Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu yeni evleneceklere marka-fiyat-kalite fikirleri

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları
kızlar istikbal yada bellona düşünüyoduk kaynanamın ısrarı yuzunden . ama buraya bakınca kafam karıstı, modalife ve kilim in düğün paketleri çok uygun kullanan var mı nolur fikir verinn?

modalife' dan kesinlikle almayın.. yada çok dikkatli bakın. mesela sandalyelerinin ayakları ahşap sanıyosunuz fakat bildiğiniz plastik...

mrb arkadaşlar mobilya markalarını araştırırken kendimi bu forumda buldum ve üye oldum izmir karabağlardan mobilyalarıma bakmayı düşünüyorum ama o kadar yer var ki insan nereye bakacağını şaşırıyor ve belirli bir süre sonra bütün mobilyalar size aynı geliyor kısacası hangi markalara öncelikli bakmalıyım? bu konuda tecrübeli olanlar lütfen yardım!

kızlar bende dun aastırdım bıraz carsıda gezerken , 2400 dedı salon takımına ama yardımcı oluruz sız dusunuosanız pesınde dedıler ve yemek odası takımını da 2500 dedıler bıtanede oturma grubu sorduk ona da 2000 dedıler toplam 6.500 yapar hepsi dedıler ama ıcım gıttı sızce fıyatlar nasıl? bıde nsanlıma sordum bırıkmıs paramız var o cıvarda gıdelım alalım dedık sızce napalım yaza dugunumuz. askere gdecek nısanlıma yaza gelıcek.cok karıstık acaba o gelee kadar fıyatlar artarmı?

hangi marka bunlar

canım marka degıl burda carsıda mobılyacı bılındık bı marka degıl ama saglam mobılyalar cok bız onları alçaz acıkcası

kilim mobilyada kampanya var bu ay sonunda bitiyor. oturma odası yemek odası ve yatak odası 3999 tl gibi bir fiyat. gayet şık gözüküyor.

beyaz eşyalarımı boschttan aldım ben baya araştırdım ve herkes boschun iyi olduğunu söylediği için :)

yatak odasını takım olarak almadık yatağı bazasını ve başlığını bed line'dan aldık kampanyalıydı ve yatak ortapedik bi tarafı viskolu
dolabı ve komidinleri ayrı alıcaz inegöldeki mobilyacılardan.
bed line yeni ve uygun fiyata yatakları var bi bakın derim

tv olarakta lg 3d'li bi tv aldık ben pek anlamam ama nişanlım baya araştırdı samsung, philips markalarınada baktık ama bi çok yerdeki satıcılar lg nin daha iyi olduğunu söyledi, birde bakarken tv ekranına hafif sert dokunun yada vurun bazısında dokunduğunz yerde grimsi bi dağılma oluyor lg de bu daha az oluyor. ilerde darbe alırsa çocuk fln olucak malum bişi atar fln problem yaşamayın bu konuda

şimdilik bu kadar daha oturma grubu almadık oyüzden yazamicam :)

Kızlar merhaba. Bu telaşları hatırlıyorum da ne yorucu fakat çokça da keyifli günlerdi. Herşey eksiksiz kusursuz dört dörtlük olsun istiyorsunuz ve vakit yaklaştıkça öyle bir hengame içerisinde buluyorsunuz ki kendinizi artık kalitesi mi markası mı demeden beğendiğinizi alıp çıkıyorsunuz  Ufak tefek eşyalar konusun da benim nitekim böyle olmuştu ama evi gösteren mobilya olduğu için mobilya konusunda çok seçici davrandım ve epey vakit ayırdım. Nişanlımla İstanbul da neredeyse gezmediğimiz mobilya çarşı, mağaza kalmadı. Sizlerle bu konudaki tecrübelerimi paylaşmak istiyorum zira mobilya deyip geçmeyin mutlu günlerinize adım atarken kendinizi koca bir sorun içerisinde bulabiliyorsunuz. Üşenmeden düzenli olarak hergün çıkıp semt semt mobilya konusunda isim yapmış yerleri gezdik. Bangır bangır reklamları verilen yerlerde şişirilmiş fiyatlar olması bizi bu takım yerlerden itti. Ekstra bir kalite yok aynı kaliteye dayanıklılığa sahip kazıklanmadan da insanlar istedikleri mobilyalara sahip olabilirler zaten çiftlerin harcamaları oldukça fazlayken mobilyaya da +600-700 lira fazladan para ödemeyi kim ister ki. Eşimle şuna karar verdik neticede bu mağazalara bu ürünler üreticisinden geliyor zaten çoğu birbirine benzeyen modeller ve kaliteleri aşağı yukarı hemen hemen aynı o halde bu işin yerinden maliyeti fiyatına alarak hem gönlümüzü yapalım hem de yeteri kadar masrafımız varken bütçemizi savurmayalım istedik. Kalktık gittik İnegöl e 

Bu arada evlenen 2 arkadaşımın tecrübesini de burada paylaşmak istiyorum benim en büyük korkum bana anlattıkları zaman bu olmuştu sizlere de küpe olsun. 2 arkadaşımda İstanbul da isimlerini hatırlamadığım mağazalardan alışveriş yaptılar. Bir arkadaşım çarşıya gidiyor modeli rengi herşeyi belirliyor parasını orada ödeyerek çıkıyorlar. Yaklaşık 2 haftanın sonunda gelen ürünle arkadaşımın beğendiği takım arasında gözle görülür renk farkı varmış. Aradan zaman geçtiği için siz o rengi beğendiniz bizde bu rengi gönderdik diyerek kestirip atmışlar üstelik gelen ürün depoda aylarca beklemiş gibi kumaşı kirli gelmiş. Ve minderlerini takımla beraber göndermemişler 2-3 gün içerisinde minderlerinizde gelir demişler 1,5 ay minderler için defalarca satışı yapan kişiyi aramak zorunda kalmış o kadar sinir bozucu bir durum ki. Diğer arkadaşımın başına gelense verilen taahhütte takımın arkadaşıma ulaşmamış olması. Düğünlerine 2 ay 10 gün kala yanlış hatırlamıyorsam sipariş veriyorlar ve düğün tarihlerini de önele belirtiyorlar ki aksilik olmasın diye. Her arayışında bugün gönderiyoruz yarın gönderiyoruz yok kumaşı uyduramadık yok yoğunluktan hatırlatılmadı kimi zaman telefonlarını dahi açmamışlar ve artık dolandırıldıklarını düşünmeye başlamış. Neyse ki takımı düğünden 2 sonra eve teslim edilmiş. Mobilya diyip geçmeyin arkadaşlar bu her zaman alınabilecek bir eşya değil insan bir kere alıyor ve bu gibi aksiliklerin yanında kaliteli mobilyayı uygun fiyata almakta herkesin hakkı.

Biz eşimle çok dolaştık büyük vakit ayırdık ama İnegöl de ki son durağımız olan yer konusunda oldukça şanslıydık. Mobilyada sünger, ayaklar, kumaş, iskeletin dayanıklılığı, kullanışlı olmasının meğer ne çok önemi varmış sadece göze ve keseye hitap etmesi yetmiyormuş yani. Zamanla çöken süngerler, leke tutan kumaşlar, yerinde oynattığınızda sorun çıkaran ayaklar vs hepsine dikkat etmek gerekiyor. Ve en önemlisi mağazanın sizinle satana kadar değil sattıktan sonrada ilgi ve alakası sizin memnuniyetinizi önemsemesi çok önemli. Benim mobilya aldığım yer İnegöl de ben kalkıp gittim ama türkiyenin heryerine katalog gönderebiliyorlar internet sitesinde takımları görme şansınız oluyor. Üretimi kendilerine ait olduğu için size her türlü özgünlüğü sunuyorlar. Gerekirse modelin şurasında şu olsun diyorsunuz ürününüzü o şekilde ve istediğiniz renk statüsünde üretiyorlar. Sağolsunlar bizimle çok ilgilendiler. Biz hazır ürünlerden beğenip aldık zaten takımlara şöyle bir bakınca kalitelerini anlamanız çok kolay. Modern çizgilere sahip cıvıl cıvıl bir takım aldık. İletişim konusunda hiç sıkıntı çekmedim taahhüt edildiği tarihte ürünüm geldi ve nakliye sırasında oluşabilecek hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tertemiz içime sine sine aldım oturdum :) Aynı zamanda orada sandalye takımları da mevcuttu ben almış bulunduğum için oradan almadım fakat bu sene yenileme fırsatım olursa hiç biryere bakmadan direk kendisinden katalog isteyeceğim. İsteyen arkadaşlar olursa ben iletişim bilgilerini veririm kendilerinden online katalog veya site adreslerini istersiniz yardımcı olurlar. Buradan şişirilmiş fiyatlarla inegölden gelen koltuklar almadım direk yerinden hem kaliteli hemde uygun içime sinen takımımı aldım çok gezdik ama değdi.

Yeni evlenecek veya evini yenilemek isteyen arkadaşlar anlatacak ne çok şeyim varmış meğer :) hepsi birer tatlı anı umarım sizlere faydam dokunur. Oranın iletişim numaralarını isteyen arkadaşlar olursa verebilirim.

Hepinize kolay gelsin kızlaaar :)

Benim bulundugum sehirde cok fazla marka yok ama genel olarak bilinenler hakkinda fikrimi soyleyim evimi yenilemek istiyorym bu ara netten magzalardan arastiriyorum yatas ve dogtas da rakamlar cok ucuk kaliteli ama bence cok fazla o paralar. marka demek kolay ulasirlik satis sonrasi hizmet artik bunlar diger markalatdada var. bellona ve istikbal hemen hemen fiyat kalite model olarak ayni tercih edilebilr her sehirdede magzalarini bulmak mumkun ama kullananlar cok agir oldugunu soyluyor. ben birde kilim ve divan mob baktim fiyatlar daha dusuk hatta divan mobilyada dunna adinda bir koltuk tk hosuma gitti tay tuyu kumasi. yatak olabiliyor degisik renk secenekleri var hatta ben ilkbasta kenarlari deri istiyordum bu tk gorunce deriden vazgectim ayrica o kdr pahali ve kaliteli olmasina gerek yok artik insanlar 7-8 yilda mobilyalarini ya degistiriyor yada gozu eskittigi icin hos gelmiyor
bazi arkadaslar oturma odasini gereksiz yazmis ben her ikisinide kullanan biri olaraktan evliligin ilk yillarinda gereksiz gibi durabilir ama ilerleyen birkac yil sonra cocuklu arkadaslar misafirlige gelince gerekli oluyor 2-3 yasindaki cocuklari tek badina cocuk odasina birakamiyorsunuz bide salonda erkekler mac izliyorsa yandiniz onlar hoplaya bagira mac izliyor sizde bayanla mutfakta sohbete devam ediyorsunuz. suan evimde oturma odasi yok fakat eksikligini fazlasiyla hissediyorum
salonunuzu ozellikle gereksiz vitrin buyuk tv ünitesiyle gereksiz aksesuarla doldurmayin hem goz yoruyor hem temizlemesi zor.

TEŞEKKÜRLER UCUZ VE KALİTELİ MOBİLYA BULABİLECEĞİMİZE DAİR UMUTLANDIM SAYENİZDE, FAKAT ÖZEL MESAJ ATAMIYORUM NASIL BİLGİ ALABİLİRİM SİZİN ALIŞVERİŞ YAPTIĞINIZ MOBİLYACI İLE İLGİLİ?[/QUOTE]

katalog ve her türlü konuda bize elif hanım yardımcı olmuştu numarasını yazıyorum şimdiden kolaylıklar dilerim 0543 779 04 38

Son düzenleme:
artık alışkanlık oldu bikaç mesajı olup bu kadar övgüyle bahsedenlerin mesajlarına bakıyorum kusura bakmasın kimse... ben bi ürünü alırım güzelse şu şu güzel derim...nedense bazıları o kadar ayrıntılı anlatıyor ki ...ve tüm mesajlarında o firmaların telefonunu veriyor sadece...ya hiç mi kozmetiğe gelinliğe yorum yapmazlar da sadece o ürünü anlatır telefonunu verirler???

kızlar her yorum yapana inanmayın...şahsen en iyi kalite bile olsa reklam için böyle ikiyüzlü oyun yapanlara hiç şans tanımıyorum ..etik değil...kendine güvenen ürünüm var gelin bakın diyen mert olana şans tanırım...sizde öyle yapın...kk da bu reklamcılardan geçilmiyor artık adminler de mi fark etmiyor site güvenilirliğini kaybediyor lütfen dikkat...

Telesetin mobilyalarını kullanan var mı aranızda? Nasıl kalitelimi sağlam mı? Bir de avcılarda galeri irfan'dan mobilya alan var mı? Varsa memnun mu??

Benim şimdiye kadar yaptığım mobilya alışverişlerinden edindiğim izlenimler şöyle;

ikea'da gerçekten çok modern, fiyatları makul, kullanışlı şeyler var fakat dayanıklılık olayı orta derece. Faturayı kesinlikle saklamalı, garantiyi yoksa kullanamıyorsunuz.
Yataş'ın yatak odası-yemek odası modeller size hitap ederse çok sağlam ve servisleri çok iyi. Şiddetle öneririm.
Masko-modoko genelde çok pahalı ve özel sipariş çalışıyor bazıları, özel sipariş kulağa hoş gelse de sonucu genelde facia ve pişmanlık oluyor, ortaya çıkan şey tam olarak hayallerinizdekiyle genelde uyuşmuyor, bence o sebepten insan gördüğünü almalı
Birde sunta değil mdf ve koltuklarda sünger yoğunluğuna dikkat edin derim
Birşey daha sertex beyaz antilop kumaş facia. Alırken hiç öyle silcem leke cıkacak diye hayal kurmayın, normal kumaştan hiç farkı yok maalesef

Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken kurallar diye yazmışlar. Bana çok mantıklı geldi. Hem marka ve isim de yok açıkçası inandırıcı buldum. internette araştırma yaptığımda birkaç sonuca ulaştım. Eşimle komple ev dizecez. Butik üretim mobilya yapan birkaç yer var ama eğer sizin de bildiğiniz bir yer varsa bana msj atabilir misiniz? Eylül'ün 7'sinde evleniyorum. Yardımcı olur musunuz kızlar?

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
“Masif kalitesi”
Kaliteli mobilyalar masiften (Doğal ağaç) üretilir. Bu sebepten dolayı da mobilya alırken ilk ölçütümüz kesinlikle masiften imal edilen mobilyaların seçimi olmalıdır. Çünkü masif, hijyen yanlısıdır, çocuklarınızın ve bebeklerinizin sağlığı koruma altına alınır ve de masif zamanın yıpratıcı etkilerini ekarte ettiğinden dolayı uzun ömürlü mobilyalarınız olur.
“Butik Üretim”
Mobilyalar özel ölçü olarak tasarlanmalıdır; fabrikasyon üretimden uzak durun! Stabil ölçütlerde seçim şansı azdır, her daim belirli kalıplar sunulur. Masif mobilya imalatçıları veya butik üretim yapan firmalar, her daim beklentiler ve arzular doğrultusunda üretim yapar! Kreatif ekipler tarafından dizayn edilen mükemmeliyetçi görünüme sahip olan mobilyalar; yataklar, karyolalar, gardroplar, yemek odası takımları, kitaplıklar, masalar, genç odaları, masifin büyüsüyle şekil alır. Her bir dizayn güçlü ve her bir model tasarım gösterişli hale gelir. Fransız eskitme mobilyalar, Avrupai tasarımlar; İngiliz – İtalyan mobilyalar, hatta Uzakdoğu mobilya modelleri; Osmanlı saray yaşantısını yansıtan mobilyalar, retro dizaynlar, alaturka veya klasik tasarım ya da modern tasarım mobilya konseptleri... Olağanüstü model dizaynlar doğal ahşabın duyarlı ışıltılarıyla biçimlendirilir. Ayrıca sunta ve suntalam gibi kalitesiz malzemelerden üretilen mobilyalardan kesinlikle ve kesinlikle uzak durun! Masif mobilya üreticileri mdflam veya gürgen, kayın, meşe, maun ve ceviz gibi ağaçlardan elde edilen ahşaplardan ürün imalat gerçekleştirirler.
“Boya ve cila”
Mobilyaların boyama, lake boya ve cila işlemleri, kaliteli, hijyen yanlısı ve insan sağlığına zararı bulunmayan malzemelerle yapılması gerekmektedir. Ürünlerine kalite güvencesini vermeyen ve ürünleri boyarken ya da cilalarken kullandıkları boya ve cilanın içeriğinde hangi maddelerin bulunduğunu söylemeyen ve de boya ile cila markalarının adını sizinle paylaşmayan mobilya üreticilerinden kati suretle uzak durun! Aldatıcı reklamlara, söylemlere ve videolara sakın inanmayın. Ce kalite sertifikası ve TSE ISO: 9001 üretim kalite sertifikası bulunmayan üreticileri asla tercih etmeyin! Ayrıca çocuk odası ve bebek beşikleri gibi mutlak duyarlılık gerektiren mobilya model ve tasarımlarda “su bazlı organik boya” kullanımına mutlaka dikkat edin!
Bu üç temel maddeyi bir arada bulacağınız mobilya üreticileri size sağlıklı ve organik mobilya üretimi sağlayacaklardır. Not: Yalnız, masif mobilya üreticilerinin fiyatları diğer firmalara ve mobilya üreticilerine oranla biraz daha yüksektir. Bilginize...

kızlar merhaba :13:
düğünüme az bir zaman kaldı. evimi tuttum ve şimdi harıl harıl eşya arama telaşına düştüm.
bütçem baya bi kısıtlı malesef. o yüzden çok beğendiğim o ünlü markaların modellerine anca vitrinlerine bakıyorum.

internetten uygun mobilya markalarını ararken erol mobilya (istanbul-pendik) diye bir markaya rastladım. benim zevkime uygun modelleri var ve fiyatları da uygun gerçekten. bu sitede ve özellikle bu konuda da sanal mobilyanın adını çok duydum. modellerine baktığım zaman erol mobilya ve sanal mobilya birbirine çok benziyor. hatta birebir aynı modelleri var. acaba ikisi de inegöl mobilyacısı mı diye düşünmeden edemiyorum. bu konuda bilgisi olan lütfen paylaşabilir mi ? ya da direkt erol mobilyayla ilgili bilgisi olan var mı ? kalitesi konusunda fln.

şimdiden teşekkür ederim.

bir de evgör mobilya var o konuda bilgisi olan var mı?
açıkcası ben ikeanın ürünlerini çok beğeniyorum. kalitesine gelince çok memnun olanlar da var kısa sürede eşyalarıyla sorun yaşayanlar da. bir de ikeanın koltuklarını kullanan tavsiye verebilecek olanlar varsa çok sevinirim. siteye uzun zamandır üyeyim. bu zamana kadar sadece konuları takip ediyordum ancak bundan sonra yazmaya karar verdim. inş bir çok konuda birbirimize yardımcı oluruz:) şimdiden teşekkürler...

Ben uzuunn koltuk süre koltuk araştırıp baktıktan sonra ikea ektorpta karar kıldım ve o seriyi beyaz kılıflı olarak aldım.
Çok yaramaz ve pasaklı bir oğlum var, ama beyaz koltuktan vazgecemiyorum.
Ve bende kılıflı diye bunları aldım, evde kendimiz kurduk, çok kolay kurulumu, malzeme sağlam gözüküyor, kılıf kumaşları çok iyi.
Birde çok rahat. Alışmışız taş gibi sert koltuklara, bunlar inanılmaz rahat. Sadece kılıf fiyatlarına takıldım, renkler farkediyor ve bazı renklerdeki kılıf fiyatları koltuğun kendisinden pahalı! Ben dışarda diktirmeyi düşünüyorum değiştire kullanmak için
Arkadaşım yeni yatak odasını ikeadan aldı, o çok memnun, ben resmini gördüm sadece çok da kullanışlı geniş olmuş. Bende önümüzdeki ay gardrobumu da ikeadan alayım diyorum, modeli begendim bakalım alınca izlenimlerimi yazarım inşAllah

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim içim rahatladı biraz :) ben de kıvık modeli beğendim uzun zamandır onu araştırıyorum. sen ne kadar zamandır kullanıosun peki bir de sakıncası yoksa onu öğrenebilir miyim ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…