Uzun ömürlü yaşlı bakımı

Bir balıkçıdan yardim almak kötü bir şey değil ki insanlar neden ayıp bulur anlamıyorum
Madem ev iki katlı annen yemeği pişirir bakıcı yedirir mesela basında durur altını alır vs

Annemi 8 gn önce kaybettim,sağlık sorunları vardı 1,5 ay kadar hastanede kaldı.
Özbek bir bayan bulduk onun çok faydası oluyordu,eve çıkıncada aynı bayan 1 ay devam etti.
Kadından öncede ben sık sık gidip geldim,ayrı şehirdeyim,abim yanında kalmıştı bir erkek içinde cidden zor bir durum.
Mutlaka bir yardımcı ayarlayın,genel bakımını yapar altını temizler,1 kişinin üzerine yıkmak çok zor.
Biz 5 gün olarak anlaşmıştık,hafta sonlarıda abim ve erkek kardeşim gidip yardımcı oluyordu.
2500 lira ücret alıyordu,bizim türk bayan yardımcıları daha fazla para talep ediyorlar.

Özbek bir bayan bulduk onun çok faydası oluyordu,eve çıkıncada aynı bayan 1 ay devam etti.
Kadından öncede ben sık sık gidip geldim,ayrı şehirdeyim,abim yanında kalmıştı bir erkek içinde cidden zor bir durum.
Mutlaka bir yardımcı ayarlayın,genel bakımını yapar altını temizler,1 kişinin üzerine yıkmak çok zor.
Biz 5 gün olarak anlaşmıştık,hafta sonlarıda abim ve erkek kardeşim gidip yardımcı oluyordu.
2500 lira ücret alıyordu,bizim türk bayan yardımcıları daha fazla para talep ediyorlar.

Başınız sağolsun, allah sabır versin

Güncelleme: durum hala aynı, babaannemin tuvalet saatlerine göre hayatımızı planlamış durumdayız sinirlerimiz alt üst
Bu durumu yaşamayan bilemez canım. Rabbim yardımcınız olsun. Babannem 7 yıldır felçli. Babamlar 5 kardeş. Dönüşümlü herkeste 2 ay kalıyor. Bakımı zor hasta olunca bir kişiye çok ağır bir yük. Bunu babanız kardeşleriyle konuşup halletmek zorunda. Dışarıdan bakınca kolay da yaşarken zor. Bizim de baştan bazı kardeşler kaytarmaya çalıştı, babam hepimizin annesi mecburuz diyerek zor baş ikna etti herkesi. 97 yaşında babannem.

Bu durumu yaşamayan bilemez canım. Rabbim yardımcınız olsun. Babannem 7 yıldır felçli. Babamlar 5 kardeş. Dönüşümlü herkeste 2 ay kalıyor. Bakımı zor hasta olunca bir kişiye çok ağır bir yük. Bunu babanız kardeşleriyle konuşup halletmek zorunda. Dışarıdan bakınca kolay da yaşarken zor. Bizim de baştan bazı kardeşler kaytarmaya çalıştı, babam hepimizin annesi mecburuz diyerek zor baş ikna etti herkesi. 97 yaşında babannem.

Allah yardımcınız olsun inanın çok zor, burada beni topa tutanlar da oldu bu konu yüzünden ama insan eti çok ağır sabır tükeniyor. Bizimkiler asla bakmazlar , kadın tutun biz bakamayız diyorlar. Şimdi eve bir yardımcı bakıyoruz ama annem de ben evde bi yabancı ile nasıl oturucam nasıl insan davet edicem diyor çok haklı olarak :KK43:(( allah güç kuvvet versin bakanlara

Annen cok buyuk sevaba giriyor ayni annemi gordum kac kardesler misafir gibi gelip gittiler yatalakken kadincagiz annem bakti ama bizimki 1 ay anca yasadi her sabah ignesini yapmaya giderdim bir dua ederdiki diyorum ahiretlik bonuslarim onlar benim.Allah elden ayaga dusurmesin cok zor yatalak bakmak Allah annene guc kuvvet sabir versin baabnnenede saglik ins.Sabir ...herseyin bir mukafati vardir

Babanız öyle yumuşak yüzle beraber bakalım demeyecek ortalığı birbirine katsın çünkü insanlar bundan anlıyor gerekirse huzur evine vericem desin blöf yapsın çok zor yaşlı bakımı annenize de yazık

Ev iki katlı demişsiniz

Çok rahat alt katta babaanne ve bakıcı kalır anneniz de kendi evinde olur

Bir de bakıcı misafir değil evde hasta ile ilgilenecek misafir gelirse hastanın yanında oturacak misafirle değil

Başınız sağ olsun.

Konu sahibi, anneannemi okudum resmen. Annemle olan ilişkisi yıllarca böyleydi. Annemle evleri yan yana, annem tüm hayatını ona göre düzenlemişti. Annem calişan bir kadindi, bize anneannem bakti. Uzun yillardir dizlerinde kireclenme sorunu vardi. Kemikleri falan sorunluydu.. 13 yıl evvel kalcasini kirdi, yürütecle yürüdü 8 yil, 5 yil önce de dıger kalçasını da kırdı ve artik yatalak oldu. (Simdi 97 yaşında) Mecburen bakıcı tuttuk..
Tabi ki yine sorumlukluk annemde. Genel alişverisini annem yapar, ilaclari vs.. Bakıcının odemesi, yatirimlarinin yapilmasi, kadinin da hastalanmasi durumunda vs, annem ilgilenir. Sagolsun kaprislidir anneannem, bakiciyla da didişir. Anneme dr cok kapris yapardi eskiden, halen de devam eder..
Rutin yaptigi işler de var. Her gun, bakiciyla yataktan indirip, tekerlekli sandalyesine koyarlar, vakti gelince yeniden yataga yatirirlar. Banyosunu birlikte yaptırırlar. Bu arada, anneannemin annemden baska cocugu yok, kimseyle yardımlaşamaz. zaten annem de öz evladı degil. Kendisi dedemin 2. Eşiydi..
. Ayaklarindaki sorun dısında hicbir rahatsızlığı yok. Uzun yıllardır bakima muhtaç ve sanirım yillarca da böyle devam edecek.

Konu sahibi, anneannemi okudum resmen. Annemle olan ilişkisi yıllarca böyleydi. Annemle evleri yan yana, annem tüm hayatını ona göre düzenlemişti. Annem calişan bir kadindi, bize anneannem bakti. Uzun yillardir dizlerinde kireclenme sorunu vardi. Kemikleri falan sorunluydu.. 13 yıl evvel kalcasini kirdi, yürütecle yürüdü 8 yil, 5 yil önce de dıger kalçasını da kırdı ve artik yatalak oldu. (Simdi 97 yaşında) Mecburen bakıcı tuttuk..
Tabi ki yine sorumlukluk annemde. Genel alişverisini annem yapar, ilaclari vs.. Bakıcının odemesi, yatirimlarinin yapilmasi, kadinin da hastalanmasi durumunda vs, annem ilgilenir. Sagolsun kaprislidir anneannem, bakiciyla da didişir. Anneme dr cok kapris yapardi eskiden, halen de devam eder..
Rutin yaptigi işler de var. Her gun, bakiciyla yataktan indirip, tekerlekli sandalyesine koyarlar, vakti gelince yeniden yataga yatirirlar. Banyosunu birlikte yaptırırlar. Bu arada, anneannemin annemden baska cocugu yok, kimseyle yardımlaşamaz. zaten annem de öz evladı degil. Kendisi dedemin 2. Eşiydi..
. Ayaklarindaki sorun dısında hicbir rahatsızlığı yok. Uzun yıllardır bakima muhtaç ve sanirım yillarca da böyle devam edecek.

Evet ne kadar benzer şeyler yaşıyoruz. Bizimkinin evi olmaması, 25 yıldır bizimle yaşamadı hariç :KK43:(( bacaklarında iltihaplı romatizma var yürüteçle bile yanında 2 kişiye daha ihtiyaç duyuyor bacaklarından kalçasından sürekli takır takır sesler geliyor. Defalarca düştü ama kırılmadı maşallahı var. Çok korkuyorum annemin hayatının bu şekilde eriyip gitmesinden. 97 yaş çok fazla :KK43:( allah yardımcımız olsun sizlerin de bizim de

Ev iki katlı demişsiniz

Çok rahat alt katta babaanne ve bakıcı kalır anneniz de kendi evinde olur

Bir de bakıcı misafir değil evde hasta ile ilgilenecek misafir gelirse hastanın yanında oturacak misafirle değil

Dublex ev , 2 katlı derken ayrı ayrı değil
Bilmiyorum gerçekten babaanne odaklı bir hayat çok zor

Dublex ev , 2 katlı derken ayrı ayrı değil
Bilmiyorum gerçekten babaanne odaklı bir hayat çok zor
Yaşamayan bilmez ama üniversitedeki oda arkadaşım önce kanser olan annesine, sonra kanser olan 90 yaşindaki dedesine ve en son yatalak 90 yaşına yakın babaannesine yıllarca gül gibi baktı...Bir kere bu yaş çok fazla dediğini duymadım. Ufacık bedeni ile nelerin nelerin üstesinden geldi...onlar bu evin bereketi, Allah basimizdan eksik etmesin der dururdu. Yargılamıyorum ama bakıcı ile nispeten çözülecek iken resmen babaanneniz ölsün diye bakıyorsunuz...Allah evlat dahi olsa kimseye muhtaç etmesin...

Neden annenizin baktığını hiç bir şekilde anlamadım. Ne kadar iyi bir kadın ya. Allah herkes öyle eş versin. Ama neden babanız, amcanız veya halanız bakmıyor ? Çocukları onlar sonuçta.
Ne kadar eşi olursa olsun bu tam zamanlı yıllarını vermekten bahsediyoruz. İnsanın annesine bakması farklı, kayınvalidesine bakması farklı sonuçta.

Kesinlikle en en en azından amca ve halayla bölüşülmeliydi. Benim annem söyleyemese bile ben babama amcama halama bunu yaptırırdım. Annemin de hayatı, eğlenmesi, rahatlığı önemli !

Yaşamayan bilmez ama üniversitedeki oda arkadaşım önce kanser olan annesine, sonra kanser olan 90 yaşindaki dedesine ve en son yatalak 90 yaşına yakın babaannesine yıllarca gül gibi baktı...Bir kere bu yaş çok fazla dediğini duymadım. Ufacık bedeni ile nelerin nelerin üstesinden geldi...onlar bu evin bereketi, Allah basimizdan eksik etmesin der dururdu. Yargılamıyorum ama bakıcı ile nispeten çözülecek iken resmen babaanneniz ölsün diye bakıyorsunuz...Allah evlat dahi olsa kimseye muhtaç etmesin...

Ben sabredemiyorum, dayanamıyorum. Annem benim gibi değil tabi o daha ılımlı, daha vicdanlı. Bense anneme üzülüyorum. Yardım et diyebilirsiniz ama ben farklı bir şehirde yaşıyorum iş gereği.
Bakıcı ile tamamen çözülmesi mümkün mü hiç değil. Annem bırakıp benim yanıma bile gelemiyor

Neden annenizin baktığını hiç bir şekilde anlamadım. Ne kadar iyi bir kadın ya. Allah herkes öyle eş versin. Ama neden babanız, amcanız veya halanız bakmıyor ? Çocukları onlar sonuçta.
Ne kadar eşi olursa olsun bu tam zamanlı yıllarını vermekten bahsediyoruz. İnsanın annesine bakması farklı, kayınvalidesine bakması farklı sonuçta.

Kesinlikle en en en azından amca ve halayla bölüşülmeliydi. Benim annem söyleyemese bile ben babama amcama halama bunu yaptırırdım. Annemin de hayatı, eğlenmesi, rahatlığı önemli !

Babaannem beni ve kardeşimi büyüttü bu vesileler ile de yanımıza yerleşti.
Şimdi hastalanınca güle güle diyemiyoruz.
Biz bakamayız diyor diğerleri de açıkça.
Allah yardımcımız olsun

Yatalak yaşlı bakmayan sizi anlayamaz. 5 yılı yatılı olmak üzere 10 yıl annemde baktı üstelik iki yaşlıya. Dışardan bilmeyenler sizi yargılar topa tutar onemsemeyin. Aslında annenin değil kendi evladinindir bakmak görevi ama malesef kadın bakar erkek anneme bakıyorum olur. Bakıcı tutun annemizin yükü hafiflesin. Maddi durum yetmiyorsa babannenin diğer çocukları da ortak ödesin. İnsan yeri geliyor kendi cocuguna sabredemiyor. Uzun süreli olunca da ne kadar iyi niyetli olursanız olun sinirler yıpranıyor. Anneniz de hasta olur Allah korusun. Üstelik alzamier da varsa çok daha zordur. Halının üstüne büyük tuvaletini de yapabilir. Onu alıp duvarlarada sürebilir . Tüm gün kapıları yumruklayip evden kacmayada çalışabilir.ben anneme gidemezdim çocuğumla babannem dövmeye vurmaya kalkisirdi tüm gücüyle çocuklara. Vefat etti Allah rahmet eylesin bilerek yapmıyordu onada çok üzülüyordum ama elden birşey gelmiyor. Çok zor. Bakıcı tek çözüm .

X