Yardımcı olmanız rica olunur

Yoo kendinizi suçlamayın aptal falan değilsiniz sadece kader hepimiz yaşadık bu günleri gördük geçirdik...evin onların olması üzerinizde baskı oluşturmaları için ana sebep zaten...oğlu olacak kişi başka yere taşınıp kira veremez niye versinki anasının evi varken,rahata alışkın borç kira vs.işi olmaz yani kendi ayakları üzerinde durabilen bir kişilik değil anasının paşası modundan çıkması çok zor yıllar sürebilir...eğer sabrınız varsa bir şans daha verin diyeceğim ama yazık valla zamanınıza hiç uğraşmayın derim aile evinde kalmaya devam edin ...mesleğiniz varmı yada daha önce çalıştınız mı bilmiyorum eşinizle hiç diyaloğa girmeden bir işe girin sizde çeşitli paylaşımlar yapın umurunuzda olmadığını onu beklemediğinizi kendi hayatınızı yaşadığınızı görsün ama bunu yaparken lütfen şu laf sokma yazılarını asla paylaşmayın ..kendilerini önemli zannetmesinler..arar hesap sorarsa da bunu onun istediğini sizi aramamsını rahatsız etmemesini bir müddet düşünmek istediğinizi sonrasında kararı bildirmek için ona dönüş yapacağınızı belirtin ...asla polemiğe girmeyin ve sakın ağlamayın kendinizi ve öfkenizi kontrol edin ...vurdumduymaz ve ulaşılmaz olun..erkekler özgüvenli kadınların peşlerinden koşarlar herşeye tamam diyen kadınlarıda ezerler bu bir gerçek..
Siz kendinize güvenin önce yaşınız ideal cahil değilsiniz belli bir olgunluktasınız belliki
Asla taviz vermeyin ezdirmeyin kendinizi sizin canınızı onlar vermedi sonuçta ...olanlarada üzülmemeye çalışın en azından belli etmeyin
Sonucu görelim bakalım elmi yaman beymi
Ben sağlıklıydım güzel de bir işim vardı evlenince atanana kadar çalışma dedi ben de evime oryante olayım cicim aylarını güzel geçireyim istedim. Ama ailesini sağolsun rahat bırakmadı. 16 günden sonra dönse bişey ifade etmez bunu nasıl affedeyim herşeyi affetsem bile. Aşk mutlu etmiyormuş anladım. Sevdim diye mutlu olsun diye evet her dediğine evet dedim bunu okuyanlar yapmasın.. başkasına bu nasihatları vermek kolay inanın ben de ayakları üzerinde duran gayet sağlıklı bir kadındım. Nasıl böyle seviyesiz medeniyetsiz bi evliliğe kaldım anlamadım bile. Bu devirde ana kuzuluğu, imkanı olsa evden çıkarmama vs nasıl katlanıyoruz oysa erkekler herşeyde sorun çıkarıyor.. sonuç mutsuz anneler kötü erkek çocukları...

Ben de gittim anası ertesi gün oğlumla kahve keyfi yazdı.
Acaba ilk etapta evden gittigini mi fark etmediler.
Bu yazilar,sosyal medya uzerinden gelen agdali mesajlar bir kv icin bile fazla garip,ergen atismasi gibi bir gonderme olmus.
Eşim de 16 gündür hiç aramadı.
biliyorum buraya kadar bile aslında boşanma sebebi ki psikopatlıklarının çoğunu yazmadım bile.
16 gun aramayan bir adam,annesiyle kahve keyfi yapan bir adam.Ki bu cok manidar.
Sanki sen evden hic ayrilmaissin,eksikligin hic fark edilmemis gibi bir hava var.
16 gun koskoca 16 gun..İnsanlar kedisi kayboldugunda bile 2.gun ilan bastirip sokaklara yapistiriyorlar.Sen ise hala 16 gun gecmesine ragmen ne olacak diyorsun.Olacak olan belli,imkanlarin dahilindeyse kurtul derim ben,sizinkisi zaten suan evlilik muessesesindeki yuva tanimina uymuyor.

Eşiniz inek filan mı tekbaşına çekiyormuşsunuz? Annelik bir durum yok eşiniz düzgün biri değil. Evlenmeden önce de böyleydi herhalde düzeltirim düşünmüşsünüz 😏 konuya gelince bundan adam olmaz, şimdi de çocuk olsun düzeltirim düşünmeyin sakın

Merhaba ben 26 yaşında 6 aylık evliyim. Evimi terk ettim ve 17 gündür ailemin evindeyim. Eşim beni eve tıkmaya çalışıyor, aşırı kıskanç. Annesi üst katımıza taşındı bütün gün yanıma gelmek istiyor. Eşim gelince de bizde kalmaya devam ediyor.annesinin bunaltmasınlar rahatsız olduğumu söylediğimde keyfin kaçar ondan istemiyorsun diye bana tavır yapıyor.Eşim aileme karşı bi garip hallerde.ablam geldi iftara. Sonra koltuğu sil ayakları değdi dedi ben de silmedim o da o zaman defolur gidersin dedi. Ben de gittim anası ertesi gün oğlumla kahve keyfi yazdı. Eşim de 16 gündür hiç aramadı.
biliyorum buraya kadar bile aslında boşanma sebebi ki psikopatlıklarının çoğunu yazmadım bile. O kadar emek verdim belki eşimi tek başına çekerdim ama annesi taşındı ve aileme saygısızlık yaptı. Ararsa da gitmeyi düşünmüyorum. Ama tecrübeli evli arkadaşların belki başka düşüncesi vardır. :KK43:
Evlenmeden önce hiç mi tanımadınız eşinizi. Ben şaşırıp kalıyorum böyle adamları nerden bulduğunuza. Seni istemiyor belli ki gurursuzluk yapıp o eve dönmeyin bir zahmet

Evlenmeden önce hiç mi tanımadınız eşinizi. Ben şaşırıp kalıyorum böyle adamları nerden bulduğunuza. Seni istemiyor belli ki gurursuzluk yapıp o eve dönmeyin bir zahmet
Belki gurur yapıyordur diye düşünmüştüm başkalarına karşı realist olmak çok kolay. Maalesef işin içinde duyguların olunca çok da mantıklı olmuyorsun

Acaba ilk etapta evden gittigini mi fark etmediler.
Bu yazilar,sosyal medya uzerinden gelen agdali mesajlar bir kv icin bile fazla garip,ergen atismasi gibi bir gonderme olmus.

16 gun aramayan bir adam,annesiyle kahve keyfi yapan bir adam.Ki bu cok manidar.
Sanki sen evden hic ayrilmaissin,eksikligin hic fark edilmemis gibi bir hava var.
16 gun koskoca 16 gun..İnsanlar kedisi kayboldugunda bile 2.gun ilan bastirip sokaklara yapistiriyorlar.Sen ise hala 16 gun gecmesine ragmen ne olacak diyorsun.Olacak olan belli,imkanlarin dahilindeyse kurtul derim ben,sizinkisi zaten suan evlilik muessesesindeki yuva tanimina uymuyor.
Beni çok üzdün be. Benim de kedim var valla bende hemen Çıkar arar kıyamazdım. Evi ilk terkettiğim gece aradı dön vs diye sonra aramadı daha işte. Bana da koyan bu kadar değersiz olmamdı eyvallah daha da kötü oldum şu an :KK43:

Merhaba ben 26 yaşında 6 aylık evliyim. Evimi terk ettim ve 17 gündür ailemin evindeyim. Eşim beni eve tıkmaya çalışıyor, aşırı kıskanç. Annesi üst katımıza taşındı bütün gün yanıma gelmek istiyor. Eşim gelince de bizde kalmaya devam ediyor.annesinin bunaltmasınlar rahatsız olduğumu söylediğimde keyfin kaçar ondan istemiyorsun diye bana tavır yapıyor.Eşim aileme karşı bi garip hallerde.ablam geldi iftara. Sonra koltuğu sil ayakları değdi dedi ben de silmedim o da o zaman defolur gidersin dedi. Ben de gittim anası ertesi gün oğlumla kahve keyfi yazdı. Eşim de 16 gündür hiç aramadı.
biliyorum buraya kadar bile aslında boşanma sebebi ki psikopatlıklarının çoğunu yazmadım bile. O kadar emek verdim belki eşimi tek başına çekerdim ama annesi taşındı ve aileme saygısızlık yaptı. Ararsa da gitmeyi düşünmüyorum. Ama tecrübeli evli arkadaşların belki başka düşüncesi vardır. :KK43:
Senin kocan olmayan kocan kafayı yemiş o arayana kadar arama sakın hatasını anlaması lazim hoş böyle öküz hatasını anlar mi bilemedim anlasa bile ömür nasıl geçer Allah ıslah etsin yardımcın olsun

Eşiniz inek filan mı tekbaşına çekiyormuşsunuz? Annelik bir durum yok eşiniz düzgün biri değil. Evlenmeden önce de böyleydi herhalde düzeltirim düşünmüşsünüz 😏 konuya gelince bundan adam olmaz, şimdi de çocuk olsun düzeltirim düşünmeyin sakın
Evet düzelir diye düşündüm. Ben düzeltirim sanırken promosyon kv belası çıktı...

Senin kocan olmayan kocan kafayı yemiş o arayana kadar arama sakın hatasını anlaması lazim hoş böyle öküz hatasını anlar mi bilemedim anlasa bile ömür nasıl geçer Allah ıslah etsin yardımcın olsun
Anlamıyor benim de diplomam evde kaldı bugün ailem gidip onları ve eşyalarımı alacak sonra da hala tık yoksa boşanma davası açacağım. Hayatımda kendimi bu kadar önemsiz hiç hissetmemiştim. Bunu kocamdan hissetmek büyük yıkım oldu

Yaşınız daha çok genç sizin yaşınızda kadınlar daha üniversiteden yeni mezun oluyor iş ferdine düşüyorlar. siz bir sürü evlilik sıkıntısına maruz kalmışsınız. Eşiniz annesinden bağımsız bir varlık değil zaten henüz göbek bağı kesilmemiş. Yaşınız gençken çocuk yokken boşanın. Hayat karşınıza başkasını çıkarır.

Yuva yıkmak zordur ama sizin bunu düşünmeniz gerekmez. Zira ortada yuva filan yok.

Kolunuzdan tutup atmadıkları kalmış. Daha hala yuva diyorsunuz.

Ben gerçekten öfkeden deliriyorum ya. Bizim kadınlarımız neden böyle.

Neden yuva? yıkmak bi tek kadınlara zor geliyor ? Neden damadının evine yerleşen kıZ annesi yok? Neden heP kadınlar idare ediyor.

Neden bizim erkeklerimizin tamamı ruh hastası. Biz çocuk yetiştirmeyi mi bilmiyoruz. Nasıl oluyor da erkekler bizim her şeyi sineye çekmemizi isteyecek kadar cüret buluyor?

Biz neden okuyoruz? Neden çalışıyoruz? Anne babamızın rızasını neden alıyoruz? Arkadaşlar biz ne yapıyoruz?

Bugün 2 tane kadın cinayeti izledim. Bizim fellik fellik bu ruh hastalarindan kacmamiz gereken yerde neden zorla, cebren ve hile ile yanımızda tutmaya çalışıyoruz.

Biz neden bizi sevmeyen adamların, bizi sevdiğine kendimizi ikna etmeye calisiyorzz. Biz sevenle sevmeyeni ayırt edemeyecek kadar basiretsiz miyiz de bizi sevmeyen adamlarla evleniyorz?

Neden bu coğrafyada 50 yaşını geçmiş kadınların hemen tamamı sinir hastası? Neden bu durum bize hiçbir şey ifade etmiyor?

Ben artık bu konuları okumaya dayanamıyorum. Cok sinirlerim bozuldu. Erkek milletini zıt aldım hiçbirini göresim kalmadi.
O kadar düşündüklerimi yazmışsın ki...Anne babamiz bizi ne için yetiştiriyor? Kv kahrı çekelim diye mi? Eşimizin her şeyine susalım diye mi? Hanımlar az biraz kendinizin farkında olun ya. Hayat bir kere. O da kv, elti, görümce üçgeninden daha değerli. Kocanız cidden bireyse o zaman ayrı konuşurum ama artık şu oğlan çocuklarını bir salin ya. Büyüsünler öyle gelsinler. Kaç gündür kv konusu okuyorum. Ya Allah aşkına 21. Yy dayız. Millet robot kodluyor. Daha önemli işlerimiz var. Lütfen ama ya.

sonunda hamileyim yazmadigina cok sevindim

yuzlesmek istiyorsaniz ama icinizdekileri deyin ona icinizde kalmasin
Çocuk için evliliğin düzene girmesini bekler insan ve benimki de asla girmediği için öyle bişey olmadı. Artık benimle konuşmaması gerçekten çok koydu, bu kadar mı değersizmişim diye düşündüm. Hala anasının etekleri arkasına saklanıyor işte

O kadar düşündüklerimi yazmışsın ki...Anne babamiz bizi ne için yetiştiriyor? Kv kahrı çekelim diye mi? Eşimizin her şeyine susalım diye mi? Hanımlar az biraz kendinizin farkında olun ya. Hayat bir kere. O da kv, elti, görümce üçgeninden daha değerli. Kocanız cidden bireyse o zaman ayrı konuşurum ama artık şu oğlan çocuklarını bir salin ya. Büyüsünler öyle gelsinler. Kaç gündür kv konusu okuyorum. Ya Allah aşkına 21. Yy dayız. Millet robot kodluyor. Daha önemli işl

İnsan kendi başına gelmeden tabi ki böyle konuşuyor. Emin ol bende sünepe zavallı biri değildim. Ama evlenmeden kv problemini bilemezdim ya da aynı evde yaşamadan kocamı bilemezdim. Ben de üstten üstten konuşuyordum ayy kv ne yaaağğ diye ama işte büyük konuşmayacaksın

Ayağı değdi sil yoksa defol git bu soruna bu karşılık büyük bir sorun oldugundA ne yapacak böyle insandan koca olmaz

İnsan kendi başına gelmeden tabi ki böyle konuşuyor. Emin ol bende sünepe zavallı biri değildim. Ama evlenmeden kv problemini bilemezdim ya da aynı evde yaşamadan kocamı bilemezdim. Ben de üstten üstten konuşuyordum ayy kv ne yaaağğ diye ama işte büyük konuşmayacaksın
Bana yazdin sanırım. İnsan içine girmeden bilmiyor. Ona katılıyorum ama böyle gider, gitmez sizin kararınız. Ben de evliyim ve çocuğum var. Eşimle en baştan konuştum ve böyle bir durumda tavizsiz olacağımı bilir. Sen farkedememissin. Bu da çok normal ama çıkıp gidecek duruşunuz olsun. Bunu sizin nezninizde herkes için söylüyorum.

Bakın burada en çok açılan konu kv konusudur muhtemelen. Kadınların çoğu mesafe koyuyor. Koymayan ise boşanıyor. Radikal bir örnek olacak ama umarım anlatabilirim. Her arkadaşınızla görüşüyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise demek ki size uymayan insanlarda hayatınıza geliyor demektir. Eşinizle uymayabilirsiniz. Bakın bu çok normal. O zaman eğer orta yol bulamıyorsaniz ayrılırsiniz. Kolay değil ama sizden önemli de değil. Böyle böyle öğrenecek erkekler ve erkek aileleri.

X