Doğal Saç Bakım Kürleri Yaptigimiz Yag Bakimi ne kadar bekletilmeli ?

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

mahsunmenekse

Ada Maria :)
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
749
7
39
kızlar bu yağ karışımlarını saçınıza sürdüğünüzde en fazla kaç saat bekletiyorsunuz?ayrıca 3-4 saat kalsa hemen yıkansa bit falan yaparmı çok merak ettim ???şutarafagitti

kızlar bu yağ karışımlarını saçınıza sürdüğünüzde en fazla kaç saat bekletiyorsunuz?ayrıca 3-4 saat kalsa hemen yıkansa bit falan yaparmı çok merak ettim ???şutarafagitti

canım ben 1 saat en fazla 2 saat bekletiyorum fazlasına gerek yok bence saçın daha fazla yağlanmasına neden olabilir 2 saati geçme derimyerimseniben

saolun kızlar şimdi yağ karışımın yaptım badem yağı ve hint yağı karışımı 2 saat en falza bekletip yıkıyorum :asigim:iyiki varsınız saolun :1hug:

kızlar ya bu yağ karışımlarını kullanıpta (badem,hint vs.)saçalrı elektrklenen varmı?benim saçlarım çok elektrikleniyo.bu elektriklenmyi doğal oarak nasıl giderebilrim :sm_confused:

canım saçlarının hemen uzaması içinmi yapıosun bu karısımı bende yaptım yağ karışımı ( hint yağı, çam terebentini )şampuanımın ıçıne döktüm inanırmısn hemen uzuyoya ya ama elektırıklenme falan olmadı çünkü ben kremlı sampuanın ıçıne döktüm :icecream:

iyide napsak ki acaba canım şimdi böle elektrikleniyo 2 aydır fön çektirmiyorum nadasa bıraktımyani anlayacağın bide fön çektirsem nolcak halim :1no2:napsam ki bi çözümü olan yokmu?fisfisfis

canım wax falan sür azıcık saçına. dediğim gibi bende de oluyor ama hiç dert etmemiştim bunu çünkü saçlarım artık çok daha sağlıklı. öyle komik ki, bazen tararken kafamdan çatır çutur sesler geliyor. düzleştirici kullandığım halde (ki biliyosundur düzleştiriciler elektriklenmeyi engelliyo) kazaklarımı giyip çıkarırken bile bütün saçlar havada tatlicadiarzu

bayanlar aranızda saç bakım yağını gece sacına sürüp uyuyan var mı yani sabah yıkamak üzere?bir şey olur mu? ben hep 2 saat bekletp yıkıyorum da böyle yapılırsa birşey olur mu diye merak ettim özellkle bu şekilde kullanan var mı acaba?:uhm:

ben arada yapıyorum 2 saat bekletiyorum yetrli oluyor
çok dökülme vardı şuan şükür yok
ayrıca hızlıda uzuyor
her ay kestiriyorum
bide belim ekdara uzun ...

Ben dün lokman hekimde satılan bir yağ karışımı aldım.150 ml spreyli şişede satıyorlar.İçinde çam terebentin,tatlıbadem,susam,fındık,zeytin,menekşe,ısırgan,hint,defne,gar,papatya,keten,çörekotu,buğday ve ceviz yağları var.Hatta adam bana bir şişe yılan yağı alıp şişenin içine ekle saçına sür en az 4 saat kalsın dedi.Ne kadar saçında kalırsa o kadar faydalı olurmuş.Haftada iki gün kullancakmışım.
Bende dün kullanmaya başladım.Umarım yalan olmaz..

ben de saçlarım da hep 2-3 saat bekletirdim ama dün sularımız kesildi ve 17.21 de yağ sürmüştüm sacıma gece 2.30da yıkamak zorunda kaldım.zorunlu da olsa merakım gitti bir zararı olmuyormuş hakkatende:dance: cok da iyi geldi bundan sonra demekki yatarken de yapabilrimm.

Son düzenleme:
canım ben 2 saat tutuyorum.
ki normali de 2 saat yağların arkasında 2 saat tutunuz yazıyo.
ama saç bakımı bölümünde bi kadının hint yağını gece sürüp sabaha kadar tuttuğunu okudum uzuyormus sacları baya sabaha kadar öyle demişti.
hint yağı kullanıyorsan öyle birsey yapabilirsin ama normali 2 saat.

ben haftada 3 kez 7 çeşit yağdan oluşan bakım yapıyorum ve 3-4 saat bekletiyorum saçlarım kuru olduğu için ii geliyo bana dengeyi sağlıyo ama saçlar yağlıysa en fazla 2 saat kullanmak gerekir

bu çam terebentini şampuanın içine ne kadar koymamız gerekiyo ? bizde varmış geçen gördüm :KK70: ne işi varsa :KK70: bi işe yarasın :p

X