yalnız kayınvalide ve sık giden eş

Bunu diyecektim demeyeyim dedim
Oğluma sarılmamın, bize misafir geldiklerinde uykusu gelince yatağımda uyu dememim, sırtına masaj yapmamın nesi yanlış inanın düşünüyorum bulamıyorum

Bilinçaltında cinsellikle ilgili bir şey var ama neyse...

Şu an hamileyim ve zor geçiyor. Bunun daha büyütmesi okutması vs var. Bu kadar emek vermişsem o kremi sırtına ben sürerim arkadaş :KK70:
Yahu şey gibi demeyeyim diyorumda benden çıkmış benden çıkanı benden kıskanıyor işe bak:KK70:

Konu komşu bile sorguluyor😁
Kaçıncı kez anlatıyorum hatırlamıyorum, biri bir gün yeter mune kaç defa anlattın derse haklısın derim🤗
Kayınvalidelerle farklı şehirlerdeyiz, o zamanlar biz İstanbul'dayız bir mahalleye taşındık ama acayip meraklı insanların olduğu bir sokak, çok zaman geçmedi kayınvalidem hastane içindi yanılmıyorsam İstanbul'a geldi, ki senelerce İstanbul'da oturmuşlardı, gelmişken eş dost da gezecek bize geldi sohbet muhabbet sonra kalktı ben falancalara gideceğim dedi, ben kapıdan yolcu edip balkona çıktım, eşimde annesine sarıldı yolda gidiyorlar, komşular pencerelerdeymiş meğer 🤣
Bir tanesi beni görünce aaaa eşin eve kadın getirdi sandım sen evde miydin dedi ama soruşundaki imayı söylemeyeyim ne demek istediği az çok anlaşılmıştır sanırım🤣
Dedim getirse eve getirmez başka yere götürür, o kim dedi, kayınvalidem deyince kadının yüzündeki şaşkınlığı anlatamam🤣🤣🤣🤣
Hayatlarında hiç birbirine sarılan anne oğul görmemişler demek ki eşimle annesini başka bir şey sandılar 🤣

Aynı olayı lisedeyken kızımla eşim de yaşadı, her akşam arabalı biri okul önüne gelip kız da adama sarılınca arkadaşları erkek arkadaşı sanmıştı🤣

Sarılmak güzeldir sevdiklerinizin yüreğini ısıtır
☺️
Bizde de mesafe vardı. Böyle birbirine sarılan anne- baba kız görünce çok mutlu olurdum kendi ailemi sorgulardın. Babam bir kere saçımı okşamıştır🤷 Bu yüzden benim evladım bundan mahrum kalmasın diye bol bol sarılıp öpüyorum😍

Kaçıncı kez anlatıyorum hatırlamıyorum, biri bir gün yeter mune kaç defa anlattın derse haklısın derim🤗
Kayınvalidelerle farklı şehirlerdeyiz, o zamanlar biz İstanbul'dayız bir mahalleye taşındık ama acayip meraklı insanların olduğu bir sokak, çok zaman geçmedi kayınvalidem hastane içindi yanılmıyorsam İstanbul'a geldi, ki senelerce İstanbul'da oturmuşlardı, gelmişken eş dost da gezecek bize geldi sohbet muhabbet sonra kalktı ben falancalara gideceğim dedi, ben kapıdan yolcu edip balkona çıktım, eşimde annesine sarıldı yolda gidiyorlar, komşular pencerelerdeymiş meğer 🤣
Bir tanesi beni görünce aaaa eşin eve kadın getirdi sandım sen evde miydin dedi ama soruşundaki imayı söylemeyeyim ne demek istediği az çok anlaşılmıştır sanırım🤣
Dedim getirse eve getirmez başka yere götürür, o kim dedi, kayınvalidem deyince kadının yüzündeki şaşkınlığı anlatamam🤣🤣🤣🤣
Hayatlarında hiç birbirine sarılan anne oğul görmemişler demek ki eşimle annesini başka bir şey sandılar 🤣

Aynı olayı lisedeyken kızımla eşim de yaşadı, her akşam arabalı biri okul önüne gelip kız da adama sarılınca arkadaşları erkek arkadaşı sanmıştı🤣

☺️
Dunyaya en zarar veren varlıklar ınsanlar degılmı munecım bıtmek tukenmek bılmez ego..fesatlık,kıskanclık,bencıllık
Kızkardesımde evlı
Erkek karsesım ona gıtmıs bır gun
Kızkardesım koluna gırmus gezmeye gıderken komsular dıyolarmıskı ayse bır adamın koluna gırmıs gıdıyodu falan kızkardesımde o kardesımdı demıs sonradan

Ben direk pis bir zihniyet olarak görüyorum. Cahilce ve hadsizce olmasıda ayrı bir husus😒
Bak mesela bir arkadaş vardı babasıyla çok samimiydi. Ya ona babası dokununca benim midem bulanırdı. Kızını sever gibi değildi. Dokunması gereken yerlere dokunurdu. Kız erkenden evlendi 21 yaşındaç yıllar sonra duydum hissettiklerimin gerçek olma ihtimali çok yüksekmiş meğerse.

Bak mesela bir arkadaş vardı babasıyla çok samimiydi. Ya ona babası dokununca benim midem bulanırdı. Kızını sever gibi değildi. Dokunması gereken yerlere dokunurdu. Kız erkenden evlendi 21 yaşındaç yıllar sonra duydum hissettiklerimin gerçek olma ihtimali çok yüksekmiş meğerse.
Ben şok

Ya kimi de 50 yasindayken yasli kaynana moduna giriyormus mune,burada ogrendim.
50 yas neki ya,toplumdaki kv tanimina gonullu giriyor bazisi da.
Benim 80 yasindaki komsum kendi isini goruyor,ha herkes oyle saglikli olmayabilir de,50 yasinda da cokmez yani...

☺️
Alt katta 70.80 arası karıkoca var
Bır torunları sadece ama bunlar cok yaslı dınc gorunmuyo torunlarına 10 yıldır bakıyolar karıkoca sahıle gıder cocugu goturmez bırakırlar onlara
Kızkardesımın gorumcesı bır cocugy vardı bırde 3uz yaptı ıkısıne kaynanası bakıyor dogduklarından berı..boyle seylerde var yanı

Ben küçükken 50 yaşı yaşlı sanıyordum
Şimdi annem 55 yaşında
Maşallah o kadar fit ve dinç ki
Benden iyi durumda
Yine de maşallah diyeyim

Burada kv 50 60 yaşında sağlıklı ama temizlik bekliyor konularını okuyunca çok şaşırıyorum

Normal dönemde annem bir sürü kursa gider, sosyal hayatı vardır, atlar arabasına gezer, hiçbir şey yapamazsa çiçekleriyle ilgilenir vrya dikiş diker vs

Burada bazı kv ise ister ki gelin sabah kahvaltıya gitsin gece uyumaya dönsün. Hiç mi hayat yaşamamışlar. Aslında üzücü de bir durum. Hayatları evden ibaret.
Kimi kendi yaşamamış diye gelin de yaşamasın istiyor, kimi de gelin kayınvalide ilişkisini gerçekten bundan ibaret sanıyor.
Küçükken hepimiz 50'li yaşları büyük sanıyorduk ama insan yaşadıkça görüyor ki aslında en güzel zamanlarmış, gençken eğitim, meslekti kariyerdi, evlilikti çocuk büyütmekti derken seneler nasıl geçti anlamıyorsun, ne zaman hayatın her anlamıyla düzene giriyor bir bakıyorsun 40 yaşına gelmişsin😁
Sağlığın yerindeyse yapmak isteyip ötelediklerine yöneliyorsun, bisiklet öğrenmeye başladığımda 46-47 yaşındaydım, millet pencerelerden bakıp bu yaşta olur mu dedi düşersin vs vs
Düşsem de kendi kendime gülsem de öğrendim, pandemi var yapamıyorum fırsat bulsam yürüyerek şehirleri gezmek isterim, sırtımda bir çanta kamp yapa yapa, mecbur ufak çaplı yürüyüşlerle bu isteğimi baskılıyorum şimdilik, öyle bir enerji var ki sanki dünyayı yeniden keşfet deseler soluksuz turlarım🤣

O yüzden sağlıklı dinç kayınvalidelerin beklentilerini anlamıyorum, he keza çoluğunu çocuğunu büyütüp okutmuş evlendirmiş annelerden torun bakmasını isteyen, beklentiye giren evlatları gelinleri de anlamıyorum, biz misyonu tamamladık oysa, aynı kayınvalidelerin hastalık hali vb gibi evlatlarda zorda kalmaları hali müstesna çoluk çocuklarına baktıracak başka gönüllüler bulsunlar bence.

J
Hiçbir sağlık sorunu yoksa 50 yaş gayet verimli olduğunuz bir dönemdir, 49 yaşındayım çok şükür elim ayağım tutuyor, sağlıklı olmak gibi bir nimette verilmiş, hiç de yaşlı moduna giremem.
Onlar iş buyurmak için öyle yapıyordur işlerine geliyordur.

İleride gelinim oğlumla aramdaki ilişkiyi böyle edepsiz bir biçimde sorgularsa ona öyle şeyler yaparım ki KK ya gelip kayınvalide terörü diye konu açar.

Ben direk pis bir zihniyet olarak görüyorum. Cahilce ve hadsizce olmasıda ayrı bir husus😒
Evlatlarınız evlendıgınde bakıcı parası cok yuksek ve odenemeyecek gıbı olursa torunlara bakarmısınız...:)

Yok degıl bunlar maalesef dunyanın gerceklerı😢

J

Evlatlarınız evlendıgınde bakıcı parası cok yuksek ve odenemeyecek gıbı olursa torunlara bakarmısınız...:)
Şahsen kendi adıma cevaplarsam bakmam. Ekonomik gücü yoksa zaten çocuk yapmasınlar. Önemli işleri olur başbaşa kalmak isterler seve seve onun dışında düzenli bakamam çocuklar evlendikten sonra artık kocamla gezip ikinci baharın tadını çıkartmak isterim

Şahsen kendi adıma cevaplarsam bakmam. Ekonomik gücü yoksa zaten çocuk yapmasınlar. Önemli işleri olur başbaşa kalmak isterler seve seve onun dışında düzenli bakamam çocuklar evlendikten sonra artık kocamla gezip ikinci baharın tadını çıkartmak isterim
.gonul ısterkı bakmak..ama sankı yaslandıkca kafa cekmeyecek gıbı..
bızım cok yaslı karı koca komsumuzun torunu cok agar bır cocuk boyle hareketlı neselı değil gıbı..acaba hep yaslılarla vakıt gecırdıgı ıcınmı

.gonul ısterkı bakmak..ama sankı yaslandıkca kafa cekmeyecek gıbı..
bızım cok yaslı karı koca komsumuzun torunu cok agar bır cocuk boyle hareketlı neselı değil gıbı..acaba hep yaslılarla vakıt gecırdıgı ıcınmı
Yani erken yaşta çoğu anne zorlanıyor 50 li yaşlarda falan hiç kaldırmaz. Benim kesin kaldırmaz😅 Bazen bazı çocukları görüyorum aman Allahım diyorum 😅

Yani erken yaşta çoğu anne zorlanıyor 50 li yaşlarda falan hiç kaldırmaz. Benim kesin kaldırmaz😅 Bazen bazı çocukları görüyorum aman Allahım diyorum 😅
aynencanım..bırde cocugu okula bırakıp alıyoruz artık anasınıfından ılk okul 4 de dek..sonra cocuk kafam neden almıyo dersı dıye sınır krızı gecırır..dur bakalım neymıs bu ders dıye alırsın baslarsın bılmedıgı yerlerı gostermeye..çocugun asıstanı gıbı bır sey oluyorsun

Alanım okul öncesi, ben bakarım. Hatta ben baksam daha faydalı. Doktoralı babaanne olarak :KK70:

Benim de kendime sözüm var gelinim kabul ederse ben de bakıcam torunlarıma, ben de uzman psikologum, böyle uzman bilgisi babaanne/anneanne hoşgörüsü eklenince on numara bebeler yetiştiririz bence, açılın uleynn 🥸

Alanım okul öncesi, ben bakarım. Hatta ben baksam daha faydalı. Doktoralı babaanne olarak :KK70:
maasallah..tabıkı okul oncesı en zor temeller atılıyor..
ama dıs dunya ıle ılk ıletısıme gecme ve sonrası cok zorlayıcıydı devletın okulu her gun tartısma cıkar velıler karısır coluk cocuk olaylarına..kaynana olarak bakarsak muhattab bız olucaz:)))

Benim de kendime sözüm var gelinim kabul ederse ben de bakıcam torunlarıma, ben de uzman psikologum, böyle uzman bilgisi babaanne/anneanne hoşgörüsü eklenince on numara bebeler yetiştiririz bence, açılın uleynn 🥸
ben gelın olsam hemen kabul ederdım:)

maasallah..tabıkı okul oncesı en zor temeller atılıyor..
ama dıs dunya ıle ılk ıletısıme gecme ve sonrası cok zorlayıcıydı devletın okulu her gun tartısma cıkar velıler karısır coluk cocuk olaylarına..kaynana olarak bakarsak muhattab bız olucaz:)))

Hazırlıklıyım
Allah yeter ki güç sağlık versin :)

X