Yardımcı olmanız rica olunur

banu zorr

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2021
80
89
29
Merhaba ben 26 yaşında 6 aylık evliyim. Evimi terk ettim ve 17 gündür ailemin evindeyim. Eşim beni eve tıkmaya çalışıyor, aşırı kıskanç. Annesi üst katımıza taşındı bütün gün yanıma gelmek istiyor. Eşim gelince de bizde kalmaya devam ediyor.annesinin bunaltmasınlar rahatsız olduğumu söylediğimde keyfin kaçar ondan istemiyorsun diye bana tavır yapıyor.Eşim aileme karşı bi garip hallerde.ablam geldi iftara. Sonra koltuğu sil ayakları değdi dedi ben de silmedim o da o zaman defolur gidersin dedi. Ben de gittim anası ertesi gün oğlumla kahve keyfi yazdı. Eşim de 16 gündür hiç aramadı.
biliyorum buraya kadar bile aslında boşanma sebebi ki psikopatlıklarının çoğunu yazmadım bile. O kadar emek verdim belki eşimi tek başına çekerdim ama annesi taşındı ve aileme saygısızlık yaptı. Ararsa da gitmeyi düşünmüyorum. Ama tecrübeli evli arkadaşların belki başka düşüncesi vardır. :KK43:

Merhaba ben 26 yaşında 6 aylık evliyim. Evimi terk ettim ve 17 gündür ailemin evindeyim. Eşim beni eve tıkmaya çalışıyor, aşırı kıskanç. Annesi üst katımıza taşındı bütün gün yanıma gelmek istiyor. Eşim gelince de bizde kalmaya devam ediyor.annesinin bunaltmasınlar rahatsız olduğumu söylediğimde keyfin kaçar ondan istemiyorsun diye bana tavır yapıyor.Eşim aileme karşı bi garip hallerde.ablam geldi iftara. Sonra koltuğu sil ayakları değdi dedi ben de silmedim o da o zaman defolur gidersin dedi. Ben de gittim anası ertesi gün oğlumla kahve keyfi yazdı. Eşim de 16 gündür hiç aramadı.
biliyorum buraya kadar bile aslında boşanma sebebi ki psikopatlıklarının çoğunu yazmadım bile. O kadar emek verdim belki eşimi tek başına çekerdim ama annesi taşındı ve aileme saygısızlık yaptı. Ararsa da gitmeyi düşünmüyorum. Ama tecrübeli evli arkadaşların belki başka düşüncesi vardır. :KK43:

Bu gozler daha neler gorecek acaba insanlar iyice kafayi yemisler boyle insanlar insana zulumdur bencede gitme kal orda yani bu evlilik icin cabasina bi bak seni tatmin ederse bi sans daha ver ama bu surecte cocuk yapmamaya dikkat et

Zaten gel diyen olmadı. Yuva yıkmak çok üzücü. Aşkımdan gitsem de bu garip insanların düzeleceğine inancım kalmadı. Bi insan karısını nasıl 16 gün aramaz sormaz. Normalde telefonunu açmadığım 5 dk nın hesabını sorardı. Gitsem de belki daha kötü şeyler yapacaklar.

Adam sizi sevmiyor ki neyi düşünüyorsunuz zaten ? Gittiğinize memnun bile olmuş olabilirler,çok üzgünüm bunu yazarken ama.
Geri kafalı oldukları için kapıyı çarpıp çıkan gelin oldum onların beyinlerince. Emin ol başkası için ben de bunu yazardım ama ne olumsuz bi dönüş de olmadığı için pollyana ya bağlıyorum. Aslında konuyu açarken ben bile darkettim bu yazdığını

Zaten gel diyen olmadı. Yuva yıkmak çok üzücü. Aşkımdan gitsem de bu garip insanların düzeleceğine inancım kalmadı. Bi insan karısını nasıl 16 gün aramaz sormaz. Normalde telefonunu açmadığım 5 dk nın hesabını sorardı. Gitsem de belki daha kötü şeyler yapacaklar.

Üzülmeyin,bir hayır vardır diye düşünün.Çocuğunuz olmuş olsaydı mesela sizin için ekstra düşündürücü bir süreç olacaktı,belki onun için katlanacaktınız bazı şeylere ama öyle bir durumunuz da yokken bence yolları ayırın.Elbet daha vicdanlı bir insanla karşılaşırsınız.

Üzülmeyin,bir hayır vardır diye düşünün.Çocuğunuz olmuş olsaydı mesela sizin için ekstra düşündürücü bir süreç olacaktı,belki onun için katlanacaktınız bazı şeylere ama öyle bir durumunuz da yokken bence yolları ayırın.Elbet daha vicdanlı bir insanla karşılaşırsınız.
İnsanı ne hale getiriyorlar. Olumsuz bi dönüş bile olmayıp susunca yine bi Ümit konu açıyorsun.. Ahu biz bu kadınlar...

eşiniz malesef insanlıktan nasibini almamış.
aile kavramını kendisi de anası da bilmiyor belli ki.
şu kv terörüne de artık diyecek söz bulamıyorum.
resmen kayınvalide şiddetine özel yasa falan çıkarmaları gerek.
defolur gidersin dediği an evliliğiniz bitmiş zaten.
kendiniz için en iyisini yapmışsınız.
zararın neresinden dönerseniz kardır.

6 sene sonra yıpranmış, sağlığı bozulmuş belki de çocuklu ayrılacağınıza şimdi ayrılmanız en iyisi.

Aileniz de size destekse bence geri dönerek daha kötü günler yaşamayı kabul etmeyin. Kendinizi düşünün ben nasıl mutlu olurum diye uzun uzun düşünün. Bu tavırları hakettiniz mi yoksa sizi pamuklara saracak birisine mi layıksınız? Cevap sizde.

İnsanı ne hale getiriyorlar. Olumsuz bi dönüş bile olmayıp susunca yine bi Ümit konu açıyorsun.. Ahu biz bu kadınla
eşiniz malesef insanlıktan nasibini almamış.
aile kavramını kendisi de anası da bilmiyor belli ki.
şu kv terörüne de artık diyecek söz bulamıyorum.
resmen kayınvalide şiddetine özel yasa falan çıkarmaları gerek.
defolur gidersin dediği an evliliğiniz bitmiş zaten.
kendiniz için en iyisini yapmışsınız.
zararın neresinden dönerseniz kardır.

6 sene sonra yıpranmış, sağlığı bozulmuş belki de çocuklu ayrılacağınıza şimdi ayrılmanız en iyisi.
boşu boşuna ne halt etmeye evlendiğini anlamadım. Bu kadar değersizsem.. o kadar evlenelim diye tutturdu. Şimdi kendimi kocaman bi yalanın içinde gibi hissediyorum ve maalesef sözlerine katılıyorum. Yıl olmuş 2021 geriliğe bak. Bunları yaşayacağımı asla düşünmezdim kendi ailemde gayet rahat ve mutlu idim. Yazık bana :KK43: en çok koyan da bu işte

Yuva yıkmak zordur ama sizin bunu düşünmeniz gerekmez. Zira ortada yuva filan yok.

Kolunuzdan tutup atmadıkları kalmış. Daha hala yuva diyorsunuz.

Ben gerçekten öfkeden deliriyorum ya. Bizim kadınlarımız neden böyle.

Neden yuva? yıkmak bi tek kadınlara zor geliyor ? Neden damadının evine yerleşen kıZ annesi yok? Neden heP kadınlar idare ediyor.

Neden bizim erkeklerimizin tamamı ruh hastası. Biz çocuk yetiştirmeyi mi bilmiyoruz. Nasıl oluyor da erkekler bizim her şeyi sineye çekmemizi isteyecek kadar cüret buluyor?

Biz neden okuyoruz? Neden çalışıyoruz? Anne babamızın rızasını neden alıyoruz? Arkadaşlar biz ne yapıyoruz?

Bugün 2 tane kadın cinayeti izledim. Bizim fellik fellik bu ruh hastalarindan kacmamiz gereken yerde neden zorla, cebren ve hile ile yanımızda tutmaya çalışıyoruz.

Biz neden bizi sevmeyen adamların, bizi sevdiğine kendimizi ikna etmeye calisiyorzz. Biz sevenle sevmeyeni ayırt edemeyecek kadar basiretsiz miyiz de bizi sevmeyen adamlarla evleniyorz?

Neden bu coğrafyada 50 yaşını geçmiş kadınların hemen tamamı sinir hastası? Neden bu durum bize hiçbir şey ifade etmiyor?

Ben artık bu konuları okumaya dayanamıyorum. Cok sinirlerim bozuldu. Erkek milletini zıt aldım hiçbirini göresim kalmadi.

Beni 16 gündür aramayan adamı koca diye koynuma almam. Buraya konu bile açmam. Davamı açar, eline celp kağıdı yollar, annemle kahve keyfi yapardım.
O kadar doğru diyorsunuz ki ama ailem destekçi de olsa her aile gibi yuvam yıkılmasın diye akıl vermeye çalışıyor ve aklım karışıyor. Beni de delirttiler haklı gibi davrandıkça ben mi sorunluyum acaba diye düşündüm ve ondan dolayı soru sordum :KK43:

Belliki çocuğun yok eğer döner bir şans verirsende sakın ilk 5 yıl çocuk yapma bu bir...ama bana kalırsa o adamdan anası yaşadığı müddetçe hayır gelmez belliki sana ve ailene karşı dolduruyor oğlunu kendini ve egosunu o şekilde tatmin ediyor
Egolu bir kişilik kv.oğlu da annesine erkekliğini seni ve aileni menipüle ederek ispat etmeye çalışan ezik bir karakter...bu tipler çok zor değişir birçoğu değişmez hatta...
Giderken nasıl gittin detayları yazmamışsın ev kendinizin mi borç varmı anasından maddi destek alıyormusunuz bilezik ve takıların nerde bunlarda önemli tabi...birde ailen ne diyor bu duruma oda önemli ...dataylandırısan daha çok yardımcı oluruz sana

Belliki çocuğun yok eğer döner bir şans verirsende sakın ilk 5 yıl çocuk yapma bu bir...ama bana kalırsa o adamdan anası yaşadığı müddetçe hayır gelmez belliki sana ve ailene karşı dolduruyor oğlunu kendini ve egosunu o şekilde tatmin ediyor
Egolu bir kişilik kv.oğlu da annesine erkekliğini seni ve aileni menipüle ederek ispat etmeye çalışan ezik bir karakter...bu tipler çok zor değişir birçoğu değişmez hatta...
Giderken nasıl gittin detayları yazmamışsın ev kendinizin mi borç varmı anasından maddi destek alıyormusunuz bilezik ve takıların nerde bunlarda önemli tabi...birde ailen ne diyor bu duruma oda önemli ...dataylandırısan daha çok yardımcı oluruz sana
Ev aile apartmanı ilk biz taşındık ben altlı üstlü oturmak istemediğimden güya taşınmayacaktı sonradan gelmeye karar verdi. Geldiğinden beri doldurmaya başladı zaten. Düğün yapmamıştık henüz pandemiden zira ailemin taktığı 3 bilezik ve çeyrek var. Çok takı yok. Ailesinden maddi destek almıyoruz ama ev onların ve eşyaları da onlar aldı. Ailem destekçim çünkü eşimi ve ailemi biliyorlar. Evden kına yaparak çıkıp gittim ailemin rızası ile. Düğün içinde temmuzda gün almıştık ama nasip olmadı. Biliyorum çok aptal olduğumu. Ama ben de büyük konuştum böyle şeyler asla olmaz diye lakin bi şekilde kendimi bunların arasında buldum

O kadar doğru diyorsunuz ki ama ailem destekçi de olsa her aile gibi yuvam yıkılmasın diye akıl vermeye çalışıyor ve aklım karışıyor. Beni de delirttiler haklı gibi davrandıkça ben mi sorunluyum acaba diye düşündüm ve ondan dolayı soru sordum :KK43:
Soru soracaksin elbette. Sorunlu da değilsin. Sadece ben olsam böyle yapardım demek istedim bacım. Ailen değil sen evlisin bu adamla, onlar herseyi diyebilir cunku yaşayan onlar degil senin kadar icsellestiremezler durumu.

Yuva yıkmak zordur ama sizin bunu düşünmeniz gerekmez. Zira ortada yuva filan yok.

Neden yuva? yıkmak bi tek kadınlara zor geliyor ? Neden damadının evine yerleşen kıZ annesi yok? Neden heP kadınlar idare ediyor.

Neden bizim erkeklerimizin tamamı ruh hastası. Biz çocuk yetiştirmeyi mi bilmiyoruz. Nasıl oluyor da erkekler bizim her şeyi sineye çekmemizi isteyecek kadar cüret buluyor?

Biz neden okuyoruz? Neden çalışıyoruz? Anne babamızın rızasını neden alıyoruz? Arkadaşlar biz ne yapıyoruz?

Bugün 2 tane kadın cinayeti izledim. Bizim fellik fellik bu ruh hastalarindan kacmamiz gereken yerde neden zorla, cebren ve hile ile yanımızda tutmaya çalışıyoruz.

Biz neden bizi sevmeyen adamların, bizi sevdiğine kendimizi ikna etmeye calisiyorzz. Biz sevenle sevmeyeni ayırt edemeyecek kadar basiretsiz miyiz de bizi sevmeyen adamlarla evleniyorz?

Neden bu coğrafyada 50 yaşını geçmiş kadınların hemen tamamı sinir hastası? Neden bu durum bize hiçbir şey ifade etmiyor?

Ben artık bu konuları okumaya dayanamıyorum. Cok sinirlerim bozuldu. Erkek milletini zıt aldım hiçbirini göresim kalmadi.
O kadar katılıyorum ki sana. Aşk bir bela ve biz maalesef bu belaya tutunuyoruz. Kendimin bu kadar çaresiz olduğunu hiç bilmezdim. İnsan kendisini üzen birini sever mi lanet olsun işte. Biliyorum zamanla soğuyacak içim. Ben de zaman geçtikçe değmeyen bi insan olduğunu anladım ama burda böyle yorumları görüp bi kez daha gerçeklerin yüzüme çarpılmasını istedim. Sonuçta duygusal varlıklarız

O kadar katılıyorum ki sana. Aşk bir bela ve biz maalesef bu belaya tutunuyoruz. Kendimin bu kadar çaresiz olduğunu hiç bilmezdim. İnsan kendisini üzen birini sever mi lanet olsun işte. Biliyorum zamanla soğuyacak içim. Ben de zaman geçtikçe değmeyen bi insan olduğunu anladım ama burda böyle yorumları görüp bi kez daha gerçeklerin yüzüme çarpılmasını iste
Soru soracaksin elbette. Sorunlu da değilsin. Sadece ben olsam böyle yapardım demek istedim bacım. Ailen değil sen evlisin bu adamla, onlar herseyi diyebilir cunku yaşayan onlar degil senin kadar icsellestiremezler durumu.
Onlara da üzülüyorum şu an herşeye üzülüyorum ve kocam dediğim adamın beni kıskançlık kisvesi altında sürekli arayan soran evden çıkarken bile kavga eden birinin 16 gündür aramamasını yediremiyorum. Yeni evliyim ve gün yüzü göremedim hayata nasıl umutla bakayım diyorum neyse zamanla alışacağım herşeye

Ev aile apartmanı ilk biz taşındık ben altlı üstlü oturmak istemediğimden güya taşınmayacaktı sonradan gelmeye karar verdi. Geldiğinden beri doldurmaya başladı zaten. Düğün yapmamıştık henüz pandemiden zira ailemin taktığı 3 bilezik ve çeyrek var. Çok takı yok. Ailesinden maddi destek almıyoruz ama ev onların ve eşyaları da onlar aldı. Ailem destekçim çünkü eşimi ve ailemi biliyorlar. Evden kına yaparak çıkıp gittim ailemin rızası ile. Düğün içinde temmuzda gün almıştık ama nasip olmadı. Biliyorum çok aptal olduğumu. Ama ben de büyük konuştum böyle şeyler asla olmaz diye lakin bi şekilde kendimi bunların arasında buldum
Yoo kendinizi suçlamayın aptal falan değilsiniz sadece kader hepimiz yaşadık bu günleri gördük geçirdik...evin onların olması üzerinizde baskı oluşturmaları için ana sebep zaten...oğlu olacak kişi başka yere taşınıp kira veremez niye versinki anasının evi varken,rahata alışkın borç kira vs.işi olmaz yani kendi ayakları üzerinde durabilen bir kişilik değil anasının paşası modundan çıkması çok zor yıllar sürebilir...eğer sabrınız varsa bir şans daha verin diyeceğim ama yazık valla zamanınıza hiç uğraşmayın derim aile evinde kalmaya devam edin ...mesleğiniz varmı yada daha önce çalıştınız mı bilmiyorum eşinizle hiç diyaloğa girmeden bir işe girin sizde çeşitli paylaşımlar yapın umurunuzda olmadığını onu beklemediğinizi kendi hayatınızı yaşadığınızı görsün ama bunu yaparken lütfen şu laf sokma yazılarını asla paylaşmayın ..kendilerini önemli zannetmesinler..arar hesap sorarsa da bunu onun istediğini sizi aramamsını rahatsız etmemesini bir müddet düşünmek istediğinizi sonrasında kararı bildirmek için ona dönüş yapacağınızı belirtin ...asla polemiğe girmeyin ve sakın ağlamayın kendinizi ve öfkenizi kontrol edin ...vurdumduymaz ve ulaşılmaz olun..erkekler özgüvenli kadınların peşlerinden koşarlar herşeye tamam diyen kadınlarıda ezerler bu bir gerçek..
Siz kendinize güvenin önce yaşınız ideal cahil değilsiniz belli bir olgunluktasınız belliki
Asla taviz vermeyin ezdirmeyin kendinizi sizin canınızı onlar vermedi sonuçta ...olanlarada üzülmemeye çalışın en azından belli etmeyin
Sonucu görelim bakalım elmi yaman beymi

X