Yaş geçince tahammül sınırı azalır mı?

Annenizin kalbini kırmayın derim. Hayat çok kısa, bir gün Allah gecinden versin ama o olmadığında bunlar gözünüzün önüne gelecek. Bizi büyük zorluklarla büyütüyor, emek veriyorlar. Siz zaten bu zamana kadar ailevi huzursuzluktan bunalmışsınız belli ki, ama onun da işi zordu eminim babanızla olan evliliğinden boşanmazdı öyle olmasa, ve geç yaşına kadar da sabretmiş. İnsanın kimsesinin kalmaması çok kötü bir duygu, eşiyle evlenip bunu doldurmak istemiştir belki ama bir saatten sonra yabancı gibi gelir o da. Babanız olsaydı yanında daha farklı olurdu. Kendini güvensiz hissediyordur yani anneniz, böyleyken bir tek sizin varlığınız ona iyi geliyordur. Bir de bu yaştan sonra çalışıp kendi ayakları üzerinde durmaya da cesareti olmayabilir elbette. Sizin ev düşünceniz çok mantıklı ama bunun için annenizin bu depresif halden çıkması ve sağlıklı karar vermesi lazım. Boşanacak mı, devam mı edecekler, asıl sıkıntıları ne? Psikolojik destek alması bence çok iyi olur, aksi halde bu yaşta bu kadar kafaya takmalar da hasta edebilir insanı.
Ne yapayım peki?
Evet ölümlü dünya üzmeyelim diyorum ama bu kez yıpranan ben oluyorum. Sonu gelmiyor
Her canı sıkıldığında bize geliyor bu şekilde mi yaşıcaz?

Annem iyice beni deli edicek gerçekten psikoloji diye birşey kalmadı
Telefonda ağlıyor, ne oldu dedim anlattı, ee ayrıl o zaman dedim yeter yani kaç yıldır iyice bıktım artık dedim
Haftaya gezmek için için size gelebilirim dedi.Daha 2 hafta önce geldi.her canı sıkıldığında bize geliyor ama artık sıkıldım. Ablamın eşiyle küs olduğu için onlara gidemiyor, her sıkıldığında bize geliyor
Ayrılsa gelse bir ev açmaya razıyım bıktım ya,bu hafta müsait değiliz dedim iyimi yaptım bilmiyorum
Musaıt değiliz diyeceksınız baska caresı yok.

Söyledim inanın hepsini söyledik, ayrılmıyor ayrılamıyor daha doğrusu, ayrılmıyor ama her canı sıkıldığında da bize geliyor 2 hafta önce geldi bize. Şimdi yine sıkıldım haftaya size gelmek istiyorum diyor ee böyle nasıl olucak sürekli mutsuz ve sıkılıyor her defasında bize gelirse nasıl olucak böyle gelme desen bir dert gel desen sonu gelmiyor
esim istemiyor yalniz kalamiyoruz diye söyleniyor tmm gelsinde ne demek canim skildi kizin yanina yatiya gidem 2 hafta olmadi 2,ay olmaz öyle sey sen acik acik söyleyeceksin kusura bakma esimle aramin senin yüzünden bozulmasini istemiyorum sende istemiyorsan aramiz bozulsun israr etme misafir gibi gel git ama yatili olarak degil diye ya bu kadar anlayisisizlik olurmu kendisinden biktirana kadar ugrasmis anneniz kocan iyi dayanmis kaldiki gercekten annede olsa böyle anlayisi olmayan sadece kendini rahatini düsünen karsisindakileri kaale almayanlarada onlarin anladigi dilden konusacaksin bi dur artik dur ! seni yumusak buluyor herhalde yada kusuruma bakma iyice arsizliga alismis bildigini yapiyor Rabbim yardimciniz olsun amin

Ne yapayım peki?
Evet ölümlü dünya üzmeyelim diyorum ama bu kez yıpranan ben oluyorum. Sonu gelmiyor
Her canı sıkıldığında bize geliyor bu şekilde mi yaşıcaz?
Burada size duygu sömürüsü yapanlara aldırmayın. Siz anne o çocuk gibi olmuş, anneniz çocuk gibi, hiç olgun davranmıyor, rahatsız olmakta çok haklısınız. Bence psikolojik bir sorunu da olabilir, bir psikoloğa gitmesini söyleyin.

Artık akışına bıraktım, şikayet ettiği zaman duymamazlıktan geliyorum ama ablama çok kızıyorum, davamlı nasılsın keyfin nasıl olmuyorsan gel diyor sanki gelince onun evinde kalıyorda
Ablanizla bu konuyu konuştunuz mu, yani sen her gel dediğinde biz eşimle sorun yaşıyoruz, bir daha anneme gel dediğinde lütfen sizde kalsın gibi?

Annem iyice beni deli edicek gerçekten psikoloji diye birşey kalmadı
Telefonda ağlıyor, ne oldu dedim anlattı, ee ayrıl o zaman dedim yeter yani kaç yıldır iyice bıktım artık dedim
Haftaya gezmek için için size gelebilirim dedi.Daha 2 hafta önce geldi.her canı sıkıldığında bize geliyor ama artık sıkıldım. Ablamın eşiyle küs olduğu için onlara gidemiyor, her sıkıldığında bize geliyor
Ayrılsa gelse bir ev açmaya razıyım bıktım ya,bu hafta müsait değiliz dedim iyimi yaptım bilmiyorum
Iyi yaptınız çünkü her canı sıkıldığında size gelme rahatlığı olursa bir çözüm bulamazsınız. Kendi hayatini yoluna koymayı öğrenmesi gerek. Bir dahaki sefer yine gelmek istediğinde eşimin bana suprizi varmis biryerlere gideceğiz filan deyin. O rahatlığın kaybolması gerek. Hasta filan olsa o ayrı konu tabiki çağırın ama böyle olmaz ki

Söyledim
Yanlış anlama ama ev ev üstüne olmuyor dedim, rahat edemiyoruz sende edemezsin dedim, ama ayrılırsan sana elimizden geldiği kadar destek oluruz dedim. Sana ayrı ev açarız, sana uygun işte buluruz kafan dağılır dedim ama yok ne boşanıyor nede mutlu olmaya çalışıyor
Elimden gelen bu
Bekarken nasıl yaşıyordun annenle şimdi zor geliyor?
Yorumlara da pes, Allah ellerine düşürmesin.
Bir anne on evladına bakarmışda, on evlad bi anneye bakmazmış der susarım...

Burada size duygu sömürüsü yapanlara aldırmayın. Siz anne o çocuk gibi olmuş, anneniz çocuk gibi, hiç olgun davranmıyor, rahatsız olmakta çok haklısınız. Bence psikolojik bir sorunu da olabilir, bir psikoloğa gitmesini söyleyin.
Samimi düşüncesini söyleyene duygu sömürüsü mü deniyir? O halde tersini soyleyende ayni şekilde duygu sömürüsünde.

Hanımefendi ne demek istiyorsun
Öyle bir yazmışsın ki annem elden ayaktan düşmüşte sahip çıkmamış gibi
Bekarken kalıyordum çünkü tek başımaydılm, şimdi eşim çocuğum var benzer mi hiç?
Ben anneme her zaman sahip çıktım geçen sene 4 ay kaldı bizde, ayrılırsanda sana ev açarız destek oluruz dedik her zaman
Hastalık olur ihtiyaç olur ayrı, ama her tartışma yaşadığında size gelicem yada her canı sıkıldığında size gelicem demesi nomal mi?
Kim kalır keyfiye eşinin annesiyle 4 ay?

cevabım evet.
her yıl daha bir agrasifleşiyorum. dert tasa dinlemek memnuniyetsizlik duymak istemiyorum. telefonları kapatmak istiyorum.
benimde aile içi sorunlarım var ömrüm boyunca hep vardı. ama evlendiğimden beri herkes beni ağlama duvarı edindi.
kötü enerjilerini akıtıp akıtıp benim modumu düşürüyorlar. :KK70: :KK70:
en iyisi açmamak duymamak onlar anlatırken telefonu kulağından ayırıp beklemek :KK70:

Hanimefendi kv'nin böyle anahtarla zırt pırt geldiğini düşünün hoş mu ?o evde sadece kızı yaşamıyor başka biri daha yaşıyor ve ıkisinin evi. Elden ayaktan düşse bakılır zaten ama kadın 2. Evliliğini yapmış kocasından sıkıldıkça kızının evine geliyor onun hayatına müdahale ediyor. Bu doğru bi şey mi sizce allah aşkına

Ne boşanmasına karıştım ne evlenmesine
Sadece babamdan boşanma sizi birbirinizden başka kimse çekmez dedim dinlemedi peki dedim
O konuda vicdanım çok rahat ancak çok etkileniyorum. Eşim artık kızmaya başladı.
Elimden geleni yapıyorum evlat olarak boşanırsan sana destek oluruz diyorum ne istiyor anlamıyorum ki
Anneniz geçimsiz bir yapıda mı? Açmam gerekirse ikili ilişkilerde alttan alınacak mevzu olur alırsın veya almazsın mesela. Genel anlamda memnuniyetsiz mi onu öğrenmek istiyorum.

Konu sahibi yıllardır bununla uğraşıyor. Başka başka nicklerle anlatıyor aynı şeyi. Annesi ne boşanıp düzen kuruyor, ne oturup evinde yaşıyor. Eşiyle problem yaşayan genç kadınların baba evine gelmesi gibi o da kızının evine geliyor, birkaç ay sonra geri dönüyor

Nasil bir yorumdur bu🙄 herkes saraylarda mi yasiyor? Kaldi ki anne baba cocuklar bir ailedir.. baba anne cocuklar anneanne degil..

Yaw bu kendi kizi olabilir ama damadi elin oglu sonucta. Yani ne kadar rahat edilebilir?

Ayni seyi kv gelin evinde kalsada yaparim.. herkese Allah kendi yasam alanini nasip etsin

Bu kadin koskoca kadin 50 yasinda bosanmis. Geliri yokmus bunu dusunememis mi acaba? Ayrica onca yil cekmis az daha disini siksaydi madem.. hadi bosandi nafaka vs almiyor muydu? Kadin genc 50 yasta birsey yok ama yagmurdan kacarken doluya tutulmus.
Bence kulak
Asma ve evinede uzun sure kalmaya gelmesin bence..

Ya anlamiyor buyukler ama cidden surekli olumsuzluk senide dibe ceker. En iyisi anne babada olsa mesafe koymak

Anneniz rahatını bozmuyor ama yaşadığı sıkıntıları da size yansıtarak deşarj oluyor oh ne güzel dünya. Dinlemeyin. Daha dün annem babamı şikayet etmeye kalktı bana: anne o adam benim babam. Rica ederim babamı bana şikayet etme"dedim. 0Yoksa bıraksam saatlerce her gün aynı günlük, basit şeyleri anlatabilir. ( bu arada annem çok değerli bir insandır benim için de herkes için de. Ama ı başka bu başka) Anneniz çalışmak istemiyor, evli ama evinde durmak istemiyor, eşinden şikayetçi ama boşanmıyor. Aklıma bir benzetme geldi ama söylemek istemiyorum. Ancak o ev eşinizin de evi ve eşinizin hakkını yedirmeyin. Adam kendi evinde bile rahat edemiyor. Neden? Anneniz o evi "rahat" bulduğu için. Böylr hem hayatından şikayet edip durup, hem değiştirmek için hiçbir sorumluluk almayan hem de üzerindeki negatif yükü başkalarına boşaltan insanlar çok sorunlu

Konu sahibi yıllardır bununla uğraşıyor. Başka başka nicklerle anlatıyor aynı şeyi. Annesi ne boşanıp düzen kuruyor, ne oturup evinde yaşıyor. Eşiyle problem yaşayan genç kadınların baba evine gelmesi gibi o da kızının evine geliyor, birkaç ay sonra geri dönüyor
Konuyu anlamıştım ona göre yorum yapmıştım.

Nasil bir yorumdur bu🙄 herkes saraylarda mi yasiyor? Kaldi ki anne baba cocuklar bir ailedir.. baba anne cocuklar anneanne degil..

Yaw bu kendi kizi olabilir ama damadi elin oglu sonucta. Yani ne kadar rahat edilebilir?

Ayni seyi kv gelin evinde kalsada yaparim.. herkese Allah kendi yasam alanini nasip etsin
Aynen bende sizin için aynı yorumu yapıyorum, "nasıl bir yorumdur bu."
Anne bu ötesi yok,
Bi anneye "herkese Allah kendi yasam alanini nasip etsin" diyecek bir kız evlad sadece kendini düşünen bencildir.
Allah eline düşürmesin denilen.
Bekarken anne ile oturulmasıda zul o halde evlenince ne değişiyorsa. Darulacezeler boyle evladlarin anne/ babalarıyla dolu. Allah hayırlı evlad versin herkese böyle anne/ babayı fazlalık gibi görenleri değil.
Çalışmak gerekirse kendim çalışır bakarım anneme, pnun çalışmasını beklemem. Onca yıl emek vermiş en kıymetlisinin insan çalışmasına kıyamaz daha genciz biz çalışırız o yorulmasın mantığında olur bi evlad.

X