yaşamak için umudum bile yookk

buglem24

NoLur Rabbim NoLur:(
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2014
632
42
canım çok yanıyor..aşk acısı çekiyorum...bundan 1 yıl öncesine kadar gayet iyi bi hayatım vardı..canımdan cok sevdiğim ve beni çok seven(ya da ben öle sanıordum)bi sevgilim vardı..ben memlekette lise son..o ünide 2.sınıftı..son yılımdı sınava hazırlanıyordum onun yanına gitmek için..babamı kaybettim..hayatım karardı...her gece yorganın altına saklanıp ağladım..o zor dönemde bana hep destek oldu ve anlayış gösterdi...gel zaman git zaman beni aldattığını öğrendim..hayatım 2.kez karardı..ölcek gibi oldum...bana senden başkasıyla olmaz sensiz yaşayamam diyen adam bensiz öyle de bi yaşamış ki..üni günlerini öylede bi sefayla sürmüş ki..aklımın ucundan geçmezdi...kız arkadaslarımla bile görüşmemi istemiyordu..face kullanmamı istemiyordu..hepsine tamam dedim...nereye gitsem izin alıp öle giderdim..ne dediyse eyvallah dedim..ama gel gör ki o çıkdıgımız ilk günden zaten bi face kullanıomus..tesadüfe bakın ki bi ben yokum o facede!kızlar ekliydi çoğunuda tanımıordum üniden galiba..neyse ben ayrıldım..bana demediğini bırakmadı..bizim memleket küçük yer ha deyince buluşamazsın o sıkıntıların arasında onu görmeye gidiyordum ben ..sırf onun sesini duyabilmek için doğunun soğuğunda kar yağarken balkona çıkıp konusdugumu bilirim..daha neler neler...tüm bunlara rağmen bana kaldırıp yakın arkadaslarımdan birinin ismini söyleyerek ben gidip x le evlencem.zaten senle evlensem bi ayda boşardım seni..anneme söliim akşam x e gidip yüzük takalım dedi..daha birsürü şey tam hatırlayamıyorum..en son bana "konuşma be sana da sevginede sen sevgiden bahsedecek en son kişisin" dedi..bunun üzerine hattımı kırdım..çok deil 3 gün sonra yeni bi ilişkiye başladı..aradan zaman geçti..gidip sözlendim belki olurda unuturum die..olmadı..yapamadım ..unutamadım..2.ayda sözü attım.sonra sahte bi face acıp ona msj attım kendimi tanıtmadan.şu an çıkdığı kızı 3 yıldır seviyormus ama bu yıl yeni çıkmıslar..kii biz ayrılalı 1 yıl bile etmedi..şimdi o kız varya hayatında facesinde 1 kız dahi yok..ben varken gizli face kullanıp bissürü kız ekliydi..peki benim ne suçum vardı?şimdi o çoooookk mutlu ..benimse hayatım cehenneme döndü..bu mu adalet?seneye üni sınavına giricem bi hedefim var türkçe öğretmenliği..ama derse aklımı veremiyorum tüm bu sorunlar yüzünden ..biliyorum ki ben onu hiç unutamicam ..sevgisine inandıgım tek kişiydi..çünkü öylesine hissettrimişti ki bana sevgisini öle bi güven vermişti ki bana..haayatım mahvoldu napıcam ben şimdi?kusura bakmayın uzun oldu ama o kadar doluyum ki:KK43::KK43::KK43:

Sevgili nedir ki... İnan yıllar sonra geçirdiğin bu kötü günlerini çok arayacaksın
Keşke mucize olsaydı da başa dönseydim zamanımı daha iyi kullansaydım diyeceksin
Nereden mi biliyorum?
Yaşadım...
Keşke fırsatım olsa lise sona geri dönebilsem
Şimdi çok çok farklı yerlerdeydim
İnan bana hiç kimse bir aşkın yasını bir ömür tutamaz

Canım sanırım seni en iyi ben anlayabilirim.:KK19:

Neredeyse aynı şeyi yaşadım.

Ben lise 3 e giderken başladık.

O zamanlar ben lise son sınıftım sevgilim üniversite 2 ve başka şehirde.

O kadar güzeldi ki her şey bu kadar ideal bir erkek olamazdı.:KK52:

Ve Tanrı mükemmel erkeği yarattı derdim kendi kendime:KK1:

Ondan başkasıyla asla olamam asla sevemezdim bu kesinlikle böyleydi benim için.

Bu insanla 4 yılımı geçirdim.

Bir ara ayrıldık ama o durmadan arıyor mesajlar atıyor barışmak için ölüp bitiyor.:KK19:

Beni ne kadar sevdiğini bensiz asla bir hayat geçiremeyeceğini söylüyor.

Sevgili gibi konuşuyoruz sürekli ama sadece ben evet barıştık dememişim.

Bi gece aradım ve telefonu bi kız açtı.

''Ben sevgilisiyim bir daha arama'' dedi :KK53:

Nasıl üzüldüm nasıl hastanelik oldum.

Geçmez sanıyordum ama öyle bir geçti ki.

İyi ki de bitmiş, şimdi gerçekten sevdiğim sevildiğim ve değer gördüğüm bir ilişki yaşıyorum, şükürler olsun.

Demem o ki inan bana ge-çe-cek:KK76:

Sadece sabret. Bir gün doğru insan hayatına girdiğinde sen bile inanamayacaksın buna:KK17:

Bunu benim hikayemden yola çıkarak görebilmen için böyle uzun yazdım:KK16:

Guzelim cok iyi anliyorm seni..
Gecmiste aynen bunlari yasadim uni.sinavina hazrlaniyodum ve onun yuzinden igrenc bi bolm okumak zprunda kaldm..
pisman oldim.
Sonra nemi oldi hayatimn askino buldm allahaima binlerce sukur iyiki o olmamis simdiki askimi ve kocam ayni zamsnda cok seviyorm....
Sabret dua et

şuan böyle hissetmen cok normal.
acın hala taze duruyo. gecicen. inanki gülerek hatırlıcaksın...
ilk defa böyle şey yaşadıgın için agır gelmiş. ama maalesef hayat tecrübelerle dolu...

derslerine odaklan. hedefinde varmış ne güzel. kim bilir belki biyerde onun adını bile agsına almıcak biri calar kapını :KK19::KK19:

O her haltı yediği için sana güveni yokmuş.
Herkesi kendi gibi sanıyormuş anlaşılan.
Senin gibi temiz kalpli, gözü açılmamış kızlar da böyle hasta adamların face olmayacak, bana izin vermeden şunu bunu yapma gibi laflarını sevgiden sanıp itaat eder.
O yüzden her şeyden önce kişinin eğitimi geliyor.
Bu sana bir tecrübe olsun.
Bundan sonra hiçbir erkeği hayatının merkezine koyma.
Çok sev, çok sevil yeniden; ki hepsi olacak zaten ama merkezinde bir erkek olmasın.
Ölecekmiş gibi hissedersin; aşk acısı, ihanet, büyük hayal kırıklıkları sonrası fakat ölmezsin.
Zamandan başka da çare yok.
Acıyı yaşar, sonra düzelir insan.
Kimisi 3haftada, kimisi 1 yılda, kimisi 2 yılda... Ama biter gider.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Üzerinden biraz zaman geçsin, yeni ortamlara gir, okula git bir süre sonra diyeceksin ki " Lisedeyken şöyle biri vardı. Ne kadar gereksiz bir insana aşık olmuşum, ne gereksiz tavizler vermişim" Hatta "ığğğ" dediğin bile olabilir :)

Şuan canın çok yanıyor biliyorum. Ama inan geçici bir şey. Hiç bir acı sonsuza kadar sürmez. Şimdi bir daha kimseyi sevemem diyorsun ya, sevgi sonu olmayan bir şey. Bir daha öyle bir seveceksin ki bu gereksiz adama hissettiklerin yanında minicik kalacak. Ablan sayılırım. Bana güven :)

Ve son bir tavsiye: ASLA BİR ERKEĞİN ELİNE DİZGİNLERİNİ BU KADAR VERME! KENDİ KARARLARIN, KENDİ TERCİHLERİN OLSUN VE SENİ KENDİ TERCİHLERİNLE VE KARARLARINLA SEVEN BİR ADAM BUL :)

biz insanoğlu hayata biri ile gelmiyoruz ki
o gittiğinde öldük diyelim
kırılırız yıkılırız yıpranırız
belki bir anlığına tökezler ayağımız
ama kalkarız güzelim
zamanın iyileştirici gücüne inanıyorum
evet belki hiç unutamıycaksın
ama bir süre sonra sadece tatsız bir anı olarak kalıcak
kimsenin ahı kimsede kalmaz

Sevgili nedir ki... İnan yıllar sonra geçirdiğin bu kötü günlerini çok arayacaksın
Keşke mucize olsaydı da başa dönseydim zamanımı daha iyi kullansaydım diyeceksin
Nereden mi biliyorum?
Yaşadım...
Keşke fırsatım olsa lise sona geri dönebilsem
Şimdi çok çok farklı yerlerdeydim
İnan bana hiç kimse bir aşkın yasını bir ömür tutamaz

zamanla geçer mi?bilmiyorum..içimde öylesine bi acı var ki..nefes alamıyorum.. yutkunamıyorum...inşallah pişman olmadan kendimi toparlarım..umarım geriye dönüp bakdıgımda pişmanlık duymam..ama aşk acısı o kadar farklı ki..keşke onu düşünmeden birtek gün bile geçirsem..:KK50:

Yaşın küçücük.O yaşta olmak için neler vermerzdim..Bir süre sonra geçecek..Allah ömür verirse gençlik yılların geçmiş değil..
Biliyorsun ki değmezmiş.Bir dahakine daha tedbirli olursun..

Son düzenleme:
Canım sanırım seni en iyi ben anlayabilirim.:KK19:

Neredeyse aynı şeyi yaşadım.

Ben lise 3 e giderken başladık.

O zamanlar ben lise son sınıftım sevgilim üniversite 2 ve başka şehirde.

O kadar güzeldi ki her şey bu kadar ideal bir erkek olamazdı.:KK52:

Ve Tanrı mükemmel erkeği yarattı derdim kendi kendime:KK1:

Ondan başkasıyla asla olamam asla sevemezdim bu kesinlikle böyleydi benim için.

Bu insanla 4 yılımı geçirdim.

Bir ara ayrıldık ama o durmadan arıyor mesajlar atıyor barışmak için ölüp bitiyor.:KK19:

Beni ne kadar sevdiğini bensiz asla bir hayat geçiremeyeceğini söylüyor.

Sevgili gibi konuşuyoruz sürekli ama sadece ben evet barıştık dememişim.

Bi gece aradım ve telefonu bi kız açtı.

''Ben sevgilisiyim bir daha arama'' dedi :KK53:

Nasıl üzüldüm nasıl hastanelik oldum.

Geçmez sanıyordum ama öyle bir geçti ki.

İyi ki de bitmiş, şimdi gerçekten sevdiğim sevildiğim ve değer gördüğüm bir ilişki yaşıyorum, şükürler olsun.

Demem o ki inan bana ge-çe-cek:KK76:

Sadece sabret. Bir gün doğru insan hayatına girdiğinde sen bile inanamayacaksın buna:KK17:

Bunu benim hikayemden yola çıkarak görebilmen için böyle uzun yazdım:KK16:

rabbim mutluluğunu daim eyler inşallah..yaşadıklarımız o kadar birbirine benziyor ki gerçekten..okurken bile çok şaşırdım..aynen bende lise 3 de başladım ama ondan önce bi arada cıkmısdık..lise 3 deyken başladığımızda asla ayrılık yok dedik yeminler ettik..ikimize yüzük bile yaptırmısdı ve ben takıyordum sürekli...ayrıldıgımız gün bana "şimdi gidiyorm bu yüzüğü tuvalete atmaya en layık yeeri ora"dedi.allaha o kadar şükrediyordum ki dünyada bunun eşi benzeri yok ..dünyanın 8.harikasıydı o benim için..o kadar ilgili o kadar sevecen ..sevgisini her daim belli eden....ama işte sonu hüsran oldu..unutamadım..unutamıyorum...gerçekten sabredersem geçecek mi?gerçekden unutabilecek miyim?doğru insan beni bulacak mı bilmiyorum ki...bazende kendimi suçluyorum vicdan yapıp acaba o kadar sevgiye karşı affetse miydim diyorum kafamda o kadar cevapsız soru var ki...umarım benimde sonum senin gibi güzel bi ilişkiye başlamak olur:KK16:

Guzelim cok iyi anliyorm seni..
Gecmiste aynen bunlari yasadim uni.sinavina hazrlaniyodum ve onun yuzinden igrenc bi bolm okumak zprunda kaldm..
pisman oldim.
Sonra nemi oldi hayatimn askino buldm allahaima binlerce sukur iyiki o olmamis simdiki askimi ve kocam ayni zamsnda cok seviyorm....
Sabret dua et

ben onun için 2.öğretimi bile göze almıstım yeter ki onun yanında oliim hangi bölüm olursa olsun diyordum..allah mutluluğunuzu bozmasın..dua ediyorum hergün rabbim onu hem aklımdan hem kalbimden çıkar..bu aşkla yaşamak o kadar zor geliyor ki bana...:KK43:

şuan böyle hissetmen cok normal.
acın hala taze duruyo. gecicen. inanki gülerek hatırlıcaksın...
ilk defa böyle şey yaşadıgın için agır gelmiş. ama maalesef hayat tecrübelerle dolu...

derslerine odaklan. hedefinde varmış ne güzel. kim bilir belki biyerde onun adını bile agsına almıcak biri calar kapını :KK19::KK19:

onu düşünmekten konsantre olamıyorum ne yazık ki..ama biliyorum ki üniye gitsem kafam dağılır..hiç olmazsa bu yüzden kazanmam gerek..ama geçen yıl o kadar hevesle hazırlanıyodum ki..hedefimin sonunda ona ulaşmak vardı çünkü..peki ya şimdi?şimdi neyi düşünüp de heveslencem:KK50:

Belki ondan daha iyi birisiyle karşılaşacaksın..

yaşam sana bir şans sunmuş aslında. bir sene adam akıllı derslerine odaklan ve ünv. hayatına başla.... ne zamana kadar böle devam edeceksin ki. nerdeyse 1 yıl olmuş. zaman kaybediyorsun... ve ona inat ayakta dur ve istediğin hedefi yakala...

yıllar geçip sen öğretmen olduğunda altında arabayla yolda giderken onu gördüğünü, onu başta tanıyamadığını, sonra sana baktığını fark edince düşünüp o olduğunu anladığını hayal et. sonra ona baktığında hayattan bezmiş bi adam olduğunu hayal et... bitkinn kel, göbekli bi adam olmuş, çevresinde üç-dört tane çocuk çekiştiriyor sağdan soldan:KK1:...

şaka bi yana sen hedefini belirlemişsin sadece ona yönel... aşk meşk illa ki tekrar bulacak seni...

bende yaşadım aynısını lise sonda tanıştık 2 yıl konuştuk hep aynı seyler seni seviyorum asla bırakmam falan filan... kızın biri düğünde görmüş bunu çok begenmiş numarasını almış zaten uzaktan akrabalarmış aramış benimkide konuşmuş işi baya iletletmiş ki bana da amcsının kızı dedi başka kızla konuşuyo diye duyunca dünyam başıma yıkıldı benimde gecelerce agladım tabi ayrıldım hemen 1 ay sonrada par diye evlendiler kız kaçmış buna dünden razıymış kızda yani.... neyse ben de depresyonlardayım tabi hatta düğünü basıcam nerdeyse o derece... ona inat amcasının ogluyla konuşmaya başladım sevmiyodum sırf ona inat olsun diye... ama onun ban olan sevgisi okadar büyük tü ki resmen aşık oldum inat diye başladım şuan hala beraberiz çok şükür Allah nazardan korusun... diyorum şimdi iyiki ayrılmışız... sende emin ol hayatının aşkıyla karşılasınca agladığın günlere acıysaksın... aklına bile gelmiycek eski sevgilin emin ol.... :KK34:

canım çok yanıyor..aşk acısı çekiyorum...bundan 1 yıl öncesine kadar gayet iyi bi hayatım vardı..canımdan cok sevdiğim ve beni çok seven(ya da ben öle sanıordum)bi sevgilim vardı..ben memlekette lise son..o ünide 2.sınıftı..son yılımdı sınava hazırlanıyordum onun yanına gitmek için..babamı kaybettim..hayatım karardı...her gece yorganın altına saklanıp ağladım..o zor dönemde bana hep destek oldu ve anlayış gösterdi...gel zaman git zaman beni aldattığını öğrendim..hayatım 2.kez karardı..ölcek gibi oldum...bana senden başkasıyla olmaz sensiz yaşayamam diyen adam bensiz öyle de bi yaşamış ki..üni günlerini öylede bi sefayla sürmüş ki..aklımın ucundan geçmezdi...kız arkadaslarımla bile görüşmemi istemiyordu..face kullanmamı istemiyordu..hepsine tamam dedim...nereye gitsem izin alıp öle giderdim..ne dediyse eyvallah dedim..ama gel gör ki o çıkdıgımız ilk günden zaten bi face kullanıomus..tesadüfe bakın ki bi ben yokum o facede!kızlar ekliydi çoğunuda tanımıordum üniden galiba..neyse ben ayrıldım..bana demediğini bırakmadı..bizim memleket küçük yer ha deyince buluşamazsın o sıkıntıların arasında onu görmeye gidiyordum ben ..sırf onun sesini duyabilmek için doğunun soğuğunda kar yağarken balkona çıkıp konusdugumu bilirim..daha neler neler...tüm bunlara rağmen bana kaldırıp yakın arkadaslarımdan birinin ismini söyleyerek ben gidip x le evlencem.zaten senle evlensem bi ayda boşardım seni..anneme söliim akşam x e gidip yüzük takalım dedi..daha birsürü şey tam hatırlayamıyorum..en son bana "konuşma be sana da sevginede sen sevgiden bahsedecek en son kişisin" dedi..bunun üzerine hattımı kırdım..çok deil 3 gün sonra yeni bi ilişkiye başladı..aradan zaman geçti..gidip sözlendim belki olurda unuturum die..olmadı..yapamadım ..unutamadım..2.ayda sözü attım.sonra sahte bi face acıp ona msj attım kendimi tanıtmadan.şu an çıkdığı kızı 3 yıldır seviyormus ama bu yıl yeni çıkmıslar..kii biz ayrılalı 1 yıl bile etmedi..şimdi o kız varya hayatında facesinde 1 kız dahi yok..ben varken gizli face kullanıp bissürü kız ekliydi..peki benim ne suçum vardı?şimdi o çoooookk mutlu ..benimse hayatım cehenneme döndü..bu mu adalet?seneye üni sınavına giricem bi hedefim var türkçe öğretmenliği..ama derse aklımı veremiyorum tüm bu sorunlar yüzünden ..biliyorum ki ben onu hiç unutamicam ..sevgisine inandıgım tek kişiydi..çünkü öylesine hissettrimişti ki bana sevgisini öle bi güven vermişti ki bana..haayatım mahvoldu napıcam ben şimdi?kusura bakmayın uzun oldu ama o kadar doluyum ki:KK43::KK43::KK43:

Allah rahmet eylesin babana.yaşadıkların öyle kolay değil bi de bu yaşta böyle şeylerle karşılaşmışsın ama bence şükret haline.ya evlenseydin de evliyken seni aldatsaydı o zaman ne olurdu?hiç bi geri dönüşün olmazdı.belki çok çok iyi biriyle evlenip mutlu olacaksın neden bu kadar kendini üzüyorsun ki.sen böyle bi insandan kurtulduğun için dua etmelisin her gün.Rabbim insanların yaptıklarını yarına bırakır ama asla yanına bırakmaz bunu unutma.
şimdi ne diye onu düşünüp hayatını mahvediyorsun derslerine çalışmıyorusun.yarın öbürgün bu günlerin için çok pişman olacaksın der sçalışmadığın için.bi an önce kendini toparla ders çalışmana bak.hiç bi şey senden ve ailenden önemli değil bunu unutma.

Üzerinden biraz zaman geçsin, yeni ortamlara gir, okula git bir süre sonra diyeceksin ki " Lisedeyken şöyle biri vardı. Ne kadar gereksiz bir insana aşık olmuşum, ne gereksiz tavizler vermişim" Hatta "ığğğ" dediğin bile olabilir :)

Şuan canın çok yanıyor biliyorum. Ama inan geçici bir şey. Hiç bir acı sonsuza kadar sürmez. Şimdi bir daha kimseyi sevemem diyorsun ya, sevgi sonu olmayan bir şey. Bir daha öyle bir seveceksin ki bu gereksiz adama hissettiklerin yanında minicik kalacak. Ablan sayılırım. Bana güven :)

Ve son bir tavsiye: ASLA BİR ERKEĞİN ELİNE DİZGİNLERİNİ BU KADAR VERME! KENDİ KARARLARIN, KENDİ TERCİHLERİN OLSUN VE SENİ KENDİ TERCİHLERİNLE VE KARARLARINLA SEVEN BİR ADAM BUL :)

gerçekden onu gereksiz bi insan olacak kadar göreceğim zaman gelecek mi..?ahh allahım en cok istediğim şey bu..bu acı öle bişey ki sonsuza kadar sürecek gibi gelior bana..canımın yanısı hiç dinmeyecekmiş gibi...onu sonsuza kadar sevecekmişim gibi hissediyorum..bende ki bu şansla gider yine bi gereksize aşık olurum:)ya insanlar yüzlerini o kadar iyi gizliyorlar ki..herkes bana yanlıs yapar ama yapmaz derdim hep..şu tavsiyeni not aldım hergün okuyup hayatımı ona göre yönlendiricem..çok sağol

biz insanoğlu hayata biri ile gelmiyoruz ki
o gittiğinde öldük diyelim
kırılırız yıkılırız yıpranırız
belki bir anlığına tökezler ayağımız
ama kalkarız güzelim
zamanın iyileştirici gücüne inanıyorum
evet belki hiç unutamıycaksın
ama bir süre sonra sadece tatsız bir anı olarak kalıcak
kimsenin ahı kimsede kalmaz
kalıyor ama işte..ahım çıksaydı o şimdi o kadar mutlu olabilir miydi..o mutlu mesut benim hayatım ise tam bi cehennemmm..:KK43:

Yaşın küçücük.O yaşta olmak için neler vermerzdim..Bir süre sonra geçecek..Allah ömür verirse gençlik yılların geçmiş değil..
Biliyorsun ki değmezmiş.Bir dahakine daha tedbirli olursun..

3 gün sonra 19 uma giriyorum..belkide en güzel yaşş..ama benim ise en mutsuz oldugum yıllar bunlar..:KK43:zaman lerledikçe geriye dönüp bakdıgımda pişmanlık duymak istemiyorum ama elimdende hiçbişi gelmiyor:KK43::KK43:

X