yalnız kayınvalide ve sık giden eş

Bi çizgiyle olmaz maalesef. Düzgün iletişim ve doğru mesafe için sağlıklı beyinlere ihtiyaç var. Maalesef kadınlarımızın çoğu eşleri kendi istedikleri şeye doğru şekillendirebiliyorlar. Adam bir süre sonra benimsetilen fikri en başından beri kendi fikriymiş gibi savunabiliyor.
Aynı kadınlar eşleri annelerinin lafıyla hareket edince de tahammül edemiyorlar.
Sen aynısını yaparken, eşini sürekli senin istediğin şeyleri yapsın,senin doğrularını kendi doğrusu gibi kabullensin diye bekleyip baskı yaparken sorun yok, annesinin dediğini yapınca ondan kötüsü, basiretsizi de yok.

gercektenmı..çok zekı erkeklerde var aslında..erken evlenenlermı acaba soyledıgınız gıbı yonlenıyor
Bunun yaşla alakası olmadığını düşünüyorum, karakterle ilgili bence ya da karakterin olmamasıyla ilgili desem daha doğru olacak galiba, 35 yaşında olup nereye çekersen oraya giden insanlar da var, 25 yaşında ne istediğini bilen insanlar da var.

Bunun yaşla alakası olmadığını düşünüyorum, karakterle ilgili bence ya da karakterin olmamasıyla ilgili desem daha doğru olacak galiba, 35 yaşında olup nereye çekersen oraya giden insanlar da var, 25 yaşında ne istediğini bilen insanlar da var.
Orasıda oyle ben 26 yasımdayken pek ınsan ılıskılerı konusunda tecrubelı degıldım..evlılık hayatında tanımadıgımız bır suru ınsan hayatımıza gırıyor
Sımdıkı kızlar bır cogu kendını ezdırmıyor gıbı munecım..evlılık hayatı bambaska bır sey:)

Orasıda oyle ben 26 yasımdayken pek ınsan ılıskılerı konusunda tecrubelı degıldım..evlılık hayatında tanımadıgımız bır suru ınsan hayatımıza gırıyor
Sımdıkı kızlar bır cogu kendını ezdırmıyor gıbı munecım..evlılık hayatı bambaska bır sey:)
22 yaşında evlendim, eşim de 23 yaşındaydı, arkadaşlıklarımda saflığım iyi niyetim vardı ama aile ilişkilerinde sınırları olan biriydim, kayınvalidemle yüzük takılana kadar tanışmadım, evlenene kadar da evine sayıyla gitmişimdir o da ailemi arayıp izin almazsa gitmiyordum, evinde iş yaptığımı bilmem, ancak sofra kurmasına toplamasına yardım ederdim o kadar.
Şimdi ki kızlar diyorsun da bazısı maalesef eskilerin yaptığı hatayı yapıyor daha flört ederken kayınvalide aday adayının evine gidiyor, işini gücünü yapıyor, aynı evde oturmayı kabul ediyor sonra da bir sürü sorun yaşıyorlar, sınırlar baştan koyulur.
Saygıya evet ama aile ilişkilerinde evliliğe karışmamaları için her zaman mesafe olmalı düşüncesindeyim.

Hiç bu kadar saçma birşey duymadım

eşiniz sıfır altı yaş grubu anne kuzusu bir velet... büyümemiş maalesef...
Dik başlı bir kadın nasıl olurda bu veletle evlenir anlamadım...
Ne demek gidip bir hafta sizi yalnız bırakmak
Siz nasıl o evde yalnız kalırsınız...

Kesinlikle terapi alın... yoksa evliliğiniz yürümez..üzgünüm...
Tavsiye... yatak hayatınızı arttırın... eşinize kadın olun...

Benim babaannem de her kış 1 2 ay bizde kalır
Ortamlarda oğlu bakıyor diye bilinir
Ama yemek, çamaşır, evde sıkılmasın diye komşu gezdirmesi, yatağı, banyosu vb a dan z ye annem ilgilenir.

Ama konu sahibi a dan z ye her şeyi eşiniz yapacaksa neden olmasın :KK70:
O nasıl oluyorsa artık

Yorumların hepsini okuyamadım doğal olarak ama sonunda biri şunu yazmış neyse ki.
"Kızı ve oğlu baksın" deyince "oh her şey olması gerektiği gibi" diye düşünülüyor da oğulları mı bakıyor acaba gerçekten? Kaçı bakıyor?
Getirip eşlerinin başına atıyorlar genelde. Oturup yarım saat sohbet bile etmezler anne babalarıyla ama adı "ben baktım" oluyor ya da "vefalı oğlum bana bakıyor" oluyor.

Gün olur bakmak durumunda kalınır ve bakılır. İyi insanlarsa gocunmadan, sevgiyle de bakılır. Ama konu sahibi en baştan bu şekilde uyarmak zorunda hissettiyse kendini vicdansız da diyemeyiz. Annesini babasını eşinin başına bırakıp bir işin ucundan tutmayan kocaları o da bolca görmüştür eminim.

Eşinizin her ay 1 hafta gidip annesinde kalması da saçmalıktan başka bir şey değil WunJo WunJo , bence çok sabırlısınız.
Gidip orada kadının çamaşırını yıkayıp yemeğini, temizliğini yaptığını hiç sanmıyorum. Annesi bütün gün etrafında dört dönüp çayını, kahvesini de ayağına götürüyordur kesin. Adam ayda 1 hafta kafa dinleyip prensçilik oynadığı için bu durum işine geliyor bence. Hayırlı evlat olarak anılmak da işin bonusu.
Tam boşamalık adam.

Yorumların hepsini okuyamadım doğal olarak ama sonunda biri şunu yazmış neyse ki.
"Kızı ve oğlu baksın" deyince "oh her şey olması gerektiği gibi" diye düşünülüyor da oğulları mı bakıyor acaba gerçekten? Kaçı bakıyor?
Getirip eşlerinin başına atıyorlar genelde. Oturup yarım saat sohbet bile etmezler anne babalarıyla ama adı "ben baktım" oluyor ya da "vefalı oğlum bana bakıyor" oluyor.

Gün olur bakmak durumunda kalınır ve bakılır. İyi insanlarsa gocunmadan, sevgiyle de bakılır. Ama konu sahibi en baştan bu şekilde uyarmak zorunda hissettiyse kendini vicdansız da diyemeyiz. Annesini babasını eşinin başına bırakıp bir işin ucundan tutmayan kocaları o da bolca görmüştür eminim.

Eşinizin her ay 1 hafta gidip annesinde kalması da saçmalıktan başka bir şey değil WunJo WunJo , bence çok sabırlısınız.
Gidip orada kadının çamaşırını yıkayıp yemeğini, temizliğini yaptığını hiç sanmıyorum. Annesi bütün gün etrafında dört dönüp çayını, kahvesini de ayağına götürüyordur kesin. Adam ayda 1 hafta kafa dinleyip prensçilik oynadığı için bu durum işine geliyor bence. Hayırlı evlat olarak anılmak da işin bonusu.
Tam boşamalık adam.
Kesinlikle katılıyorum. Bizim ülkede erkeğin annesine bakması=karısının başına atıp gitmesidir. Ben aksine rastlamadım henüz. Kadının bakımını, sohbetini, yemesini içmesini hep gelin yapar ama sorsan e oğlu bakmak zorunda. Bakıyor mu peki? Akşamdan akşama 10 dk sohbet ederse ne ala!

E bu işleri neden gelin yapmak zorunda? Çünkü koca bey öyle uygun görüyor. Kadınlar bunu yapmak zorunda değil ama ülkede hala yapmayanlara "vah vah vicdansız gelin" gözüyle bakılıyor. Burada benim kast ettiğim kadını sokağa atsınlar ne hali varsa görsün değil ama maddi gücü olan insanların mesela yanına bir bakıcı tutup düzenli olarak ziyaret etmesi, işlerini görmesi neden yetmiyor? Neden o zaman bile vicdansız gelin diyoruz? Kolay mı ya bir insanın bütün bakımını üstlenip yaşamak bir de kendi annen de değil eşinin annesi yani. İnsan eti ağırdır derler burada insanlar klavyeden rahat rahat yazıyor ama uygulaması kolay değil öyle.

Anne - evlat ilişkisi mi vıcık vıcık?🤦
Daha neler duyacağım.
Benim eşim annesine çok düşkündür ama hiç aşkım dediğini, gereksiz sarılıp öptüğünü, nedensiz yere birbirlerinin kişisel alanlarına girdiklerini görmedim...samimi bir sevgi gösterisi için bunlar gerekli değil demek istedim ama linc edilmiştir yine de aynen böyle düşünüyorum.
Kendi cevremde de Allahtan oğlunu sürekli darlayan, aşkımli konuşan sapır supur öpen anneler yok ama hepsi de evladına çok çok düşkün.

Benim eşim annesine çok düşkündür ama hiç aşkım dediğini, gereksiz sarılıp öptüğünü, nedensiz yere birbirlerinin kişisel alanlarına girdiklerini görmedim...samimi bir sevgi gösterisi için bunlar gerekli değil demek istedim ama linc edilmiştir yine de aynen böyle düşünüyorum.
Kendi cevremde de Allahtan oğlunu sürekli darlayan, aşkımli konuşan sapır supur öpen anneler yok ama hepsi de evladına çok çok düşkün.
Benim kv eşime evlenmeden önce aşkım ekmek al diye SMS atmıştı. Buradakilere sorsan ne var annesi diyecekler ama biz evlendikten sonra kadın bizi ayırmak için elinden ne geliyorsa yaptı sürekli beni kıskandı eşim bile farkında bunun yani kendi kendime gelin güvey olmuyorum. Eşek kadar adamlara aşkım diyen anneleri kesinlikle normal bulmuyorum. Bunun dışında sarılmak öpmek normal şeyler ama bazı kadınlar oğlunu, abisini falan özellikle gelinin yanında şapır şupur öpüyor maksatları neyse nasıl bir kafa yapıları varsa artık Allah acil şifalar versin 🤷‍♀️

Ben size söyle bir seyde söyleyeyim. Eşimle annesi hiç mıç mıç değildir kısaca burdaki bir tabirle.. Aşkım vs hic demezler mesafelidirler öpüşüp koklasmazlar olsaydı da karısmazdım bu gibi durumlara normal diyorum.. ama onlar mesafeli..
Eşim bazı sorunlarından dolayı 3 ameliyat olmuş benden önce.. 2 ay hastanede yatmıs. Anne gitmemiş :) annenin olayı da şu zaten ben evladım dahi olsa torun dahi olsa sağlık dahi olsa ''bakmam'' ben evlenmeden cok sasırmıstım bir insan evladına ölümlerden döneceği bir hastalıgında hastanede neden bakmaz... 2 koca ay cıkarmamıslar hastaneden. kim baktı diyorum sağdan soldan arkadaslarım geldi diyor. Ne abla ne de anne... ben öğrenince öyle kötü oldum ki.. Benimleyken de eşim bir ameliyat geçirdi 3 ay önce.. bebek gibi baktım. hiç bilmememe rağmen ne kemik suları ne sebze suları saati saatine ilacı,yıkadım pamuk gibi baktım yine yaparım hic yorulmadım cunku esımı seviyorum.. şunu da söyleyeyim eşim ameliyata girdi cıktı eve geldik aksam aradı anası nasıl diye şaka gibi bir aile.
kadın öz evladı hasta olsa bakmaz. öz torununa 1 saat bakmaz ama nazlanır yanımda olsun der. inanın ki bencil değilim ben.. daha yazmadıgım cok sey var aranızda anneler vardır gözleriniz dolar.. bence annesi anne olacak biri değil.. mesela ben de değilim. ama o da anne olmamalıydı..

Samimi olmak için her dk sarmas dolas olmaya gerek yok. Maalesef Turk milletinden kişisel alan kavrami olmadığı için vicik vicik ilişkiler olmasi gereken bir seymis gibi gozukuyor ama değil
Kişisel alan demişken bizim toplumun kadınlarında da eşlerin kişisel sınırlarını ihlal etme çok yaygın tıpkı sizde olduğu gibi:işsiz: Evlilikte eşlerin geçemeyeceği sınırlar vardır öyle evlilik cüzdanı size sonsuz özgürlükler vermiyor. Aile ilişkilerine karışmak eşlerin haddi değil. Bilinen bir şey ama demek ki hala bilmeyenler var.

Ben size söyle bir seyde söyleyeyim. Eşimle annesi hiç mıç mıç değildir kısaca burdaki bir tabirle.. Aşkım vs hic demezler mesafelidirler öpüşüp koklasmazlar olsaydı da karısmazdım bu gibi durumlara normal diyorum.. ama onlar mesafeli..
Eşim bazı sorunlarından dolayı 3 ameliyat olmuş benden önce.. 2 ay hastanede yatmıs. Anne gitmemiş :) annenin olayı da şu zaten ben evladım dahi olsa torun dahi olsa sağlık dahi olsa ''bakmam'' ben evlenmeden cok sasırmıstım bir insan evladına ölümlerden döneceği bir hastalıgında hastanede neden bakmaz... 2 koca ay cıkarmamıslar hastaneden. kim baktı diyorum sağdan soldan arkadaslarım geldi diyor. Ne abla ne de anne... ben öğrenince öyle kötü oldum ki.. Benimleyken de eşim bir ameliyat geçirdi 3 ay önce.. bebek gibi baktım. hiç bilmememe rağmen ne kemik suları ne sebze suları saati saatine ilacı,yıkadım pamuk gibi baktım yine yaparım hic yorulmadım cunku esımı seviyorum.. şunu da söyleyeyim eşim ameliyata girdi cıktı eve geldik aksam aradı anası nasıl diye şaka gibi bir aile.
kadın öz evladı hasta olsa bakmaz. öz torununa 1 saat bakmaz ama nazlanır yanımda olsun der. inanın ki bencil değilim ben.. daha yazmadıgım cok sey var aranızda anneler vardır gözleriniz dolar.. bence annesi anne olacak biri değil.. mesela ben de değilim. ama o da anne olmamalıydı..
Kendisi oğluna, olası torununa asla bakmıyor ama sizden kadına bakmanız bekleniyor. Hiç kusura bakmasınlar valla kesinlikle haklısınız.

Kendisi oğluna, olası torununa asla bakmıyor ama sizden kadına bakmanız bekleniyor. Hiç kusura bakmasınlar valla kesinlikle haklısınız.
Evet.. bana samimi gelmiyor bu yüzden.. Cünkü kadın zahmet sevmiyor ama kendine bakılsın istiyor.
Mesela ben de zahmet sevmem ama bana da kimse bakmasın bir yardımcım olsun isterim o ise öyle değil.. cok tuhaf biri

Kişisel alan demişken bizim toplumun kadınlarında da eşlerin kişisel sınırlarını ihlal etme çok yaygın tıpkı sizde olduğu gibi:işsiz: Evlilikte eşlerin geçemeyeceği sınırlar vardır öyle evlilik cüzdanı size sonsuz özgürlükler vermiyor. Aile ilişkilerine karışmak eşlerin haddi değil. Bilinen bir şey ama demek ki hala bilmeyenler var.
Ben eşimin alanına hiç girmem telefonuna fln bakmam, zaten kendisi ozgur bir yükselen kovadir nerdd nasıl davranacağını bilir. Aile ilişkilerine de hiç karışmadım. Kaynanam kişilik olarak benim gibi mesafeli ve ciddidir Allahtan hiç böyle problemler yaşamadım.
Türk milletinde genel olarak kişisel alan nedir sosyal mesafe nedir, eşlerin kendine zaman ayırması nedir bu tip kavramların oturmadigini düşünüyorum

Hayır hiç normaş değil hem de hiç.
Normal bulanlara hayret ettim.
Ay bir de hayırlo evlat denmiş çok hayırlıysa evlenmeseymiş otursaymış anasıyla.
Ayrıca kimse kimseye bakmak zorunda da değil. Bakmayı istemek zorunda da değil. Niye linçlediniz kadını? Bu bakma olayını destekleyenler herhalde ilerde çocuğuma kendimi baktırayım kafasında olanlar.

Evet.. bana samimi gelmiyor bu yüzden.. Cünkü kadın zahmet sevmiyor ama kendine bakılsın istiyor.
Mesela ben de zahmet sevmem ama bana da kimse bakmasın bir yardımcım olsun isterim o ise öyle değil.. cok tuhaf biri
Bence siz çok çok haklısınız. Eger gerçekten eşinizi seviyorsanız 1 hafta gidip kalmasının normal olmadığı konusunda anlasmaniz gerekiyor umarım ki böyle devam etmezsiniz

X