üvey yetişkin çocuk..

Ben hic uygun gormuyorum gencecik bir kiz ve iki tane delikanli
Bu devirde kimseye guven olmaz cok sakincali bence
Siz calisiyorsunuz sabah cikip aksam geliceksininz kiziniz evde yanliz kalacak sizce uygunmu?

bende bu nedenle istemiyorum nişanlımın oğlunu
aslında o da bunu bilmeli böyle bir teklifle gelmemeliydi diye üzülüyorum
ve anne yanında da kalabilir çocuk imkanları var

Normalde cocugun kimde kalacagini soyluyordu ki ? Annesinde mi ? Anlamadim bu adamla tanisip nisanlandiginizdan beri cocuk nerdeydi ? Bi anda ortaya cikmadi ya

aslında o da bunu bilmeli böyle bir teklifle gelmemeliydi diye üzülüyorum
ve anne yanında da kalabilir çocuk imkanları var
Bakın bunu istemek hakkınız degil ama.
Siz nasıl evladınızı istiyorsanız o da ister gayet mantıklı
Yerinizde olsam ben evlenmem diyorum şahsen.

Ya iyi de nişanlınıza nasıl güveniyorsunuz o vakit? Başına buyruk filan demişsiniz tamam ama nişanlınızın yetişkin bir oğlu olmasaydı gene düşünüp evlenmeniz gerekirdi. Evde olmayacağınız bir gün üvey babası eve gelir ve... devamını getirmeyeceğim herkes bir değil ama günümüzde öz babalar öz kızlarına ne yapıyorlar...

Normalde cocugun kimde kalacagini soyluyordu ki ? Annesinde mi ? Anlamadim bu adamla tanisip nisanlandiginizdan beri cocuk nerdeydi ? Bi anda ortaya cikmadi ya

başka şehirde annesi ile kalıyordu
ne değişti diyeceksiniz

inanın hiç bir şey değişmedi
tek değişen biz evleneceğiz o kadar
hissettiğim kadarı ile annesi bilerek huzursuzluk çıksın istiyor

nişanlım ise annesinin yanında kalmasını istemiyor çünkü çocuk çok pasif bir genç ve annenin yanında hiç bir sorumluluk almıyor

damdan düşer gibi oğlum bizimle yaşayacak demesi olmamış.
keşke baştan söyleseydi siz de kararınızı ona göre verirdiniz bir şekilde anlaşmaya varırdınız.
adam da evladını elinin tersiyle itemez.
ayrıca çocuğu tanıyan da sizsiniz zor olduğunu söylüyorsunuz bu zorluğa katlanabilir misiniz çok iyi düşünün olur yanı yoksa da yol yakınken dönün.

Ya iyi de nişanlınıza nasıl güveniyorsunuz o vakit? Başına buyruk filan demişsiniz tamam ama nişanlınızın yetişkin bir oğlu olmasaydı gene düşünüp evlenmeniz gerekirdi. Evde olmayacağınız bir gün üvey babası eve gelir ve... devamını getirmeyeceğim herkes bir değil ama günümüzde öz babalar öz kızlarına ne yapıyorlar...

şöyleki kızım küçüktü babası ile ayrıldığımızda ve nişanlım ile tanışma sürecimizde babasından çok onun emeği geçmiştir kızıma , senelerdir ben bu güveni almasam zaten evlenme kararı almazdım

19 yaşında, okuyor mu çalışıyor mu?
Sadece tatillerde gelip kalacak mı, nasıl olacak?

Siz çalışıyorsunuz, muhtemelen kızınız tam gün okulda.

Ne bileyim, çocuktan yana çok sorun olmazmış gibi geliyor bana, sonuçta kızınız siz olmadan evde olmayacak değil mi?

Ama elbette sorumluluklar fazlalaşıyor, 2. Evlilik her şekilde daha fazla sorumluluk demek ama zaten, belki de hazır değilsinizdir.

Madem boylecbir gorusunuz var erkek cocugu olmayan birini secicektiniz kbyin da bende olsam cocugumla ayni evde yasarim iyi hos 19 yasinda bir erkek zaten uyumadan uyumaya girer eve size veya kiziniza fazlalik deil oglunu istemezseniz o adamda kizinizi istemez

Sizin kızınız sizinle yaşayacaksa onun oglu neden onunla yaşamasın ?
Sizinki evlatta onunki patlıcan mı afedersin ?
Bence evlenmek için iyice düşünün.
Ben olsam evlenmezdim.
Öncelik evladım olurdu.

Ben de aynen bu fikirdeyim

Ama bana şimdi nikah tarihi alınma safhasında bunu söylemesi normal mi?
Hadi ben evlenmekten vazgeçtim diyelim kolay değil 3 senedir görüşüyoruz ve 1 yıldır nişanlıyız.
Canımı sıkan da bu .

Madem boylecbir gorusunuz var erkek cocugu olmayan birini secicektiniz kbyin da bende olsam cocugumla ayni evde yasarim iyi hos 19 yasinda bir erkek zaten uyumadan uyumaya girer eve size veya kiziniza fazlalik deil oglunu istemezseniz o adamda kizinizi istemez

keşke dediğin gibi olsaydı ,

ama ne okuyor nede çalışmak istiyor zaten başlı başına bu bir sorun

Siz annesiniz ve kendi Zevkinizden önce çocuğunuzu düşünmeniz lazım. Böyle bir durumda asla evlenmezdim. Üvey babaya bile güvenmem ben. Bu zamanda öz baba evladına neler yapıyor, üvey mi yapmayacak? (İstisnalar hariç tabiki)
Kalkıp oğlu kalmasın da diyemezsiniz böyle bir hakkınız yok. O zaman o der senin kızın babasında kalsın ?

19 yaşında, okuyor mu çalışıyor mu?
Sadece tatillerde gelip kalacak mı, nasıl olacak?

Siz çalışıyorsunuz, muhtemelen kızınız tam gün okulda.

Ne bileyim, çocuktan yana çok sorun olmazmış gibi geliyor bana, sonuçta kızınız siz olmadan evde olmayacak değil mi?

Ama elbette sorumluluklar fazlalaşıyor, 2. Evlilik her şekilde daha fazla sorumluluk demek ama zaten, belki de hazır değilsinizdir.

her ikisini de yapmıyor ,
çalışsaydı iyiydi ama çok rahat bir çocuk çalışmak istemiyor
okumuyorda
kızım yarım gün evde öğleden sonra okulda

misafir olarak gelmesine ben karşı değilim zaten bu normal

Şimdi kızınız küçük ama birkaç seneye alımlı genç kız olacak, o zaman herşey daha sıkıntılı olacak. Allah korusun aynı evin içinde, risk almayın derim.

X