üvey yetişkin çocuk..

Madem kızınızla aynı evde kalmasını uygun bulmuyorsunuz, kızınızı almayın o zaman.
Ama olur mu? Kızınız sizin biricik piremsesiniz. Diğer çocuk kötü kaka
Gerçekçi olun lütfen çözüm ve fikir arıyorum kırmadan . Elbetteki benim de ilk aklıma gelen bunu duyunca ayrılmak oldu . Bunu da açık ve net gerekçeleri ile ifade ettim nişanlıma ama o ayrılmak istemiyor.

merhaba ,
ikinci evliliğimi yapacağım. Her ikimizin de ikinci evliliği.
nişanlımın iki çocuğu var ikisi de yetişkin küçük olan erkek 19 yaşında benimde 12 yaşında kızım var.
Evlilik kararı verdiğimiz dönemde bu yoktu ama şimdi nişanlım oğlunun da evlenince bizimle kalması yönünde
baskı yapıyor.
Ben ise istemiyorum ve maalesef bu konu beni çok üzüyor.
İstememe sebeplerime gelirsek öncelikle çocuğun kızımla aynı evde yaşamasını uygun bulmuyorum.Ben çalışan bir bayanım evde olsam olabilirdi belki.
ikincisi ise yaşı itibari ile belki ama çok zor bir çocuk çok agrasif ve incitici davranıyor.

ne yapacağımı bilmiyorum , fikirlerinize ihtiyacım var.

kendi kizinizin o evde kalma hakki ile esittir o cocugun da. uzgunum ki istememe gibi bir hakkiniz yok.
bu durumun evlilik karari esnasinda bilinip, bilinmemesi onemli degil. cocuklu biriyle evleniliyorsa hayat boyu o cocugun evinizde ve hayatinizda olacagini kabul ederek iliskiyi benimsemeli insan.

Onun çocugununda sizinle yaşamaya hakkı var ama ben olsam yinede evlenmezdim kızım için.ne bileyim kimseye güven Yok artık

Mizacınız sertte olsa yorumunuz için teşekkür ederim hiç değilse vakit ayırdınız.
Ben ona üvey anne bile olamam ki zaten.
Benim kızım hep benim yanımdaydı ilk tanıştığımızda da . Ayrıca burda sorunum her ikisinin aynı evde olması uygun olmayacağı , bu konunun son dakika çıkması ve bu gencin sorumluluktan kaçan ve saygısız olması . Ergen olduğuna da bağlamak istemiyorum saygısızlığını çünki ben bana saygısızlık yapmasını gerektirecek birşey yapmıyorum örneğin yaptığım yemekleri beğenmediğini annesinin daha güzel yemek yaptığını açıkça yüzüme söyleyecek kadar saygısız

işte bu yüzden değmez kızınızı da üzmeye babanın oğluna bizimle kalamazsın demesine de... olmaz birlikte. evlenmenin derim. sonunda sıkıntı yaşamaktansa

Bütün art niyeti bir köşede bırakmak gerekirse biri erkek diğeri kız, farklı yaşlardaki 2 çocuğun aynı ev içinde başka türlü sıkıntılar yaşama ihtimali de var. Ben hep ergenlik çağındaki çocuklara üzülmüşümdür bu tip durumlar için. Yazık günah, hiç kolay değil annenin ya da babanın 2. evlilik yapması ve o çocukların hayatına farklı kişilerin girmesi.

Boyle cok ornek war sonunda kesinlikle bi sorun cikar cnku kiz cocugu sakasi yok dikkat etmek lazim.s.s.s

Kizi olan kizi olan birini alsa hicbir sorun olmaz ya nblm seytan bu dunyada niye war byle durumlar en sevdgi durumlar malesef..s.s.s

Ben olsam evlenmezdim. Kisa ve net. Bu devirde 19 yasindaki ergeni gectim evlenecegim insana bile guvenmezdim sanirim. Neler duyup goruyoruz.

Kotu bi ornek olacak ama bizim bi 8m sinif ogrencisi kizimiz ayni evde yasadigi amcasinin tecavuzune ugramisti. Bu olay aklima gelir hep bu durumlarda.

Büyük konuşmiyim ama benim genç kızım olsa evlenmezdim. Bide tam ergenlikte 19 yaşında bir erkekle aynı evde yaşamasını kabul edemezdim. Baştan söyleseydi bu yola girmezdiniz. Bu saatten sonra ne değişti ki böyle yapıyor.

Kısa ve net ayrıl. Şimdi tamam dese bile iki gün sonra tekrar oğlunu getirebilir.

Potansiyel tehlikenin farkinda degilse nisanlin zihinsel gelisimini tamamlamamistir, onceden bahsini acmayip is ciddiyete binince ortaya cikardiysa art niyetlidir. Iki durumda da ayrilman lazim. Nisanlinin ayrilmak isteyip istememesinin bir baglayiciligi yok. Bir problem olursa magdur olacak kisi sen ve kizin. Nisanlinin tuzu kupkuru.

Aşırı tehlikeli gözüküyor buradan bakınca bence siz de bakmalısınız ! Ana baba ayrı çocukların aynı evde yaşamaları dinen caiz değildir, her saniye günaha mı girsin çocuklar.

Son düzenleme:
Soylede birsey war 12 yasindaki kizin yaklasik 2 3 sene icinde ergenlesmeye baslayip serpilecek degiscek bu 19 yasindaki genc eger onu gercekten kizl kardesi gbi grrse sorun yok .

X