Yardımcı olmayan aileler

Ve bu bize gelmeyen yemek eşimin arkadaşına kadar gitmişti eşimin abisi götürdü arkadaşı görüntülü aradı eşimi. Eşimde bana getirmediler sana getirmişler dedi. Sonra da gelip gidip kaynanama laf vurdu. Yemek yapıyorsun yedi kat ele gidiyor bana gelmiyor o yemek diye.
Kaynanan ne diyor açıklaması neymiş , hadi gelini sevmiyor düşünmuyor eee kendi oğlu için niye vermemiş

Bu yorumdan sonra bu mazlum kaç yasında dedim 26 yaşındaymışsınız. Bak yavrum senin gibileri çok üzerler. kimseye yardıma gitmeyeceksin uzatacaksin ayağını bu son günlerin tadını çikaracaksın kimseden birşey bekleme canın mi çekti kendinde fazla yorulmadan pisireceksin. Laf mi attılar sana ayni şekilde ayni üslupla konusacaksin. Ha canın mi istemiyor hiçbirini görmeyip konusmayacaksin. Çünkü sen daha önemlisin. Bırak millet ne der diye düşünmeyi. İleride pişman olursun takıntı haline bile gelebilir bu yaşadıkların yapma kuzum yapma. Ha sunu da söyleyim ileride bebegin olunca cık cık gez onunla kimseyi de çağırma bebegin yeter
+1. Buradaki ablalarini dinle konu sahibi , tecrübe konuşuyor çünkü

Her şey çok açık ortada arkadaşım,üzme tatlı canını,sen de ilgilenme pas verme,biraz onlar koşsun senin peşinden.Deveye diken insana ...demişler boşuna dememişler.Ama keşke eşiniz de böyle şeyleri size anlatmasa. Bana eşim anlatsa ben daha çok bilenirdim yani.Eltinize yemek götürüyor,siz alt kattasınız vekokacağını bile bile gidin kendiniz yapın diyorsa kv,bana sizin farkında olmadığınız çok daha ciddi problemler var gibi geldi aranızda.Ya da diğer seçenek kayınvalideniz cok vicdansız.Başkabir açıklaması olamaz.Burdan bile gıcık oldum kadına
Kv şöyle bir insan ben yiyim gezim içim gelinler de gelsin işimi yapsın hasta olsak da merhamet etmez ama kendi hasta oldu mu yatagini bile kaldırmaz bizi çağırır kızlarına da öyle onlar hasta oldu mu bir iş yaptırmaz ama bize öyle değil eşlerimizin yanında aman otur hastasın falan der eşimiz yoksa gözünün ucuyla bakıp nasılsın bile demez

Kadinlar kulubunde neler okudum Darkmore.

Olmasi gereken bu diye demiyorum ama çalışan, işten gelip apar topar yemek hazirlayan, cocukla ilgilenen, haftasonlari haftaiçinin yemegini hazirlayan, sabah işe hazirlanirken bi yandan evi toplayan calisan kadinlar var bir suru. Her şeye koşuyorlar ve bu kadinlarin koşturmasi bitmiyor da yani, adam normalde yardim etmiyor o belli de alti ustu hamilelikte yardim etse bari surada bir kac ona bile " yogun calisiyor, evde degil" deniyor. 🙄
Valla ben de anlamadım.
Kaynanadan eltiden neden yardım beklenir,onlara neden yardıma gidilir hiç anlamıyorum. Evlenmeyi bilen kendi işini karı-koca kendi görür. Kıymetli kocalarından iş beklemiyorlar da analardan bekliyorlar. Çağdışı bir yaklaşım.

Kızlar 37+3 deyim kaynanam üst katimda annem de 3-4 sokak ilerimde oturuyor 3 tane görümcem var bir tane de kız kardeşim ama hamile kaldigimdan beri ne kaynanam ne annem ne görümcelerim ne kardeşim kimse hiç bir konuda yardımcı olmadı hastaneye bile tek başıma gidiyorum. Sormuyorlar bile bir şeye ihtiyacın var mı diye kaynanam yukarda büyük bir yemek yapıyor. Kokusu geliyor canım istiyor ama bakıyorum eltimi yemeğe çağırmış bana bir tabak bile yollamamis. Oysa ben onların her işine kosturuyorum bu hamile halimle tadilat yaptılar gittim yardım ettim. Konserve yaptı salça yaptı hepsine gittim hatta doğru düzgün oturamadigim halde zeytin bile kırdım ona bu hafta ama onlardan hiç bir destek göremedim. Geçen hafta perdelerimi yıkadım eşim astı bende camlarımı sildim. Eşim dedi ki kendi anneme de soylicem senin annene de çocuk oldu mu gelip sevmesinler kimse sana destek olmuyor seni çağırdılar mi sende gitme dedi. Ben biraz onu sakinleştirmeye çalıştım ama o konusacam diyor inatla. Belki hormonlardan dolayı ben abartiyorum bilmiyorum dertleşmek istedim sadece biraz uzun oldu.
Sizi onemsemeyen birine bide ben şunu yaptım bunu yaptım diyorsunuz nedennnn

Tamm kızlar tüm suç bnde ben elaleme güvenerek çocuk yaptım aynen hepiniz haklısınız küçük bir destek beklemekte suç camlarımı sildigim için isguzarim yarın dolaplarımi temizlicem onları temizledigim için de işgüzar olur muyum

Tamm kızlar tüm suç bnde ben elaleme güvenerek çocuk yaptım aynen hepiniz haklısınız küçük bir destek beklemekte suç camlarımı sildigim için isguzarim yarın dolaplarımi temizlicem onları temizledigim için de işgüzar olur muyum
Temizlik için neden birini tutmuyorsun, rabbim sana bir mucize nasip etmiş bebeğinin başına bir şey gelirse bu yaptığın temizlikten pişman olmayacak mısın? Lütfen beni dinle rabbim evladını sen ve eşine bağışlasın kimseye muhtaç değilsiniz el ne der diye kendini perişan etme. Kimse yapmıyorsa yapmasın sen de yapma senden ve evladından kıymetli değil.

Yahu bırak yapma ne dolapmış kirli kalsın ya. Çocuğun doğacak hala doğumdan sonra gelip ev kirli demesinler diyosun bukadar dert edinme kendine lütfen. Kirliyse kirli karnım burnumdayken yapamadım bebeğim ve ben daha önemliyiz çünkü kusura bakmayın dersin yeter onlara zaten. Gelip sanki dolap cam inceleyecekler.

Ahh be güzelim baştan alıstırmıssın. Baksana hala bile laf etmesinler diye dıyosun. Ne yeni evlendıgımde ne hamılelıgımde nede şimdi en fazla makınaya bulaşık atmışımdır. Haliyle öyle olmayınca kımsenınde benden beklentisi olmadı. Tuhaf gelir belki ama mısafirlige bile gittiğimde kaynanam kahveyı kendi yapar getirir bana 🥲 bende sıgara uzatırım yada küllük getiririm :olamaz: Hiçte durumdan rahatsız değilim valla. Ama bak şimdi hatırladım biara kaynanamdaydım evi süpür sildim görümcem ayyy eşyalarımın yeri değişmiş offff yaaa dedi Bidaha onuda yapmadım. Kendı yapsın çirkeff hem donlarını kaldırıcaz Hemde laf yicez yokyaaa🥲🥲 sende yapma bırak kim ne hali varsa görsün. İyilikten maraz doğar diye boşuna dememişler

Kızlar 37+3 deyim kaynanam üst katimda annem de 3-4 sokak ilerimde oturuyor 3 tane görümcem var bir tane de kız kardeşim ama hamile kaldigimdan beri ne kaynanam ne annem ne görümcelerim ne kardeşim kimse hiç bir konuda yardımcı olmadı hastaneye bile tek başıma gidiyorum. Sormuyorlar bile bir şeye ihtiyacın var mı diye kaynanam yukarda büyük bir yemek yapıyor. Kokusu geliyor canım istiyor ama bakıyorum eltimi yemeğe çağırmış bana bir tabak bile yollamamis. Oysa ben onların her işine kosturuyorum bu hamile halimle tadilat yaptılar gittim yardım ettim. Konserve yaptı salça yaptı hepsine gittim hatta doğru düzgün oturamadigim halde zeytin bile kırdım ona bu hafta ama onlardan hiç bir destek göremedim. Geçen hafta perdelerimi yıkadım eşim astı bende camlarımı sildim. Eşim dedi ki kendi anneme de soylicem senin annene de çocuk oldu mu gelip sevmesinler kimse sana destek olmuyor seni çağırdılar mi sende gitme dedi. Ben biraz onu sakinleştirmeye çalıştım ama o konusacam diyor inatla. Belki hormonlardan dolayı ben abartiyorum bilmiyorum dertleşmek istedim sadece biraz uzun oldu.
Sizin gibiyim ve malesef avuclarinda gordukleri için gorevimmis gibi görüyorlar yani yapmamak lazim isteyende istediğini düşünsün eşiniz haklı ve yanınızda mesafe koyun ve cekirdek ailenizle mutlu olmaya bakın

Bir de şöyle bir şey var bu halimle benden iş bekliyorlar. Geçen gün misafirliğe gittik. Çay doldurmak için kalktım ev sahibi aman sen kalkma otur diye ısrar etti bende ne olacak dedim. Kaynanam dedi ki bırak yapsın evde oturmaktan ayakları falan hep şişmiş dedi. 38. Haftaya gireceğim ama vücudum hiç ödem toplamadi kaldi ki her zaman işimi yapıyorum. Onun istediği onun evine gideyim onun işini yemeğini yapayım
Taşının ordan.

Enaimisin sen?

Gitmesem bak yardıma gelmedi dicekler o yüzden gidiyorum.
desinler
bıktım şu elalem ne der den

direkt benim için böyle böyle demişsiniz 9 aydır hiçbir ihtiyacımı sormadınız yemek pişiriyorsun ondan bile vermiyorsun diyeceksiniz
benim çocuğumu sevmeyeceksiniz herhalde diye kondurunca da tam olur bu iş

size en büyük tavsiyem
çocuğunuz olunca sakınnnn çocuğunuzu bir kenara atıp onların işine koşmayın
en büyük pişmanlığınız olur

X