Yeni evin pisliği ve ondan da pis pasaklı ev arkadaşlarım

Bende üniversitedeyken titiz takılıyordum ama şimdi geriye döndüğümde ayy hiç gerek yokmuş diyorum.
Üniversite kendini geliştireceğin, okuyacağın, yazacağın, gezeceğin bir dönem olmalı. Temizlik ise yaşanabilir düzeyde olması yeterli.etrafı ovmaya ayıracağın zamanı dil öğrenmeye ayır, kursa git, dışarı çık. Arkadaşlarını da kibarca uyar. Hiç yapamıyorlarsa haftada bir yarım gün kadın tutun gelip yapsın.
Üniversite dönemindeki zaman öylece heba edilmemeli.

Bende üniversitedeyken titiz takılıyordum ama şimdi geriye döndüğümde ayy hiç gerek yokmuş diyorum.
Üniversite kendini geliştireceğin, okuyacağın, yazacağın, gezeceğin bir dönem olmalı. Temizlik ise yaşanabilir düzeyde olması yeterli.etrafı ovmaya ayıracağın zamanı dil öğrenmeye ayır, kursa git, dışarı çık. Arkadaşlarını da kibarca uyar. Hiç yapamıyorlarsa haftada bir yarım gün kadın tutun gelip yapsın.
Üniversite dönemindeki zaman öylece heba edilmemeli.
Ben zaten öyle saatlerimi temizlikle geçiren bi insan değilim ama başkasının pisliğinden çok çok çok iğrenirim. İlla pislik olmak zorunda da değil başkasının saçı, su içtiği bardak, yemek yediği çatal vs. Ben sadece sabahları 5 dakika klozeti fırçalıyorum onun dışında sadece akşamları kendi odamı toparlıyorum 10 dk öyle detaylı temizlik yapmıyorum bile. Her gün düzenli yapınca pislenmiyo da zaten. Arkadaşlarım da banyodan çıktıklarında yerlerdeki saçları toplasalar küvete 5 dk su tutsalar ora da kirlenmeyecek..

Belkide sen temizlik hastasısın.. tmm haklıda olabilirsinde haftanın bi günü genel temizlik yapsanız yeterli bence. Banyo macun fln tabikide olur öyle şeyler. Herşey temizlediğimz gbi kalsa birdaha temizlik yapmanın anlamı olmazdı ki :kahve:
Bide her öğrenci evinin genel sorunu saç kılları.
Bnce sen şuan bu duruma şükret çünkü bi iki ay sonra halılar kıl içinde yüzcek :halay:

Şaşırmadım. Ortak kullanılan avm tuvaletlerine girince görüyoruz kadınların dış görünüşlerinden bağımsız olarak ne kadar pis olduğunu. Geçen gün avmde tuvalete gireceğim,kalabalıkta baya bekliyoruz biri çıkacak ben gireceğim arkada bekleyen birileri daha var. Hatun çıktı saç baş yapılı,makyaj yerinde,parfüm kokusu buram buram ama yerler çiş içinde klozette kan damlaları. Bas bas bağırdım,rezil ettim. Dışardakilere de gösterdim ben bu tuvalete giremem girebilen var mı diye sordum,kimse giremedi,hep beraber söylendik,dötüne baka baka mosmor kaçtı oradan kadın.
Ya ayrı eve çıkacaksınız yada kötü olmayı göze alıp,banyoyu o halde bırakanı çekip banyoya,lütfen şu saçlarını al oradan,lavaboyada bir su tut dişini fırçalayınca ben yemek artığı görmek zorunda değilim diyerek her defasında uyaracaksınız . Zamanla bıkıp vazgeçerler diye düşünüyorum.

Valla rahatsız olmakta sonuna kadar haklısın. Ben de senin gibiyim. Saçtan, kıldan tüyden tiksinirim. Çok mu zor dökülen saçını toplayıp çıkmak, ağzından düşen diş macununa bir su dökmek? bu nasıl bir iğrençliktir? Geçtiğimiz aylarda biriyle ev paylaştım ben de. İğrenç iğrenç şeylerle karşılaştım. 1 ay sonra kaçtım gittim zaten. İnsanlar gerçekten çok pis ya. Bir de utanmıyorlar herkese pisliklerini göstermeye...

Çözüme gelince... Madem yakın arkadaşların, huylarına giderek bir toplantı yapın, yani bi konuşun bu durumları. Eve kurallar getirin hep birlikte mesela. Ama bunlar da ip üstünde yürümek gibi mevzular. Biri inada bindirse, kızsa etse, al sana ev içi huzursuzluk, küslük.

Arkadaşa temizlik hastası muamelesi yapılan yorumlara da inanamadım. Pes doğrusu. Ama yok yahu, inanırım. Avm tuvaletleri, kız öğrenci yurtlarında da milletimin kadınlarının temizlik anlayışının bol bol örneği var ne de olsa. E burası da yurdumun kadınlar kulubü forumu değil mi? Burada görünce mi şaşıracağım...

Bunun temizlik hastalığı ya da takintiyla alakası yok. Çok haklisiniz. Ben de iğrenirim. Kardeşlerimi sürekli uyarırdım. Ve ben olsam ben de komple temizlerim eşyalı evi, koltukları vs.
Ayrıca kimse kimsenin vücut kalıntılarını görmek ve temizlemek zorunda değil. Sürekli uyaracaksınız yapacak birşey yok. Ya da yazı asın.

Ben de hiç dayanamam lavaboda saç, diş macunu artığına . İşin zor bu arkadaşlarla. Annem hep der çıktığınız yere dönün bakın diye. Yani insan sifonu çekse bakar kalan bişey var mı diye. Ben iki yıl öğrenci evinde kaldım . İki arkadaşımda çok dikkatliydi bu konularda. Arkadaşlarınızın değişeceğini sanmıyorum siz söyleyince kötü siz olacaksınız. Benim kardeşim de çok dikkatsizdir bu konularda birlikte tatile bile gitmek istemem onunla.

Diş macunu kısmı için fikrim yok belki musluğu biraz bozup akıtması sağlanabilir en azından su kendi akar temizlenmiş olur :KK70: ama giderde biriken saç için fikrim net giderin kapağındaki filitreyi çöpe atın saçlar duşun suyuyla akar gider.

Ortak yaşamda sorun mu? Allah aşkına o klozete her gün 3 kişi en az 1 kez kaka yapıyor ve defalarca kez çişini yapıyor. 3 kişinin her gün poposu değiyor oraya.. bi cif döküp fırçalamak çok mu olağan dışı??

bak hayatım sen böyle görmüş alışmış olabilirsin

burada bir çok konuda yazarız

kimi nasıl bir hafta evde temizlik yapmıyorsunuz iğrenç der kimi ne var temizlikçi gelirse temizlenir haftada bir der

bunun bir standardı yok

lakin klozette su bunun için var 3 kaka 10 çiş ile klozete bir şey olmaz

çekersin sifonu gider

bu kadar çok kimyasal vs zararlı

benim çevremde de var başkasının poposu deydi deyip kendi evindeki klozete oturmayan

ben bu kadar hijyen istemem mesela bu nedenle de değişmem benim çocuğum da benim gibi olur muhtemelen

bu nedenlerle ev arkadaşların da kolay kolay değişmez

ya kendine bu konuyu daha az dert etmeye başlamalısın ya da canını daha sıkmadan arkadaşların ile bir konuşma yapıp olmuyor ise de yeni ev bulma yoluna gitmelisin

zira yıpranan her durumda da sen oluyorsun

Sende ama titizmişsin hastalık derecesinden evlilik hayatın nasıl olacak merak ettim sanırım asla huzurlu ve mutlu olamıyacaksın
aslinda yazdiklarina dikkat edin titizlik degil normal insan davranisi. dusununsene sabah yeni uyanmissiniz kopuklu ve yiyecekli dis fircasi artigi. hatta kanli bile olabilir. cinnet sebebi. neden gorsunki baskasinin pisligini. ayni sekilde giderde kil olmasida o kili alsa vicik vicik sulu saclar eline degcek. almasa orasi kil yumagi olucak. ben titiz degilim ama IGRENC. bence tam tersi bunlari pislik olarak gormese o zaman mutsuz bi yasantisi olurdu. hatta mutsuz ve pasakli

Cok titiz degilim ama ben bile rahatsiz oldum su yazdiklarinizdan. Onlar bence her seferinde temiz bulduklarindan otle davraniyorlar. Bir kac gun el surmeyin bakiyim eminim kendileri de rahatsiz olacaktir.

bu eve çıkma olayı çok sakat kızlar her gun banyonun içine edecek sen temizleyeceksin huzurun olmayacak o bakımlı hatunlar saçlarını fönlerken banyoya yayılan saçlarını bile toplamayacaklar bir bardağı kaldırıp yıkamayacaklar

Yakisikli bi erkek arkadasiniz dese dustan sonra dusakabini temizlemeyen insan gözümde sifirdir diye bak nasil birden titiz temiz oluyorlar :)))

bak hayatım sen böyle görmüş alışmış olabilirsin

burada bir çok konuda yazarız

kimi nasıl bir hafta evde temizlik yapmıyorsunuz iğrenç der kimi ne var temizlikçi gelirse temizlenir haftada bir der

bunun bir standardı yok

lakin klozette su bunun için var 3 kaka 10 çiş ile klozete bir şey olmaz

çekersin sifonu gider

bu kadar çok kimyasal vs zararlı

benim çevremde de var başkasının poposu deydi deyip kendi evindeki klozete oturmayan

ben bu kadar hijyen istemem mesela bu nedenle de değişmem benim çocuğum da benim gibi olur muhtemelen

bu nedenlerle ev arkadaşların da kolay kolay değişmez

ya kendine bu konuyu daha az dert etmeye başlamalısın ya da canını daha sıkmadan arkadaşların ile bir konuşma yapıp olmuyor ise de yeni ev bulma yoluna gitmelisin

zira yıpranan her durumda da sen oluyorsun
Ya ben öyle evdeki toza dağınıklığa vs takılmam. Ama tuvalet bence muhakkak her gün temizlenmeli her gün temizlemeyen de ben hiç görmedim hayatımda. Hadi onu geçtim o saçlarrr o diş macunu ööğğğkkk

:eğlence:Kızlar temizlik yaptık bugün herkes kendi odasını temizleyecekti banyoyu da siz temizleyin zaten tüm hafta boyunca saçlarınızı topladım giderden her sabah klozeti fırçaladım midem bulanıyo artık dedim biraz bozuldular ama banyoyu sonuçta onlara temizlettim

X