üvey yetişkin çocuk..

Ben bunu anlamıyorum bu adamın çocuğu olduğunu biliyordunuz.Sizinle kalmayacak olsa bile o adam o çocuğun

babası evlenirsiniz 3 gün sonra burada kalacak da diyebilir.Sizin de hayır kalmasın deme hakkınız yok.

Çocuğu var ama bizle kalmayacak deyip sonradan çocuk gelince ağaç kovuğundan çıkmış muamellesi yapmak

ne kadar doğru? O çocuk var ve o adam babası nokta.

E napayım ben şimdi derseniz.Hatalısınız.Şu yukarıda yazdıklarımı bu işe kalkışmadan düşünmeliydiniz.

Ben olsam hiç böyle bir işe kalkışmam.Ayrılırım.

Haklısınız elbette ama çocuk dediğimiz de 19 yaşında, ben evden üni için o yaşta ayrıldım, bir daha da tatiller hariç dönmedim.
Konu sahibi çocuğu planlamayarak çok da düşüncesiz hareket etmiş değil bence. Ama tabi yaşı kaç olursa olsun insan evladını evden kolay gönderemez.

merhaba ,
ikinci evliliğimi yapacağım. Her ikimizin de ikinci evliliği.
nişanlımın iki çocuğu var ikisi de yetişkin küçük olan erkek 19 yaşında benimde 12 yaşında kızım var.
Evlilik kararı verdiğimiz dönemde bu yoktu ama şimdi nişanlım oğlunun da evlenince bizimle kalması yönünde
baskı yapıyor.
Ben ise istemiyorum ve maalesef bu konu beni çok üzüyor.
İstememe sebeplerime gelirsek öncelikle çocuğun kızımla aynı evde yaşamasını uygun bulmuyorum.Ben çalışan bir bayanım evde olsam olabilirdi belki.
ikincisi ise yaşı itibari ile belki ama çok zor bir çocuk çok agrasif ve incitici davranıyor.

ne yapacağımı bilmiyorum , fikirlerinize ihtiyacım var.
peki o cocuk nerede kalacak ? baba cocugu istiyor da annesi razı mı ? belki nişanlınız sizden sözü alınca eski karısına ver cocugu diyecek ?
yada annesi de cocugu istemiyorsa babasının yanında kalması en en en dogal hakkı olmuyor mu ?
yada sizin kızınız babasında kalsın o cocuk da annesinde kalsın olmaz mı ? ( kötü gelecek okudugunuzda ama böyle bir alternatif de size sunulabilir ? )
o cocuk sapık mı ? ahlaksız biri mi ki sizin kızınıza kötü gözle bakacak ? yada sizin kızınıza ne yapabilir. eger iyi arkadaş olurlarsa yarın abisi olur korur kollar ?? kollamaz mı ?
sizin kızını ergenlige girdiginde daha aksi olursa ne yapacaksınız ?
bir sürü soru geliyor aklıma ama
en net ve kolayı da = kabullenmek yada ayrılmak

Konu sahibi siz biraz daha erteleyin evlenmeyi, seneye askere gidecek zaten, e bi zahmet dönünce de kendi evini kursun, 21 yaşında hala babası bakacak değil ya, ayrı ev açmasa bile işe gider.

Normalde ben de tabi ki oğlu da kalabilir derdim ama burda durum farklı. Bugune kadar bizde kalmayacak demis konu sahibi de ona göre hareket etmis. Bir senedir nişanlı akli nerdeymis adamin. Son anda fikir değiştiriyor.

Burda o erkek cocugun kalip kalmama meselesinden önce bence adam kadini kandirmiş son anda kalacak deyip mecbur birakmaya çalişmiş.ve düşünceli bi insan olsa genc ergen bir erkekle genc bi kizin bir evde olamiyacagini nasil düşünemiyor.bunca insan burda bunu düşunurken.ayrica acaba o adam genç kiz kendi kizi olsa buna göz yumarmiydi.baştan sölese belkide evlenme noktasina gelmezdi bu bayanda

Sizin kiziniz yanınızda duruyorda onun oglu niçin durmayacak. Cok bencilce davraniyorsunuz. Tamam biri kiz biri erkek uygun olmayabilir ama bu çocuğu basindan beri biliyorsunuzdur.

Böyle bi soru sormak bile hata okumayan çalismayan 19 yaşnda bir çocuk butun gün evde napar internette saçma sapan yerlere takilacak evde de bir genç kiz anne yok baba yok genç kiz diyorum çünkü maksimum bir iki yılı var belki o da ergenliğe grmiştir bile olur mu böyle birşey anneler önce anne olmak zorunda madem doğurdunuz o cocuk iş güç sahibi olana kadar korumak zorundasınz. Bu iş asla olmaz arada bir gelse bile ben güvenip gidemem.Şu anki gençliğin ahlaki alt yapısı malum.

Konu sahibinin cocugu 12 yasinda yani cocuk adamin cocugu 19 yasinda yetiskin ,insanlar o yasta baba oluyor ,
Bazi arkadaslarimiz sacmalamis ,
Konu sahibi net ol ,ogluna ev tutsun ,calissin ya da okula gitsin cocugu ,
Siz hayatiniza yetiskin bir erkegi dahil etmek zorunda degilsiniz ,ayrica kiziniz olmasa bile sacma kucuk cocuk olsa neyse ,

merhaba ,
nişanlımın iki çocuğu var ikisi de yetişkin küçük olan erkek 19 yaşında benimde 12 yaşında kızım var.
Evlilik kararı verdiğimiz dönemde bu yoktu ama şimdi nişanlım oğlunun da evlenince bizimle kalması yönünde
baskı yapıyor.
İstememe sebeplerime gelirsek öncelikle çocuğun kızımla aynı evde yaşamasını uygun bulmuyorum.Ben çalışan bir bayanım evde olsam olabilirdi belki.
ikincisi ise yaşı itibari ile belki ama çok zor bir çocuk çok agrasif ve incitici davranıyor.

kötü ihtimalleri bir yana bırakalım.
bu çocuklar sonuçta yabancı. 1-2 sene sonra birbirlerine aşık da olabilirler ve hiç hoş olmayan şeyler yaşanabilir aynı evde.

kimse evladını atamayacağına göre bu evlilikten vazgeçmek tek seçenek.

merhaba ,
baskı yapıyor.

Aşkınızdan yanıp tutuşmuyorsanız hiç bulaşmayın bence. 12 yaşında bir kız çocuğu için üvey baba yeterince zorken bir de üvey abi stresi yaşatmayın. 19 yaş da bana göre çocuk sayılır. O çocuk sizle yaşadığı sürece gözünüze batacak, her yaptığından rahatsız olacaksınız, kızınız onunla evde yalnız kalsa içiniz içinizi yiyecek. Hem kendinizi hem cocukcagizi hem eşinizi mutsuz edeceksiniz. Kızınızında pek mutlu olacağını sanmıyorum. Planladiginiz aile ortami çok sağlıklı görünmüyor bana

Evlenmeyin. O çocuğun hayatini karartmayin. Annesi ikinci evliliğini yaptiginda cici kocanin kabullenemedigi icin sokaklarda kalan biri olarak yaziyorum. KENDINIZ ICIN DEGIL O COCUGUN HAYATINI KARARTMAMAK RUHUNDA KAPANMAYACAK YARALAR ACMAMAK ICIN EVLENMEYIN. Size daha cok sey demek isterdim ama sizinki evlat ta o ne ben neydim. Evladin yetiskini olmaz benim de oglum var 18 yasinda ama o hala benim bebegim.

Babası 18 yaşındayken 2. Kez evlenmiş biri olarak yazıyorum. O çocuğu(. (18i de geçse yine babasının çocuğu ) istemiyorsanız ayrı ev bile açsa evlenmeyin. Yarın bir gün onun evine şunu aldı bınu yaptı diye dert yanıp adamı zora sokarsınız. Aynı evde olmayı zaten istemiyorsunuz. Bırakın o adamı, çocuksuz yada çocuklarını evlendirmiş birini bulmadan evlenmeyin.

merhaba ,
baskı yapıyor.

Simdi tamam dese bile belli evlenince yaninda isteyecek oglunu...

Ogrenci mi? Belki sehir disinda okuma ihtimali vs kabul edilebilir.

Ama boyle bir ihtimal yoksa ve hep sizinle kalacaksa evliligi tekrar gozden gecirin. Sonradan basiniz agrimasin..

Aşkınızdan yanıp tutuşmuyorsanız hiç bulaşmayın bence.
Aşkndan yanip tutuşsa da yapmamasi lazm anne ise önce anne olmalı aşk meşk ikinci belki de üçüncü sirada ancak olabilir.Çocuğunu maddi manevi emniyete almadan koca peşine düşmek bir çok yanlış.

Küçük bir kızınız var değil üvey öz abi ve babalarla bile ilgili ne korkunç şeyler duyuyoruz. Ben olsam o yaşta kızımı yabancı bi erkekle aynı evde yaşatmam. Beni fazla insanlara güvensiz bulanlar olabilir ama böyle maalesef. Ha nişanlınız da oğlunu sokağa atamaz tabii. Bu evliliğin zemini iki taraf için de uygun değil gibi

X