Tuysorunu'nun simdi de kilo sorunu!

tuysorunu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2010
1.258
4
Merhaba hanimlar :) Bu konumda size diyet surecimden bahsetmek istiyorum. 22 Haziran'da (2011) havuza gitmemle basladi her sey. Dedim vericem bu kilolari yetti gari. Eczanedeki amcaya gore boyum 1,65. Bana ve arkadaslarima kalsa 1,68. Hadi gelin 1,65 diyelim. Kilom 65'ti basladigimda. Simdi 62.8'im ama sabahlari ac karnina. Aksam yemegini falan yedim mi 65 i goruyorum yine :KK43: Neyse, ne yaptigima gelecek olursak:

Her gun ama her gun spora gidiyorum. Gecen hafta 2 kere havuza gittim ama cok yoruldum, artik fitness salonuna gidiyorum, cross trainer diye bir alet var ona biniyorum 1 saat.

Yogurt tuketiyorum. Yogurdun yag yaktigini okumustum pek cok yerde.

Cips, cikolataya bayilirim ama 1 haftadir kesinlikle yemiyorum :KK43: Cunku bir tane bile yersem onun kalorisini yakmak dakikalarimi aliyor, biliyorum. Sporun bu faydasi da oluyor, fazla kalorili seylerden vazgecirebiliyor sizi.

Ama bugun kotu bir gundu:KK43: Aksam yemege ciktik ve ben pide yedim ayiptir soylemesi:KK14: ama sporda 600 kalori yakmistim. Insallah telafi eder!

Bu arada yasim 21. Ve kendimi bildim bileli kiloluyum, ve benim kotu bir ozelligim de gobek cok bende. Hamile gibi duruyorum. Gobegimi eritmek istiyorum :KK43: Bu baslikta size gunbegun yediklerimi ve yaptiklarimi yazacagim. Hedefim simdilik 60, eger 60'i gorursem 57, o da olursa 55 :) Orta 2'den beri 55'e inemedim :KK70: Insallah bu sefer olur. Isterseniz bugun yediklerimi yazayim:

Sabah:
2 dilim cavdar ekmegine kasarli tost
Domates

Sonra 1 saat spor

Oglen: 80 gr light ton baligi
Biraz light yogurt
Birkac erik

Aksam: Pide :KK43:

Bu arada 2,5 - 3 litre suyumu hic ihmal etmiyorum. Siyah cayi severim, onu da sekersiz iciyorum.

Son düzenleme:
Arkadaslar topigi actim ama hic cevap yazmamisim :) Cunku bu carsamba gunu acayip kacirdim ve o sabah 61.8'ken, persembe sabahi 62.8'e ciktim birden. ve persembe tekrar diyete girdim. Yedigim seyler:

PERSEMBE SABAH

1 Activia Yogurt (Ustunde misir gevregi olandan)
1 tatli kasigi elma sirkesi

Bu kahvalti beni 12'ye 1'e kadar tok tutuyor ki ben normalde cok acikan birisiyim.

OGLEN

Ton baligi

AKSAM

Kayisili yogurt

Persembe gunu bi de 20 dk falan spor salonuna gittim.

Cuma sabah tartildigimda hala 62.8'dim. Tabi 1 gunde vermeyi beklemiyorum cunku carsamba gunu gercekten cok abartmistim, ac olmasam da yiyordum.

CUMA

SABAH

1 Activia yogurt
Elma sirkesi

OGLEN

Bir dilim pizza
Biraz kirmizi lahana
2 tane kofte

AKSAM

Meyveli yogurt

Cuma gunu spor yapamadim.

Ve bugun. Sabah tartildigimda 62.4'tum, yavas yavas atiyorum carsambanin yaglarini:)

SABAH

1 Activia yogurt

OGLEN

Ekmek arasi kofte, domates, marul (5 kofte)
Ayran

Arada 3 meybon seker, cunku KPSSye girdim de bugun :))

Amaaa toplamda 65-70 dakika tempolu yurudum.

AKSAM

Bir kasik pilav, bir kepce mercimek corbasi, bol bol taslik (eti cok seviyorum dayanamiyorum)

Yarin sabah kac cikacagim bakalim. Bu arada gunde en az 3 litre su iciyorum.

Son düzenleme:
Bu sabah hala 62.4'tum :KK43:( Aglicam hirsimdan. Ama beden olculerimi yazim size:

Bel: 70 cm
Kalca: 93 cm

Ve bu sabah yediklerim...

Maydanoz - nane
Domates salatalik
1 yumurta
50 gr falan peynir
2 dilim ekmek

X