum ancak toplum yapisinin giderek bozulduğunu dusunuyorum. Çoğu insanin farkliliklara tahammulu yok. Cogu insan her konuda uzman olmus, isin asıl uzmani insanlar geri planda. Gozle, sozle taciz normallestiriliyor hatta kadin kadina bunlari yapabiliyor. Siyasi konulara girmek yasak ancak az cok gundemi takip ediyorsaniz bir karmasanin soz konusu olduğunu gorursunuz. Bana kalirsa geri donmeyin

X