Yeni evliyim ama pişman mıyım?

Şaka bir yana hayatım boyunca şu tipleri anlamadım valla bak ,yok dedikodu programı izlemiyormuş da yok Müge anlı banalmıs da ..sanırsın evde ful paket belgesel kanalları mevcut ,habire bilimsel makaleler okunuyor ,hipotezler deneyler vs vs..kimi kekliyorsun bacım diye sorarlar :)
Aslında öyle değil sadece dışarıya öyle gözükmeye çalışıyo o izlenimi veriyo yoksa eve gidince illa açıyo yemekteyiz olur müge anlı olur survivor olur olur da olur izliyor burdada bize bilimsel kızım imajı kasıyor aman boşver yaa :) konu sahibi uçtu zaten konunun fake olduğunu düşünmeye başladım ben

Kadini bir hafta misafir edememis. Tamam kaynana mudahaleci olabilir ama insan esi icin cogu seyi gormezden geliyor. Uc aydir kadin oglunun ve gelininin evine gelememis ya. Bu kadar yogunsunuz gercekten?
Doğru tespit,bende aynı şeyi düşünüyorum.Bence sınava çalıştığı için değil de kayinvalideye gıcık oldugu için gelmesini istemiyor,konu sahibi.Yoksa gidip üç gün kalmış,demekki kayinvalidesinide pekâlâ agirlayabilir.Amanin iyiki oğlum olmadi,baksana evladımı ,gelin izin vermezse göremicem demekki:bicak:

Şu saçma sapan yazanların hepsi ya kaynana yada erkek çocuk sahibi...bal var her dakka oglunun evinde .konu sahibi sen ara sert Bir mizac la yoljnu yap bidaha yuz bulamasinn.bayramdan bayrama gidin. kizlar kimsenin eline muhtaç olammak için okul okuyor ayakalri yere basıyor.yoksa o sizin ıssız güçsüz hayatınıza reklam arası girene kadar agladihiniz müge anli da ki hikayelerden mi olalım.dogurdu büyüttü adam etti bırakın artık oda aile olsun daaa

Şu saçma sapan yazanların hepsi ya kaynana yada erkek çocuk sahibi...bal var her dakka oglunun evinde .konu sahibi sen ara sert Bir mizac la yoljnu yap bidaha yuz bulamasinn.bayramdan bayrama gidin. kizlar kimsenin eline muhtaç olammak için okul okuyor ayakalri yere basıyor.yoksa o sizin ıssız güçsüz hayatınıza reklam arası girene kadar agladihiniz müge anli da ki hikayelerden mi olalım.dogurdu büyüttü adam etti bırakın artık oda aile olsun daaa
Büyük konuşuyorsunuz.

Sen ne biliyosun işsiz güçsüz olduğumuzu da ahkam kesiyosun ahh nefret dolu yazınızdan anlaşılıyor gerçi ruh haliniz aldınız oğlunu evlendiniz tamam bitti o artık sizin mi evlenince anne baba ölmüyo gitmiyo sizin ne kadar eşinizse onlarında oğlu bal gibide hakkı gitmek görmek bu kadaar nefret dolu olmasanız zaten aradaki bağı gayet iyi ayarlayıp nabza göre şerbet verirdiniz bayan çok işli güçlü reklam arasız hayatınıza!

Konu sahibi haklisiniz bence. Yogunken (is ya da ders farketmez) esimin annesi de dahil kimseyi egleyemem. Sirf onun cani gezmek istiyor diye programimi bozamam

Sen ne biliyosun işsiz güçsüz olduğumuzu da ahkam kesiyosun ahh nefret dolu yazınızdan anlaşılıyor gerçi ruh haliniz aldınız oğlunu evlendiniz tamam bitti o artık sizin mi evlenince anne baba ölmüyo gitmiyo sizin ne kadar eşinizse onlarında oğlu bal gibide hakkı gitmek görmek bu kadaar nefret dolu olmasanız zaten aradaki bağı gayet iyi ayarlayıp nabza göre şerbet verirdiniz bayan çok işli güçlü reklam arasız hayatınıza!
Gayet de geliyor gidiyorim canım ayda bir iki .ben calisicam birde yatılı misafir gelecek heaa.. yemek yatak sabah ise git neymis oglunh özlemiş.gelince iki taş çorba yapamayacak... Sigara içilmeyn evde iki paket tuketecek... Sifon cekmek ne bilmez ... Olduuu canım kocamida vermem onuda almam selamjn aleyküm ve aleykümselam.

Ahshajabsnsajsj çok güldüm size ya bizde sizin gibiyiz demekki ondan mı garipsedik naptık bilemedim bilimden fırsat bulamasam biz bulamazdık herhalde eşimde bilimin içinde adam amann her ev her düzen farklı işte bazen de buraya yorum yaparken diyorum kendi fikrin bunlar kızım anlatıyosun söylüyorsun neye yarıyo yine kendi bildiğini yapıyo insan bak saldım bi anda bende :KK48:

Aynen oyle. Ki ben calisiyorum esim de polis. Adami balaýindan dondugumuz gun geceye yazdilar :halay: EGM dusunmuyo yani yeni evliymis romantik geceymis falan filan :KK11: 15 20 gun gece gorevlerine gitti zavalli kocam e gunduz de ben isteyim.inanin kapida 5 dk karsilasiyorduk. Sarilip opup dualarla ise ugurluyordum adami :KK14: Yasayamadik oyle biz yansin geceler falan. :mad: hatta artik esim arsizligi ele alip personel buroya artik beni gunduze yazin yeni evliyim falan demisti de 5 gun falan gunduz calisabilmisti onda da kaynanam bizdeydi. Coldeki kutup ayilari gibiydik :KK70::KK70:Dedigin gibi herkesin beklentisi yasantisi farkli. Biz konusuyoruz ama bosa yani :KK28:

senin yorumun da harika yalnız.. Ne yuz bulmamasi.. O da
yetmeeez tez kellesi vurulaaaa da yazsaydin.
Biz sacma !! Yorum yapanlarin insani duygular merhamet vs hissetmesi icin dedigin şeylere sahip olmasi gerekmiyor... Ama sen sahip olacaksin buyuk ihtimalle buyuk konuşmuşsun oglunun evine gtmeyiverirsin bal mi var????

Merhaba kızlar konuya direk girmek istiyorum. 24 yaşındayım ve 3 aylık evliyim. Eşimle evlenmeden 2 buçuk yıllık bir birlikteliğimiz vardı yani 3 yıldır tanışıyoruz. Ben şuan yüksek lisans yapıyorum son bir dönemim kaldı mezun olmak için (inşallah). Eşimlede tanıştığımızda daha lisans okumaktaydım zaten yani beni bu konularda yanımda olup görmese de hissettiklerimi anlatırdım onunda dinlediğini düşünürdüm.. Birçok deneylerim vardı onları düğün öncesi hallettim şuan tez yazma aşamasındayım yani bilen halimi anlar baya stresli anlardayım.
Eşim benden 4 yaş büyük kendisi memur olarak çalışıyor. Beni evlenmeye ikna etmesi 2 senesini aldı işe girmeden evlemek istememiştim açıkçası ama işte evlendik sonunda.
Ama benim sorunum kaynana dediğimiz aslında hiç bir şekilde kan bağımızın olmadığı bir kadına anne diyerek can kattığımız saygı sevgi gösterdiğimiz kişi.

Evlenmeden önce gelinliğime ben karar verdikten sonra eşim için 'ya gelinliğini beğenmezse' diyen (kendisi başka şehirde olduğu için gelinlik provalarıma gelemedi), 'gelinliğin dekolteli olmasın' diyen (ki benim hiç bir kıyafetimde dekolte yoktur olsa bile ona ne, ayrıca kendi kızının düğünümüzde aldığı abiyenin sırt ve bacak dekoltesinden bahsetmiyorum bile, kendi kızına söylemediğini bana söylüyor), 'niye evinizi annenin yakınında tutuyorsun' diyen (kendisi başka şehirde yaşarken, benim annem öz annem 10 dakikalık uzaklıkta diye laf ediyor) gibi gibi gibi şuan yazamadığım birçok şeye laf etti.

Evlendik balayına gittik ertesi gün bana 'ne yapıyorsunuz' diye mesaj attı (siz ne yaptıysanız onu dememek için zor tuttum kendimi). Balayından döndük tabii onlara gittik 2 gün orda kaldık geri evimize döndük. Döndükten 1 hafta sonra beni arayıp 'geleceğim' dedi.
(Yorum yapmadan yazacağım yoksa konu bitmez..)
Eşimle kavga ettik bu yüzden daha evleneli 14 gün olmuş ben daha eve alışamamışım eşimin evlilik haline alışamamışım evliliğe alışamamışım ne bulacak burda anlamadım. Bu yüzden eşime annesini aramasını gelmemesini zamanı gelince bizim sizi çağırcağımızı söyle dedim eşim bunun üstüne bir zahmet arayıp 'anne şimdi niye geliyosun ayıp' dedi tabii kadın eşime trip attı. Neyse bunun üstüne 1 buçuk hafta sonra tekrar 'geleceğim' dedi.
Bunların adetine göre evlenen çift yakın akrabalarına bohça götürürmüş. E bu kaynanın derdi de hem bu bohçaları götürmek hem beni evimi incelemek hemde akrabalarına beni şov etmek.
Tabii ben şaşırıyorum. Benim annemgil benden 10 dk uzaklıkta kendisini bile bir kere gelmemiş kaynana gelecem diye tuttuyor e geldi de mi bizimle kalacak demektir. Ben bir yandan evliliğe alışmaya alışıyorum bir yandan okula gidip hocayla görüşüyorum bir yandan tez yazmaya çalışıyorum. Benim bu çalışma durumlarımı annem kayınanama ilk tanıştıkları andan beri anlattı bahsetti ben kendim bahsettim yani eğer bizi dinlemişse biliyor olması bekleniyor doğal olarak.
Kaynanam gelmesin diye eşimle kalktık biz gittik onlara. Benim ailemde sabah programı kadın programı izleneni ben görmedim o yüzden bende izlemem hoşlanmamda. Ama kaynanagilde sabahtan tv açık full o tür programlar. Eşim dışarı çıkıp gidiyor çocukluk arkadaşlarıyla görüşmeye. Ben evde kaynanamla kaldım 3 gün boyunca onun bunun dedikodusunu dinlemekten benim için saçma sapan olan programları dinlemek izlemek zorunda kaldım. Kaynanamın arkadaşları geliyor güya gelinim diye beni görmeye gelmişler ama adını cismini bilmediğim insanların dedikodularını yapıyolar.
Herkesin sevdikleri şeyler farklıdır ama benim için 3 gün resmen çöptü bomboş geçti.
Herşeye karışmayı çok seviyor. Dediğini yaptırmayı çok seviyor..
Bu bohça olayında da çok ısrarcı götürceksiniz diyip duruyor. Bende dedim benim adetimde böyle bişey yok sırf kullanılmayacak şey için para harcamışsınız dedim. Ama tabii dinlenmiyorum. Benim adetimde yok ben kendi teyzeme bile gitmiyorum onun evi bile bana 15 dk uzaklıkta ama tezle uğraştığımı bildiği için oda benden bişey beklemiyor kafamın rahat olcağı zamanı bekliyor. Ama bunlara anlatamıyorum.
Neyse ordan döndük tabii 4 gün sonra gene 'geleceğim' dedi. Böyle böyle 4 kere daha geleceğim dedi. Bugün gene aradı ve benim yarın sınavım var diye bu hafta sonu gelmemiç o yüzden çarşamba geleceğim artık dedi. Ve tabii ben büyük şekilde eşime patladım ve kavga ettik.

Karmakarışık yazıp olayları tam anlatamamış olabilirim ama kısacası ben çalışıp para kazanmasam da eşim işteyken ders çalışıyorum ki akşam eve geldiğinde onunla vakit geçirebileyim. Ama herhalde beni tüm gün evde oturup tv izleyen birisi olarak sanan kaynanam sürekli bize gelmek istiyor ben tepkimi düzgün dille anlatsam da emrivaki yapıp gelecem diyor ve eşime neden annene 'eşim ders çalışıyor siz geldiğinizde sizle ilgilenen o olcak bırak bi işlerini halletsin kafası rahat olunca o zaten sizi çağırır' demiyosun diyorum. Ben seninle annemin arasında kalmak istemiyorum diyor.
Kızlar gerçekten o kadar pişmanım ki keşke önce işe girmiş olsaydım belki bir düzenim olunca saygısızlık görmezdim en azından iş güç uğraşıyorum dediğim de ne işin var diye tepki görmezdim veya keşke 1 sene falan nişanlı kalsaydım da kaynananın yüzünü görebilseydim herşeye karışmaya meraklı biri olduğu fark edip baştan sert tepki gösterseydim..
Boşanmayı bile aklımdan geçiriyorum. Beni böyle kabul edip istediği tipe dönüştürmek istemeleri beni evlilikten sevgiden saygıdan soğutuyor..
oyuncak mı bu iş, boş şeyleri takmışsın bence

O değil de burada yazılanlardan ileride yaşlandığımızda Allah muhafaza elden ayaktan düşersek eğer yerimizin huzur evi olduğunu anladım. Her yazan için geçerli. Sert bir mizaçla söyle anası gelmesin diyen birilerinden her şey beklenir.

senin yorumun da harika yalnız.. Ne yuz bulmamasi.. O da

yetmeeez tez kellesi vurulaaaa da yazsaydin.
Biz sacma !! Yorum yapanlarin insani duygular merhamet vs hissetmesi icin dedigin şeylere sahip olmasi gerekmiyor... Ama sen sahip olacaksin buyuk ihtimalle buyuk konuşmuşsun oglunun evine gtmeyiverirsin bal mi var????
Siz nasıl okuyorsunuz çok merak ediyorum... Ben öyle bir cümle kurmadim müge anlı da algılar değişiyor anlayamiyorsunuz normal....

Gayet de geliyor gidiyorim canım ayda bir iki .ben calisicam birde yatılı misafir gelecek heaa.. yemek yatak sabah ise git neymis oglunh özlemiş.gelince iki taş çorba yapamayacak... Sigara içilmeyn evde iki paket tuketecek... Sifon cekmek ne bilmez ... Olduuu canım kocamida vermem onuda almam selamjn aleyküm ve aleykümselam.
Yalnız herkes sizin kayınvalideniz/kayınpederiniz değil.

Siz nasıl okuyorsunuz çok merak ediyorum... Ben öyle bir cümle kurmadim müge anlı da algılar değişiyor anlayamiyorsunuz normal....
Gerçekten mesleğin psikolog mu diyeceğimde profil mesajın bas bas bağırıyor değilim diye simdi seni ciddiye almıyorum gidimde internetten bi doz MÜGE ANLI izlim

Şaka bir yana hayatım boyunca şu tipleri anlamadım valla bak ,yok dedikodu programı izlemiyormuş da yok Müge anlı banalmıs da ..sanırsın evde ful paket belgesel kanalları mevcut ,habire bilimsel makaleler okunuyor ,hipotezler deneyler vs vs..kimi kekliyorsun bacım diye sorarlar :)

Muge anliya ve diger kadin programlarina hic bakmamistim bu zamana kadar. Cunku o saatlerde okulda oluyorum. 10 gundur dogum icin annemin yanindayim. Valla bagimlilik yapti :halay: anneme her sabah diyorum kiz ac da izleyelim nolmus su kadin falan diye :KK53: bazen o unutuyo ben hatirlatiyorum :KK54: asiri banallikten ölüyorum su an kahretmesin :süslü:

X