Yaklaşan dügün ve sorunlar?

Bi üyenin daha konuları var 1 1mirac diye mesela onda şiraze iyice kaydı, kocasını artık anasından bacısından kıskanıyor elinden gelse dilini kesecek onlarla konuşmasın diye, bi de S Sienatan var 1,5 yıldır mücadele veriyor evinde yemek pişirebilmek için her konuda dört paragraf girizgahı var konuyu anlatırken, bunlar aile apartmanında olduğu için psikolojisi bozulmuş günaşırı konu açan gariban güncel gelinlerimiz belki verilmiş sadakan vardır seni burdan döndürürüz, ya da çekilecek çilen vardır kim bilir.

Allah aşkına 100 gram 50.000 yapıyor daha ne olsun insanlar zaten ev yaptırıyormuş bence altının gramı çok iyi anneniz abartmış . Bulmuşta bunamış gibi olmuş afedersiniz. Siz annenize deyin benim için 100 gr uygun ev de tamam daha ne olsun bişey deme anne böyle kalsın de

O insanları zor duruma sokmadiginizdan değil kayinailenizin insan olmasından kaynaklanıyor :)) Altınla tabii ki kıymet ölçülmez ben evlenirkende birşey istememiştim hatta evdeki çoğu eşya eşimin eski eşyaları idi, dört bilezik takıldı ailemin taktıklarindan hariç onu da eşim taktı sonra borcunu ödedik ama kimse ay Allah razı olsun bizi zora sokmadı alçakgönüllü davrandı demedi yani :) Ev aldırıp üstüne şartla altın taktiranlar mobilyasina kadar eş ailesine aldiranlar cok daha değer görüyor nedense deveye diken hesabı :)

Ben katılıyorum KV arayıp sormuş anne dan arayıp ben altın istiyorum verin dememiş ki...

Konuya gelince para altın hikaye ortada aile apartmanı var konu sahibesi kaç kaç kaç

Annenizin yaptığı hoş değil ama kayınvalideniz yaratmış bu ortamı. Sayı verilmesini ayıplayacak insan böyle bir soru sormazdı zaten.

Biri sormuş, diğeri cevaplamış. Benzer düşüncede insanlar demek ki.
Sizin açınızdan bakınca evet çok çirkin.
Baştan aşağı yanlış, kadını aşağılayıcı bir geleneği sürdüren iki kadın var ve ikisi de haklı değil.
Ama kayınvalidenize soramayacağınız hesabı annenize sormayın.

Ve sizin yerinizde olsam iki taraf da bu zihniyetteyken kalkıp da aile apartmanına gitmezdim.
Çünkü büyük ihtimalle bir taraf sizi satın almış gibi davranacak, sizin taraf da "kız artık bizden çıktı, ne olursa olsun" deyip arkanızda olmayacak.
Altından daha büyük sorunlarınız var aslında.

Son düzenleme:
kayın valide sormuş annende söylemiş bunda kızıp gocunacak bişey yok
biz izmirliyiz bizde bile sorulur ... bende sevmem ama adet malesef... bende nişanlıyım annem sorarlarsa 10 tane isterim dedi babam şakası bile kötü demişti anneme ve sorduklarında gücünüz neye yetiyorsa onu yapın benim evladımın ağzının tadı olsun ben bişey istemem demişti... keşke annenizde bir rakam belirlemeseydi çünkü rakam belirlemesi size değer biçmesi anlamı taşıyor ama olan olmuş artık...keşke kayın valideye siz sormanıza gerek yok bizde öyle adet yoktur ne takarsanız kabuldür deseydiniz

Ne güzel söylemiş babanız. Bazıları burda okuyorum da yok her şeyi erkek ailesi yapıyormuş, kızın ailesi anca istermiş bide beğenmezlermiş. Erkek ailesi ev alırmış mobilya alırmış kızın aileside sadece tabak çanak alırmış yinede yaranamazlarmış. Yemişim evlerinide taktığı takılarıda sanki gelini düşünüyorlar da yapıyorlar. Taktıklarıda onların, evleride onların valla. İstemeye gelince takıları bir güzel istiyorlar geri. Boş işler ya. Şimdi bu konuda da geline yapılan bir ev var :)) Kimse bir şey yapmak zorunda değil yapmasın da zaten ama bari gelinimize ev yapıyoruz denmesin e şimdi onlarda haklı düşündüğümde.. oğlum dizimin dibinde olsun, gelin bana hizmet etsin, istediğim an müdahale edebileyim, hep birlikte olalım, her şey bizim kurallarımıza göre olsun diyecek halleri yok

Bu beğenmeyenleri ben düğünde görücem, bakalım ne isteyecekler

Annenizin aylardır bu soru bekliyormuş gibi liste sunması hiç hoş olmamış. Ben olsam bir daha lafı açılırsa “gücünüz yettiğince” diyip kapatması üzerine bir konuşma yapardım, “benim değerim altınla ölçülemez, zor duruma düşürüyorsun” vs diye. Zaten evinizi hazırlıyorlarmış, daha fazla üstüne gitmeye gerek yok insanların.
Mesajların tamamını okumadım ama aile apartmanına değinenler olmuş. O konuda da nişanlınızla şimdiden konuşup anlaşamazsanız kiraya çıkmanın sözünü alın bence. Ben aile apartmanını tercih etmezdim ama bu devirde kira vermeme fırsatını reddetmek de çok kolay değil.

Bu beğenmeyenleri ben düğünde görücem, bakalım ne isteyecekler
Ben taze beğenmeyenlerden olarak cevaplayayım, takı alışverişine dahi gitmek istemedim. Çünkü maddi durumlarını zorlamak istemedim. Evde de konu sahibi eşiyle oturacak ya, bir tık oradan ilgilendiriyor

Çok haklısın burçak. Ben aile apartmanında olupta belkide en rahatlarındanımdır. Bazen 3 4 gün denk gelsede çalıştığım için ve kaynanamlarda çalıştığı için 1 haftadır görmedim mesela. Bahanem oluyor. Yiyip çıkabiliyorum izin günlerimde ses çıkarabiliyorum. Lakin beklentileri istekleri tavırları azalmıyor. Sürekli bir arada olmak istiyorlar ve eşlerimizle kötü oluyoruz. Şikayet ettiğim çok konu olmasına rağmen tek tesellim burda kalıcı olmicakları için kabul etmem. Emekli oldukları için burda yaşamicaklar. Yoksa çekilmez yani. Tek istekleri evlatları yanında olsun aile apartmanı bahane. Keşke yaptırmasalardı da kiraya çıksalardı. Ne olaylar yaşıcak çalıştığı içinde daha çok yıpranıcak. İzin günümde kahvaltıya gelmek isteyen görümceden tutun da hayırlı olsuna götüren kaynanaya kadar. Pişmanlık yani.

takı için sayı verilmesi hoş olmamış evet ama kadının değeri altınla ölçülmez kafasında biri olduğundan mı bozulmuş kv yoksa beklediği cevabı alamadığından mı?
bir de zaten size ev yaptırıyorlar yorumlarına katılamıyorum, o ev büyük ihtimal kp nin üzerine olur. size yaptırdıkları bir ev yok ortada, aile apt içerisinde sizin oturacağınız bir yer hazırlıyorlar. kv ile komşu olacaksınız, şu saatten sonra sanmıyorum istemiyorum diyeceğinizi. bari şartlarınızı baştan hazırlayın. yemeği bir mi yiyeceksiniz vs bunlar hep sorun. şimdiden kv ye şirin görünme çabalarına da girmeyin, o şirinlikler tersine hızlı dönüyor. normal ve seviyeli bir ilişik tutturun ki devamı da öyle gelsin inşallah.

Kaynana suratını hiç görmediğinden bence rahat bu kadar konu sahibi. Bi görse öperdi annesini beni senden başka kimse sevemiyorr anneeeem diye. Kaynanalar hoşlarına gitmeyen ve işlerine gelmeyen her durumda rahatsız olurlar. Tanışma sırasında babam istedikleri gün gitmeyi kabul etmedi. Kız babasıyım ben ne öyle hemen gidcem dedi. Kızmıştım babama. Kaynanamlar surat astı istedikleri olmadığı için. Sonra işte o surat aylardır yıllardır devam edicek. Gel dediklerinde gitmeyince al dediklerinde almayınca. Bende severdim kaynanamı kaynanam olacağını bilmeden yakındım. Aynı ortamdaydkk çünkü. Nasip kaynanam oldu. O samimiyetim yok mesela. İstediği kadar değişsin dedi o da bilir ki kızıda kaynanasıyla samimi olamaz olmamalı.

Kayinvalideniz soru sormuş, anneniz ise cevap vermiş. Bence burada yanlış bir şey yok. Altın alınmasını önemli bulan insanlar için gayet doğru bir diyalog olmuş.
Anneniz yaşayacaklarınızı ön görerek böyle bir hamle yapıyor bence. 2 günlük kv için de annenizi kırmayın bir zahmet.

Yarın öbür gün ev borcu diye bu altınlar sizden geri istenmesin de gerisi hallolur. Anneniz söylemiş, onlar yapamayacaklar diye düğün iptal mi olacak ?
Annemde bu soruya karşılık siz ne yapabiliyorsaniz ama benim içimden geçen bes bilezik bir de hasir set demis.
içinden geçenin bu olduğunu söylemiş ama yine de siz ne yapabiliyorsanız diye eklemiş.
Bu sorun olmaz, taraf da olmayın. Size fikrinizin sorulması sizi arada bırakmak olur, akışına bırakın ne alamadılar diye onlara gücenin ne de annenize fikrini söylediği için gücenin.
Annenizin yaptığı da ayıp değil günah değil, Anadolu'da çok sık görülen bir durum. Karşı taraf aramadan kendisi arayıp söylese şart koşsa tamam bu ayıp ama usulünce söylenmiş o yüzden takmayın annenizle de kavga etmeyin. Önden hazırlarsınız, anne güçleri pek yok gibi bilezik neyse de hasır set yerine düz bir set takabilirler, zaten ben ağır modelleri sevmiyorum gibi şeyler diyebilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…