Uzun bir iç çekiş,iç döküş.

İçinden çıkamadığınız bir konuda en iyisi babama sorayım deyip elinize telefonu aldığınızda o artık yok şoku ağır geliyor.Sarılın.Mezar taşları çok soğuk...
Aynı acıyı yaşayanlar bilir derler,sanki o yokluğunu,içimdeki özlemi ben yazdım gibi hissettim.Yerleri cennet olsun 🙏🙏

Teşekkür ederim.2021'de.
Ben de genç yaşta annemi kaybettim.Yıllar geçince acı azalıyor ama maalesef yeri dolmuyor.Yine de onları tanıyıp,onlarla vakit geçirebildiğimiz için anne babalarını hiç tanımadan büyüyen kişilerden daha şanslı olduğumuzu düşünüyorum.Ben yıllarca kendimi böyle teselli ettim.Şimdi geri dönüp bakınca yaşadığım o acının beni hayata daha sıkı bağladığını,daha güçlü tuttuğunu görüyorum.Sanki büyük acıyı yaşamışım da beni başka hiç bir şey yıkamaz gibi hissediyorum.
Sizin acınız daha taze.Zamanla acınız azalır ama o özlem geçmez.Tekrardan başınız sağolsun.:KK200:

Ben de genç yaşta annemi kaybettim.Yıllar geçince acı azalıyor ama maalesef yeri dolmuyor.Yine de onları tanıyıp,onlarla vakit geçirebildiğimiz için anne babalarını hiç tanımadan büyüyen kişilerden daha şanslı olduğumuzu düşünüyorum.Ben yıllarca kendimi böyle teselli ettim.Şimdi geri dönüp bakınca yaşadığım o acının beni hayata daha sıkı bağladığını,daha güçlü tuttuğunu görüyorum.Sanki büyük acıyı yaşamışım da beni başka hiç bir şey yıkamaz gibi hissediyorum.
Sizin acınız daha taze.Zamanla acınız azalır ama o özlem geçmez.Tekrardan başınız sağolsun.:KK200:
Teşekkür ederim ama ben kabullenme sürecini yaşayabildiğimi düşünmüyorum,sanırım o yüzden debelenip duruyorum. Öyle haykırmalı hıçkırmalı ağlama olmadı. Hiç.Ara ara ağlıyorum ama bir iki damla.Yani ee böyle de olur diyeceksiniz belki ama olmuyor. İçimi boşaltamadım sanırım.

Arada bir eşime benim babam öldü,babam yok biliyor musun dediğim oldu.Babamı kaybettiğim dönem babamın acısını yaşatmayan ailevi bir problem vardı. Onunda etkisi olabilir bilmiyorum.

Psikologum kabullenemediğimi,yas sürecini yaşayamadığımı söyledi. Beni o ana tekrar götürüp duygularımı açığa çıkartmaya çalışacak sanırım. Bilmiyorum Nillev Nillev çok zormuş.

Babasını hiç görmeyen var,babası hayatta olduğu halde olmamasını dileyen var,babası hayatta olduğu halde yüzünü bir kere görmeyen o sevgiyi hiç tatmayanlar var maalesef.Çok üzülüyorum bir yandan da şükrediyorum.

Gözümden özümü okuyan,beni höt zöt ile değil sevgiyle,muhabbetle büyüten,benim ufkumu en çok açan oydu.Müthiş bir ilişkimiz vardı.Giderken bile yaptı öğretmenliğini bana.Güçlü olmayı,dünyanın gelip geçici olduğunu öğretti.🤗Öyle düşünüyorum,öyle düşünmek istiyorum ve hala ondan güç almaya çalışıyorum.

Sizinde başınız sağ olsun. Dilerim en güzel yerdedirler.

Çok ağlatti bu yazdıkların beni, Dünya da ölümün olduğu gercegi var, sevdiklerimizi kaybettiğimiz gerçeği..
Babanla iliskine hayran kaldım, ne güzel yürekli bir baban varmış, seni böyle yetistirdigi için gözü arkada kalmamış, huzurla ugurlanmistir son yolculuğuna. Allah herkese taşıyabileceği yükü veriyor.. Zamanla alışırsın diyemeyeceğim, ben bunu yaşamadım ama çevremde gördüğüm özlem duygusu ara ara yokluyor.
Nurlar içinde yatsın 🌸

Çok ağlatti bu yazdıkların beni, Dünya da ölümün olduğu gercegi var, sevdiklerimizi kaybettiğimiz gerçeği..
Babanla iliskine hayran kaldım, ne güzel yürekli bir baban varmış, seni böyle yetistirdigi için gözü arkada kalmamış, huzurla ugurlanmistir son yolculuğuna. Allah herkese taşıyabileceği yükü veriyor.. Zamanla alışırsın diyemeyeceğim, ben bunu yaşamadım ama çevremde gördüğüm özlem duygusu ara ara yokluyor.
Nurlar içinde yatsın 🌸
Alışma olur zamanla illaki ama geçmeyecek ama eminim. Çok teşekkür ederim,aminn🙏

X