Yapamıyorum fikirlerinize ihtiyacım var

Hanimefendi
Kizim 6aylikdi ayrildigimda
Hic bizaman bir baba gibi yaninda olmadi.
10 yasinda babasinin ilgisizliginden ve babannesinin asalamalarindan dolayi gitmek istemedigini soyledi. 11 ay gorusmedi, baba kisisi bir msja bile tenezul etmedi.
Bir sekilde babanin yanina gitti 3gun sonra geldi, babayi seviyor ama sirtini manevi olarak yaslayacak bir kapasiteye sahip olmadigini biliyor.
Ben onun hem annesi hem babasi olmaya calistim. Herzaman babasini gorebilir. Hicbizaman cocugu ne yem olarak nede tehdit olarak kullanmadim. Yeri geldi ben hediye alip aaaa bak baban almis gondermis dedim sevindi

Diger yanda esimde ilk evliliginden kizi bebekken ayrilmis. Ayri sehirlerde yasiyoruz kiziyla. Kizi annede yasiyor, okula 200 metre yakinlikda ama ne ogretmenlerini tanir nede okula birgun gitmis bir anne degil. Bisey olsun esimi ararlar okuldan. Gerekirse is yerinde isini birakip gidiyor. Kizi gecenin korunde gel dese gider.

Yani diyecem suki ne yaparsaniz yapin bir adama babaligi baba sevgisini vermeyi siz ogretemezsiniz.

Kendimi ornek verim bide
Annemde ayni sizin gibi olmayan yurumeyen huzursuz bir evlilik surdurdu neymis cocuklar babasiz buyumesinmis, sonuç ne oldu. Ben 18 yasimda evden kactim yanlis bir evlilik yaptim. 20 yasimda kucagimda bebekle ayrilirken annemde 25yillik evliligini bitirdi.. E be kadin madem ayrilacaktin ne diye once yapmadin niye bunlari yasattin

Ama cok sukurki 9 yil boyunca kizimla mutlu huzurlu hayat yasadim. Asla onume her gelene evet demedim onume baktim okudum calistim evimi aldim bidaha okudum Allah karsima simdiki esimi cikardi....
Uzun oldu ama umarim mesajimdan biraz ders alirsiniz
Bunları yaşamamış birine yazmıyorsunuz.
23 yaşımda ilk eşimden ayrıldım. 4,5 yaşında kızımı yeri geldik beraber aç uyuduk ama yanımdan ayırmadım. Babası asla babalık yapmadı gün geldi arayıp yalvardım kızını ara sor diye. Ama hiç birşey değişmedi. 15 yaşında annesine kızgın babasına kinli bir birey oldu. Benim kızım için değil hepsi için geçerli bir yerlerinde eksikliği ömürleri boyunca hissedecekler açığa vursalarda vurmasalarda.
boşanmak yada babasız büyütebilmek değil mesele. Allahın izniyle yaptım yine yaparım ama kızımın içinde o boşluğu asla dolduramam.

Aklıma takılan sey
Mesela ilk evlılıgınızde olan kızınız sizinle yaşıyor.
Eşiniz blöf yapmadığınızı anlaması gerekiyordu. Sonuçta örneği var
Daha önce yapmadığınız sey değildi sonucta.

Size şunu soyleyeyım, adam edemezsiniz!
Aslında tam tersi açıdan bakdı. O boşanmak istemiyor zaten benim ilk evliliğimden boşanırken kızım için verdiğim mücadeleyi bildiği için bana kızımızı vermeyeceğini söyleyerek baskı kurduğunu ve kızım için ayrılmayacağımı düşündü.

Aslında tam tersi açıdan bakdı. O boşanmak istemiyor zaten benim ilk evliliğimden boşanırken kızım için verdiğim mücadeleyi bildiği için bana kızımızı vermeyeceğini söyleyerek baskı kurduğunu ve kızım için ayrılmayacağımı düşündü.
Diyeceğim son şey ne karar verırsenız verin.
Allah yardımcınız olsun

Birileri eski konunuzu hortlatmıs.

2.evliliğimiz ve 15 yaşında kkızınız var ilk evlilikten sizde kalıyor.

Saygısız , sorumsuz bir cocuk yazdıklarınıza bakarsak.
Bir yandan kızınız bir yandan eşiniz sürekli sizi aşağılıyor.
Kızınıza karşı sanirim pasıfsınız biraz, yoksa saygısız konuşmalarına cesaretı olmazdı.

İşiniz gerçekten çok zor
Evinizde kimse kimseyi anlamıyor
Herkes birbirine saygısız
Tahammülsüz.

Eşinizin sizinle ilgilenmesini istiyorsunuz
Önceki konunuzdan yola çıkarak bu cıkıyor sonuç.

Ev işlerinden yakınmışsınız
Biz de sarayda oturmuyoruz, iş bitmiyor ki evde . Birileri yapmalı :)
Eşiniz zengin, neden yardımcı tutmadınız madem yetişemiyorsunuz?

Konu; eşinizin sizinle ilgilenmemesi
Ev işleri

İlgisiz erkeğe çözüm yok maalesef
Hayır o kadar değil yani saygısız sorumsuz değil. Anlayışsız olduğunu düşündüğüm zamanlar oldu ama saygısız ve kötü değil ne dediğini bilmiyor bazen

Bunları yaşamamış birine yazmıyorsunuz.
23 yaşımda ilk eşimden ayrıldım. 4,5 yaşında kızımı yeri geldik beraber aç uyuduk ama yanımdan ayırmadım. Babası asla babalık yapmadı gün geldi arayıp yalvardım kızını ara sor diye. Ama hiç birşey değişmedi. 15 yaşında annesine kızgın babasına kinli bir birey oldu. Benim kızım için değil hepsi için geçerli bir yerlerinde eksikliği ömürleri boyunca hissedecekler açığa vursalarda vurmasalarda.
boşanmak yada babasız büyütebilmek değil mesele. Allahın izniyle yaptım yine yaparım ama kızımın içinde o boşluğu asla dolduramam.
Kiziniz size kizgin degil
Hayata kizgin
15yasinda tam ergen caginda
Neden onunda digerleri gibi hicbirzaman babasi olmadi yaninda neden birgun basini oksayip opmedi okuluna gelmedi nazlamadi pof poflamadi bunlara kizgin
Ama sizin onun icin yaptiginiz fedakarliklari gormesi icin biraz daha sabretmeniz gerekir. Biraz buyusun hayati gorsun anlasin farkli yaklasacak size
Bende hep icimden anneme kizginim ama hayatindaki en buyuk destekcisi benim. Neden bizi bu hale dusurdu diyorum sonrada kendimi onun yerine koyup affediyorum iste kizinizda oyle yapacak hele birde anne olsun. Dunyanin en iyi annesi sizin oldugunuzu dusunecek.

Kesinlikle.
Su ifadeyi keske her kadin idrak edebilse.
Babanin goruntude o evde olmasi cocuga birsey katmiyor.
Mutsuz anne, ilgisiz baba . Ve esittir kaos ortami.
Mutlu anne , babasiz ev. Esittir Mutlu hayat.
Keske kadinlarimiz "cocugum&cocuklarim icin bosanmiyorum" derken aslinda iyilik yaptiklarini dusunerek en büyük kotulugu yaptiklarini bilseler cocuklara ..
Hayır inanın öyle olmuyor. Bir kızım var tecrübe ettim biliyorum. 15 yaşında. Ne kadar dili ile anne iyki ayrılmışsın dese bile.
bunun daha doğrusu şöyle oluyor. Birlikte olan ( beklentilerini kesmiş ve elindekilerle mutlu olmayı öğrenmiş anne + baba )= mutlu çocuk
Taki çocuklar evden uçana kadar.

Maalesef. Cocuk 10 gundur anneden uzak babanne evinde falan ama adam biraz akillanmis gibiymis ama cocugu babasiz buyumesin diye bosanmiyor 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Ya yorum yapmak zorunda değilsiniz. Anlamak da zorunda değilsiniz. Aşağılamak da zorunda değilsiniz.
ama eğer ihtiyaç hissediyorsanız kibarca yanlış perspektiften baktığımı söyleyebilirsiniz. Bunun çözüm olmadığını gösterebilirsiniz. Hatta akıl bile verebilirsiniz.
eminim buraya derdini yazan pek çok kadının içini açabileceği güvenebileceği kimsesi yoktur da buraya yazıyordur. Neden baltalıyorsunuz?
hımm çok kızdım neden çocuğunu verdin bakamaz o çocuk perişan olur diyeceğinize neden aşağılıyorsunuz? Ben buraya yazdıklarımda gerçekten bir şeylerin olduğundan farklı anlaşılmasını istesem zaten açık açık herşeyi yazmam ki.

Ya yorum yapmak zorunda değilsiniz. Anlamak da zorunda değilsiniz. Aşağılamak da zorunda değilsiniz.
ama eğer ihtiyaç hissediyorsanız kibarca yanlış perspektiften baktığımı söyleyebilirsiniz. Bunun çözüm olmadığını gösterebilirsiniz. Hatta akıl bile verebilirsiniz.
eminim buraya derdini yazan pek çok kadının içini açabileceği güvenebileceği kimsesi yoktur da buraya yazıyordur. Neden baltalıyorsunuz?
hımm çok kızdım neden çocuğunu verdin bakamaz o çocuk perişan olur diyeceğinize neden aşağılıyorsunuz? Ben buraya yazdıklarımda gerçekten bir şeylerin olduğundan farklı anlaşılmasını istesem zaten açık açık herşeyi yazmam ki.
Bakin asagilamiyorum kesinlikle, oyle anlasildiysam ozur dilerim. Sadece elestiriyorum ve tam da sizin yazdiginiz sebeple. 10 gun icinde hic akliniza gidip almak gelmedi mi? Cocuk ordayken, yaninda siz yokken Psikolojisi bozulmuyor mu? Karar sizin, bu konuda daha fazla yazamayacagim, yukarda diger arkadaslar da yazdi, ben de fazlasiyla yazdim. Once siz ne yapmak istediginize, nasil yasamak istediginize karar verin sonra harekete gecersiniz, halkinizda hayirlisi olsun

Evlilik bir başarı göstergesi degıldır arkadaşım!
Çevrenin canı cehenneme!

Ama siz sanki eşinizden boşanmak istemiyorsunuz
Maksat gözdağı sanki?
Açıkca söyleyin yahu! Gözdağı vermek istiyorum deyın, fikir vermek isteyen verir.

Burdaki insanların tepkisine de bu kadar takılmayın.
Gözdağı vermek mi? Görmezden gelinmek nasıl birşey biliyor musunuz? Benim eşim bana göre 4 yıldır beni görmüyor duymuyor. Şuan eminim ben boşandığımda da zaten ne anlam ifade ettiğini anlamayacak. Bu şiddetin başka bir türü. Ben de doğru yada yanlış ona şimdilik onun istediğini vererek savunma geliştirmiş oldum. Yani anlaması güç olabilir belki ama eşim konuşmadığı için böyle gelişti. O çocuğu isteyerek boşanmak istemediğini bende çocuğu vererek boşanmak da böyle giderse ciddi olduğumu ifade etmiş oldum. Durum emin olun kızım için o kadar vahim değil telefonda konuşuyoruz görüntülü anne dedeme geldim diye gülüyor. Ama şimdilik tabi bu uzarsa zaten anlayacak tatile gitmediğini. Bu yüzden dün geri getirmesini istedim getireceğim dedi ama en kısa sürede diyor işi varmış. Bir kaç gün içinde getirmezse gidip alacağım elbette.

Anlattiklarinizla size buradan bosanilir ya da bosanilmaz denemese de..Yasayan sizsiniz iyice ölcüp tartmak lazim es dost cevre faktöründen arinip öncelikle sakin bir kafayla al eline kağit kalem basla yazmaya evliliginizde bu adam olumlu neler yaptı yasattigi tüm güzellikleri yaz mesela.Sonra da tam tersini..Bak bakalim değer mi bosanmaya?
Her evlilikte oluyor sorunlar kimsenin dört dörtlük degil elbette..Tahammül önemli..
Ayrıca hic aptalca bulmadım kafa karısıklıgın o kadar normal ki:)
Esiniz de istemiyorsa bosanmayi aile uzmani fikri güzel bence.Belki hamle yapar kendini düzletme yonunde.Bu sekilde cocugu arada hırpalamak yerine uzman kisiden destekle farkındalık kazanirsa degisir birşeyler belki?
Teşekkür ederim🙏

Hayır oyle bısey yok .Buyuyunce anlıcak .Benım annem boşansa gıkım cıkmaz.Ama gelmışler kac yaşlarına.Tomla jery gıbıler:):) Anneme neden cekıosun bunu gel donuna kadar alalım dıorum :)Yınede bırakmıyor.Tabıkı donuna kadar almıcam tabıkı babam olarak kalıcak gelup gıdecegım ama bazı ınsanların boşanmadı çok hayırlı.Annemde babamda hala sevgı saygı var .Kendıne bunu yapma .Ularım her sey cok guzel olur .Bu zamana kadarda beklemem toplum baskısı bılıorum.Ama delil topla.Maddı durumunuz nasıl ?Bole davranıosa muhakkak vardır bişeyler .Delıl toplamadan boşanma.Bı tanıfıgım var adam çok zengın kadını aldatıyor .Adamın sevgılısı var kapıdan cıktıgı an karısı sevgılısı gelıyor.Kadın adsmda para var dıye ayrılmıyor .Bende senı aldatıorum dıomuş .Ve her tam ayrılma durumuna geldıklerınde kadın hamıle kalıyor.
Eşim çok iyi kazanıyor. Ben ortalama bir gelire sahibim. Aldatılıyor olduğumdan şüphe ediyorum ama hiç bir delil bulamıyorum. Aslında şöyle düşününce ilk eşimden şiddet ve ailesinin beni sürekli dışlaması nedeni ile ayrıldım. Kızıma anlattığımda büyüdüğünde bide onları iyice tanıyınca anne iyki ayrılmışsın dedi.
şimdi bu evliliğimden ayrılsam kızım büyüyünce baban işkolikti ve aldatıldığımdan şüphe ediyordum desem demez mi anne bunun için mi ayrıldın? Bunun için mi ben babasız büyüdüm diye? Evet dayanamıyorum sürekli şüpheyle yaşamak dul gibi yalnız bırakılmak aşağılanmış önemsizleştirilmiş gibi hissediyorum . Ben babasız büyüdüm bu yüzden kendiliğinden hep koruma ve savunma mekanizmam gelişti kendimi. Bu yüzden eşimin bu davrnaışları benim ruhuma ağır geliyor. Ama makul bir neden değil bunlar bir çocuğu babasından ayırmak için.

Merhaba
Kendimi çok savunmasız ve yalnız hissediyorum.
evliliğim sanırım yine bitiyor. 10 günden fazladır kızımı alıp gitti.
aslında artık olanlara tahammül edemediğim için ben boşanmayı 1 senedir teklif ettim. Her seferinde kızımı verirsen dedi. Ve ben son seferinde artık tahammül edemedim tamam dedim o da aldı gitti.
eşim işkolik bir insan ama bu gerçekten sosyal yaşamını ve aile hayatımızı mahvedecek düzeyde. Şehirler arası işleri var. Şehir değiştirip onun olduğu yere gittim o eski şehrimizde işini artırıp gelmedi. Geri döndüm bu seferde diğer şehire gitti.4 yıldır yalnızlıktan işin herşeyin önüne geçmesinden yoruldum. 4 farklı şirkette çalışıyor birisi kendine ait diğerleri başkaları ile.
bu kadar çalışma yeter bazılarından kurtul diyorum kötü ben oluyorum. Böyleyken evin geçimini hep bana yıkar kendi sermayesini arttırır. İstediği gibi yer içer dışarılarda . Ne bileyim hayat ona güzel.
Artık evle bağı koptu. Ben ne yapsam umursamaz geçenlerde arabamı satışa çıkardım hiç bir şekilde umursamadı bile. Ne biliyim çocuğa oda kuracağız mobilyasından boyacısına herşeyi yapmak zorunda kaldım. O pazar günü bile evde olmamayı tercih eder.
ayrıca bazen bu dört beş kez oldu ararım nerde olduğu ile ilgili yalan söyler . Ofisteyim der evde çıkar. ( kızacaksınız biliyorum ama takip uygulamasından takip ediyorum artık ) telefonu asla sessize almayan adam , sessizdeydi duymadım, arabada bıraktım vs der. Yanında biri olduğunu hissediyorum konuşmak istemeyişinden sana hesap mı vereceğim iş yemeğindeyim bile dedi.
Her ikimizin de ikinci evliliği. Bazı arkadaşlarım seni çok seviyor çok üzülüyor diyor. Ne düşüneceğimi şaşırdım. Aldatıyor gibi davranıyor. Bu arada benim isteksizliğimden kaynaklı son 1 yıldır düzenli bir cinsel ilişkimiz yok çünkü bunları kafama takıyorum kandırıldığımı ve kullanıldığımı hissediyorum.
o ise it gibi çalışıyorum diyor beni vicdanen sorumlu hissettiriyor. Artık bunları düşünmek istemiyorum.kızımı çok özledim. Boşanmak huzura kavuşmak istiyorum . Keşke gözümü kapatsam açsam boşanmışız ve üzerinden 2 sene geçmiş olsa. Daha önce yaşadım bu süreçleri hayali bile psikolojik olarak zor geliyor.
Sen versen bile mahkeme bebeği babasına vermez herturlu alırsın. Evlide kalsan zaten varlığı yok adamın evde ayrılmak en doğru karar gibi sana karşı ilgi sıfır. Evle alakası bile yok

Eşim çok iyi kazanıyor. Ben ortalama bir gelire sahibim. Aldatılıyor olduğumdan şüphe ediyorum ama hiç bir delil bulamıyorum. Aslında şöyle düşününce ilk eşimden şiddet ve ailesinin beni sürekli dışlaması nedeni ile ayrıldım. Kızıma anlattığımda büyüdüğünde bide onları iyice tanıyınca anne iyki ayrılmışsın dedi.
şimdi bu evliliğimden ayrılsam kızım büyüyünce baban işkolikti ve aldatıldığımdan şüphe ediyordum desem demez mi anne bunun için mi ayrıldın? Bunun için mi ben babasız büyüdüm diye? Evet dayanamıyorum sürekli şüpheyle yaşamak dul gibi yalnız bırakılmak aşağılanmış önemsizleştirilmiş gibi hissediyorum . Ben babasız büyüdüm bu yüzden kendiliğinden hep koruma ve savunma mekanizmam gelişti kendimi. Bu yüzden eşimin bu davrnaışları benim ruhuma ağır geliyor. Ama makul bir neden değil bunlar bir çocuğu babasından ayırmak için.
Psıkolok evlılık danışmanı fln sıcak bakmıyormu ?Eşiniz ıyı kazanıyor pekı sızde kazancındanndıledıgınızce faydalanabılıomudunuz???Biraz daha fazla delil toplamaya bak

Psıkolok evlılık danışmanı fln sıcak bakmıyormu ?Eşiniz ıyı kazanıyor pekı sızde kazancındanndıledıgınızce faydalanabılıomudunuz???Biraz daha fazla delil toplamaya bak
Delil melil yok maalesef ben bir şehirdeyim o başka şehirde . Nasıl delil bulabilirim ki

Hayır maalesef kendi kazancından asgari düzeyde eve katıkısı oluyordu

Bir sey sorabilir miyim?
Ilk evliliginizde darbe yiyip nasil ikinciye cesaret ettiniz ve hemen cocuk yaptiniz?
Bunu yargilamak amacli sormuyorum ciddi ciddi soruyorum.
Ben yapamam. Ben sanmiyorum ki bir daha evleneyim , hepsini gectim cocuk yapayim..
Sutten agziniz yanmadi mi?
Ben aile sevgisi olmadan büyüdüm. Kızımın bu hayatta bir kardeşi olmasını çok istedim. Bu eşimle uzun zamandır görüşüyorduk asla ve asla böyle tanımadım onu. Evet çok büyük bir sorumsuzluk yaptım ama böyle olacağını tahmin bile edemezdim. Safım saf iki gülen yüze ilgiye aldandım hep iyi niyetli diye düşündüm. Ah allah hiç bir kadını babasız bırakmasın ne kadar güvenmeyeceğim desem de ne kadar şüpheci yaklaşsamda son raddede babacanlığı koruyuculuğu içimde bir yerlerde boşlukları tamamladı.

Sen versen bile mahkeme bebeği babasına vermez herturlu alırsın. Evlide kalsan zaten varlığı yok adamın evde ayrılmak en doğru karar gibi sana karşı ilgi sıfır. Evle alakası bile yok
Teşekkür ederim yorumunuz için. Peki ben şimdi gidip alsam vermezse olay çıkarırsa ki büyük ihtimalle öyle yapacak yada boşanmamak için sonrasında olay çıkaracak. Ne yapmalıyım. Adresi bile yok. E devletinden baktım çok eski bir adres kayıtlı. Herhangi bir yerde çalışıyor gözükmüyor.

X